ИСТАНБУЛ 25

  • 54 117
  • 742
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 471
redemi, имам една молба към теб. Много те, моля, засечи времето, за което пътувате от Кабаташ до Саръйер. Че и аз програма глася. Simple Smile



Блазе ви Simple Smile Май само аз ще си остана в България Sad

# 631
  • Мнения: 6 031
redemi, имам една молба към теб. Много те, моля, засечи времето, за което пътувате от Кабаташ до Саръйер. Че и аз програма глася. Simple Smile



Блазе ви Simple Smile Май само аз ще си остана в България Sad

И аз съм тук!   hahaha
При мен Истанбул е най-труден за посещение(моят мъж не иска в тази посока  Mr. Green ).

Май е време за организирана котешка инвазия към този град.  Joy

# 632
  • София
  • Мнения: 13 137
Redemi, според мен не рискувай с неделята. Пак казвам, че и двата пъти беше в неделя. И двата пъти беше затворено. Първия път беше на 10.04.2011 г, а втория - на 19 август 2012 г. И двата пъти снимките са в 10 без 10 сутринта часа.  Laughing  Явно по едно и също време сме закусвали и стигали до мястото на път за Сюлеймание.  Laughing Единствено има шанс да работи, ако отварят в 10 или по-късно.

До островите ние отидохме с Дентур (поне мисля, че така се казваше - май са единствените освен Sehir hatlari на Кабаташ), където платихме 5-6 лири за билет и не важеше картата. Спряхме само на един остров за съвсем кратко. Върнахме се за много по-малко пари с Истанбул картата със Sehir hatlari (може би за 3,50 лири), но спряхме на всички възможни острови.  #Crazy Както бяхме уморени от нощния автобусен преход, заспахме на ферибота.  Embarassed Слязохме в Кадъкьой, но фериботът беше до европейския бряг. Мисля, че някой от темата беше пътувал с катамаран, но не помня на коя компания беше. Споменът ми е за цена различна от горните две.

Niya88, спирката е Карталтепе и е до мол Форум. Там метрото е над земята и се виждат надписите на магазините. Освен Форум, има Икеа и Практикер на същата спирка. Виждат се от влака. Аквариумът е в сградата на мола. Мисля, че се влизаше от партерния етаж, иначе е под земята. Има много табели и няма как да се объркате.

Велина, и да се огледаш на автогарата за автобуси на Бтур.  Laughing  Интересно ми е дали пътуват.  Laughing

# 633
  • Велико Търново
  • Мнения: 248

И аз оставам тука, и аз!  Laughing Не можах да навия нито едно другарче за октомврийски Истанбул, а така ми се искаше. Sad

Мими, само кажете кога ще е котешката инвазия и веднага идвам.  hahaha

# 634
  • Мнения: 3 371

И аз съм тук!   hahaha
При мен Истанбул е най-труден за посещение(моят мъж не иска в тази посока  Mr. Green ).

Май е време за организирана котешка инвазия към този град.  Joy

Ми аз от кога ви разправям !  Hug

# 635
  • Мнения: 7 868
velina_v, много благодаря за разяснението.
пак ще разгледам картата, а и тази от визитката на хотела, в който бяхме миналия месец (може да се окаже, че сме били съвсем наблизо)

# 636
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Дай пак Уриентир за мястото на Каракьой с ефтинджосйемеклеритата и цените тоже.
Като минеш моста ли е,пиши тука,щото  ЗабрайФ. ooooh!

Като минеш моста вдясно зад автобусната спирка. Цени народни: чорба 2-3 лири, кебап 6-7 лири, голям наливен айран - 1 лира...
Инфото за това заведение съм го пропуснала.  Embarassed
Малко разяснение къде се намира или пък снимчици, ако може.  Praynig

# 637
  • Варна
  • Мнения: 4 221
     Редемчи, Буюк Шехинлер беше хотела на Добружанка през април - под спирката на Университета, точно по пресечката надолу, май на втория ъгъл. Удобен и, доколкото знам, много добър, хотел.

     И аз оставам тук... засега. Всеки ден преглеждам с надежда сайтовете и ми се струва, че няма да издържа до юни...
     А мъж ми е готов и с колата да тръгнем, ама...

# 638
  • Мнения: 4 570
Днес са изписани 5 страници! Хора, моля ви се, айде усещайте се малко!  Аз ходя на работа, кога мислите, че имам време да ви изчета! Нищо, че не ми личи много много да работя!  Laughing Mr. Green Sunglasses
Обичам ви!  Hug
Вели, ти тази Св. София я научи наизуст  Laughing. Иначе, доста натоварена програма  ooooh! Дано успееш! И понеже може да забравя други ден, от сега ти желая невероятна екскурзия, знам, че дъщеря ти от сега обича Истанбул, за това съм сигурна, че ще остане очарована.

Редемче, кой е като теб 5/6 път  newsm78 в Истанбул, можеш да си позволиш хайманосване колкото си щеш! Пълен айляк  Hug И на теб много емоционално пътешествие ти желая!  Hug Знам, че после ще четем вълнуващ разказ  smile3534 А, забравих да кажа: САМО ЦСКА!!!

Госпожата, за пореден път невероятна снимка!  Heart Eyes

Скрит текст:
за срещата, която имаме, тези дни, моля ви, да ме чакате, щото може да закъснея!  Simple Smile

И аз няма да ходя никъде!

Редемче, щях да забравя, моля те, докате се размотаваш из града, си отваряй очите на четири и гледай да попаднеш на снимките на Кайп! Да нападнеш и нацелуваш Мете Хорозоглу от мое име! Ма много да го мляскаш! Чу ли?


това го откраднах, много ми хареса!

Последна редакция: пн, 21 окт 2013, 22:12 от Hellenn

# 639
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Не съм в България, ама ме пише към оставащите тук  Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

Мими, ти тоя уикенд как така ще прекараш вкъщи, направо изненада  Hug Hug Hug

Хелънче, не урочасвай нещата - да пишем. Ама и ти пиши, не ни оставяй  Hug Липсва ми чувството ти за хумор.

# 640
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689

Моля кажете за тютюня- много ми е Важно! И тез хартийки-мартийки дали са по-евтини там? newsm78

Ето, казвам! От безмитния на границата съм купувала и от самия Истанбул съм купувала. От града беше най-напред от един магазин и беше по-скъп от колкото в България, втория път - от един дядо, насипен , на улицата, той ми беше по на сметка. На мъж ми обаче му дойде серт.
Иначе на безмитния на границата купувам всеки път, тютюнът който мъж ми тук пуши за 9 лева пакетчето, от безмитния ми излиза 7. И хартийките са по-евтини, а най-вече - мартийките! Simple Smile Действай!

# 641
  • Мнения: 471
Дай пак Уриентир за мястото на Каракьой с ефтинджосйемеклеритата и цените тоже.
Като минеш моста ли е,пиши тука,щото  ЗабрайФ. ooooh!

Като минеш моста вдясно зад автобусната спирка. Цени народни: чорба 2-3 лири, кебап 6-7 лири, голям наливен айран - 1 лира...
Инфото за това заведение съм го пропуснала.  Embarassed
Малко разяснение къде се намира или пък снимчици, ако може.  Praynig

Заведението се казва Selamet bufe. Ето линк в Google.

И снимка в harita.yandex.com.tr

Afiyet olsun!  chef

# 642
  • Мнения: 7 868
Моля не ми се смейте, но малко се притеснявам как ще се оправим в метрото (Таксим- Левент4)
Има ли някакви сложнотии: различни нива и т.н.?

# 643
  • Мнения: 471
Моля не ми се смейте, но малко се притеснявам как ще се оправим в метрото (Таксим- Левент4)
Има ли някакви сложнотии: различни нива и т.н.?

M2 си е баш метро, за разлика от M1 линията не излиза над земята, всичките станции са подземни. Ето едно опознавателно видео за метростанцията на Таксим (само че вътре хващат фуникуляра за Кабаташ) :

https://www.youtube.com/watch?v=QsNtFxMXre8

Последна редакция: вт, 22 окт 2013, 09:59 от bialk

# 644
  • Мнения: 7 868
bialk, благодаря- май страхът ми е напразен (останал от метрото в Прага, където  така и не се ориентирах)

Общи условия

Активация на акаунт