Микоплазма и уреоплазма

  • 5 858
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 278
Здравейте,моля за помощ.
Откриха ми микоплазма и уреоплазма,първият път я лекувахме с Доксициклин,след контрол се изолираха пак.Гинеколожката ми предписа Вибрамицин,но като видях съдържанието на опаковката е същото като на Доксициклина.Моля за съвет Вибрамицин ли да пия или някакъв друг антибиотик ще ми препоръчате.
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 382
Здравей,miraa77!Разбирам притеснението ти.Вибрамицин и Доксациклин са едни и същи антибиотици,като вибрамицина е по-подобреният вариант на антибиотика.При всички случаи е по-добрият от двата.Ако не се чувстваш сигурна в лекуващия лекар,можеш да повториш изследването в клиника по стерилитет.Там винаги назначават най-адекватните терапии.Аз лекувах друга подобна гадина и един доцент ми каза да пусна изследването един месец след последният прием,за да се отчетат верни резултати!
Успех!

# 2
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Ние имахме уреаплазма няколко пъти. Лекувахме я с тези АБ. В антибиограмата би трябвало да има всички АБ, от които се влияе при вас. Ако и този не помогне, гинеколожката ти най-вероятно ще пробва с друг. За нещастие съм забелязала, че тази гадина се завръща от време на време. Чела съм, че при нисък имунитет пак се увеличава. Важно е да се лекувате задължително и двамата и да нямате полови контакти по време на лечението, защото при единия може вече да се е излекувала, а другия да му я предаде отново. Ние се въздържахме поне месец и винаги се изчиствахме...

# 3
  • Мнения: 278
Здравейте,благодаря ви за бързият отговор.
Бихте ли ми казали имали ли сте някакъв дискомфорт или сърбеж,когато сте имали тези гадини?
И бихте ли ми казали вие с какво сте се лекували?
Благодаря ви много!

# 4
  • Мнения: 58
Единственото неприятно усещане, което съм имала, е честите позиви за уриниране и студени крака. Като цяло вечер (в студените месеци) преди заспиване ми е студено.
Много важно е да се знае, че с антибиотици много често не се стига до излекуване. Ако искате вярвайте, аз след прием на доста скъп антибиотик, купуван от чужбина (по заръка на лекар), който е в списъка с удачните за мен, нямах никакъв напредък. Напротив - навлякох си повечето от изброените странични ефекти от приема му. Последва ударни дози екстракт от червена боровинка в комбинация с чайове срещу утретрит и цялостно укрепване на имунната система (това последното е от изключително значение). Много добри резултати, но след 5-6 месеца отново е тук същия проблем. Има два варианта: 1.- недовършено билково лечение - необходимо е поне 3 месеца прием на въпросните билки (аз се успокоих след изследванията и прекратих, което е груба грешка)

# 5
  • Мнения: 58
Или втори вариант (не дай Боже) - билковите екстракти просто не помогнаха този път.
Ще ви пиша какво се случва при втори опит с въпросните билки, но този път упорит прием и дисциплина! Отказах се от антибиотиците, именно защото са широкоспектърни и почти никога не действат целенасочено.
Някой знае ли къде се изследва причината за уретрит? Имам предвид, дали е гонококов, хламидиен, дали е от ешерихия коли и т.н. Ключът към палатката е там, така ми обясни билкаря, който е спасявал безброй много хора от какво ли не.....

# 6
  • Мнения: 2 249
А защо не пробвате да прочетете темата за Уреаплазмата, за да видите как са лекувани други момичета  newsm78, преди да пускате нова   ooooh!
Хламидията, уреаплазмата и микоплазмата често вървят заедно трите или в различни комбинации по две  Whistling и билките няма да помогнат, трябват антибиотици, които са точно определени видове  Wink -тетрациклини и макролиди по схема.
А кое причинява уреаплазмата  Laughing - питайте Гугъл и той ще ви отговори - уреаплазмата се причинява от уреаплазма уреалитикум или уреаплазма парвум. Хламидийната инфекция (гениталната) се причинява от хламидия трахоматис и т.н. Ентерококите, ешерихията, още по-малко гонококите (не дай си боже!)  не могат да причинят нито уреаплазма, нито хламидийна инфекция, нито микоплазма  Joy
И ето ви съвет, който пък можете да откриете, ако прочетете темите (няколко!!!) за хламидията - обикновените доктори и гинеколозите (вкл. тези в инвитро клиниките) не винаги назначават адекватно лечение, защото това са специфични инфекции, които се учат в друга специалност.
В София - Център по заразни и паразитни болести, катедра (или лаборатория беше) по Хламидии и рикетсии - това са хората, които са наясно по въпроса  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт