Енгин Акюрек - преди и след „Каква е вината на Фатмагюл?” - Тема 227

  • 44 506
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 293
Мартичка, благодаря за следващия любим момент - писмото...
Колко поетично и каква болка се крие в тези редове... Всичко, което той не успя да й каже, го написа в това писмо, и нямаше как да не го обикнем...
И още нещо: всъщност единственият път, когато Фатмагюл изрече бленуваното от него "прощавам ти", беше в съня... А той заслужаваше да го чуе и наяве...

# 706
  • Мнения: 23 326
Любовче - остави ме без думи с това което си написала. Благодаря ти !



http://www.youtube.com/watch?v=8BqbGRB-uwY

# 707
  • Мнения: 4 966
Привет! Simple Smile









Понеже на мен напоследък не ми се говори надълго и нашироко, реших да избера тези свои колажи за героите на Енгин, с които да отразя това, което виждам, което съм усетила за тях и тяхната любов. Пеперудена, бързопреходна, но и чаровна - при Кадир, изстрадана и предизвикваща към израстване при Низипли, всеотдайна и рискована при Булут, търпелива и водеща до тежки и задълбочени размисли и действия при Керим... С всеки от тези герои Енгин надграждаше образите на влюбените... Ако трябва да ги сравня със сезони, Кадир е ранна пролет- още едва напъпила, но изпълнена с надежди; Низипли е същинска пролет, пълна с очаквания; Булут - горещо и страстно лято, а Керим - ранна, пълна с плодове - горчиви и сладки - есен...

Последна редакция: пн, 23 сеп 2013, 15:04 от marytza

# 708
  • Мнения: 1 026
Здравейте, момичета! Heart Eyes Heart Eyes

Благодаря на всички, които от сутринта са сложили хубави пожелания,
снимки, колажи, клипове... smile3525 smile3525 smile3525 smile3525 Heart Eyes Heart Eyes

Марианка newsm51 за темата за любовта на героите на Енгин, и колажите!  bouquet

Марта newsm51  за споделеното за Керим и КВФ.  bouquet 

Валя  newsm51  за прекрасния клип!   bouquet

Фантазия newsm51  за споделения любим момент!  bouquet

Любов newsm51 за споделените мисли!   bouquet

Танушка newsm51  хареса ми притчата в спойлера!  bouquet

Аз направих колаж по темата - Мустафа Булут на минното поле и в Дара
от 5-а серия.





''...Но аз съм влюбен, татко.....Аз изгарям....''

# 709
  • Мнения: 2 293
Маричке! newsm51
Благодаря за прекрасните колажи и за чудесното сравнение...

Елинор, напредваш, момиче! Браво!
 smile3525

# 710
  • Мнения: 23 326
Керим Ългаз - ми  позволи да видя какво усеща душата му, да чуя как тупти сърцето му, да разбера мислите му, да усетя болката му.

Все едно гледах през неговите очи и усещах чрез неговите сетива.

Първото което написах след влизането си в темата и съм благодарна на дамата, която ме научи да правя клипове, за да съчетая текстовете си с подходящите кадри.

Тази чакана и заслужена прошка - която не чухме.


ПРОШКА



http://www.youtube.com/watch?v=LFA6u6JK4es

# 711
  • Мнения: 23 326

Тази сълза ...


Марица - страхотни колажи и сравнения !

Тануша - благодаря за спойлера с притчата !

Ани-Марияни, дано видим Енгин с подходящата партньорка наистина. Честно казано - би ми се искало това да е Джансу Дере. Прочетох за страхотният и професионализъм, както и за поведението и във реала. Мисля и аз , че това е правилната партньорка.

Елинор - поздравления !

Момичета за съжаление ще трябва да ви оставя в разгара на интересната дискусия.

До после.

# 712
  • Мнения: 1 026



Слагам клип с Булут, от последната серия. Rolling Eyes Heart Eyes

Марица newsm51 за хубавите колажи!

Любов, Марта   bouquet   bouquet

Последна редакция: пн, 23 сеп 2013, 15:38 от elinor-7

# 713
  • Мнения: 3 242
                                            ЛЮБОВТА Е ВСИЧКО ЗА КОЕТО СЕ МОЛЯ

# 714
  • Мнения: 2 293
- Господи! – казал човекът. – Не ми е добре в твоя рай. Ти си всемогъщ и милосърден и ми прости. Но аз сам не мога да си простя. Помогни ми!
- Очаквах такава молба, - отговорил Бог. – Но това е камъкът, който не мога да помръдна....
                                                                                            Притча за прошката

Гледайки клипа на Марта, се замислих отново за прошката. Зад всяка прошка седи любов, тя е израз на любов, на нежност, на постоянство. Тя е начин да се освободиш от разрушаващата енергия, акт на вътрешно пречистване, за да продължиш напред… Тя е качество на силните. Тя е милост към този, който ни е причинил зло. Тя е мост между двама души. Няма бъдеще, ако не си способен да простиш. Раната винаги ще зейва отворена, както стана по време на ПБН с Керим, защото той все още не се бе сбогувал с вината.
Сега ще задам един еретичен въпрос: Защо Фатмагюл не изрече на глас „Прощавам ти”? Може би не й достигаше любов? Може би това, което изпитваше към Керим, бе всичко друго, но не и любов? Другарство, благодарност, нужда, спокойствие, увереност, топлина…но не и любов?

# 715
  • Мнения: 1 026



Скрит текст:
Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


Оставям ви до после.... Heart Eyes Heart Eyes

# 716
  • Мнения: 4 966


Поставих Булут в малко необичайна рамка... заради лятото... То, всъщност, при него нищо не е като при останалите хора... дори рамките.

# 717
  • Мнения: 4 966
- Господи! – казал човекът. – Не ми е добре в твоя рай. Ти си всемогъщ и милосърден и ми прости. Но аз сам не мога да си простя. Помогни ми!
- Очаквах такава молба, - отговорил Бог. – Но това е камъкът, който не мога да помръдна....
                                                                                            Притча за прошката

Гледайки клипа на Марта, се замислих отново за прошката. Зад всяка прошка седи любов, тя е израз на любов, на нежност, на постоянство. Тя е начин да се освободиш от разрушаващата енергия, акт на вътрешно пречистване, за да продължиш напред… Тя е качество на силните. Тя е милост към този, който ни е причинил зло. Тя е мост между двама души. Няма бъдеще, ако не си способен да простиш. Раната винаги ще зейва отворена, както стана по време на ПБН с Керим, защото той все още не се бе сбогувал с вината.
Сега ще задам един еретичен въпрос: Защо Фатмагюл не изрече на глас „Прощавам ти”? Може би не й достигаше любов? Може би това, което изпитваше към Керим, бе всичко друго, но не и любов? Другарство, благодарност, нужда, спокойствие, увереност, топлина…но не и любов?


Самата Фатмагюл нееднократно заяви "Обичм те" след онова, първото, учудено, невярващо "Обичам"... Аз мисля, че тя все пак обичаше Керим. Но някак... предпазливо... не с онази отдаденост, която виждахме в любовта и към Налчалъ. Това доколко той заслужаваше тези чувства, е друг въпрос, но тя определено беше му отдала сърцето си... до деня, в който изгори и последния мост към него - прощалното му писмо.  След този ден дойдоха моменти, в които повярвах в любовта и към Керим. Този е един от тях:



А що се отнася до "прости"... би могло да се каже, че тя все пак му прости. В ПБН Фатмагюл изрече "Прости си". Това може да се тълкува и така: Аз ти простих, сега трябва и ти да си простиш, за да започнем начисто.

Последна редакция: пн, 23 сеп 2013, 16:16 от marytza

# 718
  • Мнения: 2 293
Маричке,  newsm51съгласна съм с всичко, което казваш... Не отричам, че Фатмагюл обичаше по някакъв начин Керим... но това не ми е достатъчно.
Колкото до прошката - значи прошка "по подразбиране", така ли?
За мен този момент не беше изпипан от сценаристките. Според мен трябваше да се тръгне първо от прошката, защото Керим многократно я заслужи...Просто лично мнение.

# 719
  • Мнения: 3 242
                                                              ГОРЧИВО /BITTER BLOOD/

Общи условия

Активация на акаунт