Готини сме ний мадами, ще бъдем Февруарски мами ! - Тема 5

  • 34 983
  • 759
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3
  Блазе  ви, на мен нищо не ми става, като топка съм станала, като се има предвид предишните ми, 47 48 кг. Вече се замислям за смяна на мойто аг, било рано още, чак в 24 седмица щяла да каже, е как другите мами знаят .....не ми стига вече търпението
Ами всичко зависи на какъв апарат те гледат,и моя лекар ме гледа на един дето се вижда бебо,ама не чак да му познае пола.На мен пола ми го познаха още в 12 седмица на ФМ,на 85 % ми казаха момче,после нали правих едно ДНК изследване и то потвърди.Благодарна съм на лекарката( не че има кой знае какво значение е бебето),но имах в предвид че нейния апарат е много по-добър. Simple Smile Аз цял живот съм си мислела че някой ден ще си имам момиченце,а то какво се оказа-изненада.....момченце,моя съпруг е много щастлив,и аз естествено ,искам да ми е живо и здраво бебчето,толкова желано Simple Smile  Hug

# 76
  • Мнения: 0
Ще видим какво ще ми каже на 20-ти ....уж има 4D   а не иска да ме гледа странна докторка, ако беше на частно да са ми взели 100 пъти парите #2gunfire

# 77
  • Мнения: 37

Радваме се,че си тук и че всичко с бебчо е наред. А казаха ли на  какво се дължи този проблем,коя е причината или поне някакво предположение.Или всичко е Божа работа и това е обяснението.

# 78
  • Мнения: 14
а ми най-вероятно заради аборта съм задържала кръв в матката и тя е направила инфекция

# 79
  • Мнения: 3
MonikaBurmova добре дошла  Hug

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 2 475
Привет!
За Петка, копирам от стария си пост какво трябва да носиш като документи за амнио:
Трябва ти направление за хоспитализация, изследване за васерман, кръвна група и австралийски антиген и лабораторни изследвания от текущата седмицата. Утре ще давам кръв и урина и ще си ги изтегля в София, лабораторията ги качва онлайн. Васерман и австралийския антиген трябва са ти били пуснати от АГ-то, аз ги имах при нея и само преснех.
Аз се прибрах след амниото. Прави го Мазнейкова. Цялата манипулация трае 2 минути. Преди това се губи повече време докато се оформи документацията. Прави се и УЗ преглед и се снемат мерките на бебето. За моето каза, че няма нито един физически маркер за увреждане и че на дори и при хубав резултат  от БХС при моята възраст (38г) си е задължително амниото. Накараха ме да си обърна настрана главата и да затворя очи и ме убодоха. Лежах 2 часа в отделението и хукнах да се прибирам за Варна. Резултатите след седмица, цената при  нея е 400лв. Щом не ме питаха дали съм здравно-осигурена явно толкова струва процедурата, а не е доплащане някакво. В МД-Сф е безплатно или 150лв с избор на екип.
Сега се чудя как да се лекувам, че от това пътуване с влака настинах още повече и хич не ми е добре.
Специални благодарности на Цвети, че ме докара до болницата в София   bouquet


Красе поздравления за теб!!! Завиждам ти с бяла "завист" за изключителния кураж!!!!
Аз направих пренатест в сряда и току-виж съм направила и амнио до края на месеца  Wink

Стискам палци за добри резултати!!! Увери се, че освен кратките изследвания за Даун синдром, ще направят и структурния анализ на хромозомите - с това амниото превъзхожда пренатеста и дава информация за всички хромозомни аномалии. Този тест обаче отнема поне 14 дни.

# 81
  • Мнения: 0
Мони, добре дошла обратно  Hug Дано се чувстваш по-добре и от тук нататък само щастливо и енергично бременеене  Flutter
Bamby, да ти кажа, не съм чувала някой в БГ да изпада в такива крайности за пола. Даже реших, че живееш в Турция, не очаквах такава дискриминация в Черна гора.
Ivy, единственото нещо (за което знам), което може да те притесни, ако изпитваш необичайно силна жажда и пиеш необичайно количество вода, е ако имаш повишена кръвна захар. Стига всичко да е наред с изследванията на кръв и урина, доколкото знам, няма за какво да се притесняваш. При кръвните изследвания имаш референтни стойности, при урината трябва резултатът да е отрицателен. Убедена съм обаче, че всичко ти е наред, а и голямото количество течности ще ти помогне страшно много  newsm10

Едит - Красе, пропуснах те, стискам палци да имате отлични резултати!  Heart Eyes

Последна редакция: чт, 05 сеп 2013, 22:02 от flyin

# 82
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Красе поздравления за теб!!! Завиждам ти с бяла "завист" за изключителния кураж!!!!
Аз направих пренатест в сряда и току-виж съм направила и амнио до края на месеца  Wink
Стискам палци за добри резултати!!! Увери се, че освен кратките изследвания за Даун синдром, ще направят и структурния анализ на хромозомите - с това амниото превъзхожда пренатеста и дава информация за всички хромозомни аномалии. Този тест обаче отнема поне 14 дни.
Alegra,  след като резултатите ще са готови след седмица, явно ще е нещо съкратено. Изобщо не се задълбочих, толкова бях изплащена и нищо не ми се четеше предварително. Изходих от факта, че за тази цена си знаят какво точно ще тестват, никой нищо не ме е питал. Пуснаха го за Даун само май. Както и да е, сега чакам малко на тръни.
Ти защо се отказа от амниото? Пренатест е прекалено скъп за мен и отделно след като дават амниото за най-сигурно като резултати, другото не сме го обсъждали даже

# 83
  • Мнения: 23
Скъпа desideskata да ти кажа опита с солта не е  100 %  сигурен в къщи мама ми го направи и аз се пипнах по устата което значело момиче и онзи ден разбрахме че сме момченце така че не вярвай на бабините деветини успех и лека бременност :*

# 84
  • Мнения: 398
Я колко много сте изписали в новата тема! Браво Танче за оформлението!   bouquet

# 85
  • Мнения: 89
Бамби,направо се потресох от това,което пишеш за пола на детето. В БГ няма чак такива крайности.Поне не на местата,които аз познавам. При нас по-скоро родителите си имат лични предпочитания,но те не са непременни и основни. При вас явно много се държи на пола.
Аз съм ходила при Връгалева на 3D. Много е готина,подробна и точна.Прегледите й са вглъбени и сериозни,но е много отзивчива на въпросите ти. Ходила съм и при Цолова. Тя е по-динамична,усмихната и много обяснява. Сега съм си записала час при нея за 17.09.  Grinning
Красе, браво мила.Сега чакаме резултатите. Смело мамче си ти,евала. Grinning
Мони много се радвам да те видя отново тук,бях се запритеснила за теб. Hug

# 86
  • Мнения: 234
Е, не са крайности. Ми то за предпочитания на родителите говоря де. Че често мъжът иска мъжка рожба. Дори дядо ми е правил до момче. Има си го и в Бг. То и тука не че се говори. Просто си е така. И инвитро като се прави мисля, че си избираш пола. Това го споделих просто между другото. Живи и здрави да сме. Просто бях любопитна, но нещо бебока се крие и не дава да се види със сигурност. Те и тука уж с последни технологии ме гледат ама... Вече казах, че ще е момиче, а на края може и изненада да бъде.

# 87
  • София
  • Мнения: 2 130
bambi  ние сме с ин витро бебе и не сме си избирали пола. По принцип може , но струва доста пари. Вклиниката ни има доста чужденци , който идват с тази цел да имат син и си плащат за това.

Аз мога иначе вече да се запиша , тъй като днес започнах истинската ЖК и ни определиха термин.
От София съм, термин 23/02 и вече 2 пъти казват че е момче .

Честно казано за пола аз не вярвам на бабини деветини, но пък изчислението с кръвта е доста вярно. На сестра ми едно време ги изчислявахме , сега и за мен го бях изчислила и пак се получи .
ето и формулата http://forumok.ru/who.html
лека вечер на всички

# 88
  • Мнения: 204
guerry на мен всеки един калкулатор ми изчислява момче , а то е момиче. Не знам до колко е вярно. Ти коя дата въвеждаш на зачеване щом си ин витро , аз датата на пункцията защото в него ден се оплождат яйцеклетките.

# 89
  • София
  • Мнения: 2 130
guerry на мен всеки един калкулатор ми изчислява момче , а то е момиче. Не знам до колко е вярно. Ти коя дата въвеждаш на зачеване щом си ин витро , аз датата на пункцията защото в него ден се оплождат яйцеклетките.

и аз сложих датата на пункцията и ми показа момче. Незнам до сега е показвало. Дадох го за мамитата, които още не са им казали и до като чакат ако са любопитни да видят.
Но в крайна сметка и аз чаках да видя какво ще кажат лекарите, дори и сега още не съм сигурна Simple Smile, има време още според мен. Важното е да е всичко наред до финала, а какво е за мен е важно да е живо и здраво Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт