Да преправим старите мебели с любов - тема 24

  • 85 422
  • 784
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 571
И да питам нещо друго: как чистите, или не чистите, и как съхранявате четките, с които сте мазали с масло?

С разредител, в моя случай намерих някакъв за автоемайл лак. После изплаквам с вода и даже изпирам с малко сапун  Peace
Не знам дали е най-правилно, но така процедирам. Имаше идея съда и четката, които са ползвани да се завият с найлон до следващо ползване. Пробвах и след една седмица беше засъхнало и четката не ставаше за нищо  hahaha

# 46
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Ако съм ползвала водоразтворими продукти измивам много добре и подсушавам почти до сухо с парцал. За останалите продукти, ако не е скъпа четката и няма да ми трябва скоро я хвърлям не си струва разредителя Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 388
Записвам се в новата тема, че срамота, няколко теми масата ми е на първа страница, а аз само чета. За съжаление това лято сме на три обекта, с три компютъра и два фотоапарата. Много ми е сложно със снимките, но ще покажа тоз трошляк от вчера.

Няма къде да го сложа, но у нас нищо не се изхвърля Simple Smile Беше със счупен крак и в безобразно състояние. Сега е с бели крака и омаслен плот. Но то върху чисто дърво да се работи е лесно. Днес довършвам лачена табуретка, ще става нощно шкафче. Там са шлайфове, грундове и пр. Утре ще я покажа. Ха, със здраве, че работа ме чака. Hug

# 48
  • Мнения: 626
Намерих си едно съкровище на село и бързам да ви го покажа:
Скрит текст:




Баба казва, че е кутия от стар часовник. Все още не съм решила какво да го правя, но много ми харесва. Ако имате идеи давайте Simple Smile

# 49
  • Мнения: 4 696
Намерих си едно съкровище на село и бързам да ви го покажа:
Скрит текст:




Баба казва, че е кутия от стар часовник. Все още не съм решила какво да го правя, но много ми харесва. Ако имате идеи давайте Simple Smile

може да го направиш кутия за чай! Wink

# 50
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Кутия за ключове?
Или за бижута.

# 51
  • Мнения: 40
Мислите ли, че куфари от онези старите могат да се облепят във фолио?Мисля си за нещо като каре или на райе, а металните части не знам ще освежа  или боядисам.

# 52
  • Мнения: 2 208
  bouquet, записвам се темата ме интересува

# 53
  • София
  • Мнения: 226
Да се похваля и аз с нещо, което направих сама - чак не мога да повярвам, тъй като признавам си, хич не се имам за сръчна. Дамаската ми я слага тапицер. Следва да съживя и другия...
http://4152.snimka.bg/daily/razni.774245
Вие сте вдъхновение.

# 54
  • Мнения: 24
marvele, стpахотен стола! И дамаската мноооого ми хаpеса!
missmarina, ей такава масичка и аз искааааам! Много хубава!
Аз си мъpзелувах цяло лято, но ви следя неотлъчно и ви се кефя, бpаво на всички сpъчки!  bouquet

# 55
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Дамаската ми я слага тапицер.

Покрай цялата организация с къщата, не бях се сетила да занеса столовете на тапицер, чудех се как да им направя мекичко за сядане... Благодаря , че ме светна  Whistling
Много добре се е получил стола  Heart Eyes

И да ви споделя на какво попаднах, бих си поживяла в едно такова  Mr. Green

Последна редакция: пн, 09 сеп 2013, 09:23 от Marsy Rose

# 56
  • Мнения: 9
Здравейте!
Можете ли да ми кажете колко Осмо ще ми отиде за една трапезна маса около 1,60-1,80м/ 0,80м и една много малка, може би с диаметър 40-50см. Дали да си взема най-малката разфасовка или средната, защото 750мл ще ми е много със сигурност. И другото - за постигането на по-наситен цвят бяло кое Осмо е подходящо?

Благодаря ви предварително, момичета, много сте вдъхновяващи Simple Smile

# 57
  • Мнения: 2 071
Понеже сте много изобретателни имам нужда от помощ.
Исках да си закупя затворена малка секция, но на пазара се предлагат все такива с много рафтове или витринки. Така се наложи да си взема с 2 остъклени шкафчета.
Обаче, те се оказаха с обикновено прозрачно стъкло.

Мисля едното поне на едното шкафче да матирам стъклото, но как да стане?  newsm78
Четох за азотна тор, която се маже и така "замръзва" мястото (не е ли отровно това). Има и спрейове за матиране, ама не ми се дават 15 лв. Фолио ли да е? Или някакви лепенки, като тези които се лепят на стената за декорация?
Ако някой се е занимавал с такова нещо ще се радвам да сподели  Peace

# 58
  • Варна
  • Мнения: 522
Записвам се в новата тема, че срамота, няколко теми масата ми е на първа страница, а аз само чета. За съжаление това лято сме на три обекта, с три компютъра и два фотоапарата. Много ми е сложно със снимките, но ще покажа тоз трошляк от вчера.

Няма къде да го сложа, но у нас нищо не се изхвърля Simple Smile Беше със счупен крак и в безобразно състояние. Сега е с бели крака и омаслен плот. Но то върху чисто дърво да се работи е лесно. Днес довършвам лачена табуретка, ще става нощно шкафче. Там са шлайфове, грундове и пр. Утре ще я покажа. Ха, със здраве, че работа ме чака. Hug
А плота на масата с какъв номер масло го постигна в този наситен цвят? Би ли споделила, моля?

# 59
  • София
  • Мнения: 388
Две ръце от този

Води се цвят дъб, но какво е дървото на масата не знам. Лека е, не е бук или дъб. Самоделка е, от дядо. Наситен е цвета, някой писа преди, че след масло дървото става все едно мокро.
Не съм много доволна от това масло, обаче. Мъжът ми го все за холната маса в София и я прецака. Стана лепкава и се надира, но за това масЕ е отличен. Вчера го полях нарочно с кафе, не попи и не остана петно.

Общи условия

Активация на акаунт