Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! ! Тема 29

  • 75 776
  • 924
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 0
Ходих и там само но и там ми отказаха че нямало съм да издържа коремна операция ,точно е от септември това чудо но повече не са ме гледали на ехограф от тогава затова се шокирам че на магарето показало

# 901
  • Мнения: 104
Какво ми каза Карагьозов... Общо взето следното:
1. Принципно този рак, който съм го имала in situ не е точно рак, защото не навлиза навътре в тъканта, а е само в епитела. По-скоро е най-тежката възможна дисплазия или предрак така да се каже.
2. Според него при мен това, което е останало в момента след върха на конуса е дисплазия, но не е най-тежката, а умерена. В 90% от случаите като моя, нещата се оправяли без да се налага повторна конизация. Ако каза сега ти направя конизация отново е много вероятно в конуса да няма никакви изменения и тогава можело да си кажа "ами защо въобще я правихме тогава".  За това подхода бил такъв- изчаква се няколко месеца, през които ще си правя контролни колпоскопия и цитонамазки, за да видим на къде вървят нещата. Каза: "Аз ще съм първия човек, който ще ти каже ако има нещо притеснително и че е нужно да правим нещо по-сериозно. Нямам никакъв интерес да ти спестя тази информация."
3. Няма опасност тъканта, която в момента е един вид в центъра на шийката да остане покрита от зарастващата здрава тъкан и това да "маскира" един вид възможен съществуващ проблем, защото при това вид конизация, който ми направи- лазерната, самия канал имал свойството докато зараства около него тъканта да се обръща навън /като все едно да обърнеш наопаки половината от черво...аз така си го представих като миго обясняваше/ и по-този начин много добре се виждало точно този участък, който ни интересува и няма начин да остане нещо скрито. Така, ако след 2 месеца, когато отида на контролен преглед, забележи нещо нередно, тогаваможе да предложи повторно изрязване. За сега обаче каза да не мисля за това.
4. Не е възможно за толкова кратко време- тези 2,3 месеца, в които ще изчакваме, нещата да се развият в рак. Доктора каза, че не би ме подложил на подобен риск.

Пък за Славчев не знам какво да кажа. Тук някъде четох, че с ченгел му вадиш думите от устата. Така си е Simple Smile Мън мън мън... в крайна сметка нищо конкретно не ми каза.
Попита мен дали имам деца и на колко години съм и дали Карагьозов ми е предложил да ми махне матката.
Видя, че в цитонамазката от преди конизацията пише, че е ПАП 3, в канала ПАП 4 и това ПАП 4 предполагало, че е злокачествено.
Нямало как да знае тази тъкан, якото остава каква е точно. Попитах не се ли вижда в хистологичното изследване и това абразио дето го пише и резултата от него не се ли вземат предвид. Той каза, че не знае как са го правили това, те по друг начин ги правили нещата.
В крайна сметка ми каза да ида след 2 месеца на преглед, за да ми каже какво да правим. Сега не може нищо да каже докато не ме види. Пак попитах няма ли риск през това време да стане нещо по-лошо. И той ми отговори, че тия процеси обикновено не ставали толкова бързо, а се развивали с години....
Сега съм още по-объркана и не знам какво да предприема точно. Дали да изчакам или да се занасям и на трето място.... Много ми е смотано Sad

# 902
  • Мнения: 871
Gesika, доколкото разбрах от постовете на Кацарска тук в темата, никой не се наема да прави Вертхайм заради ИБС и наднормено тегло. Плюс това самата Кацарска писа, че очаква отговор колко би й струвала операцията в плевенската онкология с робота да Винчи.

# 903
  • Мнения: 1 679
Milinka, малко съм потресена от това което ти казал Славчев за "в канала ПАП 4 и това ПАП 4 предполагало, че е злокачествено" Това не знам как да го коментирам при условие, че съм сигурна има момичета имали 4 а цитонамазка и се разминали с една единствена конизация! Също някъде бях чела, че при гъбички (силни) пак можело да стане 4 а група. Не знам как така Славчев се хваща само и единствено на групата на цитонамазката за да си направи този извод.
Според мен обясненията на Карагьозов са доста смислени и щом взимаш изопринозим е по вероятно (лично по мое мнение) да регресира тази дисплазия на върха на конуса, отколкото да се превърне в нещо друго. А и сигурно Карагьозов ти е казал месец след конизацията при него на колпоскопски преглед- там се вижда ясно дали има такива петна от дисплазията и на око може да прецени дали се разраства или намлява. за 1 месец едва ли би станал рак при положение, че имаш лечение с медикаменти....Ама то до 2 месеца може и да ти мине всичко- пожелавам ти го!

# 904
  • София
  • Мнения: 964
Gesika, доколкото разбрах от постовете на Кацарска тук в темата, никой не се наема да прави Вертхайм заради ИБС и наднормено тегло. Плюс това самата Кацарска писа, че очаква отговор колко би й струвала операцията в плевенската онкология с робота да Винчи.

Коментарът ми  беше  пуснат преди  тя  да  пише  ,че  има  намерение  да се  оперира  с робота  в  Плевен . От постовете се  разбираше  ,че  търси  алтернативно  лечение  с лекарства ? Освен  това  тук  в тази тема  ,тя пише  ,че  е   с  Са  in situ, а  всъщност се касае  за  инвазивен  плоскоклетъчен карцином !  Лечението  при  двата  случая  е  съвсем различно . И  не виждам  за какво толкова държи на  ехограф , като  в случая  карцинома е видим дори с "просто  око" .........

# 905
  • Мнения: 104
Кремика, благодаря ти за пожеланията. И аз на това се надявам и се моля с цялото си сърце- дано да се излекува това. Карагьозов ме уверява, че е напълно възможно.
Все пак има и нещо друго, което не ми дава мира- да не би да повярвам "сляпоо" на моя доктор, само защото ми харесва това което казва.
Каква е гаранцията обаче, че ако отида за трето мнение, няма да ме "отсвирят" отново, само защото не съм тяхна пациентка. Подобни неща се случват непрекъснато.
То така или иначе май никой няма да се наеме да прави нещо с мен без да ме е прегледал, а това може да стане най-рано след месец....май ще трябва да си седна на гъза и да изчакам, пък каквото ми е писано...

# 906
  • Мнения: 0
Моя грешка че бъркам ехографа с колпоскопа но поне се разрових да търся къде в Пловдив извършват такова изследване ,и това ще пробвам ако някой е ходил да каже .

# 907
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
Инвазивен карцином и карцином ин ситу са 2 коренно различни неща!!!!
Добре, че Джеси е видяла! А ние тук си говорим за конизации...

При пълни жени с придружаващи заболявания и твоята диагноза, средство на избор е опрация с робота Да Винчи. На 3-я следоперативен ден си вкъщи. Операцията се покрива от Здравна каса! Сумата която се плаща е минимална на фона на цената на цялата операция (1000 лева мисля беше).  Не отлагай, а потегляй към Плевен! Алтернатива е лъчетерапията в случай, че оперативния риск е абслютнио не приемлив!

# 908
  • Мнения: 43
Операция с тотално рязане на матка и лимфни  канали около нея и не ми дадоха никакви лекарстваи започна едно разкарване и прехвърляне между София и Пловдив вече 4 месеца.

Кацарска, попита за добър онко - гинеколог в Пловдив. Това е д-р Арман Христамян, препоръчвам ти го, аз се лекувам при него. Чака се месеци за час, но отиди директно в кабинета му и разговаряй, ще те приеме, някъде ще те вмъкне. Работи заедно с баща си д-р Степан Христамян.

Частен кабинет:
Пловдив, 4000
ул. Г.М.Димитров 5

Не работи със здравна каса, прегледа при него е 40 лева.
/зад хотел Тримонциум/
прегледите са само с допълнително записване от понеделник до петък след 16:00 ч.
GSM: 0898 / 444 541
Skype: armand41
E-mail: arman_hristamian@yahoo.com;  

Последна редакция: пт, 10 яну 2014, 12:52 от mazohistka

# 909
  • Мнения: 0
Може много да ви е чудно но и двете диагнози ги има  в епикризата която ми е дадена а точно онкокомитета на онкото и д-р Христамян ме пратиха в София  в онкото, че не можело да ме оперират заради придружаващи заболявания и наднормено тегло това е положението.

# 910
  • София
  • Мнения: 11 989
Може много да ви е чудно но и двете диагнози ги има  в епикризата която ми е дадена а точно онкокомитета на онкото и д-р Христамян ме пратиха в София  в онкото, че не можело да ме оперират заради придружаващи заболявания и наднормено тегло това е положението.

A това наднормено тегло не намаля ли в рамките на тези 4 загубени месеца?

# 911
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
.............
1. Принципно този рак, който съм го имала in situ не е точно рак, защото не навлиза навътре в тъканта, а е само в епитела. По-скоро е най-тежката възможна дисплазия или предрак така да се каже.
2. Според него при мен това, което е останало в момента след върха на конуса е дисплазия, но не е най-тежката, а умерена. В 90% от случаите като моя, нещата се оправяли без да се налага повторна конизация. Ако каза сега ти направя конизация отново е много вероятно в конуса да няма никакви изменения и тогава можело да си кажа "ами защо въобще я правихме тогава".  За това подхода бил такъв- изчаква се няколко месеца, през които ще си правя контролни колпоскопия и цитонамазки, за да видим на къде вървят нещата. Каза: "Аз ще съм първия човек, който ще ти каже ако има нещо притеснително и че е нужно да правим нещо по-сериозно. Нямам никакъв интерес да ти спестя тази информация."
............
Сега съм още по-объркана и не знам какво да предприема точно. Дали да изчакам или да се занасям и на трето място.... Много ми е смотано Sad
Aз също съм на това мнение, това е правилното поведение за момента. Отпусни си душичката и стига си мислила тези шийки. След 3 месеца ако цитото пак покаже дисплазия (Не дай Боже!), тогава ще ти обяснят какво следва- дали реконизация или нещо повече. Нищо лошо няма да стане за 2-3 месеца. Възстановявай се бързо, стимулирай всячески имунната система- спокойствие, почивка, хранене, спорт,медикаментили "бабини деветинини" и имай вяра. Все пак вероятността да си в тези 90% е по-голяма, отколкото да си в 10-ях Hug Hug Hug

# 912
  • Мнения: 4 500
milinka скачането от "доктор на доктор" не е добра идея. От личен опит казвам. Едва ли Карагьозов те е претупал. Имай му малко доверие на човека де  Mr. Green
Кацарска при твоята диагноза не виждам къде има място да се говори за конизации
П.П. Някой да каже моля как да си вдигна кръвното от 95/65 на по-приемливи граници, че така припадам  Hug почти де  Crazy

# 913
  • Мнения: 104
Благодаря и на теб, Алли! Ще се опитам наистина да се стегна малко и да не мисля глупости. Дано пък притесненията ми накрая се окаже, че са били напразни!
Пожелавам на всички Ви само добри резултати! Не бива да и се даваме на тая Гад......

# 914
  • София
  • Мнения: 5 726
Кaцaрскa,aз съм оперирaнa с роботa в Плевен.Aко си с Онко диaгнозa 900 лв. сеплaщa зa екип,a aко нямaш онко диaгнозa 9 хил лв. съвет от мен... aко решиш дa ходиш в Плевенв чaстнaтa клиникa зa преглед кaто се обaдиш кaжи ,че си зa контролен преглед инaче ще чaкaш с мисеци,a тaкa до мaкс 10 днш.Успех:-)

Общи условия

Активация на акаунт