Перилни препарати и омекотители (прахове, таблети, гелове, капсули) - 16

  • 73 772
  • 728
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 13 503
Най-вероятно е от праха за пране. Аз имах проблем с капсулите за цветно пране - някои не се разтваряха на 100% в пералнята, при положение, че са от една кутия и на една и съща програма/температура.

# 691
  • гр.София
  • Мнения: 20
Влизам с горещи адмирации за My forest. Под въздействие на всеобщата форумска зараза се сдобих с двата праха и с един омекотител. Този за тъмно, освен че изпира страхотно, има и много фин аромат, който супер се комбинира с омекотителя!
Благодаря на Guess Who - за пореден път  - изключително полезна информация! Flowers Bouquet

# 692
  • Мнения: X
От къде точно купувате този прах -има ли го в Кауфланд или Била?

# 693
  • гр.София
  • Мнения: 20
От къде точно купувате този прах -има ли го в Кауфланд или Била?
В Кауфланд имаше само от големите разфасовки.В Била има мънички (за 4 пранета),както и течен, и омекотител.

Последна редакция: нд, 17 ное 2013, 12:26 от Точка73

# 694
  • Мнения: X
А цена удобно ли е да ми кажеш? В близост ми е само Лидл .

# 695
  • гр.София
  • Мнения: 20
А цена удобно ли е да ми кажеш? В близост ми е само Лидл .
На голямата разфасовка беше към 10 и някакви стотинки (тя е за 20 пранета), а на малката - 2 и нещо.Съжалявам,че не си спомням точно стотинките.Мисля, че в Лидл едва ли ще има тези препарати.

# 696
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз днес с огромно удоволствие изхвърлих първата и последна опаковка Бонукс.
За разтварянето на праха на мен ми се е получавало и с ОМО и с Бонукса, но забелязах, че ако леко "разнеса" прахът из чекмеджето не остава тази бучка.

My forest и аз го видях днес в Била, по-нататък ще взема за цветно да го пробвам. Омекотителите ги мирисах и трите и страшно много ми хареса светло зеления (не намирам снимка в нета). Като го намалят ще си взема със сигурност.

# 697
  • Мнения: 5 207
По-напред в темата Karo_lina питаше дали прахът My Forest се справя и на ниски температури. Току-що пералнята завърши кратка програма на 40° (35 минути пране) с бели и устойчиви цветни дрехи към 2-3 кг (т.е. половин пране) и количество прах 50 г (73 мл) както е по указанията на опаковката. Отговорът е да, справя се. Премахна петна с неустановен произход по една кухненска кърпа без допълнителни добавки и третиране. Даже едното петно мислех, че е изгорено, но не било. Laughing

Омекотителите ги мирисах и трите и страшно много ми хареса светло зеления (не намирам снимка в нета). Като го намалят ще си взема със сигурност.
Rainforest Mist? Наистина е доста свеж. Моят, който купих по-рано, Violet Fields, също е много приятен върху дрехите. От бутилката има нещо натрапчиво-сладникаво, но като се разреди е добре.

# 698
  • Мнения: 21 282
Аз взех един Медикс за цветно онзи ден ама миризмата ме ...  Mr. Green и днес си взех Ариел за цветно да си ги редувам с Персила

# 699
  • Мнения: 7 078
От известно време пера с Даш, донесен от Италия. Доволна съм, обаче ми прави впечатление, че прави много пяна.  Thinking Пералнята е пълна, не е като да съм сложила 2-3 дрешки, слагам според дозировката... Къде бъркам?

# 700
  • Мнения: X
По-напред в темата Karo_lina питаше дали прахът My Forest се справя и на ниски температури. Току-що пералнята завърши кратка програма на 40° (35 минути пране) с бели и устойчиви цветни дрехи към 2-3 кг (т.е. половин пране) и количество прах 50 г (73 мл) както е по указанията на опаковката. Отговорът е да, справя се. Премахна петна с неустановен произход по една кухненска кърпа без допълнителни добавки и третиране. Даже едното петно мислех, че е изгорено, но не било. Laughing

Омекотителите ги мирисах и трите и страшно много ми хареса светло зеления (не намирам снимка в нета). Като го намалят ще си взема със сигурност.
Rainforest Mist? Наистина е доста свеж. Моят, който купих по-рано, Violet Fields, също е много приятен върху дрехите. От бутилката има нещо натрапчиво-сладникаво, но като се разреди е добре.
Ако не е тайна в кой град си ?Тук -Разград водата е много твърда и варовита и количеството прах трябва да е повече,но това си зависи и от праха разбира се.
 На мен например Темата ми върши добра работа за цената си.
Ще пробвам този My Forest ,ще ида другата седмица до Била специално да си взема.
 Имам въпрос -праха прави ли дрехите по-твърди скриптящи и има ли непременно нужда от омекотител?Алергична съм и от силни /даже нормални и слаби аромати за повечето хора/  започва едно кихане ,главоболие ......
В този ред на мисли Тематами ароматизира добре и не степва -не брави скриптящо прането.Но ми се искам малко по-добър перилен ефект.

# 701
  • Мнения: 5 207
От Бургас съм. Водата е средно твърда. Ако при вас толкова твърда водата, защо не си вземеш от Лидл таблетките за омекотяване на вода W5? Слагаш една таблетка и прах като за мека вода. Така ще си спестяваш праха, който определено е по-скъп. 51 таблетки струват (или поне струваха последният път като ги гледах) 6.99 лв.

Относно въпроса ти, точно обратното. И аз се учудих доста от факта, че с другите прахове, независимо от класа и цената, дрехите, особено хавлиените кърпи, стават като шкурка дори да сложа омекотител, а с My Forest са си меки и не се сбиват.
Първият път като го пробвах сложих един омекотител без аромат, който съм ползвала много пъти с много различни прахове, за да тествам колко е траен ароматът на праха. Та с него дрехите си ставаха твърдички с другите прахове, а с My Forest бяха меки и се поучудих. Днес го комбинирах с омекотителя от същата марка и дрехите пак са си меки. Явно е от праха. Така че при моите условия не ги прави твърди и не скриптят. Но пробвай с една малка кутия първо, защото разни води, разни перални.

За аромата. При мен много рядко има прах, който да дава силен и траен аромат върху изсъхнали дрехи. Същото е и с My Forest. Ако не търпиш аромати, по-добре си вземи варианта за бяло или за цветно и пропусни варианта Fresh Air. Аз, която нямам алергии, като отворя плика и очите ми се насълзяват и ме удря в носа (а в същото време дрехите като изсъхнат, не миришат).

# 702
  • Мнения: 21 282
И на мен хавлиените ми кърпи и на детето халатите бяха като шкурка ,сега си слагам винаги коколиното и после задължително на програма за сушене и са много меки, а с предишната пералня щяха да са си твърди като изсъхнат самостоятелно.

# 703
  • Мнения: X
Естествените влакна имат процент на свиване. Памукът се свива, вълната - също, ленът - не много, защото самото влакно не е твърде еластично (затова и се мачка лесно).
Сега платовете ги обработват по някакъв начин, за да не е фрапантно свиването, но не съм много наясно. На английски има един термин pre-shrunk cotton (не знам българския) т.е. предварително изпран и свит, за да не се свива или отпуска, когато се пере вкъщи. Така че памукът издържа на температура, но се свива.
Златна си! Hug  bouquet Излиза, че всичко, което съм си мислела е погрешно... Мислех, че естествените издържат, а изкуственяците - не, а то било обратното...

Иначе вече мога да споделя пълни впечатления за течно Бинго за цветно. Както вече знаете не прави никаква пяна, но запазва и освежава цветовете, и се справя много добре със замърсяванията!

Пробвах и мостра прах Бинго 2в1. Мострата хем беше за едно пране, хем пишеше 150 грама (а не милилитри), хем като я изсипах в отделението беше по-малко от колкото обикновено слагам... Изпра повече от превъзходно! И сега се чудя... или това Бинго 2в1 е по-добро от Бингото, което до сега съм ползвала, или като е мостра е с по-добро качество за зарибявка...

# 704
  • София
  • Мнения: 9 850
Идвам с едно въпросче, не е точно по темата, но пак е за пране. Цветоулавящи кърпички ползвате ли, и ако да, бихте ли ми препоръчали марка?
Връщам се назад да чета за този прах My forest, стана ми много интересно.

Общи условия

Активация на акаунт