Много злоядо дете

  • 3 166
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 383
Аз имам друг проблем. Миналата година детето ми беше с нисък хемоглобин и желязо и съответно всякаква загуба на апетит. Оставянето гладен не помагаше. Започнах да му пасирам храната като за бебешко пюре. Само така ядеше. Така няколко месеца докато се появи апетит. Обаче отказва да яде непасирана храна. Манджички, супички все пасирани се ядат. Интересното е че солети, бисквити , ляб, кашкавал и др. си ги дъвче. Безброй опити съм правила да не му давам пасирано. Започва да плюе. Даже намачкана храна не яде. Вече ходи на ясла и ми е ясно, че там няма кой да пасира. Според вас как да процедирам ?

# 16
  • Мнения: 19 352
И моята дъщеря е така. Сега вече е на 6г и няма промяна в апетита. Ходих и на психолог, защото интересът й към храната е нулев. Едно от предположенията на психолога беше,че деца, които много са боледували и са били подлагани на стрес по болници, имат намалена чувствителност-висок праг на болка, намалена чувствителност за глад, за пишкане, за студ/топло и т.н. При нас ги има всичките. Препоръча ми да я навеждам на мисълта къде в тялото си чувства нещо. Примерно къде чувства глада, къде й е най-топло, как го усеща и т.н.

Нови храни също не опитва. Харесва картофи, кренвирши(които не й давам или много рядко), шоколад, бисквити. Супи, манджи с триста зора насила. Кисело мляко и филия с масло е на периоди.
Най-любимият ми съвет е да я оставя гладна и щяла да прояде  ooooh! Не само че не прояжда, а колкото по-малко яде, толкова по-малко й се яде след това и става порочен кръг.
Като иде при баба си, тя й настоява страшно много и изяжда доста по-големи количества отколкото при мен, но пък не мисля, че това е хубаво.

Кимми, не знам на колко е детето ти, но според мен не е такъв проблем да яде пасирано. Карай го само да предъвква малко, а не да гълта като пате. Ако търпи хляб в пасираното, може да му слагаш, за да дъвче него.
В нашата градина в трета група имаше едно момиченце, което ядеше само така  Wink

# 17
  • Мнения: 6 214
Кисело мляко пишеш, че обича, това е много добре, давай му повече и да е пълномаслено, най-хубаво домашно. А кюфтета? Почти няма дете, което да не обича кюфтета. Давай му малки порции калорична храна и зарежи манджите от типа на супи и яхнии. Филиите с много масло например, ако ще два залъка да са. Яйце и сирене ако успяваш да му дадеш, може да не се тревожиш. И не го храни ти, слагай го с вас на масата да гледа как вие ядете.

И аз така правя. Злояда е откак съм я родила. Не настоявайте да яде всичко от-до. няма как, дори и голям човек да е, оставете какво пише по книгите. Каква част от хората обичат спанак? В крайна сметка детето е човек, не е тенджера, в която да сипваме необходимите продукти.  Grinning Peace
Например, ако прояви интерес за сирене, дайте му колкото иска, без да настоявате точно в този момент да яде домат и хляб към сиренето. Доматът и хлябът ще си ги изяде довечера или утре.  Peace

# 18
  • Мнения: 479
Все едно за моето дете чета, даже пуснах нова тема, преди да видя, че тук има подобна. Почти на 4 годинки сме, доскоро живееше на тестени неща, кисело и прясно мляко, филии с крема и кашкавал, пържени картофи, макарони и сладки неща. Единственото хубаво е, че обича да яде доста плодове. Никакви супи и манджи не вкусва. Иначе казва ,че е гладен, но не опитва нови неща. Само насила мога да го накарам да пробва нещо ново. Месо не яде под никаква форма. От време на време с голямо настояване от моя страна принцеса с кайма или филия с шунка и кашкавал, това му е месото. Миналата година в детската градина караше на хляб, плодове и сладки неща.

Не знам в чудо съм се видяла, толкова нерви от моя страна и стрес....... Май наистина и по-добре да го оставя да си яде това което иска и това е, все някога ще прояде

# 19
  • Мнения: 6 214
Май наистина и по-добре да го оставя да си яде това което иска и това е, все някога ще прояде
Бъди сигурна.  Peace И моята не яде месо, аз също никога не съм изпитвала нужда от месо, но не съм вегетарианка. Всеки организъм има нужда от различни неща. Детето не е тенджера, в която да сипеш необходимите продукти, премерени и претеглени. Wink

Общи условия

Активация на акаунт