Ийит Йозшенер и другите лоши момчета на турското кино # Çapulcu kulübü # 126

  • 59 673
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 541
 wavey wavey

Да ни е честит празника! smile3525 smile3525 smile3525 smile3525 smile3525 smile3525 smile3525

# 46
  • Мнения: 1 064
Честит празник!   bouquet

svetal4o27, Лакунабейби има цял списък с преведени турски игрални филми, някои от нашия екип, някои от други преводачи, погледни го, щом си падаш по игралното, има всякакви - любовни, политически, исторически, какви ли не...

# 47
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Бланка, благодаря много.

# 48
  • Мнения: 9 541


Лакунка Hug, нереде си бе джанъм, твоичкият от сутринта е заседнал newsm53

# 49
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060




# 50
  • Мнения: 9 541
А другият се вихри по фестивали newsm78, но се очовечи де Peace

Пипи Hug, тамън бях качила същите фотки и да натисна "публикувай" Heart Eyes, ама много щеше да ни дойде, та ги изтрих Wink

# 51
  • Мнения: 3 547
Прилив / Med Cezir / турецкий сериал на русском языке / - онлайн

http://maxserials.tv/news/priliv_med_cezir_tureckij_serial_na_ru … e/2013-09-20-3260

Целия първи епизод. Тук ще качват и следващите епизоди.


благодаря за линка  Hug
друго си е с превод

видях, че в същия сайт правят преводи и на други филми - видях, че и на Kayip са направили, затова слагам линка, май лиа имеше желание да го гледа

http://maxserials.tv/news/poterjannyj_kayip_2013_tureckij_serial_s_russkim_perevodom/2013-09-22-3266

# 52
  • Мнения: 3 547
а някой може ли да преведе какво пишат за Нургюл ?  newsm78


   
NURGÜL YEŞİLÇAY TRANSEKSÜEL OLMAK İSTİYOR!



Nurgül Yeşilçay bir transseksüelle evli bir adam arasında geçen ilişkiyi anlatan bir film yapmak istediğini söyledi.

Yakında oynayacağı filmin müjdesini veren Nurgül Yeşilçay bir transseksüelle evli bir adam arasında geçen ilişkiyi anlatan bir film yapmak istediğini söyledi.

Nurgül Yeşilçay 'Erden Kıral ile film yapacağız. Senaryo hazırdı ama sonradan içimize sinmedi. Önümüzdeki yaza erteledik.'Bir tane de haklarını satın aldığım Finlandiya filmi var. Bir transseksüel hikâyesi. Onun üzerinde çalışacağız. Çok modern bir aşk filmi. Bir transseksüelle evli bir adam arasında. Çok zor değil ama iyi uyarlamamız lazım. O yüzden de geçen gün LGBT ile konuştuk. O filmde transeksüeli oynamak istiyorum,' dedi.

# 53
  • София
  • Мнения: 6 287

Лор, доколкото разбрах пише, се подготвя да изиграе жена, която има връзка с транссексуален мъж. Сценарият бил готов и съдържал много истини. Става дума за игрален филм, който щял да излезе следващото лято (или да започнат да снимат следващото лято, тук не разбрах точно). Финландия била откупила правата за излъчване.
Историята на един транссексуален, много модерна любовна история. За да се подготви за ролята си, Нургюл е разговаряла с хора от ЛГТБ обществото.

Ако имам грешки накъде или съм пропуснала нещо, нека ме поправят Бланка или Гери, или някой друг, понеже моите познания по турски все още са на начинаещо ниво.

Ако пък съм оплескала всичко, повече няма да си правя упражнения, обещавам.  Blush

# 54
  • Мнения: 1 064
Връзка с мъж, който е в брак с транссексуален.

Аз го разбирам така - щяла да прави филм с някой си Кърал, сценарият бил готов, обаче нещо не ги докоснал. Отложили за следващото лято. А освен това имала и един филм с купени за Финландия права за връзката между жена и мъж, "женен" (влязъл в брак) с транссексуален.

Понеже не съм наясно с терминологията, а няма да си направя труда да я проверя, сещайте се сами дали половинката е мъжка или женска.  Laughing

Последна редакция: нд, 22 сеп 2013, 20:09 от B l a n k a

# 55
  • Мнения: 1 064
Зарани, щом учиш, няма да спираш да се упражняваш. Къде и как го учиш?
Виж
 bir transseksьelle evli bir adam - женен със... - ile
 bir transseksьel evli bir adam - така вече става : транссексуален женен мъж

Гледах и втора серия на Приливи и отливи и съм леко разочарована. Само втора серия е, а вече темпото падна, интригуващите елементи и нещата, които те държат, просто изчезнаха. Не знам точно защо, но първа серия я изгледах, без да мръдна от компа, а втора ми стана скучна още в първите минути.
Дано е моментно, но ... вече не съм оптимист.

 

# 56
  • София
  • Мнения: 6 287
Бланка, благодаря за поясненията.   bouquet

Сама го уча, започнах в края на юли месец. Имам учебник "Научи сам - Турски" на издателство Sky Print, доста е подробен. Друг не намерих, а може и да няма.  Rolling Eyes
Граматиката най-много ме затруднява.

Последна редакция: нд, 22 сеп 2013, 20:25 от zarani

# 57
  • Разград
  • Мнения: 8 243

# 58
  • Разград
  • Мнения: 8 243
Dizi Setine Giderken Kaza Geçirdi
Ünlü oyuncu kaza geçirdi!




 Ünlü oyuncu Esra Ronabar, Sarıyer Bahçeköy'de dizi setine giderken kaza geçirdi. Kazada yaralanan Ronabar, hastaneye kaldırıldı.
 
Edinilen bilgilere göre, olay, sabah saatlerinde Sarıyer Bahçeköy yolu üzerinde meydana geldi. Foks TV'de yayınlanan "Sana bir sır vereceğim" isimli dizide rol alan ünlü oyuncu Esra Ronabar'ın içerisinde bulunduğu 34 ZH 1325 plakalı prodüksiyon firmasına ait otomobil, dizi setine giderken karşı yönden gelen 34 JY 2923 plakalı kamyonet ile kafa kafaya çarpıştı.

Kazada ünlü oyuncu Esra Ronabar ve bir yapım çalışanı yaralandı. Ünlü oyunca, olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Maslak Acıbadem Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Kazada otomobili kullanan yapım asistanı da hafif şekilde yaralandı. Kazaya karışan kamyonetin şoförü Hamza Öztayaoğlu, "Yollar ıslaktı. Araç kaydı. Kafa kafaya çarpıştık" dedi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.


http://www.haberts.com/turkiye-gundemi/dizi-setine-giderken-kaza … cirdi-h16610.html

Последна редакция: пн, 23 сеп 2013, 00:36 от vania_e

# 59
  • Мнения: 9 541
Лорка Hug, мерси за линка, макар и на руски ще го погледна Kayip Peace
А Бланчето Hug ми дойде добре с мнението си за ПО, щото се отказах да го гледам, оригиналът ми стига напълно newsm53
Зарани Hug, браво на теб, че сама си решила да учиш турски, точно като Бланка  Hug, която си е за възхищение  Hands Clap  Hands Clap  Hands Clap  Hands Clap  Hands Clap
Щото народ, дето твърди, че знае перфектно даден език, колкото щеш, особено в България, но като опре ножа до кокала, се оказва, че речникът им се състои от 70-100 думи hahaha hahaha hahaha Така че ти пожелавам УСПЕХ! Peace

Общи условия

Активация на акаунт