Операция на недоносено бебе

  • 18 653
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте! Детето ми се роди в 26-та седмица, 990 гр. и сега е в ковьоз /вече трета седмица/ на апаратно дишане през нослето. Намираме се в Университетска болница, Детска педиатрия, гр. София. Лекарите искат да оперират сина ми, поради шум на сърцето. Твърдят, че тръбата, която излиза от сърцето и е свързвала дишането на бебето с плацентата, не се е затворила. Детенцето ми е на медикаментозно лечение /педея/, но не дава резултат. Операцията, според тях е почти неотложна.
Моля, ако някой има опит и е минал през това, да сподели. Много съм притеснена!
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 719
При нас правиха 2 курса PEDEA. Не са ми говорили за операция. Няма ли как да се направи консултация с детски кардиолог? Водили ли са детето на такъв или идвал ли е в отделението?

# 2
  • Мнения: 6
Ние сме на втори курс педеа, но въпреки това говорят за операция. Идва детски кардиолог от 3-та градста - д-р Маринов и го прегледа. Неговото мнение е за операция. 

# 3
  • Мнения: 2 719
Кога искат да е операцията?

Разбирам колко много те е страх и колко те ужасява мисълта за операция, но щом кардиолог е преценил...не знам, аз не бих посмяла да опонирам. Дано да могат да изчакат бебчо да се стабилизира.
Имай предвид, че не затвореният проход, не позволява на дишането да се стабилизира. На кислород ли е бебчето ти или диша самичко?

# 4
  • Мнения: 438
здравейте,
от опита който имаме с това отделение бих ви посъветвала да направите една консултация с д-р Чилингирова. тя е детски кардиолог в болницата на Чирков. невероятен човек и още по невероятен лекар. ако от педиатрията не искат да консултират с нея отидете лично и споделете проблема, такъв какъвто го знаете, защото едва ли са ви казали всичко. ако тя се съгласи да отиде на место да види детето, ако трябва проведете война за да я пуснат. знам какъв е режима на влизане .
това е човека който наистина ще ви каже какъв е проблема и какво наистина трябва да се направи.
иначе операцията е наистина притеснително изживяване за родителите / от опит го споделям/, но когато малките юнаци усещат ръката на лекарят - човек до тях това много им помага
успех

# 5
  • Мнения: 676
Ponti-81, не сме имали точно такъв проблем, но разбирам притеснението ти. Със сигурност мисълта е тежка и страхът е огромен. Но и аз като Хеликаза ще кажа, че аз лично не бих посмяла да опонирам - след като така са преценили, значи е така. В педиатрията работят чудесни специалисти и съм сигурна, че сте в добри ръце.
Стискам ви палци и се моля всичко да мине бързо и леко! Пиши как са нещата  Hug Hug Hug

# 6
  • Мнения: 6
Благодаря Ви за подкрепата! Вчера оперираха нашето мъниче. Все още е в реанимация.Има да извърви дълъг път,но той е много силен.Казаха,че дуктуса му е бил огромен и са го вързали на 2 места.

# 7
  • Мнения: 2 719
Браво, че е минала добре. Всяка минута даже ви приближава към възстановяването. Опитай се да се настроиш така.
Дано това са ви последните изпитания и сега да напредва бързо по пътя за вкъщи.

# 8
  • Мнения: 676
Радвам се, че всичко е минало добре. С теб сме и чакаме още добри новини!  Hug Hug Hug

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Браво, че всичко е минало. Бързо да се оправя бебето ти. Пиши ни пак как е мъничето.

# 10
  • София
  • Мнения: 283
как е малкото човече, сега виждам темата, но гледам, че от месец няма новини и се надявам дребосъчето да си е вече у дома Simple Smile

# 11
  • Мнения: 6
Здравейте,Боги си е вече у дома.Много е жизнен и активен.Истинско съкровище.
Остана му Бронхо пулмоналната дисплазия.Ако има мами с опит в тази област да пишат.

# 12
  • София
  • Мнения: 283
Страхотни новини!Има, ние сме БПД, бийте си синагиса и просто се пазете да не се разболявате и ще го израсте.Това е рецептата Simple Smile

# 13
  • Мнения: 6
Слагаме синагис.Пазя го много.Само в къщи.Не смея да го изведа на вън,а той има нужда.
Вие извеждате ли си бебетата на вън в този студ?

# 14
  • Мнения: 39 369
Разбира се, че се извеждат. В големите студове не, ама тия дни времето е разкош за разходки.

Общи условия

Активация на акаунт