Готини сме ний мадами, ще бъдем Февруарски мами ! - Тема 5

  • 34 886
  • 759
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 76
не знам дали ти го обяснявам добре но ще се опитам.
като сложиш курсора на "BG-MAMMA" горе в ляво ти излиза падащо меню
поставяш мишката там дето пише "Бременност и раждане" и някъде в дясно трябва да ти се появи и "Лентички". кликни върху "Лентички" и вече ще следва' инструкциите. надявам се да съм ти била полезна, и ако успееш с лентичката направи това дето ти каза nas85 ето че ина ти го обясни по-простичко ХИХИХ

# 466
  • Мнения: 18
Благодаря, дуденка  Hug Успях  newsm44 Благодаря и на nas85 и на ina_princess  Hug Страхотни сте  newsm10

# 467
  • Мнения: 76
с каквото мога ще помагам  newsm10 smile3525

# 468
  • Мнения: 18
Благодаря newsm51

# 469
  • NE
  • Мнения: 10 999
Здравейте!
Аз контракции не съм засичала, но от скоро имам силна тъпа болка в кръста като сецнато, но не съвсем. Старото поколение на работа ме убедиха, че е от изкривяване на кръста от тежестта на корема и от разтягането на костите. Днес съм малко по-добре.
Днес си записах час за ФМ на 1.10.13 г. и нямам търпение. Доктора който я прави винаги вика татковците и емоцията е още по-голяма. Моят мъж обикновено ме чака в чакалнята, ама доктора го беше повикал и сега се надявам да сме двамата. Иначе на раждането хич няма и да го взимам с мен, че ще се чудя за бебо, за мен или него да се притеснявам. Joy

# 470
  • Мнения: 61
Flower Fairy- шп време на първата ми бременност ММ присъстваше на всеки ехографски преглед и много се вълнувахме заедно, сега не е идвал още, т.е. не е влизал в кабинета, защото няма на кого да оставяме Кали докъто съм на преглед и ходим в компелкт тримата- те чакат пред кабинета, но другата седмица съм на ФМ и ще ги викна за малко само да хвърлят един поглед и да излезят веднага навън, че се притеснявам Кали да не пипне нещо. Пък за раждането, той имаше възможност да присъства, но отказа, и аз не настоях, реишх, че това дали да присъства,или не трябва да е негово решение. Но през цялот овреме стоя в коридора, аз родих секцио, защото се наложи и като извадиха детето помолих анестезиолога да го извика само да надникне, той само ми махна сръка, аз се усмихнах и му махнах и изчезна, беше видимо притеснен.

# 471
  • Мнения: 115
Добро утро !
По закона за всеобщата гадост понеже днес почивам , що пък да не се събудя в 6:10   Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil .
Всъщност истината е че много ме боля кръста  Tired , още от снощи  Money , как ще избутвам до 9-я месец !?!   С първата бременност нищо не ме е боляло , а сега ......... остаряла съм сигурно  Rolling Eyes
За раждането гледам пишете: аз смятам , че има неща, които няма нужда да ги вижда таткото (какво да ми гледа разчекната на магарето !??! ). Бебето като се роди ще му го покажат . смяртам че това е достатъчно. Като родих Мики (тел беше При мен) и бързах да звънна на ММ (пак докато се осъзная са минали 5-10 мин) и му звъня и му викам "Честито тате" а той ми вика , " аз го видях, много е хубав бебо , страхотен е " ...................аз протокала на мен не ми го показаха, преместиха ме да си почивам и чак след няколко часа го доведоха.

Хубави почивни дни ви пожелавам !

# 472
  • Мнения: 37
Добро утро и от мен.Хубав,слънчев и усмихнат съботен ден ви желая!  И аз смятам като iucka относно раждането. По-добре мъжът  да не гледа какво се случва в този момент.Предпочитам да е по активен след раждането и да ми помага после. А при първото раждане, ако ми беше пред очите щях да го убия.Така се чувствах.Е, после всичко премина и се радвахме двамата.

# 473
  • Мнения: 76
добро утро и лек, усмихнат и слънчев уикенд ви пожелавам.

# 474
  • Мнения: 61
Добро утро, момичета!
Казали сме на Кали, че щеси имаме бебе и то сега е в корема на мама, но като излезе ще си играят с него. Тя мног осе впечатли, не очаквах такава реакция. От време на време сама се присеща за бебето и ми гали корема и вика наще бебе, а вчера ме целуна по корема, че да целунала бебето, много се трогнах Smile Каза си на бебешки, че е босо, аз и обещах да му купим чорапки, тя показа  с ръчички колко ще са малки и се разбрахме като се роди двете заедно да му ги обуем Smile Smile Smile
 Аз почти не съм спала през нощта, защот оКали спа мног онеспокойно, към 6 ре6и да се мести да спи при нас и така сега съм на автопилот.
За болките в кръста - нормлано е, защото матката се разширява, аз имах такива съвсем в началото на бременността.
Пожелавам ви хубав почивен ден.

# 475
  • Мнения: 0
Момичета, споделете по нещо за феталната морфология. Която е ходила вече - къде, при кой лекар, колко време продължава прегледът Simple Smile

# 476
  • Мнения: 76
аз ходих във Фемина, гр. София. прегледа и БХС-то ми струваха 135 лв. мисля че целия преглед продължи около 10 мин. таткото беше с мен, доктор Димитров ми направи ФМ.

# 477
  • Мнения: 18
Здравейте, момичета Simple Smile Виждам, че и други мами се вълнуват от това как протича прегледът за фетална морфология. На мен ми предстои такъв другата седмица в сряда. Честно казано имам едно притеснение -  по мои изчисления тогава ще бъда в 19 г.с , но според изчислението на лентичката/ на бг мама/ съм едва в 17 г. с.  Знам, че ФМ е между 19 и 22 г.с и сега съм леко озадачена... На вас изчислението в лентичката разминава ли се с реалната седмица, в която сте?

# 478
  • Мнения: 398
Здравейте,

Аз правих ФМ в Марковс. Цената е 100 лв., а прегледа е около 30-40 мин. При мен лентичката не се разминава, отговаря си.

Хубав уикенд!

# 479
  • Мнения: 398
stasy_sun в момента си в 18 седмица (17 + 4 означава, че си вече 4 дни от 18-та седмица, тоест В 18-та). А следващата седмица ще си в 19. Нямаш грешка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт