Енгин Акюрек - преди и след „Каква е вината на Фатмагюл?” - Тема 227

  • 44 517
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 34 214


Гледате ли?

# 721
  • Мнения: 23 344

Гледаме, слушаме, припомняме си ...



Вината ...



Предложението на Мустафа пред сандъка за чеиз.

По късно този момент ще се повтори и от Керим - предложение пред кутията с булчинската рокля.

# 722
# 723
  • Мнения: 0
Да си сложа отново Низипли.         

# 724
  • Мнения: 23 344
- Господи! – казал човекът. – Не ми е добре в твоя рай. Ти си всемогъщ и милосърден и ми прости. Но аз сам не мога да си простя. Помогни ми!
- Очаквах такава молба, - отговорил Бог. – Но това е камъкът, който не мога да помръдна....
                                                                                            Притча за прошката

Гледайки клипа на Марта, се замислих отново за прошката. Зад всяка прошка седи любов, тя е израз на любов, на нежност, на постоянство. Тя е начин да се освободиш от разрушаващата енергия, акт на вътрешно пречистване, за да продължиш напред… Тя е качество на силните. Тя е милост към този, който ни е причинил зло. Тя е мост между двама души. Няма бъдеще, ако не си способен да простиш. Раната винаги ще зейва отворена, както стана по време на ПБН с Керим, защото той все още не се бе сбогувал с вината.
Сега ще задам един еретичен въпрос: Защо Фатмагюл не изрече на глас „Прощавам ти”? Може би не й достигаше любов? Може би това, което изпитваше към Керим, бе всичко друго, но не и любов? Другарство, благодарност, нужда, спокойствие, увереност, топлина…но не и любов?


Самата Фатмагюл нееднократно заяви "Обичм те" след онова, първото, учудено, невярващо "Обичам"... Аз мисля, че тя все пак обичаше Керим. Но някак... предпазливо... не с онази отдаденост, която виждахме в любовта и към Налчалъ. Това доколко той заслужаваше тези чувства, е друг въпрос, но тя определено беше му отдала сърцето си... до деня, в който изгори и последния мост към него - прощалното му писмо. След този ден дойдоха моменти, в които повярвах в любовта и към Керим. Този е един от тях:
...
А що се отнася до "прости"... би могло да се каже, че тя все пак му прости. В ПБН Фатмагюл изрече "Прости си". Това може да се тълкува и така: Аз ти простих, сега трябва и ти да си простиш, за да започнем начисто.
...

И аз смятам, че точно тогава Фатмагюл каза наистина "сбогом" на Мустафа. Писала съм го доста отдавна, когато правих сравнения в израженията на сродни чувства  към Керим и към Мустафа. Дали самата Фатмагюл чувстваше едно и също, дали Берен си правеше едни и същи физиономии - не зная. Но една и съща емоция - при  "Керим, не искам да се разделяме" и при - получаване на последното писмо на Мустафа - някак си не върви.

Относно прошката - изречена или показана.

Друго е да ти кажат,че ти прощават и съвсем друго да ти покажат.

Но гледайки днешната отрязана серия по БТВ - видях омразата на Фатмагюл, не само към Керим, но и към Мерием. И твърдото заявление, че никога няма  да прости.  И без самата тя да е простила, с какво право изискваше от Керим - да прочете писмата на баща си, да говори с него , да му прости, после същото и с писмото от майка му - прости, към Мерием - прости. И не забрави да му напомни, как Мерием е простила неговата грешка !!! Тук постъпи ... направо бих казала нагло. А за постъпката и спрямо споделената от Мерием тайна - разказа си на Кадир за писмото и до там. После допусна брат и да се нахвърли с обидни думи към тази жена, която и беше станала като майка. Не се намеси твърдо и дори когато  Рахми искаше да се саморазправя.

И друго - усети какво е да се съмняват в теб. И пак тя им се накара - пак те са виновни, как не са и имали доверие, как не са я попитали.

Тогава при разкриването на истината за скритите писма - много  претупаха момента. За писмото на Мустафа отделиха толкова време - а за другите му  писма - обвинителни викове и тряскане на прибори в мивката.


Болката да узнаеш, че си лъган, че не са били  откровени с теб и са скрили истината, съмнението, че не те обичат достатъчно, че там в сърцето и мислите на любимата жена има още някой ...




http://www.youtube.com/watch?v=MWMyexA2cLU

Последна редакция: пн, 23 сеп 2013, 18:07 от Марта_49

# 725
  • Мнения: 2 293
Марта,  newsm51благодаря и за този клип!
Присъединявам се безрезервно към написаното от теб...
Керим бе предаден от всички - баща, майка, леля, Фатмагюл... Едни умишлено, други с мисъл "за него", но той намери сили да прости... А на него никой не му каза две добри думи, никой не поиска да разбере какво става в неговата душа...С право се измъчваше, с право се съмняваше...Но - уви!Така и не получи категорично уверение. Трябваше ли да рухне, за да проявят милост към него?

Последна редакция: пн, 23 сеп 2013, 18:46 от loveofmine

# 726
  • Мнения: 4 966
Мартичка, Любов,  Hug Hug Hug
Хубав разговор сте заформили.  Heart Eyes Какво да кажа... всичко май вече съм казвала - и за недоволството си от прекспонирането на някои образи и за разочарованието си от представянето на други... Странна ми е малко логиката на комшиите в КВФ, пък и в АБО. Сякаш, според тях, когато мъжът има проблеми, трябва да се справя сам. Хеле пък главните герои. Simple Smile) Никой не се замисли за това, което преживява Керим. Виновен е - да му търси колая, да си носи отговорността. Не отговарял на писмата на баща си - пак виновен, не прощава бягството и изоставянето от майка си - отново виноват... Булут обичал момичето, ама не му посягал - виновен! Да му се осигури друга жена, че да си изпълнява задълженията. Болен бил, ама що да го лекуват? "Че какво му е на моя син?", попита Дурие... И все така... оставят ги да си трошат главите и да си учат уроците в живота по трудния начин. Не знам защо така...

# 727
  • AMS
  • Мнения: 6 452
Четейки темата, не мога да повярвам, doh че може да се забрави  Crazy какво беше причинено на Фатмагюл.  ooooh!
Не отричам, че травмата на Керим беше също голяма.  Naughty , но не забравям и заглавието  Naughty


Каква е вината на Фатмагюл?

НЕВИННА / Inocente /




Последна редакция: пн, 23 сеп 2013, 20:02 от di...va

# 728
  • AMS
  • Мнения: 6 452
Същото се отнася и за Нарин.  Naughty
Коя жена ще обича мъж, който е стрелял в главата ѝ?  ooooh! ooooh! ooooh!






Последна редакция: пн, 23 сеп 2013, 20:03 от di...va

# 729
  • AMS
  • Мнения: 6 452
Момичета,    love001  love001  love001пускам ви моя любим момент. Няма да ми омръзне да го гледам никога.


Сигурно е любим и на този, който го е качил и съхранил.

# 730
  • Мнения: 1 047



....Сигурно е любим и на този, който го е качил и съхранил.....


Дива,
Скрит текст:
Ако не искаш другите да го ползват си го заключи или го свали. Аз ще си направя собствен. Не ми представлява никакъв проблем. И ще е с доста по-добро качество.

# 731
  • AMS
  • Мнения: 6 452

Дива,
Скрит текст:
Ако не искаш другите да го ползват си го заключи или го свали. Аз ще си направя собствен. Не ми представлява никакъв проблем. И ще е с доста по-добро качество.

Скрит текст:
fantasya, Никога не бъркай мълчанието ми с невежество, спокойствието ми със съгласие
и добротата ми със слабост.

# 732
  • Мнения: 1 047


.....fantasya, Никога не бъркай мълчанието ми с невежество, спокойствието ми със съгласие
и добротата ми със слабост.........

Дива,

Скрит текст:
Никой няма да бъде забравен в тази история!!!

# 733
  • AMS
  • Мнения: 6 452

..... Никога не бъркай мълчанието ми с невежество, спокойствието ми със съгласие
и добротата ми със слабост.........
Дива,
Никой няма да бъде забравен в тази история!!!
Скрит текст:
"Преди да поемеш по пътя на отмъщението, изкопай един гроб и за себе си." Конфуций

# 734
  • Мнения: 1 047


Преди да поемеш по пътя на отмъщението, изкопай един гроб и за себе си." Конфуций

Скрит текст:

Лека нощ мила, прекрасна, красива Дива Роза!


Последна редакция: вт, 24 сеп 2013, 00:07 от fantasya

Общи условия

Активация на акаунт