Бебешка близнашка тема XXIV

  • 42 811
  • 791
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 6 184
Desitoo, и при моята девойка ги има тези изпълнения. Единственият начин да прекратя подобно поведение е да я накарам да ме чуе, защото тя определено не чува какво ѝ говоря. Само повтаря "не, не, не", каквото и да попитам. Знам, че чуя ли веднъж "да" вече сме преодолели кризата. Понякога помага двете да отидем в друга стая сами, на по- тихо. Понякога някаква рязка промяна я кара да се замисли- например ако ходим, сменяме посоката или задавам въпрос, който няма абсолютно никаква връзка с причината за рева. Определено обаче нямам универсален съвет.  Hug

# 76
  • Мнения: 148
 Запис и от мен.Следя ви от известно време и черпя ценни съвети.Човек се учи докато е жив:)))))))))))

# 77
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Да разказвам за развитието на периода. Вече съм сигурна че е само период. Трети ден вече не плачем сутрин. Тази сутрин мама поспалана се успа (лепнала съм си и някакъв вирус с хрема и сънливост), видях две усмивки на вратата и татко им ги поведе към детска градина тихо и кротко  Grinning А и едната учителка го потвърди, имах възможност да поговоря спокойно с нея за децата.

Искам да си сверя часовника с други родители. Става дума за допълните занимания в детската градина. Една от офертите е езикова школа, но си мисля че специално за моите момичета е рано за английски език. Разсъждавам така защото още не сме оправили българския (ще работят с логопед тази година заради правоговор, не ни е блестящ), не мисля че и английски им трябва да правим каша от думи според мен. Сина на моя приятелка такива смесици прави, че рядко го разбирам в едно изречение смесва български и английски. Чудя се на прав път ли съм като отказвам втори език или по-лесно сега ще го научат  newsm78

# 78
  • Мнения: 7 803
моите още на 3 започнаха с немския, но нямаха никакъв проблем с българския. иначе мисля като теб, щом с бг имат проблем изчакай с другите езици

# 79
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
А мнението на учителката беше, че и на 4 г. още им е рано на децата. Това важи за семейства които не са двуезични обаче. Когато на едно дете от най-рано му се говори свободно на два или повече езика нещата просто се случват. В групата имаме няколко двуезични и едно с три езика (английски, китайски и български). Не си сравнявам децата с другите а само гледната точка, ще се оставя те да ме водят и изненадват с всеки изминал ден с нещо ново научено  Simple Smile

# 80
  • Мнения: 266
Моите от началото на лятото ходят на английски,но и с българския нямаме проблем.

# 81
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
За сега са само на народни танци, с идеята не толкова да се запалят по танците а да си изразходват енергията забавлявайки се  Grinning За езика догодина ще помисля.

# 82
  • Мнения: 18
Здравейте ! Ние пък имаме следния проблем, имаме едно хранене което всяка вечер е различно между 1 ч. и 4: 30 ч., после хапваме в 8:30 ч. без значение в колко е било предното хранене и също така честите будения ту на единия,ту на другия от близнаците. Тези неща ми подсказват, че малките могат и да не се будят и да издържат до сутринта без нощно хранене, но аз за да не се събудят един друг гледам бързо да нахраня или да взема събудилия се и пак да го приспя, с което не знам дали не ги стимулирам за тези чести будения. Вие имали ли сте подобен проблем с вашите близнаци и как го решихте ? Между другото сме на 7 месеца и до 5 месец нямахме проблем със съня. Simple Smile

# 83
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Ние до годинка нямахме проблеми със съня. После почнаха нощните будения и купони, в които ако има намеса от възрастен можеше да доведе до истеричен рев до сутринта (от опит го пиша). Аз процедирах така, и да чуя и да видя някоя будна не и давах сигнал че има публика. Ако на будната и е скучно будеше и близначката си, играеха за кратко двете и си лягаха или будната играеше сама и си лягаше. Това се случваше по различно време, не всяка нощ и различно дете се будеше. Бебе не съм хранила нощем - след полунощ визирам, лягах след това за да мога пълноценно да се наспя а не да се будя за това последно хранене, ставането в 12 разбиваше съня ми и така се настроих станах нощна птица, за мен в 12 по график си беше последно хранене първите месеци Mr. Green Пробвала съм в началото и мляко и вода, при нас не се прие сами си наложиха нощната пауза и само за гуш се будеха първия месец. Дали може без храна нощем едно бебе си зависи само и единствено от бебето според мен. Ако искаш пробвай при будене да не предлагаш нищо, децата сами ще си покажат имат ли нужда от храна или едно гушване им е достатъчно  Peace

# 84
  • Мнения: 18
Благодаря за бързия отговор ! Пробвах с вода,единият пие, но не и другият. Сега единият близнак се буди за хапване и за вода. Пробвала съм да ги оставя сами да се успокоят или да приспивам без да предложа нищо или само вода, но пада един истеричен рев ...

# 85
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
За мен винаги най-правилния подход е да се водя по децата. А те са толкова различни, че универсален съвет няма. След първите месеци когато се наддава горе-долу с едно темпо и нуждите от храна нарастват плавно, после идват бумовете на растеж. Поне при Валерия наблюдавам това, при Миша не е така силно изразено (без промени в храненето изведнъж натежава сякаш). Увеличи ли се апетита на Вали тя е и по-капризна и най-често вечеря с филия хляб а по време на бума търси и допълнително на почти всяко хранене без да подбира много-много Laughing Очаквам през следващите 1-2 месеца смяна на дрехи и обувки. Тези бумове на растеж са си строго индивидуални, така че не се изненадвай ако сега едното бебе търси нощем храна и след 2-3 седмици спре а после почне другото а може и изобщо да не започне  Peace

# 86
  • Мнения: 18
Хм, това е доста интересно. Бях забелязала различието в апетита по различни времена на различния близнак, но не бях намирала такова обяснение.

# 87
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
При бебетата трудно се връзват нещата, но вече при децата прави впечатление когато го няма този бурен растеж. Как за кратко време дрехите и обувките умаляват а сте ги носили 3-4-5 месеца без да мръднат. Например през изминалата година от септември до април си бяха един и същ размер, зимата не ми се наложи да купувам два пъти ботуши, но пък летния гардероб го сменихме два пъти и летни дрехи дори не запазих за проба напролет (обикновено оставям последните най-големи дрешки за проба пролетта) и те умаляха в началото на септември, в средата на август им купих чехли вместо по трети сандали че нямаше смисъл за има няма месец, предпочетох да мина направо на есенния гардероб  Blush

# 88
  • София
  • Мнения: 1 847
Леле, това не ми се е случвало. Сандали, ботуши си ги износват без проблем един сезон, а пролетта купувам обувки/маратонки, които им стават и есента. Дрешки носят по два сезона дори, че и повече ама са клечави и до миналата година вървяха малко по-дребни за възрастта си.

cveteb, да не ги мъчат зъби. Моите също спяха без проблем и на тази възраст почнаха да се будят по-често, докато не избиха зъбите не спряха да се будят, малко след годинка.

# 89
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Миналата зима за пръв път минахме от средата на ноември (когато ги взехме) до март с едни ботуши и ги оставихме не защото бяха малки а защото беше топло за тях  Grinning. Иначе обикновено чакам до последно да се застуди (октомври-ноември) и до януари са малки, точно за най-големите студове и нямам избор взимам още един чифт за Миша а Вали износва на сестра си (тя върви с 1 номер назад и в обувките). Но лятото си го върнаха  Mr. Green
И ние сме слабички, 13,800 кг и 100 см  Вали и 15,600 кг 103 см  Миша, такива фини  бяха преди месец и малко  Simple Smile. Вали е най-леката в групата в детската градина, но има и видимо по-ниски деца от нас, ние сме някъде в средата. За 3 години Вали е качила само 5,800 (на годинка беше 8 кг), но с това неядене аз друго и не очаквам, пък и аз съм била същата вейка до преди пубертета  Blush

Общи условия

Активация на акаунт