Готини сме ний мадами, ще бъдем Февруарски мами ! - Тема 5

  • 34 935
  • 759
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 0
Здравейте мами,

Аз лично имам киселини от самото начало и забелязах, че ми помага чаша прясно мляко. Колкото до ходенето до тоалетна нощем - от два месеца насам ставам по 4 пъти на нощ, а и редовно се будя от главоболие. Направо сутрин съм като пребита - едва издържам на работа. Вие как се справяте с главоболието, защото при мен е непрестанно?

# 61
  • Мнения: 13
Привет бременяги,;-)
bamby2009 стана ми интересно, ти къде си?Wink newsm78
За ходенето до тоалетната аз ставам поне 4 пъти, но пия много вода, по 3, 4 литра. Устата ми пресъхва зверски откак забременях! Не знам дали, вас ви мори жажда но вечер дори се давя от жажда и сухота...Дали, това е нормално?? Някой друг с такъв симптом?
С главоболието парацетамол, по-малко нерви и разходки по хладно. То и друго помага ама кой с каквото разполага;-)

# 62
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Привет!
За Петка, копирам от стария си пост какво трябва да носиш като документи за амнио:
Трябва ти направление за хоспитализация, изследване за васерман, кръвна група и австралийски антиген и лабораторни изследвания от текущата седмицата. Утре ще давам кръв и урина и ще си ги изтегля в София, лабораторията ги качва онлайн. Васерман и австралийския антиген трябва са ти били пуснати от АГ-то, аз ги имах при нея и само преснех.
Аз се прибрах след амниото. Прави го Мазнейкова. Цялата манипулация трае 2 минути. Преди това се губи повече време докато се оформи документацията. Прави се и УЗ преглед и се снемат мерките на бебето. За моето каза, че няма нито един физически маркер за увреждане и че на дори и при хубав резултат  от БХС при моята възраст (38г) си е задължително амниото. Накараха ме да си обърна настрана главата и да затворя очи и ме убодоха. Лежах 2 часа в отделението и хукнах да се прибирам за Варна. Резултатите след седмица, цената при  нея е 400лв. Щом не ме питаха дали съм здравно-осигурена явно толкова струва процедурата, а не е доплащане някакво. В МД-Сф е безплатно или 150лв с избор на екип.
Сега се чудя как да се лекувам, че от това пътуване с влака настинах още повече и хич не ми е добре.
Специални благодарности на Цвети, че ме докара до болницата в София   bouquet

# 63
  • Sofiq
  • Мнения: 58
Здравейте, искам да се похваля, че днес бях на консултация и малкото човече е добре. Докторката ми каза, че съм в 15 г.с. и е толкова голям, че не се побира цялото на екрана. За жалост не ми каза какъв е пола, но сега на 25 септември съм на фетална морфология и се надявам, че там ще ми кажат

# 64
  • Мнения: 3
И аз да се отчета.Днес гледахме малкия ни мъж,расте си с 1 седмица на пред и много се радвам че в добре.На 2.10 съм на ФМ при д-р Стратиева-страхотна лекарка,обожавам я,толкова е човечна и така всичко обяснява.
/bambi,с две ръце ти препоръчвам д-р Стратиева
И аз ям сурови бадеми,доволна съм,определено за киселините
Имам запек от началото на бременността,от скоро всяка вечер пия чаша топло мляко с мед и мисля че доста ми помогна.
Какви дрехи носите,незнам.Въпреки че съм качила 4 кг.и сега съм 59,нищо не ми става,разширила съм се,За надолу си имам един ленен панталон и все с него,чат пат клинчета.И да си призная вчера влязох в един голям магазин за втора употреба,нямах много време да разгледам,но си харесах 1,2 якета на цени около 20 лв.,щото да ви кажа 100 лв.не бих дала за 2,3 месеца носене,та ако ще незнам какво.
Вчера писах че ставам 5 пъти до тоалетната,ама май клонят към 7,хахха,ужас е,а аз едвам пия по 1,5 литра вода и то насила....но хич не мога да спя,постоянно се въртя,сто пъти се будя,направо незнам какво да правя.
Вие какви плодове ядете?Аз само ябълки-ям по 3,4 на ден,обожавам ги.
Сега като се замисля имам приятелка бременна и пуши,не ми харесва,радвам се че отказах цигарите 2 седмици преди да забременея,и за цялата си бременност си позволих една чаша вино,така ми се услади,и се гордея със себе си,имайки в предвид,че преди да забременея всяка вечер пиех чаша винце с цигарка......ммммм
Отклоних се малко,ще ме извинявате,прегръщам ви мили момичета

# 65
  • Мнения: 0
   Аз също от както забременях изпивам промишлени количества вода, като се има предвид, че и чаша не пиех до преди това....а главоболието  и отпадналостта четох, че е често срещано при пушачките, и въпреки това не мога да си пия кафето без цигара.....

# 66
  • София
  • Мнения: 795
Танче, отново си се постарала  Heart Eyes

Гледам обсъждали сте храните...аз ям само киселяци, но по-принцип си ги обичам. Нооо онзи ден като казах на мама и тя веднага ме тества тайно по бабините рецепти: посипа ми сол на главата (без да разбера) и чакаше да види къде ще се пипна първо -> носа (момче), устните (момиче). Давало 100% резултат...да видим

# 67
  • Мнения: 0
   Аз също от както забременях изпивам промишлени количества вода, като се има предвид, че и чаша не пиех до преди това....а главоболието  и отпадналостта четох, че е често срещано при пушачките, и въпреки това не мога да си пия кафето без цигара.....

Сигурно е така, но аз спрях цигарите и кафето веднага след като видях двете чертички - при мен явно не е от това newsm12 . Отпадналостта ми казаха, че е от много ниския хемоглобин.
Аз на 25.09. съм на ФМ във Фемина при Димитров - нямам търпение вече да разбера момченце или момиченце е Simple Smile

# 68
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Как ми се пийва винце, бира и подобни, липсва ми, въпреки че не пия повече от чаша на вечер. Ще съм трезвеник сума ти време още
Аз вчера бях с едни дънки ластични, които са ми от предбременилския период. Измъчих се, притискат точно, където е бебто. Моята плацента е ниско и предна, с първото пак беше така. Та от днес гардеробът ми пак се свежда до едни бермуди и ленени панталон за бременни

# 69
  • Мнения: 80
Красе, радвам се, че всичко е минало добре! За лекуване не знам какво да ти кажа, май само лежане и някакви бабини рецепти.

Аз не ставам толкова често през нощта до WC-то, максимум по веднъж, но едвам издържам до сутринта. Главоболието много ме мъчи, парацетамол не ми помага. И вчера като ме ядосаха на работата, днес едвам се довлякох с едно главоболие  Confused
За дрехи бях се засилила да си купувам, но все още се побирам в мойте си и изчаквам.
Нещо шкембето ми не расте особено и понякога се притеснявам. Още никой не забелязва, че съм бременна, а имам колежка, ще ражда март и има такова шкембенце вече, че се шокирах  Shocked

И на мен ми се пийва, позволявам си по 4-5 глътки биричка понякога, иначе чат-пат си отварям безалкохолна биричка и пийвам половин чашка

# 70
  • Мнения: 10
Хубав , слънчев и спокоен ден ви пожелавам мамчета .
Благодаря на всички за хубавите пожелания , за нашия бъдещ батко .
Относно нощното ставане , при мен е направо ужас будя се постоянно , спя доста неспокойно и постоянно се въртя , а до тоалетна ходя по 5-6 пъти вечер . Нещо което съм забелязала е , че когато вечер решя да си лягам . Малкото човече явно е на друго мнение и  започва да си мърда . Даже вчера мърдането за момент беше и по силничко , щом мъмът ми като си сложи ръка на корема дори  той го усети .
Отново да ви пожелая приятен ден и се наслъждавайте на септемврииското слънце доколкото можете .

# 71
  • Мнения: 0
  Блазе  ви, на мен нищо не ми става, като топка съм станала, като се има предвид предишните ми, 47 48 кг. Вече се замислям за смяна на мойто аг, било рано още, чак в 24 седмица щяла да каже, е как другите мами знаят .....не ми стига вече търпението

# 72
  • Мнения: 37
Здравейте момичета, надявам се че всички сте добре.
Красе много се радвам,че всичко при теб е минало добре и сигурно вече, че си се поуспокоила. Аз се отказах от амниоцентезата. Резултатите от БХС и интегририрания риск са добри,според докторите в генетичната лаборатория няма нужда да се подлагам на това.Единствения показател за амнио е само възрастовия риск и ако искам,по-мое желание, да се подложа.Дано не съжалявам един ден,но ме е страх от риска от спонтанен аборт,колкото и минимален да е. Надявам се,че всичко ще е наред.
Относно храненето-сутрин съм зверски гладна и то за тестени храни,соленички. Обяда и вечерята може и да ги пропусна, не съм гладна чак толкова-минавам със салатка и плодове. За биричката(която обожавам) и аз си позволявам от време на време,ако имам безалкохолна пия нея и то да е студеничка-мммм. И после резултата е тоалетна по няколко пъти през нощта.
За тези,които имат запек мога да споделя аз какво ползвам, когато имам нужда и съм доволна
http://www.marvi.bg/easylax-izilax-glicerinovi-supozitorii-za-va … g-18-br-3124.html
 Спокоен и усмихнат ден на всички!

# 73
  • Мнения: 234
Иви, в Черна гора съм. Но съм сигурна, че и в Бг се среща този синдром и не само.  Да са живи и здрави децата ни, пък каквото Господ е рекъл за останалото.
Ина, чакам да се чуя със снаха ми и ако не е запазила може и за Стратиева да и кажа да запази. Не съм ходила никога на ФМ и много се вълнувам.

# 74
  • Мнения: 14
ТУК СЪМ МАМИ

Общи условия

Активация на акаунт