Отново заедно?

  • 12 933
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 384
Бихте ли се събрали отново с бивш/а съпруг/а след дълги години раздяла  Whistling Whistling Whistling
На такива размисли и страсти ме наведе предложението за брак  на бившия ми мъж с когото от 5 г. не сме живели заедно , правили сме опити да се събираме , но никога под един покрив , та така...

# 1
  • Мнения: 4 569
Зависи от много неща - дали имам чувства към него, какви са били причините за раздялата ...

# 2
  • Мнения: 1 384
ей това са въпросите на които години наред не мога да си отговоря

# 3
  • Мнения: 4 569
Имаш ли какво да губиш ако и втория опит е неуспешен?
Искаш ли да опиташ пак със същия мъж или нещо те спира?

# 4
  • Мнения: 1 488
мисля че не бих се събрала с бивш. на бившите мястото им е в миналото.

# 5
  • Мнения: 6 214
Мери, чела съм ти постовете дълго време и мисля, че се базикаш.  Grinning Не за предложението за брак, а за това че те е накарало да се замислиш сериозно.  Grinning

# 6
  • Мнения: 1 384
не се шегувам замислих се , вече се доказах пред себе си че мога и сама да се оправям в живота и се изморих , не искам да съм сама и силна омръзна ми искам да мога да разчитам на някого , пробвах с други мъже , но не ми се получава и с тях ,страх ме е да заведа дъщеря си при чужд мъж , а на този поне му знам кусурите и знам какво да очаквам .Той твърди ,че се е променил не знам възможно ли е това  Tired

# 7
  • Мнения: 6 214
не се шегувам замислих се , вече се доказах пред себе си че мога и сама да се оправям в живота и се изморих , не искам да съм сама и силна омръзна ми искам да мога да разчитам на някого , пробвах с други мъже , но не ми се получава и с тях ,страх ме е да заведа дъщеря си при чужд мъж , а на този поне му знам кусурите и знам какво да очаквам .Той твърди ,че се е променил не знам възможно ли е това  Tired
Какво конкретно е променил? Не ми отговаряй на мен, дай отговор за себе си. Или питай него. Това го питам моя бившия всеки път, когато поиска да се събираме.

А той ще ти даде ли силата, която ще ти позволи да си слаба? Можеш ли да разчиташ на него? Или просто евентуално ще имаш с кой да си кажеш 2-3 приказки преди заспиване. Аз знам, че омръзва да си силна, сама, да няма с кой една приказка да си кажеш в къщи освен с детето. Знам какво е да не можеш да заспиш от стягане и въпреки това да чуваш отвсякъде "стегни се". И аз не си представям да оставя друг мъж с дъщеря ми.  Tired Прекалено съм мнителна.

Ти си знаеш човека, ти си преценяваш.  Hug

# 8
  • Мнения: 45
Не го прави щом се съмняваш! Когато обичаш даден човек, няма съмнения. Това е въпрос, на който само сърцето ти може да отговори. Не се опитвай да търсиш разумни доводи защото ще сгрешиш!

Бих се събрала с бивш ако го обичам и той е заслужил любовта ми.
Никога не бих го направила с доводи че не искам да съм сама, че дъщеря ми не знам си кво, или че си му знам кусурите.

# 9
  • Мнения: 472
Зависи дали причините за раздялата са преодолими, той/ти сте ги преосмислили и т.н., дали имате деца. По принцип не съм против идеята. Още повече ако междувременно сте имали неуспешни връзки. Имаме такива познати семейства, които си родиха второто дете след 10 г. развод и втора сватба.

# 10
  • Мнения: 1 384
една от промените му е че не живее вече при техните , а си купи къща която почти е стегнал вече . Поне те няма да се месят . Не се събира със старите си приятели , не излиза никъде ....  това е което аз виждам , а като го питам какво си е променил той не отговаря ,а казва че сама щяла съм да разбера и преценя

# 11
  • Мнения: 517
А каква беше причината за вашата раздяла?

# 12
  • Мнения: 12 473
Сигурно бих..но не вярвам особено в промяната..Освен ако не е преминал на ново, по-високо духовно ниво.

# 13
  • Мнения: 45
Зависи дали причините за раздялата са преодолими, той/ти сте ги преосмислили и т.н., дали имате деца. По принцип не съм против идеята. Още повече ако междувременно сте имали неуспешни връзки. Имаме такива познати семейства, които си родиха второто дете след 10 г. развод и втора сватба.

И аз познавам такова. И след второто пак се разведоха. Laughing

Няма общи закономерности тук. При всеки семейната ситуация е различна.

# 14
  • Мнения: 1 384
аз го оставих имахме много скандали по време на семейния живот и след него , но не помня вече защо сме се карали честно казано  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт