Готини сме ний мадами, ще бъдем Февруарски мами ! - Тема 5

  • 34 944
  • 759
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 76
lenny, и аз преди няколко дни се бях ядосала много и като започна едно ритане и въртене, но пък и тогава успях да си усетя малката душица с ръка на корема. ето я и сега само ме подритва, явно разбра че говоря за нея и веднага да се обади.  newsm53  bouquet Hug

# 436
  • Мнения: 0
Момичета, кога усетихте първите движения и на какво ги оприличавате? На моменти усещам като гъделичкане или като полазване от мравки и не мога да разбера дали е бебо или си внушавам, че вече искам да усетя движения, но може и да бързам де Simple Smile Ще съм благодарна, ако споделите  Simple Smile

# 437
  • София
  • Мнения: 2 130
Момичета, кога усетихте първите движения и на какво ги оприличавате? На моменти усещам като гъделичкане или като полазване от мравки и не мога да разбера дали е бебо или си внушавам, че вече искам да усетя движения, но може и да бързам де Simple Smile Ще съм благодарна, ако споделите  Simple Smile

здравей, и мен в началото ме гъделичкаше повече. Иначе като легнеш и си сложиш ръката и се усеща и определено разбираш че е бебето. По принцип е рано да се усещат ритници и е нормално да не го усещаш още или да не е всеки ден. Усеща се най добре когато се мести, но ако е през деня и ти си правела нещо може и да пропуснеш този момент.
Аз първия път съвсем случайно си видях корема как мърда странно- вдлъбна се от дясно и се изду от ляво и после се намести. Видях ,но нищо не усетих, ако не го бях случайно видяла, нямаше да го усетя никога.
Не се притеснявай , ще го усетиш.

Аз бих искала да попитам какво точно  са контракцийте. Чувам че имате . Може би по скоро вече раждалите майки могат да ми кажат.
Имах няколко пъти доста силни спазми нощем и ме притеснява какво е, за това искам да питам и ако може някоя да обесни.

Хубав ден на всички   bouquet

# 438
  • Мнения: 308
Една безсънна нощ...вчера имах едни ядове и притеснения и почти не съм заспивала тази нощ. Искам да ви кажа, че в момента в корема ми има бунт. До сега не съм усещала такива движения, почти нон-стоп са, ясни и отчетливи. Вече съм убедена, че настроенията ни влиаят на бебчетата. Не си позволявайте да се ядосвате за нищо!!
   Настроенията ни влияят на бебоците, разбира се!Аз все си казвам, че ще съм спокойна, но бързо се паля и после ме е яд, че така разстройвам и бебка!Момичета, наистина не трябва да се ядосваме, а най-гадно ми става като се изпокараме във форума и то за глупости! Rolling Eyes

# 439
  • Мнения: 17
Здравейте момичете, днес малко късно се излюпих, поспах си доволно.

guerry контракциите са точно спазми, болки ниско долу. Аз лежах в болницата 3 дни заради контракции и от там знам какво са. Изписаха ми магнерод и скоро не съм имала (или поне не съм усещала болка).

binel първите трепети в корема усетих още около 15та седмица, много леко и нежно, но определено не можах да го объркам с газове или къркорене на червата (както казват някои жени). Едва преди 10на дни усетих отчетливо помръдване. Усещам го само аз, моят мъж не можа да го усети, а и не ми се мести корема както при guerry. Но при всяка мама е различно зависи къде е разположена плацентата.
Аз не съм усещала малкия мъж от вчера по обед, чакам днес да видя кога ще го отчета.

Момичета, моля за помощ (малко не е поо темата - никак даже), кухнята ми е гланцова и не мога да намеря подходящ препарат за чистене. Моля някоя мама с такъв кухненски плот да ме посъветва. Извинявам се, че пускам въпрос не по темата, но никъде не мога да намеря информация, а плота ми остава на бели прашинки - сякаш не съм чистила newsm78
Благодаря  Hug

# 440
  • Мнения: 0
Уф.... това с болниците е много неприятно и аз лежах два пъти и не искам да се сещам  Cry Точно болки са си ниско долу, като пред цикъл, а понякога усещам и тежест в корема. И аз съм на Магнезий, Спазмалгон и от време на време Но-шпа, но пак имам болки. Най-добре полягвайте и не се натоварвайте.

# 441
  • Мнения: 308
Здравейте момичете, днес малко късно се излюпих, поспах си доволно.

guerry контракциите са точно спазми, болки ниско долу. Аз лежах в болницата 3 дни заради контракции и от там знам какво са. Изписаха ми магнерод и скоро не съм имала (или поне не съм усещала болка).

binel първите трепети в корема усетих още около 15та седмица, много леко и нежно, но определено не можах да го объркам с газове или къркорене на червата (както казват някои жени). Едва преди 10на дни усетих отчетливо помръдване. Усещам го само аз, моят мъж не можа да го усети, а и не ми се мести корема както при guerry. Но при всяка мама е различно зависи къде е разположена плацентата.
Аз не съм усещала малкия мъж от вчера по обед, чакам днес да видя кога ще го отчета.

Момичета, моля за помощ (малко не е поо темата - никак даже), кухнята ми е гланцова и не мога да намеря подходящ препарат за чистене. Моля някоя мама с такъв кухненски плот да ме посъветва. Извинявам се, че пускам въпрос не по темата, но никъде не мога да намеря информация, а плота ми остава на бели прашинки - сякаш не съм чистила newsm78
Благодаря  Hug

[/quote
   Пробвай с Фрош за стъкла newsm78

# 442
  • Мнения: 0
zlati_baikova За съжаление не мога да помогна със съвет за плота, нямам идея  Cry
 

# 443
  • Мнения: 17
binel в коя седмица си? Моят лекар ми каза, че контракциите са нещо нормално, стига болката да не става сериозна, иначе лека по лека си напредваме в бременността и контракциите ще са част от ежедневието ни. Пожелавам ти по малко болки и повече щастливи мигове Hug

# 444
  • Мнения: 0
binel в коя седмица си? Моят лекар ми каза, че контракциите са нещо нормално, стига болката да не става сериозна, иначе лека по лека си напредваме в бременността и контракциите ще са част от ежедневието ни. Пожелавам ти по малко болки и повече щастливи мигове Hug
Края на 17 г.с /ама и аз как обяснявам, направих си лентичка, но не знам защо не излиза/. При жени с по-чувствителна матка може да има по-често контракции /според моята док. е така, макар, че аз не ги усещах, но тя каза, че ги виждала на видеозона, поне докато лежах в началните месеци в болницата/. Сега от няколко дена пак усещам напрежение, но довечера ще отида, че започвам леко да се притеснявам

# 445
  • Мнения: 76
това с контракциите е много гадно, и аз пия магнерот 3 * 1 за тия пусти контракции, чак до 37 седмица трябва да го пия, а покрай него пия още една шепа хапчета, поне болки нямам за което се радвам. но какво да се прави, ще търпим всичко в името на детето. binel, не се притеснявай, бъди спокойна.

# 446
  • Мнения: 0
това с контракциите е много гадно, и аз пия магнерот 3 * 1 за тия пусти контракции, чак до 37 седмица трябва да го пия, а покрай него пия още една шепа хапчета, поне болки нямам за което се радвам. но какво да се прави, ще търпим всичко в името на детето. binel, не се притеснявай, бъди спокойна.
И аз пия 3*2, че са и доста големи тия хапове и малко ми присядат  Cry Ама нали е за хубаво, ще търпим  Simple Smile Даже и не смея да питам до кога ще ги пия, защото подозирам, че ще съм до края.

# 447
  • Мнения: 17
дуденка аз съм 2х2 с магнерода, права си - ще стискаме зъби и ще си пием хаповете в името на най-милото.
binel не се притеснявай, всичко си е наред

# 448
  • Мнения: 76
сигурно като се влезе в 9 месец и се спират тия пусти хапове! а аз си мислех че само аз гълтам промишлени количества хапове а то вие пиете още повече от мен, направо една аптека да си отворим  Weary

# 449
  • Мнения: 17
хаха може дуденка
аз сега съм само с 2х2 магнерод и 1х1 тромбо асс за сърцето (давали го да се пие след спонтанен аборт)
но в началото бях с дуфастон 3х1 + папаверин 2х1 + фолиева 2х2 + тромбо асс 2х1
 newsm62 абе както каза - една аптека да си отворим

Общи условия

Активация на акаунт