Бебешка близнашка тема XXIV

  • 42 786
  • 791
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 714
Айла,на достинекс съм-петя е сукала само 2 пъти... Ама и малко от изцедената кърма съм давала.лекарката ми каза че нямало проблем,дано не съм повредила децата Sad
Слагам зеле от вчера на обяд досега,опитах и ръчно цедене-бучките си седят...едната е до самото зърно и няма махане,цедя на 3 ч по половин и си седи.

# 61
  • Мнения: 7 803
Kanari, опитай с горещ компрес. студените облекчават положението, но не изкарват кърмата. топлия втечнява бучките. на мен ми се струва, че доста често цедиш. с топлия компрес няма да ти налага да цедиш изобщо, тя кърмата сама си тече. мен това ме спаси и за няколко дни бях ок

Loshana, и аз мисля като теб. ходих си и при моя гинеколог, каза същото. изписа ми едно много стегнати чорапи и наистина помагат. сега малко се поразкара течността, отоци малко спаднаха, обаче онзи ден се получи нещо друго. първо в самата болница имах ужасно болки в кръста и гърба и чак сега знам защо. тази течност е натискала разни нерви. нещо такова се получи и онзи ден само че натискаше апандисита. докато загрея за какво иде реч почнах да се подготвям, че ще трябва да се вади апандисита  Tired голям ужас беше, но като свалих чорапите, течността си отиде отново в краката и апандисита спря да ме боли буквално за 15 минути. абе голям ужас с тази лимфа. даже не знаех, че е възможна тази екстра.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 714
Ей много кпфти със задържането на водата значи... Sad дано да се нормализират бързо нещата.
Аз предните два дни налагах топъл компрес,студен не съм си и помисляла да слагам...и нулев ефект Sad мн са упорити тия моите гърди,да им се не види,яд ме е,защото имах добри количества кърма.днес ще вЗема да ида на мамолог.

Последна редакция: пн, 07 окт 2013, 15:38 от Kanari

# 63
  • София
  • Мнения: 209
Херцогиньо, моите глезени бяха ужасно подути, едвам ходех.. Оказа се, че е от скрити разширени вени, предписаха ми Флебодия за укрепване на съдовете и от тогава нямам проблеми.. Иди и на съдов хирург за всеки случай.. Нека те върне, че си здрава, от колкото да има нещо, което може да се оправи, а ти за страдаш ненужно..   Hug

# 64
  • Мнения: 248
Kokona,
Аз се цедях 8 месеца, имах количества и за двете бебета и това с ръчна помпа. Имах и електрическа. Ползвах я две седмици и я захвърлих. С ръчната ми беше много по - удобно. Моите бебета са недоносени, 3 седмици престой в неонатология. Така че дали ръчна или електрическа е въпрос на личен избор. За мен електрическата беше по - неефективна. С ръчната за 10-15 мин си цедях по 200 мл.

# 65
  • UK
  • Мнения: 5 999
Kokona,
Аз се цедях 8 месеца, имах количества и за двете бебета и това с ръчна помпа. Имах и електрическа. Ползвах я две седмици и я захвърлих. С ръчната ми беше много по - удобно. Моите бебета са недоносени, 3 седмици престой в неонатология. Така че дали ръчна или електрическа е въпрос на личен избор. За мен електрическата беше по - неефективна. С ръчната за 10-15 мин си цедях по 200 мл.



Благодаря   bouquet

Попитах за помпата, т.к виждам доста хубави предложения за мини електрическата на Медела в Продавалника, че чак и нови newsm78 на много хубави цени, а после, ако трябва да я купува някой друг, ще ми излезе по-солена, т.к новите са са много яки цени Crazy

# 66
  • София
  • Мнения: 12 237
kokona20  ако ще взимаш мини електрик на медела, вземи двойната такава. Аз имам 2-3 подобни и майките са доволни от тях. Другият вариант за по-евтините двойни е тази на барбабебе, от Ардото също съм доволна. Вече останалите двойни излизат доста скъпи макар и по-хубави, но за нещо което не си сигурна дали ще ти е необходимо няма защо да инвестираш толкова. Хубавото на меделата и ардото примерно е че има възможност за закупуване при нужда на различен диаметър на фуниите. Ако взимаш на старо е хубаво да смениш шишетата и пластиката, тоест да ползваш само моторчето. Ако искаш повече информация пиши ми на скайп Aila_24.

# 67
  • UK
  • Мнения: 5 999
kokona20  ако ще взимаш мини електрик на медела, вземи двойната такава. Аз имам 2-3 подобни и майките са доволни от тях. Другият вариант за по-евтините двойни е тази на барбабебе, от Ардото също съм доволна. Вече останалите двойни излизат доста скъпи макар и по-хубави, но за нещо което не си сигурна дали ще ти е необходимо няма защо да инвестираш толкова. Хубавото на меделата и ардото примерно е че има възможност за закупуване при нужда на различен диаметър на фуниите. Ако взимаш на старо е хубаво да смениш шишетата и пластиката, тоест да ползваш само моторчето. Ако искаш повече информация пиши ми на скайп Aila_24.

Ailaа каква е тази двойната? Чакай да ти копна един-два линка от това, което съм харесала от Продавалника Crazy

Да шишетата ще са на Авент казаха ми, че не е  проблем да се пресипва, ще ги сменя
Тази май е двойна
newsm78 http://prodavalnik.com/dvufazna-elektricheska-pompa-medela-i18478283

Но тази май не е  http://prodavalnik.com/medela-mini-electric-elektricheska-pompa-za-krma-i32413573

http://prodavalnik.com/medela-mini-electric-plus-dvoyna-elektric … za-krma-i32413407

# 68
  • София
  • Мнения: 1 714
Първо бих искала да отправя специални благодарности към Айла,която беше неотлъчно до мен тези 4 мес.мъка с кърменето.ако не беше тя нямаше да кърмя повече от седмица и да закърмя и петя след 2 мес на шише... Също така за подкрепата и по всички останали покрай основните.ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ!  bouquet

Кокона,Относно помпите-ползвах двойната електрик мини-наистина е най-хубавата-търсих да си купя защото тази ми беше дадена,но се оказа че отдавна не ги произвеждат.нищо,че ги има на сайтовете...после ми подариха медела макси суинг двойна. Определено без двойна помпа също не бих се оправила-нямаше да имам време за цедене и щях да се откажа.аз моята ще я продавам-ползвана е около 2 мес. Обаче сега май поне още месец е добре да я държа,ако се наложи да помпам някакви остатъци. Както и да е,мисълта ми е-не прави такива инвестиции преди да видиш ще кърмиш ли,колко ли,ще цедиш ли или не...и тогава купувай...
Сега видях линковете-третия е на мини-то.но наистина е добре да смениш накрайниците...малко скъпо са я пуснали-нова е около 220 лв (така фигурира по сайтовете), а на първия линк е единична

# 69
  • София
  • Мнения: 1 714
Впрочем аз понеже бях готова да родя по вс време,бях направила около 20 списъка: какво да прави майка,какво да прави мъжа ми,какво още да се купи,на кого да се обади и също така във фейвъритс на компа бях зАпазила линкове към няколко помпи от продавалник и разни други неща,така че само да ги отвори и поръча  Wink доста помогнаха взички тези неща,предвид скорострелното ми влизане в болницата-голям купон беше Joy

# 70
  • Мнения: 2 483
Пожелавам бързо разминаване на всички неудачи - мастити, отоци, сополиви и болни деца  Hug

На моите до 20 дни им предстои тръгване на ясла/стоене болни вкъщи  Tired
Едната хапе, другата блъска, удря и понякога и тя хапе и просто не искам да си мисля какъв цирк ще бъде в групата  ooooh! ooooh! ooooh!

Тъй като и аз приключих с кърменето (преди 3 м.), с таткото успяхме да се отделим от дребните за 1 седмица на почивка в планината през септември, а аз сега пак съм отделена от тях за цеееееели 10 дни. Баба и дядо ги гледат, да са живи и здрави  Simple Smile

# 71
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Момичета имам нужда от съвет, от майки преминали с близнаците си през 4-тата година. Много четох и чаках с трепет т. нар. "бебешки пубертет" или "ужасните 2 години", тях почти не ги усетихме. Да тръшкаха се ама ината за който други майки са ми споделяли не ни споходи. Обаче от 2-3 седмици навлязохме в нова фаза/период (за който четох в една книжка че е с подобно поведение както през 2-рата година) на ужасно инатене, писъци и рев ей така за нищо и от нищото дошли. По- изразено е при Михаела или тя е просто по-гласовита в момента не знам, но цяла седмица ходя с главоболие. Ставам с нежелание сутрин, защото знам че само след малко при обуването на вратата ще се почне с писъците "Мразя детска градина, искам с тебе вкъщи", след малко "Не те искам тебе, обади се на тате да ме вземе на работа с него", репертоара продължава с "Искам при баба не при вас" и така минимум 30 минути докато насила не я оставя в градината пищяща и разтроена. Пробвахме и варианта татко им да ги води, обръща думите и него не иска само дето той вчера закъсня за работа заради нея. Е с баба няма да пробваме, не ми е удобно да я моля да идва до нас преди работа за да ги заведе, стига ми че тя сама изявява желание да ги взима от детската градина (когато е сухо, зимата и в дъжд ходим двете), за да я моля за този каприз. Изясних че в детската градина нищо не се е променило, нищо не е станало. То нейните изблици сутрин са за градината вечер са за друго я гости не сме имали/ няма да ходим, я приказката не и е харесала и т.н. Няма физическа болка. Остава период да е. По време на тези изблици Валерия остава абсолютно спокойна, не дава вид и сигнал всичко това да е с някаква конкретна причина, по-скоро изобщо не я отразява а ми е правило впечатления че се усещат една друга. Тя също от време на време се инати и тръшка повече от преди, но бързо ме чува за момента и успявам само с думи и гушкане да я успокоя, сестра и не ми дава дори да я докосна. Да ама как да се справя и на нея да помогна да мине през него ми е въпроса? Тази сутрин пробвах тактика със заплахи (на мен лично не ми допада да ги заплашвам) и така освен че спряхме плача още преди да излезем от вкъщи я заведох и оставих спокойна, явно любимата ни в момента книжка с буквите и е по-скъпа не рискува да я подаря на първия срещнат а заплаче. Ще потърся и  книжки с рими (друга идея взаимствана от книгата която прегледах) дано даде някакъв резултат. Наскоро ми направи впечатление че се вслушват в рими и от приказка с рими заспаха още на средата иначе войната ми с Вали е 5 приказки поне за лека нощ и остава будно диването да си ги изслуша иначе не заспива  ooooh!

# 72
  • Мнения: 232
Момичета имам нужда от съвет, от майки преминали с близнаците си през 4-тата година. Много четох и чаках с трепет т. нар. "бебешки пубертет" или "ужасните 2 години", тях почти не ги усетихме. Да тръшкаха се ама ината за който други майки са ми споделяли не ни споходи. Обаче от 2-3 седмици навлязохме в нова фаза/период (за който четох в една книжка че е с подобно поведение както през 2-рата година) на ужасно инатене, писъци и рев ей така за нищо и от нищото дошли. По- изразено е при Михаела или тя е просто по-гласовита в момента не знам, но цяла седмица ходя с главоболие. Ставам с нежелание сутрин, защото знам че само след малко при обуването на вратата ще се почне с писъците "Мразя детска градина, искам с тебе вкъщи", след малко "Не те искам тебе, обади се на тате да ме вземе на работа с него", репертоара продължава с "Искам при баба не при вас" и така минимум 30 минути докато насила не я оставя в градината пищяща и разтроена. Пробвахме и варианта татко им да ги води, обръща думите и него не иска само дето той вчера закъсня за работа заради нея. Е с баба няма да пробваме, не ми е удобно да я моля да идва до нас преди работа за да ги заведе, стига ми че тя сама изявява желание да ги взима от детската градина (когато е сухо, зимата и в дъжд ходим двете), за да я моля за този каприз. Изясних че в детската градина нищо не се е променило, нищо не е станало. То нейните изблици сутрин са за градината вечер са за друго я гости не сме имали/ няма да ходим, я приказката не и е харесала и т.н. Няма физическа болка. Остава период да е. По време на тези изблици Валерия остава абсолютно спокойна, не дава вид и сигнал всичко това да е с някаква конкретна причина, по-скоро изобщо не я отразява а ми е правило впечатления че се усещат една друга. Тя също от време на време се инати и тръшка повече от преди, но бързо ме чува за момента и успявам само с думи и гушкане да я успокоя, сестра и не ми дава дори да я докосна. Да ама как да се справя и на нея да помогна да мине през него ми е въпроса? Тази сутрин пробвах тактика със заплахи (на мен лично не ми допада да ги заплашвам) и така освен че спряхме плача още преди да излезем от вкъщи я заведох и оставих спокойна, явно любимата ни в момента книжка с буквите и е по-скъпа не рискува да я подаря на първия срещнат а заплаче. Ще потърся и  книжки с рими (друга идея взаимствана от книгата която прегледах) дано даде някакъв резултат. Наскоро ми направи впечатление че се вслушват в рими и от приказка с рими заспаха още на средата иначе войната ми с Вали е 5 приказки поне за лека нощ и остава будно диването да си ги изслуша иначе не заспива  ooooh!
Здравей,Деси,
Разбирам, че ти е много трудно и затова ще ти предложа нещо, което може и да помогне. Надявам се! Опитай следното: Започне ли да се държи зле, спри и кажи " Когато ти ... аз се чувствам...."  Например " Когато ти ревеш, че не искаш в детската градина аз се чувствам много зле, напират ми сълзи, боли ме главата, сърцето ми чак ще се пръсне..." Сложи й ръчичката на гърдите си и позабързай дишането. Кажи й, че толкова много я обичаш винаги,  дори и като не е при теб. Наблегни на това не как трябва да се държи или какво трябва да се прави или не, a на това кога как се чувстваш спрямо това как се държи тя. Надявам се, че съм обяснила ясно какво имам предвид. Ще се радвам да помогне. Simple Smile

# 73
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
 Никакъв ефект, на мен също ми е хрумвало това макар и с други думи предадено смисъла е същия  Confused След приключване на сцената, тя отрича да е пищяла и търкаляла (един вид послъгва) и да говоря и да не говоря смисъла си е вече отишъл. Когато се тръшка сякаш е с тапи в ушите, не позволява дори на Вали да я гушне, за мен или баща им да не говорим  Naughty Ако на улицата не я държа здраво може и пред някоя кола да се метне от инат. Цялото това шоу сутрин беше от вторник до вчера (днес беше много по-добре, но варианта да заплашвам за да няма рев хич не ми допада) като от ден на ден ескалира. И в другите си тръшкания е така упорита, което си е един вид характер (Михаела си е упорито човече). Аз далеч не очаквам винаги да са тихи, кротки и подчиняващи се, то няма и как да стане ако всичко с детето е наред. Но поне да не пищи и да не се търкаля по улиците ако може, че сега е сухо но идва зима снежен човек ли ще разхождам навън ако продължи с тази сила  Tired
Имам намислен коз, но е след месец и половина коледния календар. Тази година ще го обновя и може би ще включа и някои-задачки в него. До сега винаги ги е усмирявало този ритуал (за трета година ще го правя), но до тогава има още доста време  Tired

# 74
  • Мнения: 266
Здравей,desitoo!Моят съвет е да не се даваш,ако нещата се влошават значи разбира,че с това поведение може и да постигне своето.Покажи й,че няма начин писъците да й помогнат.Аз си служа с наказания,като например лишавам от десерт само непослушната,лятото лишавах от сладолед ако ми прави сцени,купувам на сестра й само.Желая ти успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт