Колко време продължи вашето(нормално) раждане?

  • 17 137
  • 107
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 51
1. Колко време продължи общо вашето раждане? 25 часа от както започнаха да изтичат водите
2. Колко време преди да започне раждането ви падна тапата? Усетихте ли въобще падането на тапата? Не съм усетила падането на тапата
3. Кога изтекоха водите - преди контракциите, след като бяха започнали вече контракциите?
Сами ли изтекоха или предизвикано? Изведнъж ли изтекоха или постепенно? Преди контракциите, започнаха да изтичат постепенно и изтичаше по малко регулярно почти до края на раждането
4. С колко сантиметра разкритие ви приеха в болницата? 3 см.
5. Колко време от общата продължителност на раждането бяха болезнените контракции? 6 часа
6. Слагаха ли ви някакви медикаменти - оскитоцин и подобни, анестезия и т.н.? Да, окцитоцин, пуснаха ми системата 6 часа след началото на изтичане на водите
7. Колко време продължи самото напъване? Мисля че не повече от 10-15 минути
8. Стигна ли се до допълнителни интервенции като епизиотомия, форцепс, вакуум, секцио по спешност и т.н.? Да, епизотомия
9. Имахте ли разкъсвания - вътрешни, външни? Колко шева имахте вътрешни или външни? Имах много шефове, но незнам точният им брой
10. Ако раждането ви е било предизвикано с медикаменти, каква беше причината(преносване, проблем с бебето и т.н.) и в коя г.с. го предизвикаха? Не е било предизвикано

# 91
  • Мнения: 1 129
Вече мога да се разпиша и аз  Grinning

1. Колко време продължи общо вашето раждане?
15 часа
2. Колко време преди да започне раждането ви падна тапата? Усетихте ли въобще падането на тапата?
Тапата ми беше голяма дилема, защото четох много в интернет и тотално се обърках. На няколко пъти имах съмнение дали не е тапата и накрая дори се подведох като пълен идиот, защото изтичането на водите ми започна паралелно с падането на тапата и аз часове наред си мислех, че секрета който се отделя е от тапата, а то са текли по малко води. Срам!  Embarassed
3. Кога изтекоха водите - преди контракциите, след като бяха започнали вече контракциите? Сами ли изтекоха или предизвикано? Изведнъж ли изтекоха или постепенно?
Преди контракциите започна изтичането, беше постепенно и по малко. Дори се чудех дали са те.
4. С колко сантиметра разкритие ви приеха в болницата?
1,5 см.
5. Колко време от общата продължителност на раждането бяха болезнените контракции?
Приеха ме в болницата около 21,00ч. или малко по-късно. Болезнените контракции започнаха към 03,00ч. А непоносимите след включване на система към 7-8ч. Бебето се роди в 13,40ч.
6. Слагаха ли ви някакви медикаменти - оскитоцин и подобни, анестезия и т.н.?
Да, оскитоцин. Не са ме питали дали искам или не.
7. Колко време продължи самото напъване?
Цяла вечност за мен, иначе предполагам не повече от 20-тина минути.
8. Стигна ли се до допълнителни интервенции като епизиотомия, форцепс, вакуум, секцио по спешност и т.н.?
Емизиотимия и накрая вакуум. В последствие се появи един лекар, от който разбрах, че не се прави така и когато раждането е с вакуум за предпочитане е форцепс, но при мен така протече.
9. Имахте ли разкъсвания - вътрешни, външни? Колко шева имахте вътрешни или външни?
Имам, да и разкъсвания и шевове. Вътрешните са много, така и не разбрах колко точно. Външните са около 4-5.

# 92
  • Плевен
  • Мнения: 1 619
1. Колко време продължи общо вашето раждане? 3 часа
2. Колко време преди да започне раждането ви падна тапата? Усетихте ли въобще падането на тапата?не съм усетила нищо
3. Кога изтекоха водите - преди контракциите, след като бяха започнали вече контракциите? Сами ли изтекоха или предизвикано? Изведнъж ли изтекоха или постепенно?преди да започнат контракциите,постепенно за няколко часа
4. С колко сантиметра разкритие ви приеха в болницата?3 см
5. Колко време от общата продължителност на раждането бяха болезнените контракции?30 минути,може и по-малко да са били
6. Слагаха ли ви някакви медикаменти - оскитоцин и подобни, анестезия и т.н.?окситоцин,да предотвратят инфекция
7. Колко време продължи самото напъване?20 минути
8. Стигна ли се до допълнителни интервенции като епизиотомия, форцепс, вакуум, секцио по спешност и т.н.?епизиотомия
9. Имахте ли разкъсвания - вътрешни, външни? Колко шева имахте вътрешни или външни?2 външни шева заради епизиотомията
10. Ако раждането ви е било предизвикано с медикаменти, каква беше причината(преносване, проблем с бебето и т.н.) и в коя г.с. го предизвикаха?
11. Нещо друго, което искате да добавите и за което съм забравила да питам? Smile
Много лесно, бързо и безболезнено раждане,без болкоуспокояващи.Пожелавам на всички такова раждане

# 93
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 782
Ще отговоря и за двете си раждания:
1. Първото продължи 11ч, а второто напук на твърденията че се раждало по лесно около 50ч(първите контракции започнаха в 23ч на 18 юли, а родих на 20 юли в 13ч).
2.Първия път не ми падна тапата или не съм усетила, а втория падаше по малко 3-4 дни преди това.
3. И двата пъти ми спукаха водите в болницата на 5-6см разкритие.
4. Първия път с 1см, но доктора не ме върна, защото преносвах а и имах уговорка с него, т.е. предизвика раждането, но не съжалявам защото мина добре за 1-во раждане. 2-я път с 3(за тези 3см се мъчих цяла нощ и цял ден, а за другите 3см още една нощ и 1/2 ден докато ме заведат в предродлна зала и ми сложат система).
5. 1-я път 4 часа, а 2-я 12ч.  бяха много болезнени, но явно нефективни щом толкова време се мъчих.
6. 1-я път хапче в началото и система окситоцин към 5-6см разкритие, а 2-я система.
7. И двата пъти напъвах около 20-25 мин.
8. Епизиотомия нямаше, но 2-я път малкия леко ме рзкъса
9. 3 външни шева втория път
10. Може да се каже че първия път беше предизвикано, защото преносвах макар и само с 2 дни. но мина много добре като за първо раждане без разкъсвания и усложнения, а 2-я път уж всичко протече без намеса(нали нямах уговорка с доктор) и се мъчих 2 дни и 2 нощи.

# 94
  • Мнения: 43
1. Колко време продължи общо вашето раждане? Около 5 часа.
2. Колко време преди да започне раждането ви падна тапата? Усетихте ли въобще падането на тапата? Изобщо не съм я усетила.
3. Кога изтекоха водите - преди контракциите, след като бяха започнали вече контракциите? Сами ли изтекоха или предизвикано? Изведнъж ли изтекоха или постепенно? Спукаха ми водите в болницата.
4. С колко сантиметра разкритие ви приеха в болницата? 3 см.
5. Колко време от общата продължителност на раждането бяха болезнените контракции? Около 2 или 3 часа.
6. Слагаха ли ви някакви медикаменти - оскитоцин и подобни, анестезия и т.н.? Бях със система окситоцин и епидурална упойка.
7. Колко време продължи самото напъване? При мен работите се затегнаха, имах разкритие , но нямах напъни. Напъвах около 1- 2 часа, смисъл без напъни, аз си напъвах Simple Smile
8. Стигна ли се до допълнителни интервенции като епизиотомия, форцепс, вакуум, секцио по спешност и т.н.? Имам и тук почти пълен набор: епизиотомия и вакуум малко накрая.
9. Имахте ли разкъсвания - вътрешни, външни? Колко шева имахте вътрешни или външни? Един външен шев.
10. Ако раждането ви е било предизвикано с медикаменти, каква беше причината(преносване, проблем с бебето и т.н.) и в коя г.с. го предизвикаха?Имах достатъчно разкритие.

# 95
  • Мнения: 11 747
1. Колко време продължи общо вашето раждане?  -  48 часа от първите болезнени и продуктивни контракции; 4 часа в болницата
2. Колко време преди да започне раждането ви падна тапата? Усетихте ли въобще падането на тапата?  -  не разбрах точно, имаше някакво кървене, но май не беше тапа
3. Кога изтекоха водите - преди контракциите, след като бяха започнали вече контракциите? Сами ли изтекоха или предизвикано? Изведнъж ли изтекоха или постепенно?  -  спукаха ми ги при прегледа в болницата
4. С колко сантиметра разкритие ви приеха в болницата?  -  почти 7см
5. Колко време от общата продължителност на раждането бяха болезнените контракции?  -  48 часа си бях с болезнени контракции, но онези, с ужасната болка бяха с окситоцина, така че 4 часа
6. Слагаха ли ви някакви медикаменти - оскитоцин и подобни, анестезия и т.н.?  -  окситоцин
7. Колко време продължи самото напъване?  -  не помня, а и не мога да преценя. Караха ме да напъвам и в предродилна зала, после и в родилна и не зная всичките напъни ли трябва да броя.
8. Стигна ли се до допълнителни интервенции като епизиотомия, форцепс, вакуум, секцио по спешност и т.н.?  -  епизиотомия
9. Имахте ли разкъсвания - вътрешни, външни? Колко шева имахте вътрешни или външни?  -  3 външни шева и 5 вътрешни
10. Ако раждането ви е било предизвикано с медикаменти, каква беше причината(преносване, проблем с бебето и т.н.) и в коя г.с. го предизвикаха?  -  не е било, родих на термин
11. Нещо друго, което искате да добавите и за което съм забравила да питам? Simple Smile  -  ОБ Варна, с избор на лекар - д-р Славчев


# 96
  • София
  • Мнения: 1 289
1. Колко време продължи общо вашето раждане? От първите контракции до раждането минаха около 15 часа
2. Колко време преди да започне раждането ви падна тапата? Усетихте ли въобще падането на тапата? Не ми е падала, май в родилното я махнаха.
3. Кога изтекоха водите - преди контракциите, след като бяха започнали вече контракциите? Сами ли изтекоха или предизвикано? Изведнъж ли изтекоха или постепенно? Изтекоха на магарето, вече бях с упойка. Изтекоха изведнъж, макар, че усетих много леко обливане заради обезболяването, сами изтекоха.
4. С колко сантиметра разкритие ви приеха в болницата? 2 см
5. Колко време от общата продължителност на раждането бяха болезнените контракции? Малко преди да ме приемат започна да боли все повече, а като ме приеха ми сложиха епидурална, но ако смятам без упойката, е щяло да ме боли около 6 часа.
6. Слагаха ли ви някакви медикаменти - оскитоцин и подобни, анестезия и т.н.? Правиха ми вливания, 5 банки пуснаха, сложиха и окситоцин, епидурална анестезия, а за шиенето, мисля, лидокаин.
7. Колко време продължи самото напъване? 10-ина минути
8. Стигна ли се до допълнителни интервенции като епизиотомия, форцепс, вакуум, секцио по спешност и т.н.? Имам епизиотомия
9. Имахте ли разкъсвания - вътрешни, външни? Колко шева имахте вътрешни или външни? Имам два външни шева от епизиотомията, вътрешни нямам
10. Ако раждането ви е било предизвикано с медикаменти, каква беше причината(преносване, проблем с бебето и т.н.) и в коя г.с. го предизвикаха? Предизвикаха го, защото родилния процес вече беше започнал, но не правех разкритие. В 40-та седмица, 2 дни преди термин
11. Нещо друго, което искате да добавите и за което съм забравила да питам? И аз не се сещам Simple Smile

# 97
  • Мнения: 266
6 часа
Тапата ми изхвръкна буквално, чу се пук все едно се отваря шампанско  Laughing Grinning
Станах да ида да видя какво става и започнаха да ми текат водите. Текоха към 2 часа вкъщи, в асансьора, в колата, на пътя и в болницата. Контракциите почнаха веднага с водите и боляха.
3см разкритие
5 часа болки, овиках света последния час.
Окситоцин, обезболяване но шпа, т.е. никакво.
Напъвах 3 пъти с всички сили по време на контракциите. За 5 минути излезе бебето.
Без интервенции.
Имам 7-8вътрешни шева.

Трябва да слушаш какво ти казват доктора и акушерката, за да ти мине по-леко раждането.

# 98
  • Мнения: 73

1. Колко време продължи общо вашето раждане?
-Близо 20часа/1час
2. Колко време преди да започне раждането ви падна тапата? Усетихте ли въобще падането на тапата?
-на 7-мия час от начало на контракциите/30мин.преди секциото
3. Кога изтекоха водите - преди контракциите, след като бяха започнали вече контракциите? Сами ли изтекоха или предизвикано? Изведнъж ли изтекоха или постепенно?
-спукаха ми ги/не са текли
4. С колко сантиметра разкритие ви приеха в болницата?
-с 2 см.искаха да ме връщат,но кръвното ми бе високо/с никакво
5. Колко време от общата продължителност на раждането бяха болезнените контракции?
20часа/5мин.преди да ме оперират планирано,май разбра ,че ще я вадят

6. Слагаха ли ви някакви медикаменти - оскитоцин и подобни, анестезия и т.н.?
_4 системи окситоцин и бусколизин 5-6 дози от които нямах почивки между контракциите и загубих зрение,спинална упойка за секцио по спешност,антибиотици/райски газ,антибиотик сироп за кашлица,заради тръбата в гърлото
7. Колко време продължи самото напъване?
-3-4 часа,безрезултатно/0

8. Стигна ли се до допълнителни интервенции като епизиотомия, форцепс, вакуум, секцио по спешност и т.н.?
Секцио по спешност/планирано
9. Имахте ли разкъсвания - вътрешни, външни? Колко шева имахте вътрешни или външни?
-вътрешни шевове на шийката на матката,операционни шевове/операционни шевове
10. Ако раждането ви е било предизвикано с медикаменти, каква беше причината(преносване, проблем с бебето и т.н.) и в коя г.с. го предизвикаха?
-преносих 4 дни,но то тръгна само,секциото по спешност бе заради увита пъпна връв/заади първото секцио
11. Нещо друго, което искате да добавите и за което съм забравила да питам?
-аз изгубих моето първо дете заради лекърска некъдърност,но това е само статистика!!!

# 99
  • Мнения: 209
1. Колко време продължи общо вашето раждане? - 2 часа и 20 минути
2. Колко време преди да започне раждането ви падна тапата? Усетихте ли въобще падането на тапата? - 5ч.
3. Кога изтекоха водите - преди контракциите, след като бяха започнали вече контракциите? Сами ли изтекоха или предизвикано? Изведнъж ли изтекоха или постепенно? След като бяха започнали контракциите, при прегледа за разкритие,изведнъж
4. С колко сантиметра разкритие ви приеха в болницата? 6см.
5. Колко време от общата продължителност на раждането бяха болезнените контракции? 1 час, преди това си беше съвсем поносимо, преди окситоцина
6. Слагаха ли ви някакви медикаменти - оскитоцин и подобни, анестезия и т.н.? окситоцин
7. Колко време продължи самото напъване? 1 час
8. Стигна ли се до допълнителни интервенции като епизиотомия, форцепс, вакуум, секцио по спешност и т.н.? епизиотомия
9. Имахте ли разкъсвания - вътрешни, външни? Колко шева имахте вътрешни или външни? Имах вътрешни шевове 3-4, епизиотомия и перинеотомия

# 100
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
1. Колко време продължи общо вашето раждане?- Приеха ме към 3 следобед, а бебчо изплака в 18:40 Simple Smile Второто раждане беше дори по-бързо. Приеха ме към 9 сутринта и родих в 11:10.
 
2. Колко време преди да започне раждането ви падна тапата? Усетихте ли въобще падането на тапата? Нито с първата бременност, нито с втората ми е падала.

3. Кога изтекоха водите - преди контракциите, след като бяха започнали вече контракциите? Сами ли изтекоха или предизвикано? Изведнъж ли изтекоха или постепенно?  С двете раждания ми спукаха водите в болницата.

4. С колко сантиметра разкритие ви приеха в болницата? С бебчо - 7см. С бебка - 5см

5. Колко време от общата продължителност на раждането бяха болезнените контракции?Около 30-40 минути. Около 20-30минути.

6. Слагаха ли ви някакви медикаменти - оскитоцин и подобни, анестезия и т.н.?И двата пъти окситоцин, първия път ме приеха с разкритие 7см, а до 9 никакви контракции, накрая ми спукаха и водите, пак нищо. Чак след с-та окситоцин се задействаха нещата. Имах цяла нощ контракции и като отидох сутринта спряха. На 7-8см разкритие ми спукаха водите и родих след 30мин. Въпреки това ми сложиха с-ма, но според мен нямаше нужда. Още на магарето като ми спукаха водите, контракциите започнаха и то доста силни.

7. Колко време продължи самото напъване?Може би 15 минути. С бебка около 5 Simple Smile С рогата напред излезе  Mr. Green

8. Стигна ли се до допълнителни интервенции като епизиотомия, форцепс, вакуум, секцио по спешност и т.н.? Не

9. Имахте ли разкъсвания - вътрешни, външни? Колко шева имахте вътрешни или външни? Имах шевове и двата пъти, но първия път бяха външни и много болеше (и интервенцита, и след това не можех да седна поне 2 седмици нормално. С бебка имах вътрешни, болеше докато ме шиеха, но май сложиха повечко местна упойка, а и не ги усещах изобщо след това.

10. Ако раждането ви е било предизвикано с медикаменти, каква беше причината(преносване, проблем с бебето и т.н.) и в коя г.с. го предизвикаха? Пас

11. Нещо друго, което искате да добавите и за което съм забравила да питам? Баткото се роди 5 дни преди термин. Мацката се роди 4 дни преди термин  Simple Smile

# 101
  • Мнения: 5 037
Здравейте и от мен.Реших и аз да се включа в тази анкета.
1. Колко време продължи общо вашето раждане? около 40 мин от първата контракция до проплакването
2. Колко време преди да започне раждането ви падна тапата? Усетихте ли въобще падането на тапата? не не съм усетила
3. Кога изтекоха водите - преди контракциите, след като бяха започнали вече контракциите? Сами ли изтекоха или предизвикано? Изведнъж ли изтекоха или постепенно?пукнаха и водите на 5 см разкритие и изтекоха наведнъж
4. С колко сантиметра разкритие ви приеха в болницата? аз бях в патологично отделение една седмица преди това,но след първата контракция веднага не свалиха в предродилна зала и бях с 3см
5. Колко време от общата продължителност на раждането бяха болезнените контракции?около 5 мин
6. Слагаха ли ви някакви медикаменти - оскитоцин и подобни, анестезия и т.н.? нямаше време
7. Колко време продължи самото напъване?2-3 мин
8. Стигна ли се до допълнителни интервенции като епизиотомия, форцепс, вакуум, секцио по спешност и т.н.? епизиотомия,защото бебо не искаше да чака 10 см разкритие и излезе на 8 см
9. Имахте ли разкъсвания - вътрешни, външни? Колко шева имахте вътрешни или външни?10 вътрешни и 6 външни
Банката ,която ми бяха приготвили с окситоцин ми я включиха след раждането и направих голям кръвоизлив(не можели да я изхвърлят,трябвало да изтече)
Живот и здраве се надявам и другото ми раждане да протече за толкова кратко време

# 102
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
1. Колко време продължи общо вашето раждане? 2 часа с настаняването и престоя в предродилна
2. Колко време преди да започне раждането ви падна тапата? Усетихте ли въобще падането на тапата? Няколко дни преди раждането, но оскъдно.
3. Кога изтекоха водите - преди контракциите, след като бяха започнали вече контракциите?
Сами ли изтекоха или предизвикано? Изведнъж ли изтекоха или постепенно? Предизвикано в болницата
4. С колко сантиметра разкритие ви приеха в болницата? 5-6 см.
5. Колко време от общата продължителност на раждането бяха болезнените контракции? 20-30 мин.
6. Слагаха ли ви някакви медикаменти - оскитоцин и подобни, анестезия и т.н.? Да, окцитоцин.
7. Колко време продължи самото напъване? Само с един напън се роди дъщеричката ми.
8. Стигна ли се до допълнителни интервенции като епизиотомия, форцепс, вакуум, секцио по спешност и т.н.? Този път без екстри
9. Имахте ли разкъсвания - вътрешни, външни? Колко шева имахте вътрешни или външни? Не.
10. Ако раждането ви е било предизвикано с медикаменти, каква беше причината(преносване, проблем с бебето и т.н.) и в коя г.с. го предизвикаха? Не е било предизвикано

# 103
  • Мнения: 3 984
1. Колко време продължи общо вашето раждане?4 часа. Водите ми изтекоха в 3 през нощта, вкъщи. Преди това не съм имала индикации. 5 сутринта отидох в болницата и в 7 родих. 
2. Колко време преди да започне раждането ви падна тапата? Усетихте ли въобще падането на тапата?Не знам, не съм я виждала.
3. Кога изтекоха водите - преди контракциите, след като бяха започнали вече контракциите? Сами ли изтекоха или предизвикано? Изведнъж ли изтекоха или постепенно?Преди контракциите, постепенно, като в болницата продължиха да текат.
4. С колко сантиметра разкритие ви приеха в болницата?5.
5. Колко време от общата продължителност на раждането бяха болезнените контракции?Може би около час.
6. Слагаха ли ви някакви медикаменти - оскитоцин и подобни, анестезия и т.н.?Епидурална.
7. Колко време продължи самото напъване?5-10 минути
8. Стигна ли се до допълнителни интервенции като епизиотомия, форцепс, вакуум, секцио по спешност и т.н.?Не.
9. Имахте ли разкъсвания - вътрешни, външни? Колко шева имахте вътрешни или външни?Нямам разкъсвания и шевове.
10. Ако раждането ви е било предизвикано с медикаменти, каква беше причината(преносване, проблем с бебето и т.н.) и в коя г.с. го предизвикаха?Не са го предизвиквали.
11. Нещо друго, което искате да добавите и за което съм забравила да питам?

# 104
  • Мнения: 6 365
1. Колко време продължи общо вашето раждане? - 7 часа от спукването на мехура до раждането. От тях- 6 в болницата.

3. Кога изтекоха водите - преди контракциите, след като бяха започнали вече контракциите? Сами ли изтекоха или предизвикано? Изведнъж ли изтекоха или постепенно? - спонтанно, без контракции, малко количество.
4. С колко сантиметра разкритие ви приеха в болницата? - Нула.
5. Колко време от общата продължителност на раждането бяха болезнените контракции? - 30 мин.
6. Слагаха ли ви някакви медикаменти - оскитоцин и подобни, анестезия и т.н.? - Хапче, две системи окситоцин, нула обезболяване.
7. Колко време продължи самото напъване? - Три контракции, тоест около 3 мин.

9. Имахте ли разкъсвания - вътрешни, външни? Колко шева имахте вътрешни или външни? - Да, вътрешни шевове, 4 или 5.
10. Ако раждането ви е било предизвикано с медикаменти, каква беше причината(преносване, проблем с бебето и т.н.) и в коя г.с. го предизвикаха? - Спонтанно спукване на мехура, без родова дейност. Нуждата да се роди бебето по-бързо, защото никой не иска врата за инфекции в организма.
11. Нещо друго, което искате да добавите и за което съм забравила да питам? - Въпреки увита пъпна връв, бързото раждане спести секциото, защото се случи още преди бебето да пострада.

Общи условия

Активация на акаунт