На добър час в ПЪРВИ клас!

  • 62 683
  • 730
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 053
Запис и от мен в новата тема  Grinning
Като Ви чета почти всички ще купувате гуменки,защо така да не би да не дават с маратонки да се ходи на физическо,че аз съм купила маратонки  newsm78 newsm78
Относно яденето сутрин и за нас ще е проблем,дъщеря ми като закусва в къщи,яде по 1 час  ooooh!-не знам как ще смогвам сутрин  Rolling Eyes Rolling Eyes

# 31
  • София
  • Мнения: 1 058
На нас са ни казали - гуменки или маратонки. Така че и ниеще сме с маратонки засега. Но още не сме се виждали с учителя им по Хореография, който или която (още не се знаеше нищо миналата седмица) може да си има специални изисквания за часа.

# 32
  • София
  • Мнения: 12 554
Запис и от мен в новата тема  Grinning
Като Ви чета почти всички ще купувате гуменки,защо така да не би да не дават с маратонки да се ходи на физическо,че аз съм купила маратонки  newsm78 newsm78

Няма изискване.

Аз реших да купя ниски кецове/гуменки, защото са по-леки.

# 33
  • Мнения: 8 229
Моят вече с нетърпение брои дните до училище.
В понеделник вечерта си взехме новото бюро. Много добре се е получило. Сега остава само да закачим 2-3 полици близо до него и е съвсем готов. Направихме една инвентаризация на разните работни книжки, които има от миналата година. Идеята ми беше част от тях да дадем на малкия, нали баткото ще има нови учебници вече. Той обаче си подреди всички в бюрото и каза, че не ги дава, щял да си работи още по тях. Дори седна и изписа една страница от някаква тетрадка. Не беше хващал молив от месеци, с изключение на случаите, когато решаваше да си пише някакви бележки. Явно е зажаднял за учене, но като види другата седмица как ще му намалее времето за игра навън, сигурно няма да е толкова доволен  Laughing

# 34
  • Мнения: 387
за 17.09 ни казаха на рс. явно навсякъде е различно

# 35
  • София
  • Мнения: 3 610
И нашата родителска среща беше вчера.Пратих мъжО,че бях нощна.
Дали са им списък-ще искат квадратчета,но по 2см и сметало.Откриването ще е от 10ч. ще ги посрещат с питка и мед.На 17ти и 18ти ще учат от 8 до 10ч,а останалите дни от 8-12ч.
Тетрадка с бели листа ще им трябва по информационни технологии,а по физическо също искат бели тениски/добре,че си имам Simple Smile / Гуменки взех от Дишман,едноцветни с лепки,никак не лоши за 14лв.
Събрали са по 50лв за помагала,но не знам какви точно.За рисуването пише само водни боички и пастели,та по този повод измрънках на мъж ми да вземем тези геловите от Лидл /не,че си нямаме обикновени цял плик,но.. Embarassed /и наистина са страхотни.Пишат толкова гладко и цветовете са много ярки. Grinning Явно ще махам флумастерите от несесера и ще слагам пастелите там.
За закуските щели да имат,но по-късно и то май само плод.Аз също съм в чуденка дали да яде в къщи или в училище,че като го знам как бързо се храни и двете са не много удачен вариант Mr. Green
Може би все пак ще му слагам нещо в къщи-филия или зрънца,а пък там ако иска друго да си купи или носи,ще го отработваме в движение.
Ставането/моето или на баща му, според случая/ ще е в 6ч заради баткото,който излиза в 6,30, а дреб трябва да тръгне към 7,30-7,40,та мисля,че ще имаме време.


# 36
  • София
  • Мнения: 3 249
За закуската си зависи от детето. Като дете, което в нас закусва от 9 до 12 кой ще го чака ooooh! Отделно, че глад е понятие, непознато за него Mr. GreenНавсякъде все ми се оплакват от неговото не ядене...Купих кутия за храна, ще слагам сандвич, но кой ще го яде е тема на друг разговор Joy
При нас ги искат в 9,45. Тържеството започва в 10. След това влизат в стаята (аз ще вляза с тях, понеже ще нося питата, а останалите родители малко по-късно.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 1 747
Запис и от мен в новата тема  Grinning
Като Ви чета почти всички ще купувате гуменки,защо така да не би да не дават с маратонки да се ходи на физическо,че аз съм купила маратонки  newsm78 newsm78
Относно яденето сутрин и за нас ще е проблем,дъщеря ми като закусва в къщи,яде по 1 час  ooooh!-не знам как ще смогвам сутрин  Rolling Eyes Rolling Eyes

Маратонки само за навън, гуменки в салона - това искат при нас. Моята има само маратонки, тя си е кокона, пък сега ще й се наложи 2 пъти в седмицата да ходи с екип newsm78. Ще трябва да купя гуменки Sad

# 38
  • Мнения: X
Благодаря за новата темичка!

Днес взехме униформата, но се оказа, че са ни объркали поръчката,
вместо пола- панталон са ни дали пола. Ще чакаме смяна.
Запознахме се със Софи и нейната срамежливка! Grinning

Днес ходихме на Илиянци да търсим бели ризи, едвам намерих една, с дълъг ръкав. Rolling Eyes
Но поне и накупих бели тениски, български за по 3 лв.
Купихме и гуменки от Мат Стар за 12лв. Леки са и изглеждат здрави.

Вчера подвързах част от тетрадките с тапета, станаха много добре! Peace

За закуската в училище ни предупредиха да не разчитаме много. Купихме кутия за храна и мисля да й правя по два сандвича(за сутрешна и следобедна закуска) + плод или зеленчук.

# 39
  • София
  • Мнения: 509
Привет и в новата тема.
Нашата родителска беше снощи. Госпожата приятно ме изненада - беше подготвила писма за всяко дете и покана за първият учебен ден. За помагала събрахме по 42лв, като са 8 на брой.

Запознахме се и с Госпожата на занималнята, като първо впечатление, много ми хареса. Жена с опит и тежаща на мястото си.

Разбрахме се да направим шкафчета за всяко дете и да си държат нещата в училище, като в къщи ще се взима само това, което трябва да се довърши. Аз като много дейна Laughing, съм касиер.

За 16 ще има питка и за всяко дете тематичен мъфин Grinning.

Иначе на малкия му се размина днес мантуто, но в петък няма да има този късмет Laughing Утре е на зъболекар, та и аз съм към отбора на злите майки Mr. Green

За закуската в училище и на мен ми е притеснено, както и за ранното ставане, но ще се нагаждаме и двамата в движение. Ще му слагам плодове и сандвич и да се моля да яде в стола на обед.

Тази седмица освен досадните задължения, които се наложи да изтърпи дребния го записахме и на плуване, на басейна на "Баня Мадара". Много е ентусиазиран и в събота, живи и здрави, му е първата тренировка. Grinning

# 40
  • Мнения: X
Да се запиша и аз в новата тема.... Grinning
Днес бяхме на медицински преглед при училищната сестра-погледна ги за въшки и за обриви,прибра ни листовете от ЛЛ и това беше....Интересно,че не ни иска медицинския картон..а,май навремето за баткото го искаха newsm78
Видяхме се и с класната-все още нищо не иска жената..каза,да купим по пет тетрадки с тесни и широки редове,и с големи квадратчета и това е......освен тях,да си подготвим стандартното оборудване:моливчета,химикали,ножичка,лепило....Всичко друго после ще го допълваме......и на РС ще ни кажат колко пари за допълнителни тетрадки и помагала..А,тя ще е като почнат....За боичките и флумастерите-г-жата по рисуване ще ни каже какви са ѝ изискванията/а тя,всъщност е класната на баткото,та ги знам.....жената не държи на броя цветове-може и по-малко да са,но да са наситени...четки-само кръгли,и държи да им купуваме от блокчетата с по-плътните листове/...За занималнята-нашата паралелка ще има избор на преподаватели,че ще допълват бройката от нея...та,това ме направи много щастлива,защото имах претенции да сме при конкретен г-н,от който навремето бях много доволна/човека успя да въведе желязна дисциплина и да установи навици за учене/.....За физическото ни искат единствено цвички....защото,когато е хубаво времето часовете по ФВ се провеждат на двора и са си с обувките/маратонките/гуменките с които са дошли на училище........И,само да спомена,че на много места,ако се играе с гуменки в салона  искат да са бели подметките,че от черните остават черти по пода и лелите после не могат да ги изтъркат......
За безплатните закуски,съм писала вече в старата тема,но да кажа пак/специално за Пловдивските мами/-ако не Ви е капризно детето,ще си ги яде...моят син,не е отказал никога закуска...,че и ако останат повтаря...Носил е вкъщи недоядени закуски-ами не мога да кажа,че качеството или количеството е лошо.....Но поне два дни в седмицата им дават плод или зеленчук/банан,ябълка,портокал,мандарина,морков....така,че го имам в предвид и освен сандвича за обяд му слагам и кроасан/или някаква кифличка/и плод за голямото междучасие .
За първия учебен ден се замислих дали да не взема по една саксийка на г-жите.......защото досега сме взимали букети рязан цвят,но ми се струва,че така цветето ще ги радва по-дълго време..... Thinking

# 41
  • Мнения: 506
Здравейте!Колко бързо се изписват страниците на тази тема,ама нали е актуална... Simple Smile И аз се включвам като майка на първокласник.Много се вълнувам,повече от детето.
Ние онази вечер имахме родителска среща за разясняване на нещата.Госпожата много ми харесва,за разлика от тази по занималня,ама ще видим как ще е.На 16-ти ни викат в 11ч.Ще има питка,ще им раздадат по един голям морков (фуния) пълен с лакомства и после влизаме в клас за раздаване на учебниците.На 17-ти ще учат.
Моето дете винаги закусва вкъщи,така че ще ставаме по-рано и ще яде.
Ще трябва да си носи 2 закуски в училище-една за голямото междучасие и една за следобед.Дайте,моля,някакви идеи,вие какво ще приготвяте?

# 42
  • Мнения: 1 059
Запис и от мен.
 Децата от блока напоследък са "подивели" (вкл. и моето), вечер не можем да
ги приберем от площадката. А от другата седмица колко драстично ще се промени
ежедневието им Laughing.
Моето момиче се храни много еднообразно, не обича много сандвичи, евентуално само
филия с масло и луканка или принцеса с кашкавал. Ще й слагам и по един банан.
В стола имало някакви сандвичи и тостери, но ако си купува от тях сигурно ще
им чопли краставиците и зелето.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 265
Върнах се от РС... Сега ще видя какво липсва ....

# 44
  • Мнения: 387
Воала! Намерих бяла риза!  bowuu Ръкавът е 7/8 (така ли се казват тези ръкави, които са с дължина между лакътя и китката) с ластиче накрая. Много добре седи. Плата е от оня, който седи най-добре като е намачкан  Mr. Green Голямо описание дръпнах, аааа Wink

Остава утре да купим обувки и сме готови.

Общи условия

Активация на акаунт