Бебешка близнашка тема XXIV

  • 42 758
  • 791
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 283
japanese, в България не знам къде се продава, в пчеларските магазини предполагам. Аз съм си купувала такова нещо в Чехия и сега намерих състава: 2,5% са пчелното млечице, прополиса и восъка и 2,5% е цветния прашец. Аз мисля да си направя сама, защото тук, където живея, не съм срещала никъде.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 841
Видях ги за пръв път на едно био изложение, но участват и в Произведено в България. Пчелари Илиеви е фирмата, имат сайт. За София знам, че правят доставки, предполагам, че и за други градове също. Обадете се или им пишете, много са любезни.

# 47
  • Мнения: 3 638
Запис и от мен, изпуснала съм ви следите  Hug

# 48
  • UK
  • Мнения: 5 999
Аз искам да ви попитам, вече като мами, амииии кърмихте ли бебенцата си? чудя се отсега да си вземам ли помпа за кърма и изобщо каква? че като ги гледам, те са едни цифри ... електрическите Money  bouquet

# 49
  • София
  • Мнения: 12 227
kokona20 при доносени и по-големи бебчета помпа не ти трябва или ако се наложи ще е инцидентно ползване и за кратко, където и обикновенна ръчна ще ти свърши работа. Ако се родят по -рано и сте разделени по-дълго време, вече ще е добре да ползваш електрическа помпа. Аз лично особено при близнашки мами с по-рано родени бебета, напоследък предпочитам да препоръчвам направо двойни електрически, дори да не са двуфазни, тоест на цената на единична двуфазна някъде, за по-бързо изцедане и по-добро стимулиране. Ако са доносени както писах, може изобщо да не ти трябва.
Така че може да изчакаш раждането, за да се ориентириш. В първите дни дори да се налага изцеждането то е по-успешно на ръка и вече по преценка какво ти трябва и дали изобщо ти трябва да изпратиш таткото при набелязани какви помпи искаш да ти купи.

Последна редакция: сб, 05 окт 2013, 23:09 от Aila

# 50
  • Мнения: 165
Аз моите бебоци не съм ги кърмила.Според мен не бързай с тази покупка.Винаги може да се вземе ако ти потрябва.

# 51
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Наистина изчакай с покупката на помпа, като съвета го давам не от личен опит (аз не биваше да кърмя) а от опита на сестра ми. Беше си взела някаква уж хубава и скъпа, в болницата не знам колко се е мъчила но след изписването до рев се докарваше. Обадихме се на нейна съседка кърмачка та с нейната помпа успя да се изцеди и втори път купува помпа.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 713
И аз мисля,че тр да изчакаш-най-добре без помпа да ти се случат нещата и ако в болницата са нехайни като в моята,мн да ги гониш да ти показват какво и как.
И в тази връзка да ви се "похваля",след 4 мес и половина мъка,аз най-после приключих с кърменето...е,почти.направих за пореден път чудовищен мастит и вчера бях в болница.сегацсъм на антибиотик и хапчета за спиране но същевременно не мога да разкарам буците и да си смъкна темп и съм труп Sick много се надявам това да свърши благополучно и най-после и аз да спра да се тревожа...малко ми е криво,ще ми липсва нощното кърмене,но пък най-после ще мог да изляза за повече от час-2 навън...

# 53
  • UK
  • Мнения: 5 999
Благодаря ви много за съветите, ще изчакам тогава  bouquet

# 54
  • Мнения: 7 803
аз и този път не успях да кърмя  Sad малките не искаха да сучат и това си е. а с 4 деца няма как да се цедя. дефакто седмица бяха на смесено хране и я спрях кърмата. не искаха да ми дадат хапчета в болницата, едвам ги убедих накрая.
Kanari, напълно те разбирам. аз правех следното. взимах 2 малки кърпи, поливам ги с много гореща вода и ги налагах на гърдите. като изстинат пак ги мокря с топла вода. така след няколко минути започваше кърмата сама да тече, аз съвсем леко помагах с масаж. това ме спаси. и аз бях започнала да вдигам температура и имах вече на места буци. дано скоро се оправиш

# 55
  • София
  • Мнения: 12 227
  Канари, много съжалявам че се е стигнало дотам. Щом вече си почнала хапчетата съвсем скоро ще има резултат и ще се почувстваш добре Praynig. Помоли акушерките да ти помогнат с изцеждането, в този случай обикновенно се получава единствено на ръка да се разкара запушването. Слагай си студени компреси, ако имаш възможност между изцеждането за поне леко облекчаване и не спирай напълно изцеждането, поне от местата където тече. След като си предполагам на достинекс, дори и с изцеждането няколко пъти на ден с постепенно разреждане, кърмата ще спре, но няма да се получи и на останалите места от гърдите същият дискомфорт както където са бучките, ако изцяло изведнъж спреш да цедиш.    П.П Принципно може ако някой не успява да се справи сам да дойде и консултант който да му помогне с изцеждането в подобна ситуация.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 713
Ааз съм си вкъщи,не ме приеха,но 3 ден съм с 38,6,вече трудно ставам ддори да цедя,никой не ще да суче,а гергана не спира да реве от 2 дни-иска само на ръце.
Аз на ръка нищо не изкарвам.сега мъжът ми ще ми донесе течен аналгин и няма да ги мъча да ги кърмя повече днес.ако през нощта се влоша ще ги сложана гърда сутринта...абе мъка Cry

# 57
  • София
  • Мнения: 12 227
Kanari ако си на достинекс, не ти препоръчвам да ги слагаш на гърда.

# 58
  • София
  • Мнения: 209
Херцогиня Фон Дж-то, честити синове, да са ти живи и здрави и четирите деца, и ти също, че мама си е мама.. Иди се прегледай с тези отоци.. Оказа се, че аз освен намален стадий на Хашимото съм се сдобила и със скрити разширени вени, та едвам ходех, докато не минах по размите специалисти... Не се оставяй така, няма начин да не се намери причината, ако ще са трябва да те изследват от глава до пети. Моята екстра от секциото беше белодробен микроемболизъм на 6 тия ден от раждането, преживях го за мой късмет, но все пак ми се случи. Тъй че, доктора ако иска да чака 5 седмици, когато на него му започне са му се задържа лимфа след раждане. Егати хората начи...  ooooh!

# 59
  • София
  • Мнения: 1 841
Kanari, при бучки на мен най-много ми помагаха цели листа от зеле. Леко ги нацепваш с ножа и ги слагаш под сутиена, като избягваш зърната.

kokona20, аз кърмих година и 9 месеца, но разбойниците не искаха да сучат първите два месеца, хем големи се родиха, и се наложи да цедя. Така, че изчакай да видиш как ще потръгнат нещата, девойките ако засучат добре, може и да не ти се наложи изобщо да ползваш помпа.

Общи условия

Активация на акаунт