Кое е по-малкото зло - купени пюрета или домашно приготвени?

  • 6 119
  • 102
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 23 214
aко са само картофи си стават на лепило, ако има и други зеленчуци не.

# 46
  • Мнения: 6 624
Добре че получих отговор, че утре се канех като пристигне уреда да направя едно картофено пюре за проба и щях да се издъня.

# 47
  • София
  • Мнения: 484
Аз да  ви ползвам малко за източник на инфо. Мога ли да ползвам за консервиране бурканчетата от пюретата. Една приятелка храни бебока си само с такива , а пък аз искам да се подготвя предварително, та ако стават да й ползвам амбалажа  Laughing. капачките ми се виждат обаче много плитки и ме е страх, да не приготвя пюрета, които след това да хвърля

# 48
  • София
  • Мнения: 3 733
Ако визираш Хип, Гербер и пр., по-добре не пробвай. Капачките им не са винтови и съответно не стават за стерилизация.
Замрази си нарязани зеленчуци или пюре във форми за лед. Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 484
Да тях имах предвид , и аз така си помислих, но реших да питам . Зеленчуци замразявам, но искам да направя плодови пюрета

# 50
  • София
  • Мнения: 3 733
Аз и плодове сложих във фризера.

# 51
  • София
  • Мнения: 23 214
а тия бурканчета за нещо могат ли да са полезни или са само за изхвърляне  newsm78
имам няколко и само ги премествам насам натам и все повече ме дразнят.

Добре че получих отговор, че утре се канех като пристигне уреда да направя едно картофено пюре за проба и щях да се издъня.
може само да свариш картофите в уреда и после да ги намачкаш с вилица например.

# 52
  • Мнения: 15 108
Аз тези бурканчета от пюретата ги ползвам, за да си съхранявам подправки във фризера. По-удобно ми е, отколкото в пликчета.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 733
И аз ги ползвам във фризера за продукти, от които слагам по малко в манджите и за да не се налага да ходя за копър или за магданоз. Когато намирам пресен пащърнак, също там го мятам.

# 54
  • Мнения: 6 624
Вече съм с две ръце ЗА уреда на Авент - невероятен е, браво! Направих си току-що пюре от тиквичка, капия и картоф и стана невероятно. Лесно, удобно и вкусно!

# 55
  • Мнения: 617
И на мен ми предстои захранване обаче нещо се притеснявам от консервирането на пюрета. Моя приятелка ми каза, че приготвяла голямо количество слагала го в бурканчета и го завирала за капачката. Някой прави ли така?

# 56
  • Мнения: 4 292
От скоро сме на месни пюрета, преди правих всеки ден, сега една супа през пасатора количество колкото за три бурканчета, едно за деня и две в хладилника.

# 57
  • София
  • Мнения: 484
И на мен ми предстои захранване обаче нещо се притеснявам от консервирането на пюрета. Моя приятелка ми каза, че приготвяла голямо количество слагала го в бурканчета и го завирала за капачката. Някой прави ли така?
newsm78 как така " завира капачката ". Вари буркана с пюрето ли? Доста мами варят бурканчетата, аз засега само замразявам

# 58
  • Мнения: 617
Ми да завирала буркана с капачката. Нещо не ми се вижда надеждна работата. На мен пък ми миришат продуктите като ги вадя от фризера. Дали по принцип така си миришат продуктите от фризера или проблема е в моя фризер  Crossing Arms

# 59
  • Мнения: 4 292
Моргана, не съм пробвала да варя бурканчета, но е на принципа на лютеница и сладка, те издържат с месеци, за 7-10 дни не би трябвало да е проблем. За фризера и аз от време на време го имам този проблем, вадя мия основно и така изчезва миризмата, също и зависи в какво държиш нещата си. Скоро като погледнах в едното шкафче, ами то сладолед, броколи пакет, кутия с целина и всяко като даде по малко аромати  става гадно  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт