Кое е по-малкото зло - купени пюрета или домашно приготвени?

  • 6 127
  • 102
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 624
Ние ще се захранваме след 2 месеца, но съм се подготвила за домашно приготвяне на пюретата - и зеленчуковите и плодовите и месните. За зеленчуковите съм си направила малки торбички с домашни зеленчуци, отглеждани от родителите ми (с малки изключения като целина и алабаш) в най-различни комбинации и съм напълнила фризера. Остава ми да добавя още пащърнак и карфиол, които ще ги купувам.
Плодовите пюрета ги направихме като плодовете са - сливи, круши, ябълки и пъпеш - обелихме ги, смелихме ги на машинката за мелене на месо, после с пасатора и в бурканчета. Нищо не съм добавяла за консервирането - само заварихме бурканчетата. А за месните пюрета майка ми ги прави - домашен заек го сварява и в бурканчета затваря парче месо с бюльон, после пак се заваряват. Като ги приготвям за консумация, само ще добавям зеленчуци и ще заварявам.
И кашите смятам домашно да ги приготвям. За децата не ме мързи.
Не знам кое е зло - по-голямо зло, най-голямо или мега зло, но считам, че няма по-добър вариант за бебетата ми.

# 31
  • София
  • Мнения: 166
И аз да кажа по темата, сега почнах да захранвам малката ми дъщеря, първо купих 2 плодови и 2 зеленчукови пюрета за проба дали ще и хареса храна различна от АМ. прие всичко с охота даже ни ги изяде целите, че давах по няколко лъжички. Купих си уреда на за готвене на пара и пасиране на Авент ( съжалявам че и за голямата не си бях купила това удобство) и сега и готвя картофче, морков и тиква, харесва ги много, не сме заместили още цяло ядене.
Аз съм ЗА домашната храна! Имаме вила на село, не садим нищо освен домати, но има от кой да купя  сега домашни зеленчуци. После ще купувам от пазара. За месо имаме един много хубав месарски магазин, всичко е прясно и не е вносно, на продавачите имам доверие и не мисля, че има от какво да се притеснявам. Просто като направиш разлика във вкуса и мириса на приготвено в къщи и готово пюре примерно морков и картоф, лично за себе си нямам грам колебание кое да избера. На голямата също съм готвила.

# 32
  • Мнения: 6 624
Полюбопитствах за този уред за готвене на пара на Авент. А струва ли си парата да се вземе, ако да - и ние ще го снабдим.

# 33
  • София
  • Мнения: 23 221
Полюбопитствах за този уред за готвене на пара на Авент. А струва ли си парата да се вземе, ако да - и ние ще го снабдим.
според мен си струва, ползвам го всеки ден.
може обаче и с по-евтини методи да се постигне същия ефект.
но за човек, на който времето все не стига ми е по-лесно, само слагам всичко вътре и след 20-ина минути храната е готова.

# 34
  • Мнения: 6 624
Аа, ще купим и ние такъв. Много е важно удобството (особено пък с близнаците - много време за мотане в кухнята няма да имам...) Бамби, а месото и то ли се сварява за 20-тина минути или него отделно го вариш.

# 35
  • София
  • Мнения: 166
Полюбопитствах за този уред за готвене на пара на Авент. А струва ли си парата да се вземе, ако да - и ние ще го снабдим.

Аз съм много, много доволна, може да се сготви съвсем малка порция, не се занимаваш с печката, сам се изключва, цапаш само едно нещо. Сега с 2 деца ми е голяма помощ и става бързо и лесно. Тази покупка мисля, че ще ми се изплати Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 23 221
Бамби, а месото и то ли се сварява за 20-тина минути или него отделно го вариш.
още не знам, не сме стигнали до месо  Rolling Eyes
ама има книжка с рецепти и там е дадено 20 минути.
аз понеже ще ползвам свободни животинки за месо мисля че ще трябва отделно  newsm78

# 37
  • Мнения: 6 624
Еми да, сваряваш свободното животно наведнъж, правиш си го в бурканчета, че да има и бульон и готово. Аз като мисля, май-това е най-лесния вариант. Няма смисъл всеки ден да се вари месо. Според мен де.

# 38
  • Мнения: 4 292
Момичета, сега загледах този уред на Авент, ами скъп си е. Да, дългосрочна инвестиция е, обаче аз миналата седмица си взех един пароуред от нет магазин за около 60 лв на Зелмер, доволна съм. Отделно имам блендер и пасатор.

# 39
  • София
  • Мнения: 484
Момичета, сега загледах този уред на Авент, ами скъп си е. Да, дългосрочна инвестиция е, обаче аз миналата седмица си взех един пароуред от нет магазин за около 60 лв на Зелмер, доволна съм. Отделно имам блендер и пасатор.
  Аз направих същото . купих само че на Филипс. Още не сме почнали захранването, от др месец може би , но поне ще мога да ползвам и след това.
 Имам въпросче към мамите приготвили плодови пюрета - Колко варихте бурканчетата с готово пюре

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 805
... - само заварихме бурканчетата.
... после пак се заваряват.
... и ще заварявам.

 Joy ох, през цялото време си ви представях с оксижена и маските как правите пюрета  Joy

# 41
  • Мнения: 5 732
ОК, момичета, имам въпроси: свекър ми предложи да затворят някакви буркани за бебо - сега му е времето, докато правят зимнина. Аз обаче нямам никаква представа - какво биха могли да ми приготвят? (Домати и чушки?! Не ми се вярва! Пююре от тиква си представям, ябълки също, какво друго може да се използва от сезонните плодове  и зеленчуци, подходящо за захранване?) Какво друго, освен плодовете/зеленчуците се слага в бурканите, за да стане, колко време след затваряне ще са годни за ядене, как да съм сигурна в степента на стерилност?
Изобщо - нашите баби как са ггледали деца, ум не ми го побира! Съжалявам за тъпите въпроси, но съм градско чедо, крава и коза на живо видях чак на 20-годишна възраст и всичко, свързано със селото ми е крайно чуждо - за мен доматите растат в магазина, а сиренето се "ражда" в опаковка  Embarassed За щастие си взех мъж от село и е грехота да не се възползвам   chef

Ами ние с майка ми направихме на сина ми  домашни пюрета от праскови,сини сливи,ябълка+морков и тиква,едно че според мен от домашното по-хубаво няма,защото едно че никой не мисли за детето ти,колкото ти самия и второ тези купешките ми идват безумно скъпи за скромното ми майчинство от 100лв.

# 42
  • Мнения: 6 624
Който има блендер, действително е по-изгодно да се купи само уред за готвене на пара. Но аз за радост нямам, тъй че уреда на Авент ще ми свърши перфектна работа. Днес си го поръчах Peace

# 43
  • Мнения: 1 780
Предпочитаме домашно приготвените пюрета и сокчета  от баба направени под надзора на мама. Понякога когато сме навън и не съм взела нещо за ядене, купувам готови пюрета, но явно е свикнал с бабините и им се мръщи.

# 44
  • Мнения: 6 624
Един въпрос към притежателките на уреда за готвене на пара и пасиране на Авент - като сварите картофи и ги смелите на блендера, не стават ли като лепило, както се получава при пасиране с пасатор?

Общи условия

Активация на акаунт