ВМ-НВХ, част 64

  • 34 505
  • 740
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 6 347
Пинки, средиземноморски вариант с повече зехтин отколкото масло, маслини, агнешко, риба и морски дарове вместо свинско, е напълно възможна форма на НВ-ВМХ Wink Въпрос на вкус е според мен. Както има и вегетариански вариант - без месо и риба, но с яйца и млечни.

Приятно спортуване! Hug Аз започнах деня със страхотно главоболие (от снощи започна, но мислех, че една нощ сън ще го прогони - уви, не познах Rolling Eyes), та пропуснах планираната тренировка. Но пък главоболието ми е от силния вятър тези дни на дългите разходки, така че и без движение не съм останала Wink

# 331
  • Мнения: 1 280
Ох, Шоки, бързо да ти минава, много е гадно.. аз рядко имам главоболие, ама като ме хване и .... Sick Легни, слагай някакъв компрес на челото, пий много вода...имаше една такава статия, да се пие при главоболие много вода...Ако има  кой да ти разтрив слепоочията, аз сама си ги разтривам...Кафенце ми помага също... Hug  Разтривай ръката между палеца и показалеца...ако има някой да го прави вместо теб,още по добре, за да можеш ти да се отпуснеш съвсем...и топли чорапи на краката ! + хладен компрес на главата, /челото имам предвид/... Аз направо те писах - отпуска днес.... Hug

# 332
  • Мнения: 6 347
Благодаря, Пинки!  Hug Но няма страшно, обикновено ме оправя някое от масово прилаганите лекарства - ибупрофен, аналгин, парацетамол. Аз и причината си я знам - такъв силен и студен вятър, какъвто духаше тези дни, ми причинява редовно главоболие, ако по-дълго време съм навън, а аз излизах много, така че то се очакваше. Почивка не се предвижда обаче, имам си взета и планирана работа, която трябва да се свърши днес Embarassed

# 333
  • Мнения: X
средиземноморският вариант е чудесен за летни жеги или за места с топъл климат

Шоки, бързо оправяне

аз сега също преглеждам сайта на Андреас

# 334
  • Мнения: 6 347
Глупавото е, че все още се поставя акцентът върху отслабването и ефекта по отношение на отслабването. По телевизията експертът, който представя анализа, казва, че има различни начини за намаляване на теглото, всички работят, просто НВ-ВМХ е един от тях, няма вреда от него, но понеже хората са различни, включително имат различни вкусови предпочитания, затова всеки може да си избере такъв метод, който му допада на него. Rolling Eyes Да, но на мен това ми звучи като да кажеш: Аз не харесвам вкуса на това лекарство, предпишете ми по-вкусно. Laughing Не ми харесва, че отклоняват вниманието от ефекта върху здравето и приравняват НВ-ВМХ с диетите - щом отслабваш, значи няма проблеми как ще го направиш. А то не е така. Най-важното е, че се подобрява съществено здравето, защото организмът започва да работи оптимално, а освен това не гладуваш и не ядеш безвкусна храна - това също е важен фактор.

# 335
  • София
  • Мнения: 2 995
Шоки, а въпросната новина има ли линк? Нищо не откривам.

Скрит текст:
Между другото никога, никога не се опитвайте да убеждавате пушач, наркоман или захарозависим! Докато обясняваме вредите на свекървата (абсолютно зависима) всеки път кима с разбиране, но в същото време количествата мъфини, кексове и сладкиши, които изпраща вкъщи се утроиха! Явно и се струваме обсебени и недохранени. Ето, току що пристигна, като че напук, поредния кекс. А знаете какво струва на бременна в седмия месец да отказва КАКВАТО И ДА Е храна. Уф! Имам чувството, че мога да изям къща. И то с дворчето!

# 336
  • Мнения: 6 347
Линковете за момента са в шведската част на блога - само на шведски.

# 337
  • Мнения: X
наркоманът си е наркоман, без значение какъв е обектът на зависимост
дали ще е трева, цигари, алкохол, хероин, захар, тестено
всичко това активира едни и същи мозъчни центрове

Assos, много неприятно, че не се съобразяват с теб в този така важен момент
отсега виждам какви битки ще водиш с тях после заради детето

# 338
  • Бургас
  • Мнения: 255
от малкото,което успях да разбера от една статия останах с добри впечатления от написаното,затова я споделям с вас,мисля че ще ви е интересно
http://www.dumblittleman.com/2009/07/11-reasons-why-you-need-more-sleep.html

# 339
  • Мнения: 1 849
Запис, че пак ви изпуснах.  Wink

# 340
  • Мнения: X
в моите рецепти пуснах една класика, която пробвах вчера - сос от сливи  и вино
така и така сега е сезонът на сливите, освен за ракия, стават и за чудесен сос към мазни меса

Jana Ina, липсваше ни
 Hug

# 341
  • Мнения: X
Друго заключение в доклада е, че физическата активност няма почти никакъв ефект за намаляване на теглото.
Е, как после да не се доверявам на интуицията си, която винаги ми е "казвала", че от спорта полза няма?    Laughing
Никога не съм го обичала, кажи-речи от първи клас още се чудех как да изклинча от часовете по физическо. Grinning
Реално погледнато, тялото ми винаги ми е давало ясни и точни сигнали от какво има нужда, за да се чувства добре.Напълнях, когато спрях да го "слушам", а започнах да се влияя от психо-емоционалното си състояние.
Сега, когато отново "чувам" какво ми говори тялото, нещата отново си влизат в нормален режим на работа.
Цялото това броене на калории, съпоставки М-П-В,  мерки и теглилки, винаги са ми били чужди и дори противни.Затова и чета, търся, сравнявам и предпочитам да намеря оптимален, верен, точен и действащ добре на здравето начин на хранене и живот в дългосрочен план, вместо да се чудя коя диета да е следващата.
Предполагам, че и това е причината да не предприема никаква специална диета за отслабване последните години, въпреки качените доста кг.

# 342
  • Мнения: 6 347
Краси, като единствен метод за отслабване наистина движението е безполезно - това имат предвид, защото точно това показват проучванията. А иначе човек избягва спорта, когато няма ефективно оползотворяване на енергията в организма си, т.е. организмът е по-склонен да трупа, отколкото да изразходва. При теб може да не е било така, но при мен вероятно е било точно така, както и при много хора с наднормено тегло: постъпващата енергия се складира в по-голям процент от оптималното, а за нуждите на другите тъкани не остава достатъчно. Така хем гладът се повишава, хем желанието за движение намалява.

Това е всъщност едната основна идея на Гари Тобс - че по някаква причина се променя регулацията в организма и се преминава към режим на складиране на енергията, който довежда до глад на клетките на мускулите и органите, защото прекалено голяма част от наличната енергия отива в мастната тъкан и бива заключена там и не може да излезе, за да подхрани другите тъкани.

А сигналите на тялото много често са погрешни, защото има някаква причина тялото да се обърка и да започне да подава погрешни сигнали. Наркоманите получават непрекъснато сигнал, че имат нужда от съответния наркотик. Това означава ли, че наистина се нуждаят от него? Не, означава, че тялото се е побъркало и подава неправилни сигнали. Същото може да се случи и съвсем реално се случва по отношение на храненето. И макар че ти обвиняваш химията, далеч по-голяма роля има влиянието на храната върху кръвната захар, инсулина, лептина, т.е. говорим за въглехидратите, особено за съвременните такива, а не за химията.

# 343
  • Мнения: X
ето това е последната новина  от англ. блог на Андреас
http://www.dietdoctor.com/two-year-old-undergoes-weight-loss-surgery
най-младият пациент с гастричен байпас е само на 2год
интересно колко ли ще живее това клето дете

# 344
  • Мнения: X
Cioccolata , примерът с наркомана не става.Защото тялото, неопитвало никога наркотик, не ти дава сигнали за него.   Laughing  Наркоманът сам, доброволно е създал тази зависимост.Не тялото му е дало сигнал да започне.Та, тялото не се е побъркало, защото не то е инициатор за наркотика.Не и в началото.
А и аз говоря за сигнали, когато човек се храни с нормална храна, не за зависимости.
Например:през последните два месеца-август и септември наблегнах повече на плодове-диня, грозде, пъпеши, праскови, нектарини, сливи.....не съм изяждала килограми на ден, но не се ограничавах.Не напълнявам.Да, свалянето на кг се забави, но върви....Също ям много, ама наистина много зеленчуци....
Как "чувам" аз този "глас на тялото":то има нужда от всичките тези полезни вещества, съдържащи се в тези сезонни продукти.Идва зима, цялото това изобилие скоро няма да го има.И тялото иска да се подсили за очакващото го.....
Да споменавам ли за ширещия се есенен грип, за който аз научих тук, в Интернет?    Laughing
После се оказа, че около нас повечето са болни.У дома обаче го няма.
И да завърша с нещо прочетено пак тук, което много ми допадна:
У дома лекуваме грипа, като изключим телевизора.    Grinning
Т.е., няма информация, няма грип.

Общи условия

Активация на акаунт