ФИМОЗА II или споделено за кожичката на пениса

  • 269 123
  • 1 168
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 1 001
здравейте сина ми е ма 3г.и 4м. не съм му забелвала пацата защото не знаех .когато беше на 1 смених педиатъра и тя ми каза че трябва да се забелва и го дръпна потече му кръв 3 дни му правих промивки с риванол той плачеше при всяко пишкане. после се оказа че не е забелена до край, но аз не пожелах да го подложа още веднъж на същия стрес.Още повече че се консултирах с други майки на вече пораснали деца които казаха, че нищо не са правили и че са им се забелили сами.Но снощи сина ми каза че го боли пацата и ми е много притеснено.Моля дайте и съвет какво да правя.ако попитам доки тя ще ни прати направо на операция Confused

# 826
Често родителите искат съвет когато нещо вече се е случило било то по тяхно или въпреки тяхното желание.
Правилото е да не се насилва кожичката, особено във възрастта до 3 - 4 години, когато всяко действие ще доведе до опасни увреждания. Най-добре е спонтанното естествено разлепване. При случаите с проблемни кожички, най-добрият съвет се дава при прегледа на детето.

Д-р Оги ,аз съм от тези които искат съвет след като нещо се е случило, МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ - какво да правим след като веднъж ни заголи хирург членчето и след това то пак слепна до над пръстена , (в резултат на процедурата детето ми започна да заеква), след тази манипулация мога ли да разчитам че ще се заголи естествено главичката на пениса или вече няма шанс за нас и трябва да подложа детето си на този ужас отново.
Изчетох доста неща , но на този въпрос не видях отговор.

МОЛЯ ВИ ОТГОВОРЕТЕ МИ !

# 827
Забравих да кажа, че детето е на 3години и 7 месеца , а насилственото заголване стана на 3 години и 6 месеца.

# 828
  • София
  • Мнения: 3 188
Засега го оставете да се успокои. Подгответе го за един преглед и след празниците ми се обадете сутрин на 952 21 37 или след 14 часа на 851 00 99
Кожичката би могла да се оправи и без намеса, но трябва да преценя. Повече наблегнете на успокоението и му разяснете някои неща за мъжката гордост - като например че това го отличава от момичетата, че му помага да пишка прав и т.н. в този дух. Вие си преценете какво може да му кажете.

# 829
  • Мнения: 200
Това са си истинските доктори-Лекуват не само Болката ,но и Психиката!Поздравления!

# 830
Здравейте, търсех някакво решение(частично) на моя проблем. Значи много се притеснявам но ще го споделя, на 17 години съм, а размерът на пениса ми е 11 см, какво трябва да направя за да го удължа без намесата на хирург? Видях в интернет за продукта "Вимакс", но нямам финансовите възможности да се сдобия с него. Има ли въобще някакъв начин за решаване на проблемът ми? Срамувам се да ида на Уролог...? Незнам дали тук е правилното място да пипитам, но незная къде да се консултирам, ще бъда много благодарен ако ми отговорите?  Embarassed

# 831
Благодаря Ви и весели празници!

# 832
  • Мнения: 1 596
Здравейте д-р Бранков.
Преди време идвахме при вас за забелване на чурка.Детето беше на 1г 3 мес.Вие я забелихте наполовина.И до днес след 3 месеца се стои наполовина въпреки че всяка вечер я забелваме.
Снощи видяхме че му се е появило бяло топче може би пълно с гной.Как да го премахнем?
С някакъв медикамент ли за да му спадне това топче?

# 833
  • София
  • Мнения: 44 120
А да не е смегма Simple Smile))

И аз имам въпрос всъщност....
При цялото ми нежелание на консултацията за 3 годинки педиатърката ни забели младежа, той така се стресира, че после едва ми даваше повече от седмица да го отварям и мия...и  все още дава доста прдпазливо и с уговорки да отваряме пишата и да я почистваме.... обаче онзи дан като я отворих, видях че пак е почнало да залепва....точно по долното ръбче на главичката от едната страна.... до колко това може да е проблем и трябва ли веднага пак да се дърпа и забелва...защото второ такова нещо в такъв кратък срок, не знам как ще понесе детето, чисто психически.... Sad

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 19:40 от Angel_Dust

# 834
Всеки, който има фимоза и по-точно придобита е задължително да посети уролог възможно най-скоро, тъй като аз изчаквах много време къде по незнание каде от срам, толкова се бе стеснил отвора, че въпрос бе на няколко години да се запуши отвора и да се наложят крайни мерки. Още един път не следвайте моя пример и не чакайте до последно, а по възможност веднага посетете уролог докато още е в началната си фаза.

# 835
  • Мнения: 55
Wink)
Да се оплача сега пък аз. Аз не пипах нищо. Но не щеш ли, приеха ни в Токуда в педиатрията и докато кажа "не пипайте", вече му забелиха пишлето #2gunfire. Той беше на 2 месеца и половина. Както се сещате - възпали се и много го болеше. След това се оправи. Та сега от време на време леко забелвам и измивам.
Въпросът ми е - да продължавам ли след като вече е забелена кожичката? Фатално ли е, ако не пипам? Благодаря!

# 836
  • Мнения: 496
Доктор Оги,
Синът ми е на 6 г. и по съвет на педиатъра сме правили нормалния тоалет с леко забелване без натиск, опъване, болка.
Преди 5 мес. детски хирург е извършил преглед на децата от групата и се сдобихме с известие за 'фимоза, което налага оперативна корекция'.  Посетихме личния лекар - при прегледа ме успокои, че всичко е както трябва. После от други майки разбрах, че на болшинството момченца е препоръчана оперативна корекция от прегледалия ги в детската градина лекар.

За последната година детето на 2 пъти се е оплаквало, че го боли пишлето - и в двата случая беше леко зачервено по ръбчето, не е имало ранички, пъпчици, гной или друго, което да привлече вниманието ми. Без третиране болката и зачервяването отшумяваха на следващия ден. Отдавам го на вероятно опознаване с недотам чисти ръце.

За свое успокоение искам да се консултирам с хирург доколко диагнозата е точна (в нея 'фимоза' звучи като болест), но момчето е доста страхливо, а и аз се притеснявам дали няма да попадна на някой, който да назначи ненужна намеса.

Въпросът ми е дали на 6 год. възраст трябва да се направи проследяване или да изчакам, и евентуално, молбата ми е да препоръчате детски хирург в Пловдив. Попаднах на отговор за доц. Йонков от детската хирургия на "Пещерско шосе" - бихме ли могли да отидем при него?

Много благодаря! Желая Ви здраве и успешна година!

# 837
  • Мнения: 1 516
mimi flax, отидете при д-р Йонков за консултация - много мил човек! Той ще види състоянието и най-добре ще ви посъветва. Той работи в Хирургиите на Пещерско шосе  Peace

# 838
  • Мнения: 496
Radostche,
Много ти благодаря! Своевременно пуснах запитване на mimivet за отзиви.
Бих искала да заведа детето при лекар, за който съм чула добро и съответно на който да имам доверие Simple Smile Да съм спокойна, че детето няма да се травмира излишно.

# 839
  • София
  • Мнения: 3 188
Доктор Оги,
Синът ми е на 6 г. и по съвет на педиатъра сме правили нормалния тоалет с леко забелване без натиск, опъване, болка.
Преди 5 мес. детски хирург е извършил преглед на децата от групата и се сдобихме с известие за 'фимоза, което налага оперативна корекция'.  Посетихме личния лекар - при прегледа ме успокои, че всичко е както трябва. После от други майки разбрах, че на болшинството момченца е препоръчана оперативна корекция от прегледалия ги в детската градина лекар.

Къде се е случило това? Кой е организатора на такива мероприятия? Много се опасявам, че има други подбуди - набиране на пациенти. Възможно е да не съм прав. Все пак щом детето Ви е на 6 години, вероятно има някакъв проблем, но преценката трябва да е коректна.
Мисля че д-р Йонков ще даде професионален съвет. Ако някой иска, може да ме потърси и мен на 0888 373 857.

Общи условия

Активация на акаунт