Коледа 2013 - тема 1

  • 96 304
  • 739
  •   1
Отговори
# 540
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Аз като се замисля ще взема да се запасявам по малко:-) По прости сметки със сигурност ще ми трябва поне едно кило.

# 541
  • Балчик
  • Мнения: 9 312
Аз като се замисля ще взема да се запасявам по малко:-) По прости сметки със сигурност ще ми трябва поне едно кило.

Нищо работа, на мен миналата година ми трябваха 3,5 кг. hahaha

# 542
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Джемма ти много неща правиш.Дет се вика аз с/у теб да тичам пак не мога да те стигна:-)

# 543
  • Балчик
  • Мнения: 9 312
Джемма ти много неща правиш.Дет се вика аз с/у теб да тичам пак не мога да те стигна:-)

Аа, тази година, по-скромно. Simple Smile

# 544
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 8 309
лулумба браво на теб и твоите малки помощници,видях че имаш два вида сладки мисля,меден ки и....
Бих искала да споделиш рецептите ако можеш Simple Smile може и на лични.
Аз никога до сега не съм правила но мисля да започна и аз да правя за моето мъниче.
Затова ще съм благодарна на всеки съвет.
Мерси

Миналата година правихме малко видове. Рецептите ги има на първа страница: меденките на Джули, меденките на Джемма, линцерови сладки и елхичките, които са от двата вида медено тесто - на Джули и на Джемма. Едната елха е доста слабичка, че малкото бедствие в суматохата омете средните по размер звезди. Mr. Green Аааа, да правих и едни импровизирани лешниково-медени сладки - тези като топчета. Те са от обичайните продукти за меденки плюс едро смлени лешници. Нищо специално, но стават много вкусни, особено ако се топнат после в разтопен шоколад. Peace
За тази година списъкът се очертава дълъг. Събирам си и аз масло лека-полека, но го държа в хладилник, не във фризер.

Последна редакция: сб, 02 ное 2013, 23:22 от lulumba

# 545
  • Мнения: 18
Много ти благодаря,сега ше ги разгледам рецептите.

# 546
  • Мнения: 677
здравейте !
може ли някой да ми каже къде мога да поръчам форма за сладки по мой проект.
имаше едно магазинче на улицата на Женския пазар , на левия тротоар в посока "Т. Александров ", но вече не е там .
знаете ли дали са го преместили ?
там преди правеха форми по поръчка .
трябват ми за едни елхи. миналата гозина очертававах от картонен шаблон , но е много трудоемко и неточно .

# 547
  • Балчик
  • Мнения: 9 312
А какви точно са елхите? Няма ли готови такива формички? Звезди ли ти трябват?

# 548
  • София
  • Мнения: 6 900
здравейте !
може ли някой да ми каже къде мога да поръчам форма за сладки по мой проект.
имаше едно магазинче на улицата на Женския пазар , на левия тротоар в посока "Т. Александров ", но вече не е там .
знаете ли дали са го преместили ?
там преди правеха форми по поръчка .
трябват ми за едни елхи. миналата гозина очертававах от картонен шаблон , но е много трудоемко и неточно .

на Тескома в Домакиния има форми за елха и става страхотна.

# 549
  • Варна
  • Мнения: 239
Ако намерите майстор на формички кажете,че аз искам ето такива:

 


Джемма  Hug , постъпковите снимки ще са ми много полезни. А за формата, оставям в нея тестото да втаса и после я захлюпвам върху хартия за печене, нали така?

# 550
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 982
И аз да похваля меденките на Джема  bouquet Миналата година за първи път правих по нейната рецепта, мн се харесаха и къщичката направих от същото тесто Simple Smile

# 551
  • София
  • Мнения: 1 501
здравейте !
може ли някой да ми каже къде мога да поръчам форма за сладки по мой проект.
имаше едно магазинче на улицата на Женския пазар , на левия тротоар в посока "Т. Александров ", но вече не е там .
знаете ли дали са го преместили ?
там преди правеха форми по поръчка .
трябват ми за едни елхи. миналата гозина очертававах от картонен шаблон , но е много трудоемко и неточно .

Магазинчето си е там, но е в ремонт Simple Smile

# 552
  • Мнения: 633
Здравейте, момичета, отдавна ви чета и се възхищавам на красотите, които правите. По-нагоре видях, че замразявате масло в камерата. Но след като го извадите, то е на камък, предполагам. А в микровълновата ще стане течно. Как процедирате? Или го вадите в хладилника ден предварително?

# 553
  • Мнения: 6 207
Или го вадите в хладилника ден предварително?
Да.  Peace

# 554
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Не е нужно чак ден.Вечерта преди ползване го изкарваш на стайна температура:-)

Общи условия

Активация на акаунт