Бебешка близнашка тема XXIV

  • 42 853
  • 791
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 18
Не знам за зъбките, всички обесняват, че е от тях, но педиатърката каза, че няма изгледи скоро да изнезнат. Май и при други е период и ще чакаме да поотраснат, но се притеснявам да не се събуждат един  друг и бързо ги местя в другата стая когато някой се събуди. Не знам дали не им правя лоша услуга.

# 91
  • Мнения: 7 803
моите отсега ги свиквам, че не са сами. някой реве, другия спи, трети се карат ............. няма как
за зъбите аз ползвах едни герданчета с някакви камъни. тук са много популярни и определено имаха ефект. не съм и усетила кога избиха зъбите. на тони избиха 4 наведнъж

# 92
  • Мнения: 18
И те са от малки заедно в една стая, дори с таткото когато спят гледаме телевизия или си говорим в стаята, но от резки силни шумове се стряскат и будят. А иначе ще е хубаво да пробвам и с тези герданчета. Може ли картинка какво представляват ? Благодаря предварително !

# 93
  • Мнения: 2 483
...тези герданчета. Може ли картинка какво представляват ?
Ето това са в БГ.

# 94
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Чела съм за тези герданчета само хубави отзиви. Явно на много бебета помагат  Peace
Аз давах Дентокинд, дали от него или просто и двете не ги боля толкова до плач и постоянно мрънкане стигнаха единствено на кучешките и големите кътници. Но пък и на двете излязоха тези зъби за 2-3 месеца едновременно и приключихме със зъбоникненето дни преди да направим 2 г Simple Smile

# 95
  • Мнения: 7 803
точно тези герданчета. аз им ги закичих някъде към 4-5 месец

# 96
  • Мнения: 558
Ауууу, изпуснала съм новата тема и раждането на новата двойка близнаци на Херцогинята  ooooh!
Да са живи и здрави малките малчугани Юлиан и Фабиан! Да растат здрави, умни и послушни, за радост на мама! Колко бързо си минава времето, сякаш скоро се чудех, че очаква втора двойка близнаци, а,ето ги, те вече станали на месец.  Hug

# 97
  • Мнения: 250
Относно зъбите може и да не е от герданчетата, защото на дъщеря ми нищо не съм и давала и не усетих кога изкара всички зъби, по 4 наведнъж понякога. И на близнаците нищо не им давам и при тях няма особени проблеми с първите 10 зъба, само лека температура при един от предкътниците. За следващите не знам как ще е, но се надявам все така да е. Всичко е строго индивидуално.

Моите момчета хапваха през нощта до около 7-8 месеца, не помагаше вода и гушкане, само млякото приспиваше, после сами се отказаха. Напоследък имат 2-3 нощи когато се събуждат и хапват по около 120мл, но те са инцидентни.

Никога не съм ги местила когато единия вдига повече шум(при игра или рев), оставих ги да свикнат на шумно, защото при 3 деца вкъщи няма тишина.

# 98
  • Мнения: 18
Благодаря ви за съветите, борбата за спокойни нощи продължава пък все някога ще дойдат... Simple Smile

# 99
  • Мнения: 319
cveteb, при нас нощното будене с плач започна с излизането на първите зъбки и приключи с излизането на последните, т.е. от шест месечни до година и седем-осем месечни. Но осъзнах, че е от зъбите едва след като приключи "одисеята"  Crazy
Не казвам, че при вас е от това, но все пак е възможно наистина да е от зъбките.
Не съм ги местила в различни стаи когато се събудят.

# 100
  • Мнения: 558
Честно казано, при нас буденето с рев нощем си го има от както са се родили и продължава до ден днешен  Crazy Надявах се, че след годинката и спирането на нощното хранене нещата ще се подобрят, но уви. За това сме ги разделели, единия спи с баща си в спалнята, а другия с мен, в детската / до някое време в кошарата, като ми писне да ставам постоянно го взимам при мен, на дивана/. Така поне е една идея по-добре, понеже винаги се будят един друг, даже като ги приспим към 9 часа вечерта, този който е в спалнята като ревне и веднага събужда другия от детската, пък камоли да спят в една стая. Мечтая си за времето, когато ние ще си спим с баща им в спалнята, а те по леглата си в детската и няма да се будят до сутринта  Embarassed Ама май само с мечтите ще си остана за сега. Дентокинд давам редовно, такива герданчета не съм пробвала, давах и едни хомеопатични прахчета с Хамолила преди, но от нищо не съм видяла голям ефект. Имаме по 8 зъба вече от 4 месеца насам, никакъв кътник не се е подал още,а съня при нас все още е мираж.  Hug

# 101
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Пожелавам ви скоро да почнете да спите по цели нощи всеки в стаята си  Peace
Да разкажа за нас, докъм 2,5 г не им хрумваше нощем да ни навестяват в нашето легло (спяхме в една стая децата в техни си легла а ние на една приста). Да но един светъл ден им хрумна че искат при нас и се почна до тази пролет едно прелитане нощем, хич не им пречеше къде се настаняват и дали няма опасност да бъдат изритани/бутнати от леглото от мама или тате докато спи, падат писват и след малко пак са там  ooooh! Тази пролет не издържах и строих мъжо да разчистим втората спалня (от години само багаж трупахме там), сега малките се ширят сами на тази приста и по-скоро като изключение ни навестяват нощем  Grinning За близначките съм решила и да променяме нещо в стаята им докато сами не пожелаят да спят по отделно да не плануваме отделни легла а едно общо. Снощи ми се затвърди мнението, бяхме нагости на дядо им и малките набързо се разпоредиха "Ние ще спим на дивана двете а мама и тате в детската (бившата ми стая с две ъглови легла)"  Laughing

# 102
  • София
  • Мнения: 1 849
Покрай зъбните проблеми да се похваля, че на Крис му падна първото млечно зъбче днес Simple Smile
Оставих му подарък, знаят за феята. Обаче сега се чудя дали не трябваше да оставя и на Яси. Вие какво правите в случай, че само едното дете има повод за подарък? Оставяте ли нещо и на другото? Подаръкът е нещо, което нямат и в един момент предполагам, че Яси ще почне да мрънка, а при него не виждам изгледи скоро да му падне зъбче.

# 103
  • Мнения: 7 803
аз давам подарък само на който има повод. получават пари за всяка шестица, няма как да давам и на двете, ако само едната има шестица, а и е редно да се научат

# 104
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
С порастването на децата се променят и правилата, само до преди година ми беше немислимо не само да пропусна а и на едната да е нещо по-скромно (тази без повода). От тази година въведох символичните подаръци за второто дете, като обясних защо нейния не е като на сестра и (именния ден на Вали беше повода, сега за именния ден на Миша ще приложа същия модел). Смятам най-късно до първи клас да въведа и награда само за едната, но за целта за да минат драмите по-леко (че ще има това си ми е ясно) отрано да започна с обясненията.

Общи условия

Активация на акаунт