Есента дойде за ЯНУАРСКОТО дете (50)

  • 65 027
  • 736
  •   1
Отговори
# 570
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Като прясно преместени от Я в Дг, разликата е огромна, занимават ги мноооого повече. Имат си учебни материали, бяха правили папируси със желания. Вероятно в предучилищна ще я задържа ако преценя да си върви с набора.
Първа нощ Лия е без памперс. Палчета стискам. Ще я будя към 3ч.
Знаете ли, че заради закона за сексуален тормоз учителките ги е страх да бършат децата. Това е причината, за да са с мръсни гащи често( нали се чудехте). Нашите казаха, че са хора и няма да ги оставят така.

# 571
  • София
  • Мнения: 598
Люба, уби ме!  ... За приказки малката рядко има търпение, а и много се разстройва при всеки намек за несправедливост или лош герой. Трябва да е много неангажиращ сюжет, за да не я разстрои, като напр. "Дядо и ряпа". И другите деца ли са така чувствителни? Най обича книжките за - цитирам - Дора Диацпора

# 572
  • София
  • Мнения: 415
Люба, стискам палци тази нощ да е безаварийна! Аз понеже махнах и двата памперса на веднъж и честно да си кажа не съм го будила да се изпишква. Имали сме много малко аварии. Защо не сложиш една непромукаема подложка и по някое време просто я провери дали е сухичка, ако всичко е наред няма за какво да я будиш!
А относно бърсането в градината, обяснението на учителките ми звучи меко казано странно, то по тази логика в яслата не трябваше да им сменят и памперсите! При нас гафове имаше само в началото, сега всеки път гащите са чисти, а съм убедена, че вики не би се справил сам така успешно, така че явно им помагат, трябва да ги питам!

Елч, съжалявам за резултата! Cry И аз имам приятелка с хашимото и от нея също знам, че цял живот се пият хапчета... Ужасно звучи наистина, но най-важното е да сте добре. Тя две години беше на хомеопатия и си беше ок, сега пак й бяха разбутани хормоните и се наложи да мине на лекарства. Но пък заболяването й по никакъв начин не й повлия нито на бебеправенето, нито на бременността  и раждането, така че стискам палциии! Heart Eyes

Вики от скоро много се запали по приказките. Баба му му накупи една камара книжки и всяка вечер четем, анализираме  Grinning, преговаряме!!!

Аз също съм много доволна от ДГ, много ги занимават, учат доста неща, всеки ден ни дават лист с това, което са учили през деня. Учителките също са много печени, едната е възрастна и строга, другата млада и луда, класика просто! Mr. Green

# 573
  • Мнения: 1 687
какче, вие в коя детска сте?
сега нали наближава времето да кандидатстваме за детска и се чудя коя да пиша на първо място. не че имаме някакъв шанс при положение, че не сме били приети в ясла де Sad

мелона, ди явно е със силно развито чувство за справедливост. дара много се смее на лошите герои, а на мен все ми се струват рекалено жестоки приказките и се оптвам да ги цензурирам Simple Smile тя дара отскоро слуша приказки де. и общо взето четем до втръсване Simple Smile опитах да й чета от моите книги, защото ми се струваше, че не ме слуша, ама каза, че не искала моите Simple Smile

иначе по моята тема се налага да се преустанови бебеправенето....отново Sad и не се знае за колко време, може да са 2-3 месеца, може да е година Sad вече се чувствам като омагьосана Cry

# 574
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Нощта мина с лека авария. Сложих от еднократните пелени. Към 4 беше влажна. Пишкане, преобличане и по леглата.

Елч, отпусни се, не го мисли, каквото кажат лекарите изпълнявай и не си поставяй срокове.

# 575
  • Мнения: 1 687
ами, люба, от позицията на външен наблюдател си права, но от моята...Simple Smile
аз мнго пъти съм ви мрънкала, че искам децата ми да са с малка разлика, което очевидно вече е невъзможно. Sad да не говорим, че искам да имам 3 дечица Sad а и когато искаш нещо толкова много и вече 2 години външни обстоятелства налагат да се изчака няма как да не се отчаяш Sad

а лия ще свикне бързо с липсата на памперс. тя събуди ли се? при дара кофтито в началото беше, че като се напишкаше (случвало се е 3-4 пъти първите месеци) и не се будеше. и сутрин я налирахме вкочанена Laughing сега вече се буди и в тъмнината се чува шепот "мамооо, пишу!" Laughing

# 576
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Там е бедата, че беше замръзнала. Аз от това се боях цяла нощ и се будих 100 пъти. Нали спи в друга стая и ставах 5 пъти. Не се и наспах.
Елч, права си. Но децата с по-голяма разлика също си имат плюсове. Бъдете живи и здрави, обичайте се.

# 577
  • Мнения: 205
Елч, спокойно  бе кака. За 1 месец ще ти вкарат хормона в норма. Бързо става, ти при кой ендо ходиш, защо се е влошило. И как така се влошава хашимото? Важно за бебеправене е тсх-то да ти е 1-1.5

Аз нещо май се сбогувам с идеята за второ дете. Мартин ни побърква яко напоследък, изнервили сме се крайно и дума в момента не може да става за забременяване. Направо с удоволствие ходя на работа. Освен това не знам дали здравословното ми състояние ще го позволи въобще да забременявам, предстоят ми пак годишни изследвания и само при мисълта ми се гади. Това значи пак спиране на хормони, пак качване на едни 10 кг, после пак диети и отслабване.

Нас автоматични ни прехвърлят в ДГ, проблема при нас в момента е, че новата сграда има проблем с пусковите срокове и все още не е в експлоатация. И все още е в яслената група, вбебяването е страшно, тръшка се за всичко, истерии, рев до посиняване. Надявам се в първа група да му наместят малко центровката, че явно аз няма да успея. Освен това най-големия кошмар е вечер със заспиването, ляга се в 23 часа с истерия и задължително аз трябва да съм при него, а мръдна на 1 см, а се е събудил. Направо съм като призрак вече от недоспиване.

# 578
  • Мнения: 295
Рали,ужасно е това с приспиването....и ние сме така,супер изнервящо е.И аз за второ дете не смея и да си помисля,това е дивотия голяма,а второ такова няма да понеса.И при мисълта за стимулации,пункции,трансфери...съвсем ми се отщява,айде няма нужда...
Елч,всичко ще се нареди!
Люба,браво на Лия!

# 579
  • София
  • Мнения: 175
Елч, съжалявам за лошите новини при теб, но бъди оптимистка! Сигурна съм, че ще се нормализират нещата в най-скоро време. Колкото за разликата между децата, уверявам те, по-голямата разлика никак не е лош вариант!

Люба, нормално е да има фалове в началото, после ще свикне детето.

Харесах на Ади подарък за Коледа - кукла Рапунцел от серията Baby princesses или нещо подобно. Бобката още не съм го измислила.

Приказки и ние четем вечер. Напоследък карам Бобо да й чете - с един куршум 2 заека - и Ади доволна, и Бобо се упражнява с четене Simple Smile. Елч, виждаш ли колко е хубава голямата разлика!

Мохита, и Ади много се страхува от разни лоши герои. Мащехата на Снежанка особено я плаши. Понеже гледа с батко си Хари Потър, си умира от страх от Волдемор. Бобо пък я излъгал, че моето зимно яке не било яке, а диментор и като ме види да го обличам започва да плаче.

# 580
  • Мнения: 205
Рали,ужасно е това с приспиването....и ние сме така,супер изнервящо е.И аз за второ дете не смея и да си помисля,това е дивотия голяма,а второ такова няма да понеса.И при мисълта за стимулации,пункции,трансфери...съвсем ми се отщява,айде няма нужда...

Давай да подаваме рекламации на Стаменов, явно там такъв модел произвеждат:)))

# 581
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Ако питате мен, от зодията. Не сме забременяли в правилното време

# 582
  • Мнения: 295
Аааа,Рали твоето май е от друга колба Simple SmileНе ги знам ембриолозите какво са ми  ги забъркали,ама това моето майката си трака....Огън...

# 583
  • Мнения: 496
Ако питате мен, от зодията. Не сме забременяли в правилното време

 Joy

Или както се изказа ММ веднъж - "ти забременяваш през април" ...  ooooh! Mr. Green

Зън, много се смях с якето, обаче аз като една невежа да питам - какво е диментор?  Blush

Елч, не го мисли много сега това с бебето. В смисъл, че и да го мислиш, едва ли ще помогне много, просто се опитай да приемеш нещата стоически. Ще дойде време и за бебе номер 2 и Дара ще е супер осъзната и готова за кака.  Wink  Hug

Аз още не съм махнала нощния памперс. Просто физически не мога да се организирам. Все още спим отделно с ММ - той с нея, аз с него. Митака е ужас в момента, растат му сто зъба едновременно и е голяма трагедия, нощем ми се буди през час да суче и ми разказва играта... Та затова може би. Зоринка е спряна от ясла и аз не знам докога, но понеже на него му предстои ваксина, последното, което ми трябва е поредния вирус.  Whistling

# 584
  • Мнения: 748
Просто не е истина какъв роман написах и тъпият таблет заби. Няма да го напиша пак, супер гадно е да се пише без клавиатура, а трябва да свиквам, защото Дария като един истински водолей ми заля лаптопа с вода.

Буби, и аз съм така с буденето на всеки час, хич не издържат на болка тези мъже...

Дария не се натъжава на приказки, но винаги плаче на зайченцето бяло

Общи условия

Активация на акаунт