В момента чета ... 21

  • 41 658
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 036
Чета Клетниците , но мисля,че е съкратено издание. Някой знае ли оригинала колко стр. е горе-долу?

# 31
  • Мнения: 148
Запис и от мен   bouquet
А за "Турски гамбит", върви много леко, определено ме заинтригува. Не мога да кажа много, защото съм в началото, но последните дни не ми остана време за четене. Сега се мятам в леглото и продължавам Simple Smile

# 32
  • Мнения: 38
Прочетох "Правек и други времена" и сега съм си дала почивка. Тази книга много ми допадна. Чувствам се опиянена и не ми се подхваща друго. Иначе чака "Да дойдеш на света".

# 33
  • Мнения: 4 569
TheBlackWidow, напиши после отзив за "Чест".  Peace
Четох я наскоро, на мен ми хареса.  Peace

Изчетох Смъртта е моята крепост. Увлекателна кримка, хареса ми.
Направи ми впечатление езика, самото изразяване. Думите са малко, на място и някак сухи. За сравнение - Паула на Исабел Алиенде. Там е "чакай, дъще да ти кажа ..." и следват обстойни и дълги обяснения, като се скача от тема на тема.
Добре, че беше Свет да пусне пост за скандинавския начин на изразяване.  Peace  Но за коя книга го беше писала?  Rolling Eyes



Кои са другите книги за Саймън Сърейлър /малко се влюбих  Blush/?



Изчетох и това:

http://www.book.store.bg/p5551/razmianata-sandra-braun.html
Съвременно романче, чете се бързо, края беше леко предвидим.
Прилича ми на някоя друга книга, но не мога да се сетя коя. По-точно частта с брат Гейбриъл.  Thinking

# 34
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Благодаря за темата, Пуфана !

Аз прочетох "Случаят Джем" и ми хареса като цяло. Много ми е неприятно, но трябва да го кажа - свалих книгата от читанката и редакцията беше ужасна. Ако някой я е планувал за прочит и има избор между хартиено и електронно копие, нека предпочете първото.

Благодаря за този отзив. Аз съм си я приготвила и точно от там съм я сваляла. Щом е така обаче, ще изчакам по-добри времена и за момента направо ще я изтрия.

Иначе аз все още чета "Пътешественикът във времето и неговата жена". Много е интересна, но тази седмица съм на работа и има много работа и малко време за книги, та, ще наваксвам през почивката и другата седмица.

# 35
  • Мнения: 87
Аз продължавам с това
И отново се пробвам с
Предишната книга на Бегбеде, която четох, нещо не ми допадна и не я дочетох Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 10 547
НАли съм си нощна птица, преполових "Правек и други времена". Ммм, хареса ми, да речем. Циничният Елин Пелин, така бих определила Олга Токарчук.  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 2 314
Благодаря за темата!

Кали, скица  hahaha Аз помислих, че си прочела и вече забравила за "Проходът", по едно и също време я подхванахме..Скоро гледах продължението в една книжарница, но ми трябва настройка , ако реша да я започвам  Crazy

И няма да я сравняваш със "Сблъсък" на Кинг  Whistling

# 38
  • Мнения: 455
big pufana   bouquet

                               

Четох я преди доста години, веднага когато излезе и главната ми асоциация беше с "По пътя" на Керуак, после видях, че даже си го е написал, че се е повлиял от тази книга.
Сега, от позицията на миналото време, мога да кажа, че книгата ми хареса, като за български автор ( да, а толкова го мразя това уточнение - щом е българско, хайде, даваме му едно рамо за старание), но когато я четох, бях разочарована. Усещах само плагиатството, нищо лично от автора, а, може би от време на време успяваше съвсем авторски да ми досади.  Laughing
Ще чакам после да си кажеш мнението.  Hug


Точно това е и моето мнение за 18% сиво. Дам шанс на някой български автор и той ме разочарова  Mr. Green.
Продължавам с Чък Паланюк и неговата Приспивна песен, остава ми съвсем малко до края, но нещо в стила на автора ме дразни и не мога да чета бързо. Като цяло харесвам лекия цинизъм в книгите, но тук на моменти ме дразни а и
Скрит текст:
тези постмортални сношения ми идват малко в повече.

# 39
  • Мнения: 5 776
Дочетох снощи "18% Сиво". На пръв поглед има много общо с "Пътят" на Керуак, но за разлика от него той не търси, а бяга от себе си. Очаквах, че ще е побългарена версия, но се оказа, че автора си е доста поамериканчен  Mr. Green. Хареса ми като цяло, давам и 3,5 звезди в гудрийдъра (още се чудя накъде клоня повече  Wink)
Стоях повече от час пред новите попълнения в библиотечката ми, оказа се, че съм домъкнала над 50 книги това лято и не знам към коя да посегна. Мммм, погледа ми се заби в "Мидълсекс"  Peace
blue_dream, на мен това ми е единствената книга на Бегбеде и едва ли ще посегна към друга негова.

# 40
  • Мнения: 15 960
Чета Клетниците , но мисля,че е съкратено издание. Някой знае ли оригинала колко стр. е горе-долу?

Виж това:

http://www.anticmagazin.com/index.php?action=showpic&cat=70&pic=3805

И аз я препрочитам, но съм я оставила в момента.

Благодаря за новата тема!   bouquet

# 41
  • София, България
  • Мнения: 5 599
Дочетох снощи "18% Сиво". На пръв поглед има много общо с "Пътят" на Керуак, но за разлика от него той не търси, а бяга от себе си. Очаквах, че ще е побългарена версия, но се оказа, че автора си е доста поамериканчен  Mr. Green. Хареса ми като цяло, давам и 3,5 звезди в гудрийдъра (още се чудя накъде клоня повече  Wink)
Стоях повече от час пред новите попълнения в библиотечката ми, оказа се, че съм домъкнала над 50 книги това лято и не знам към коя да посегна. Мммм, погледа ми се заби в "Мидълсекс"  Peace
blue_dream, на мен това ми е единствената книга на Бегбеде и едва ли ще посегна към друга негова.


"Мидълсекс" и на мен ми предстои, но преди това ще прочета Кентърбърийските разкази, а сега за морето съм си взела "Моби Дик". Предупредили са ме, че е доста скучна и аз се поставям пред свършен факт като я взимам само нея.  Laughing  Така че за Мидълсекс, най-вероятно ще я прочетеш преди мен и ще се радвам много ако споделиш мнение.  Hug

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Благодаря за темата, Пуфана !

Аз прочетох "Случаят Джем" и ми хареса като цяло. Много ми е неприятно, но трябва да го кажа - свалих книгата от читанката и редакцията беше ужасна. Ако някой я е планувал за прочит и има избор между хартиено и електронно копие, нека предпочете първото.

Благодаря за този отзив. Аз съм си я приготвила и точно от там съм я сваляла. Щом е така обаче, ще изчакам по-добри времена и за момента направо ще я изтрия.

Тъкмо снощи я гледах във http://www.virtualnabiblioteka.com/ Не съм сравнявала обаче.

За това пък си свалих В. Пасков - Балада за Георг Хених и Сароян - Велосипедистът от Бевърли Хилз.

# 43
  • София
  • Мнения: 5 569
И на мен ще ми е интересно да чуя мненията ви за "Мидълсекс". Аз я четох преди около 2 години, с големи очаквания бях, но не ми се оправдаха нещо... Но е факт, че си спомням чудесно книгата, какво ми хареса и какво не ми хареса в нея. Ще чакам и вашите отзиви.  Grinning

Някой може ли да ми даде "Правек" за прочит?    bouquet

# 44
  • София
  • Мнения: 735
Снощи започнах "Родена да умре" - за жените в Индия.

Някой може ли да ми даде "Правек" за прочит?    bouquet
Бих могла да ти я дам, само трябва да се разберем къде да се видим.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт