Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! ! Тема 29

  • 75 747
  • 924
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 134
Благодаря за новата тема!Пожелавам на всички само добри резултати!Змия,радвам се за теб и дано вече всичко да е наред! Peace

# 16
  • Мнения: 1 679
една американка ми сподели, че в борбата с/у ХПВ и помогнал един антивирусен чай. Дали наистина може да се окаже добро или е поредната глупост? Незнам тук някой дали го е ползвал...
http://dherbs.com/store/antiviral-tea-p-243.html

# 17
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
Преди малко ми се обади патолога и ми се накара едно хубаво. Как съм допуснала да ми откъснат 9 парчета от шийката, такова чудо не бил виждал, 9 парчета били 9 рани, а 9 рани са си 9 входни врати за инфекция, до кога ще съм психясвала така... Колкото и да търсил под вола теле не намирал, 2 дни се занимавал с моите 9 парченца, направили n на брой стъкла и пак нищо не открил освен изразено възпаление и метаплазия и т.н. все в тоя тон. От една страна си отдъхнах, но от друга е абсолютно прав. От биопсията имам тъпи и постоянни, на моменти по-силни болки ниско в корема, повече вляво., появи ми се течение, а преди това и капчица нямах. 1 година се борих да "укрепя" здравето на шийката си, а сега и направих 9 кратера Confused След 2 дни ще е готова биопсията и в писмен вид и ще си я взема

# 18
  • Мнения: 1 679
Ally_t Няма да се притесняваш , в такъв случай спи си спокойно Hug
Гледай да се възстановиш бързо и да ликвидираш възпалението.

# 19
  • Мнения: 4 500
Записвам се с добър резултат. Вчера излезе хистологията. Изрязано е до чисто.
Поздравления! Пожелавам на всички такива резултати   bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 1 956
Запис и от мен

# 21
  • София
  • Мнения: 5 717
Онли,мерси зa темaт  bouquet
Змия,стрaхотно:-)
Пожелaвaм нa всички добри резултaти.

# 22
  • Мнения: 871
Момичета, само да вметна, че Горчев вече е професор и ако се обърнете към него с доц., може и да се засегне  Laughing Laughing Laughing

# 23
  • Мнения: 20 161
Ally, браво за хубавият резултат! Сега, при това положение ще ти правят ли LLETZ?

Последна редакция: ср, 25 сеп 2013, 13:23 от Lemy

# 24
  • Мнения: 16
Привет и от мен Преди доста години ми откриха тази раничка и след няколко години след това имах повишение на цитонамаската на 3А група, след лечение с Изопринозин тя падна на ПАП2. Няколко години след това съм си правила контролни цитонамаски и всичко беше наред до тази година, когато имах пак повишение на 3А и след колкоскопия ми откриха някаква промяна на клетките. Следва биопсия при професор Карагьозов в Токуда. Резултатите за щастие бяха добри - изменението не влизаше в никоя от групите CIN а показваше само хроничен ендоцервицит и разни други, които професора каза , че не са обезпокояващи. Препоръча лазер. Точните му думи бяха " Папиломче е " ( забравих да спомена че с почишението на групата ми откриха вируса HPV, а като искахме да му направим типизация заедно с биопсията той вече беше изчезнал.) Много се притесних за тези клетъчни изменения и отидох за второ мнение при др. Божидар Славчев. Направихме контролна цитонамаска и отново показа 3А, след което той ме посъветва да отида пак след няколко месеца, защото знам че понякога спонтанно падат тези групи. Даже ми каза, к" какво да те лекувам, няма вирус хубава е биопсията, ела след няколко месеца, да видим спаднала ли е групата" Та..след няколко месеца  пак бях там  и след като групата не беше спаднала той ме посъветва за така наречената електоконизация LEDZ. Притеснението ми е свързано с това, че четейки навсякъде всички които са предприели конизация са били с някаква дисплазия. А след като моята биопсия не е стряскаща и  в момента няма наличие на вирус, не е ли много крайно решението за конизация. И все пак др Славчев каза, че с лазера се потушава проблема само, и може отново да се появи с нови по-лоши сили не дай си Боже! Бих искала да попитам дали има някой на който са му правили такава конизация без да има дисплазия . Много се притеснявам , защото не знам на кого да се доверя! Благодаря Ви!

# 25
  • Мнения: 16
Само хубави резултати пожелавам! Hug

Аз чакам моето контролно цито в четвъртък. От страх гледам, че съм го направила само 5 месеца след последното, а не както си пише на бланката - след 12 Mr. Green Знам, че щом 2 пъти в живота съм имала ПАП 3А, никога вече няма да оставя повече от 6 месеца период до следваща контрола.
Засега удържам положението само с имуностимуланти след всеки лош резултат, да видим до кога Peace

Привет Asinka , Аз вече писах за моите опасения, и виждам че и ти си имала няколко пъти повишение и ти е спадаа групата. При мен веднъж спадна след лечение с Изопринозин , но сега от 4 месеца си е все така и ми препоръчаха конизация ( няма да пиша отново всичко), Исках да те питам ти с какви имуностомуланти се подуржаш , защото а збях при един хомеопат Михайлов и той ми каза, че  организма се обърква доста с този Изопринозин и ми исписа сумати други неща, но и те нямаха ефект Sad(   

# 26
  • Мнения: 2 575
Nadejda_Al - само веднъж пих Изопринозин за 3 месеца (Февруари-Април)  и това е.
Преди 3  години, когато пак имах IIIA пих други неща - Цитросепт и разни руски имуностимуланти на основата на кора от Бреза.

# 27
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
Ally, браво за хубавият резултат! Сега, при това положение ще ти правят ли LLETZ?
Мерси Леми! Hug
Е това обаче е въпроса с голямо "В", на който аз лично за себе си не намирам отговор, въпреки всичките ми знания. Реално погледнато след 9 биопсични парченца и липса на дисплазия (5 пъти питах патолога дали имам ЦИН според него, а той-"не според мен, според стъклата нямаш цин") не би трябвало да се прави конизация. Но тук при мен е парадокса, защото в такъв случай при мен цитонамазките не са надежден метод на проследяване и скриниг, защото е безумие постоянно да правя биопсии след всяка цитонамзка 3А група!!! Тогава какво да правя??? Патолога ме съветва следващите намазки да му ги нося на него и повече да не пускам LBC, защото е запознат и няма изкуствено да ми завишава групата, както често се случва в Геника. С 2 думи не знам какво да правя.
За сега конизация не е нужна явно. Колегите вече взеха да ми се подиграват- като толкова много съм искала да остана без шийка, щели моментално да ми пуснат една клинична пътечка  Mr. Green
Кофти е да те познават. В София при Дянкова всичко мина перфектно, каза, че ще ми направи една LLETZ кабинета за мое успокоение и така. Ама аз нали не можах да отида та пак пуснах цитонамазка и пак се завъртя колелото... Sick

# 28
  • София
  • Мнения: 568
Али, извинявам се за намесата и за тъпия въпрос, но в случаи като твоя, в които видимо няма изменени участъци как решават в коя точно част на МШ да правят манипулацията?  newsm78

# 29
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
Али, извинявам се за намесата и за тъпия въпрос, но в случаи като твоя, в които видимо няма изменени участъци как решават в коя точно част на МШ да правят манипулацията?  newsm78
Никак, за това ме нащипаха като гевгир-9 парчета Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт