Магията на изтока - 23

  • 67 657
  • 730
  •   1
Отговори
# 690
  • Toronto
  • Мнения: 683
2в1, изчакай малко, че правих корекции снощи, които не са отразени в тези. Чакам да ги сменят.
Ето ги - http://stupid-dreams.ovo.bg/load/the_master_39_s_sun_gospodar_na … o_ep_12/4-1-0-430

Последна редакция: сб, 14 сеп 2013, 17:45 от tuparowa

# 691
  • MJF
  • Мнения: 8 600
 Embarassed мда, от "най-титулуваните" съм в темата  Joy.
Скрит текст:
Предимно на шантави титли съм носител- мърморко, фен на 16, табу за кор. сериални -родители, ученици, ...... и  Thinking духовете явно излязоха от този списък,  Mr. Green отговорник по строяването  newsm66, вкл. преводачите  Mr. Green  нооо  Naughty само не на българските    Hug Hug., зрител на текущи заглавия, твърдо не гледащ исторически сериали, гледащ само онлайн, гооолям мързелан и готованец. Краен пацифист- не налитам и не гледам   бой, камо ли пък на другарчета  Naughty, столове служат само  за барикади за всеки случай от зли герои.  Да спра  че има поне още толкоз титли на моя гръб  bowuu  Laughing.

Ммм, 2в1, така както го аргументира удължаването , ако има такова ок. Съгласна  Simple Smile. Тъкмо надеждата за целия комплект ще е по-голяма  Laughing.
На Yoo Hae Jung и свалям шапка от прочетеното. Като гледам малки деца да играят такива роли, когато играят, често съм се  Thinking как се справят с психологическото натоварване детската им психика. Интересно е как снимат с режисьора и сие.
Тупи, може би се  Tired от Тя-Той заради това че за да ги разбера напълно като текст в тяхното push and pull  се налага да правя цялото упражнение- превод на 2 езика, слушане на оригинала и четене на recap от корейци писан на английски  ooooh!. Ама ей на, сериозен зрител съм  Mr. Green.
Отиде ми на кино филма. Ако го качат и за мене, следва   #Shocked 12 на български.

Като  newsm66 отговорник да кажа за един мнооого послушен преводач от японски,  Thinking дори не помня да съм срещала до сега друг такъв- този на Woman
 yes хареса ми тази human drama. Подходяща е за любители на бавен сюжет с предимно "приказки".
Скрит текст:
Кратко казано 11 серии зрителя се запознава с една майка и двете ѝ малки деца. По време на брамеността с второто съпругът ѝ е убит/почива нелепо. Отделно Тя има сложа семейна история с родителите си. Допълнително още едно препядствие ѝ готви живота- заболяване.
Мноооого чар има в отношенията / комуникацията на това тричленно семейство. Това бе водещото за мен като зрител а и самия интересен/сложен / поучителен образ на Тя.
Японският ми гуру- rossonera очаквам да ме захрани с ново текущо заглавие от новия сезон а аз вероятно ще си продължа с друго заглавие от сценариста на Woman.

Последна редакция: сб, 14 сеп 2013, 18:05 от Шошулчо

# 692
  • Toronto
  • Мнения: 683
Шош, разбира се, че ще го качат! Само не знам дали ще е веднага след цялата днешна неразбория с коригирани и некоригирани субтитри. Търси си го там, където обикновено излиза. Peace
Иначе за гледането на няколко езика си права. Но ако започнеш отначало до край един след друг епизодите, вярвам ще усетиш "плавността на прехода"  Laughing
Направо ме скъса с титлите си! Joy Joy Joy

Ето торента - http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=89931

# 693
  • Мнения: 9 201
 hahaha Шош,ти си властелина на прякорите.
Кой филм щеше да гледаш? Flutter

Тупи,само да се пребера и ще гледам.Мерси Hug

 newsm78 Огури Шун да не тренира за тати в Woman newsm78

# 694
  • MJF
  • Мнения: 8 600
  Laughing jedi  Joy
Thinking  Tuon, повечето наредени са от "твоя" списък- Le Quattro Volte, The Soloist, Riding Alone For Thousands Of Miles, Ururu no Mori no Monogatari,Buddha Mountain   .. ама си чакам Музата. Thinking
Мда, Огури Шун играе таткото в семейството. Може да се каже че от 11 серии има 1 и 1/8 с него.

# 695
  • Мнения: 9 201
Шош, виж Where Do We Go Now дали няма да те вдъхнови.При мен се получи.От създателите на Caramel,а помня,че той ти беше харесал.

Аз Woman съм си го харесала за гледане,но за подобна тема ми трябва настроение и да не е текущ.

# 696
  • Toronto
  • Мнения: 683
Аз пак с #Shocked но ето едно добро обяснение за препратките от филма към Кенди гърл:

"But who is this "Candy Girl?" Where did the expression come from?

It all started with a manga character named Candy. "Candy Candy" was a Japanese anime story written by Kyoko Mizuki in 1975. The Cinderella-meets-Little-Orphan-Annie-story is about an orphan named Candy who gets adopted twice, first by a family that mistreats her. Then a wealthy anonymous benefactor sponsors her. Candy is an optimistic, cheerful character who deserves her good fortune.

The manga has all the elements of a good kdrama, including a cheerful heroine overcoming hard times, a difficult first love, and cliffhanging endings so that the next episode begins where the last one left off.

The manga ran for four years and became an anime series as well as inspiring several films. By the 1980s, the soap-opera-style anime became popular throughout Asia and the term "Candy Girl" had become synonymous with a hardworking cheerful young woman who is sponsored by a wealthy benefactor.

In "The Master's Sun" Gong Hyo Jin refuses to become So Ji Sub's "Candy Girl" because she is not interested in money, but in many other ways she is a Candy Girl, hardworking, cheerful and optimistic despite the ghosts that torment her."

Чак сега и на мен ми стана ясно защо ТГШ не ще да бъде Кенди.
И тъй като пропуснах да се отчета в петък:

Скрит текст:

Последна редакция: сб, 14 сеп 2013, 19:06 от tuparowa

# 697
  • Мнения: 6 782
За тези, които няма да се навият да гледат Good Doctor накратко за ролята на Yoo Hae Jung в него.

В болницата е доведено дете, което изглежда като диво зверче. Мърляво, раздърпано, не говори, агресивно е и никой не може да се доближи до него. Насъбраха се всички лекари, сестри, охрана, но не успяват да го укротят. Оказа се, че то няма родители и го е гледала леля му, която има кучкарник и през цялото време го е отглеждала в клетката с кучетата. Героят на Джу Уон направи опит и почти успя да я успокои, но в един момент детето отново усети заплаха и захапа Джу Уон. Както и да е, накрая успяха да я приспят с инжекция. След случая никой не изяви желание да се грижи за нея и назначиха Джу Уон за лекуващ лекар. Постепенно двамата "различни" установиха някакви техни си взаимоотношения. Много трогателни сцени имаше между тях, когато за пръв път тя му позволи да я докосне, когато той се опитваше да я научи да говори, когато с цялата си детска невинност и усет и казваше, че я обича като си мислеше, че това е чувала тя от майка си и се опитваше да възвърне чувствата й от тези моменти. В последствие нейният случай имаше връзка с този на друго дете и накрая беше осиновена от родителите на това дете.
Донякъде ми напомняше на Сонг Джунг Ки в A Werewolf Boy и неговата привързаност към ГГ.
Скрит текст:




# 698
  • MJF
  • Мнения: 8 600
 Hug Tuon,
Скрит текст:
май нещо жизнерадостно, "шарено", "шантаво" като Kарамел ми се гледа.

При японците понеже съм с титлата human drama почти само, та не помня да съм срещала таз Candy Girl в текст, обаче при корейците ......... няма мира, Candy та Candy,предпоследно ме  Tired в Cheongdamdong Alice, ама прочета и замине, не обръщам внимание.  Laughing. Титлата ми "не гледам manga" и подобни явно е виновна  Mr. Green, само да мярна думата и вниманието ми за четене се изпарява.

Тупи ,  Hug този път прочетох с внимание. Това аниме ми звучи като кор. сериална мелодрама, за това явно са си го "присвоили" толкоз силно  Mr. Green.

Good Doctor го "наваксах" почти текущо.
Скрит текст:
Но забележката ми към сценариста остава и това е причината да гледам с мишока, въпреки великолепната актьорска игра на целия каст, вкл. на децата. Не знам защо творческия екип държи да ми показва  все още след излъчени 1/2 на толкоз насилие сред самия персонал.Като изключим Тя, Той, майка му , Ментора му, готиния му по-старши колега, "сестрата"  Joy newsm10 , останалите са склонни към насилие - тук включвам на равно с физическо, психическото такова. Това определено ми разваля удоволствието от играта. Той -Тя и Той- децата обаче са източник на  Simple Smile,  Joy.
Забавно е в последите серии момиченцето с любовните уроци и Той. Култови моменти в комедията

Последна редакция: сб, 14 сеп 2013, 19:36 от Шошулчо

# 699
  • Toronto
  • Мнения: 683
Тупи ,  Hug този път прочетох с внимание. Това аниме ми звучи като кор. сериална мелодрама, за това явно са си го "приватизирали" толкоз силно  Mr. Green.

Нали? Laughing

А това е специално за 2в1 Hug

# 700
  • MJF
  • Мнения: 8 600
Tuon, тез пък на снимките горе кой ще ги спасява ?!  newsm78 Thinking ще трябва да си ги разпределим, че ако вземат да се давят едновременно не дай си боже, ще настане объркване в спасителската ни стройна редица  newsm78 Thinking

# 701
  • Мнения: 9 201
 hahaha
Шош,лесно help Ти двама,аз двама и готово.
За Бонбона ще се редуваме в изкуственото дишане Laughing

# 702
  • BG
  • Мнения: 4 457
Привет, The marriage plot e готов, за по-бързо минах от 13 еп. направо на финалния 16 Laughing
Вече започнах "Пандата и таралежа", изглежда обещаващ, но все още съм с една изгледана серия, тъй че да не казвам голяма дума.

# 703
  • София
  • Мнения: 562
Нощен гост, бях ти обещала като изгледам Hello! Mr. God да ти пиша дали има хубав край
Скрит текст:
мога да кажа, че ако краят не беше този, можеше и да е фатален за ГГ, така че според мен краят беше оптимистичен, а самата история много затрогваща.Е, имаше си драматичните моменти, но  сериала беше изключителен.

Tuon, ще се справите ли с по двама давещи се Joy  sport027?!

# 704
  • BG
  • Мнения: 4 457
freedoms, мерси, обаче като прочетох спойлера ти ми изглежда, че драмата ще е в повечко, ще си помисля дали да го включа в списъка за гледане.
2в1, много ми харесва Пандата и таралежа, предчувствам вече след 2-3 еп., че Донгхе голямо състезание по бъркане на торти ще заформи със сладкарницата на татко Гу. Сега се замислих, че двеамата вече във втори сериал ги гледам заедно, само дето сега не са братя, ами съперници, явно си ги харесват за тандем. Иначе има и доста клишета, но се търпят засега.
 Абе случайно чух един изпълнител,който  не го знам, обаче и песента и гласа му са много завладяващи, не ми се случва често да харесам някоя песен от раз, ама май напоследък по-често се случва Joy

Общи условия

Активация на акаунт