Пердета - 9

  • 150 404
  • 829
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 411
Моля за съвет какво да сложа на този прозорец (на спалня е)? Стаята е малка и сякаш по ще подхожда късо перде? Дали е добре да са две(тънко и плътно) или едно (не ми се иска да се вижда през него). Но най ме притеснява формата на прозореца. Щори не искам. Моля за идеи!


вземи си от икея и ги закачи на тавана, като разгледаш ще намериш снимки на закачени икейски корнизи в тавана, май и в каталозите съм виждала, ако имам време ще ти потърся снимка - ще стане страхотно и с тънко и с дебело перде и спалнята ще се получи много кокетна

стаята малка ли е, прозореца близо ли ще е до леглото?

Стаята е малка, но от прозореца до леглото има метър. Сега ще ги погледна тези корнизи, благодаря!

моля, щом е малка може би ще е по-добре ако пердетата са къси

# 106
  • Мнения: 71
А корниза на тавана под наклон? Завесите две ли да са и няма ли да е грозно като са прибрани към стените заради кривия таван?

# 107
  • Мнения: 411
да, не съм обърнала внимание, че корниза е под ъгъл, варианта е за прав таван, видя ми се добра идея..., май, че не става... и като се отвесва ще виси или ще е по-късо

има малко стена от най-високата точка на прозореца до тавана? там няма ли да може да се вмести корниза прав по цялата дължина?

може би ако корниза се монтира в част от прозореца

# 108
  • Мнения: 71
Няма да може да е прав корниза...Може би все пак ще мина на вариант щори колкото и да не ми се иска.

# 109
  • Мнения: 411
да, неприятно – външни ли ще бъдат?

# 110
  • Мнения: 411
линк за вътрешни щориhttp://www.velux.bg/products/blinds-and-shutters

ето и снимка на подобен прозорец с вътрешни щори

не се отказвам и от идеята за корниз в тавана




# 111
  • Мнения: 411
линк за икейските корнизи http://www.ikea.bg/textiles/Curtain-rails-and-rods/Curtain-rods/32368/33499/ последната снимка е за монтаж на таван



и в сгънато положение стои добре

# 112
  • Бургас
  • Мнения: 380
търся си пердета за релсов таванен корниз. дължината между тавана и пода е 255см, а ширината на плата, който съм харесала - 220. ширината на плата ли се ползва за дължината на пердето?

# 113
  • Мнения: 69
Моля за помощ за един пълен новак в темата за пердетата Simple Smile Стената на спалнята ми, където са прозорците е 3,85 м, т.е. ще сложа толкова дълъг корниз на тавана. Въпросът ми е колко на брой и колко широки трябва да са дебелите пердета (четох за формула: дължината на корниза х 2), т.е. две пердета по 4 м ширина?! Има ли въобще такова чудо? Аз ли нещо бъркам или това ми се вижда много голям размер. Дължината на пердетата трябва да бъде 2,7 м. Благодаря!

# 114
  • Мнения: 2 998
Аз знам за двойно за пердета и 1,5 за завеси. Пак зависи колко искаш да са нагънати. Тези ми изглеждат да са с двойна ширина.
Скрит текст:
Ако са с по-малка ширина, стоят по-плоско. Не знам както иначе да го обясня. newsm78

# 115
  • Мнения: 69
Много благодаря! А мога ли да купя два комплекта от тези завеси например http://www.ikea.bg/textiles/Curtains-and-blinds/Curtains/57810/83102/ (общо 4 бр. завеси) и да ги сложа на един корниз...или да ми ги зашият две по две Simple Smile Странни неща ми хрумват, но много харесвам пердетата на Икея, но там ширината е само 140-145 см ...

# 116
  • Мнения: 1 483
Защо да е голям размер, ти ги купуваш на линеен метър, колкото искаш - толкова ще ти отрежат.
За дебели завеси знам 1,5, това е минимума, но плата може да позволява и по-голям набор. При мен примерно имаше изискване за минимална дължина за поръчка, така че ми излиза около 1,7.

# 117
  • Мнения: 69
Защо да е голям размер, ти ги купуваш на линеен метър, колкото искаш - толкова ще ти отрежат.
За дебели завеси знам 1,5, това е минимума, но плата може да позволява и по-голям набор. При мен примерно имаше изискване за минимална дължина за поръчка, така че ми излиза около 1,7.
Ами защото никъде не открих плат с широчина 4 м. То е ясно, че дължината ще е колкото искам...Но пак казвам - може би грешката е в мен и моята математика Simple Smile

# 118
  • Мнения: 1 483
По магазините търси ли? Laughing Там са цели топове, щом аз мога да поръчам 7 метра, сигурно и ти ще можеш да вземеш 4.

# 119
  • Мнения: 69
По магазините търси ли? Laughing Там са цели топове, щом аз мога да поръчам 7 метра, сигурно и ти ще можеш да вземеш 4.
В нашите магазини (провинцията) най-голямата ширина за плътните завеси е 2.80 м, което ако ползвам за дължина на пердето пак не ми стига (на мен ми трябва 2,70 в готов вид  - с широк подгъв)...т.е. не мога да ползвам ширината на плата за дължина на завесата...

Последна редакция: ср, 16 ное 2016, 15:00 от Snowdrop!

Общи условия

Активация на акаунт