Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! ! Тема 29

  • 75 886
  • 924
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 685
Здравейте. Вчера бях при Карагиозов. Прегледа ме и както винаги на колпоскопа няма изменения. Тъй като кюретажа ми е от преди повече от година ми предложи нов, а не направо конизация, както аз исках. Ще се подложа на него, но пак си се притеснявам дали конизацията не е по-сигурен метод дори за диагностика. Дали е сигурно, че ще се разбере има ли проблем само с кюртаж. Направо вече изтрещявам. Искам нещо което със сигурност да покаже какво става в мен. Но ще се подложа на кюртажа -  нямам друг вариант. Моля ви, само да ми дадете съвет това добър вариант ли е?

# 61
  • Мнения: 774
Ина, аз бих послушала доктора,сигурна съм че е предложил това от което имаш нужда в момента.
Успех и хубав резултат,каквото и да решиш Hug

# 62
  • Мнения: 685
Мерси. Ще го направя. Така или иначе нямам друг избор.

# 63
  • Мнения: 1 679
Ина и аз смятам, че от кюретажа ще си проличи добре , Успех и не се притеснявай. Дано всичко е наред  Hug

# 64
  • Мнения: 871
Момичета, пак съм аз с публикациите, които ми прати Ally_t . Конвертирах ги, но самият документ не ми разрешава да копирам целия текст и да го сложа тук.  Rolling Eyes
Приемам идеи.

# 65
  • Мнения: 1 080
Момичета, пак съм аз с публикациите, които ми прати Ally_t . Конвертирах ги, но самият документ не ми разрешава да копирам целия текст и да го сложа тук.  Rolling Eyes
Приемам идеи.
Можеш ли да ги качиш някъде? Или от допълнителните опции да прикачиш като файл?

# 66
  • София
  • Мнения: 1 335
Момичета, отивам да ме летц-нат. Стисвайте по някой палец чат-пат..
 Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 12
Здравейте нова съм, изчетох много по темата. За мой ужас съм със следния резултат:

Материал за изследване:    Цервикален секрет
Метод на изследване:    Течно-базирана цитология
 


    Резултат от цитологичен анализ:

Забележка: На възпалителен фон с дегенеративни промени, се установяват
плоски епителни клетки с атипизъм, съвместим с високостепенна
плоскоклетъчна интраепителна лезия (HSIL), обхващаща умерена и тежка
дисплазия, предполагаща CIS /CIN 2 и CIN 3. Препоръчват се допълнителни
диагностични методи (колпоскопски насочена биопсия/ендоцервикален
кюретаж) с цел уточняваща диагноза.

*Течно-базирана цитология*
/Адекватност на материала/    Задоволителен, Наличие на клетки от
трансформационната зона, Възпаление
/Група по Папаниколау/            PAP IIIB
/Интерпретация на резултат/    1. АБНОРМАЛНИ ЕПИТЕЛНИ КЛЕТКИ
                                                        - Плоски епителни клетки
                                                    * Високостепенна плоскоепителна лезия (HSIL) съдържаща: умерена и тежка дисплазия, CIS/CIN 2 и CIN 3
/Препоръки/    Колпоскопия, Биопсия, Церв. абразио
/Препоръчителни тестове/    
/Следваща намазка/    

След колпоскопия решиха, че няма д ами правят биопсия/не знам защо/, отказа и цервикално абразио/също не знам защо/. Директно ме препратих аза конизация.
Някой правенали му е LEEP/LETZ/ конизация от доц. Явор Корновски? Аз не го познавам като специалист и затова бих искала д асондирам мнения з анего. Предлага ми д анаправи конизацията в Майчин дом.
Очаквам мнения за него и з асамата процедура изпълнявана от него.

# 68
  • Мнения: 1 679
Stelfy- Бог да те пази!Ще мине неусетно и ще си като нова Hug Да се пазиш след това и да пишеш ..
bordes- успокой се и действай бързо..Предполагам биопсията са ти отказали, че трябва да чакаш резултати и т.н и ще се протака малко. Дано всичко е наред и след твоята конизация  Hug

# 69
  • Мнения: 159
Записвам се,за да следя темата. Ще пиша по-късно...

# 70
  • Мнения: 2 544
Стелфи, стискам палци!!!

# 71
  • София
  • Мнения: 134
Стелфи,успех и от мен! Peace

# 72
  • Мнения: 685
Стелфи, стискам палци. Всичко ще е наред.

# 73
  • Мнения: 159
Здравейте,
почетох доста от вашите писания и виждам,че излишно съм се притеснявала,шпонеже повечето от вас имат по-тежки проблеми от моя...Но все пак,когато прочетеш резултатите за първи път,ти се струва,че си единствен по рода си и няма как да става по-лошо  Confused
Та да кажа за мен-имам три момиченца,както се вижда на линийките отдолу и много искам да ги гледам как растат и стават истински,стойностни хора,пък ако е рекъл Бог и да ме направят баба някой ден! Затова когато взех резултатите от ежегодната ми цитонамазка и видях резултата,макар че съм силна жена,направо се сринах...Не им показах,че има нещо,но вътрешно се разкъсвах от страхове!
Резултатът е: ПАП IIIА ,с наличие на плоски епителни клетки с лека степен на дискариоза. За биопсия.
  Прибрах се вкъщи,наревах се хубаво и седнах да чета. Почетох по разни сайтое и накрая се сетих,че тук съм виждала тази тема преди време,като пишех в многодетния форум. Зачетох се и се поуспокоих.
Лекарката ми ми изписа лекарства - Полижинакс и Фарматекс за 12 дни и иска след това да правим контролна цитонамазка , а след резултатите от нея и биопсия. От утре започвам с лекарствата (понеже съм в цикъл към момента на резултатите) и след това да видим...
Някоя от вас има ли опит след такива лекарства? Могат ли ,евентуално да променят резултатите за контролното Цито? Също се чудя, дали не е отлагане това лечение и не е ли по-добре веднага д апристъпя към Цитото? Много въпроси се мотаят в главата ми и затова ми се иска да чуя и вашето мнение,като минали вече по този път.
Успех на всички,на които предстоят процедури! 

# 74
  • Мнения: 1 679
reni_mats-  Преди 4-5 години съм ги ползвала тези глобули- бяха видели раничка на шийката на матката ми и някакво възпаление. Но раничката ми си остана след това, възпалението май се потули тогава като ги ползвах..
Биопсията и колпоскопа ще покажат най-добре какво е според мен. Това 3а не е най-страшния резултат който можеш да срещнеш в тази тема, спокойно  Hug Успех след процедурите   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт