Петокласници - 2

  • 46 505
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 262
Бети, дано всичките му обаждания да са все по такива поводи Simple Smile

# 46
  • Мнения: 4 970
Бети, дано всичките му обаждания да са все по такива поводи Simple Smile
Дано!  Praynig
Вчера си купил топка за тенис на корт, трябва му за таекуон-до. И, естествено, явно в междучасието си играли по коридора. Топката паднала по стълбите и той видял как една лелка, вероятно чистачка, я прибира в джоба си. Отишъл и най-любезно я попитал дали не му е виждала топката. Тя отрекла и съответно не му я дала. И сега се чудя - да оставя ли така нещата, за да му бъде за урок, че не е трябвало да играе по коридора? От друга страна пък, много ме дразни тази жена. Ако си бяха подхвърляли портмонето, примерно, и тя по същия начин го беше прибрала? Какво мислите?

# 47
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз бих говорила и взела топката.
После пак може да не му я дадеш ако смяташ. Това е отделно действие от насърчаването/подминаването на лъжа и кражба

# 48
  • София
  • Мнения: 1 228
Здравейте и от мен Simple Smile
Берина, и според мен прическата на твоя човек си е напълно прилична. Според мен такива изпълнения са крайни и криво-разбрани от учителите морални стойности. В стария клас най - добрия приятел на моя син пусна дълга до раменете коса в 3ти и 4ти клас - отнасяше чести забележки, имаше разправии с родителите, но до гонене не са стигали, доколкото знам Simple Smile Аз си мислех, че тези неща са вече история  Confused Пък и на фона на облеклото (оскъдно) и грима (обилен) на гимназист(к)ите, прическите да са им проблемите на училищата.
Аз на твое място вероятно нямаше да острижа детето преди да раговарям с училищното ръководство.

К_Лина, моят син все е едно не е от класа на дъщеря ти Simple Smile (което само идва да покаже колко различни са децата). Със сигурност не е от побойниците, но ние сме свикнали на наистина яки побоища в класа досега, тка че според него нещата са си съвсем в реда - много по - малко от преди, той ги нарича боричкания в рамките на шегата Simple Smile
Скрит текст:
Все пак специално го питах за парашутисти и прочие неща: той нито знаеше, че са се обиждали децата, нито пък беше разбрал за темата (но той по принцип все си пропуска такива неща). Аз нищо не съм споделяла с него, така че вероятно още е необременен с имената от неговия клас, но случайно лятото разбра за дете-парашутист от друг клас, така че това не е нещо нито ново, нито впечатляващо за него.

А си мислех, че може и да не са толкова виновни родителите по тази тема: ами те резултатите от изпита още си стоят на сайта на СМГ, децата са достатъчно големи и грамотни вече. С всички тези конкурси (математика, спорт), те малко или повече са свикнали да се мерят с другите, кога на кое място са и прочие. Ами, елементарно е да намерят имената от класа и сортират. Откъде би им дошло наум: въпрос на елементарна сметка: 112:4 = 28, откъде дойдоха 4х32 = 128?

Проблемът в случая си е изцяло на училището според мен: първо, че е допуснало нерегламентиран прием, второ, че не са свалили резултатите своевременно от сайта си (което пак не помага поради класацията на kodbg, но все пак не е "подпечатано от училището" Simple Smile)

От друга страна, поведението е въпрос на възпитание, характер, семейна среда и както ти казваш, няма определена зависимост между него и резултатите по математика/литература/музика и пр. Не че защитавам побойниците или обиждащите се деца, но това не е единствената характеристика на средата. (Хемингуей примерно е бил изключително темпераментен, често се е сбивал, дори като пораснал, но това не го прави по - "некачествен").

Както и да е, това е ситуацията. За елитарността, и аз досега не бях свикнала с "елитарни" родители и ми е странно, но честно казано се надявам да поутихнат страстите в това отношение до края на първия срок.
Бети, съгласна съм с арт мама по въпроса с топката и лелката.

# 49
  • Мнения: 1 159
Макс има петици по математика и география на входните, което ме изненада приятно. По музика са имали също, там ще е ниска оценката според детето. Защо се шашка за бележките, след като не съм се карала никога?
Берина, моето момче ходи с едни метълски тениски на училище, по тая логика да са го изгонили досега!
 Учителката по английски е страхотна! Всеки час намира време и играят някаква игра "Напиши правилно думата". Има шестица, ако достигнеш определени точки.
 Все така харесва немския, учебникът е много добре оформен, започвам да уча и аз. Има и диск към него, слуша си го и играе Майн Крафт в момента.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз бих говорила и взела топката.
После пак може да не му я дадеш ако смяташ. Това е отделно действие от насърчаването/подминаването на лъжа и кражба

И аз съм за. Peace Въпреки, че според мен лелката от срам ще отрича.

# 51
  • Мнения: 4 970
Утре имаме родителска среща и ще попитам класната какво може да се направи за топката. Peace
Сетих се, че при нас по Час на класния ръководител влиза друг учител, не класната. Вероятно пак се занимават с безопасност на движението и т.н., но нали затова се казва ЧКР, за да го води класният? При вас как стои този въпрос? Иначе смятам утре да питам и това на родителската!

# 52
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Класния е при нас.
ПП Часът се казва час на класа от както го имаме и винаги е с класния.
Когато ние бяхме ученици беше ЧКР.

# 53
  • Мнения: 116
Утре имаме родителска среща и ще попитам класната какво може да се направи за топката. Peace
Сетих се, че при нас по Час на класния ръководител влиза друг учител, не класната. Вероятно пак се занимават с безопасност на движението и т.н., но нали затова се казва ЧКР, за да го води класният? При вас как стои този въпрос? Иначе смятам утре да питам и това на родителската!
Бети,при нас в ЧК обикновено влиза класната,но няколко пъти в срока имат безопасност на движението,което се води от друг учител.

# 54
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Някой от вас има ли този диск?
http://www.book.store.bg/p61610/multimedien-disk-ucha-i-igraia-p … maria-boseva.html
Интересува ме добре ли е направен.

# 55
  • Мнения: 1 849
Някой от вас има ли този диск?
http://www.book.store.bg/p61610/multimedien-disk-ucha-i-igraia-p … maria-boseva.html
Интересува ме добре ли е направен.

Аз го купих. Флаша е добър. Но като цяло информацията е малко, но пък за тази цена...

# 56
  • Мнения: 4 970
Мина родителската среща. Харесаха ми всички учители, много. Дали защото вече съм стара или и аз не знам защо, но ми се сториха прекрасни и добронамерени. Като ученичка никога не ги виждах в тази светлина.  Laughing
Все още нямаха лични впечатления, прекалено е рано наистина. Е, класната е запомнила имената на три момчета - моето е от печелившите. Laughing Но нищо извънредно, в рамките на нормалното е всичко. Класът бил шумен, но много добре подготвен, най-добрият клас от 5-тите, що се отнася до знанията. Ще имаме още една родителска среща  преди ваканцията.
Нищо не питах за топката, че нямах никакво настроение, имахме вчера смъртен случай на близък роднина и нямах никаква сила да се разправям.

# 57
  • София
  • Мнения: 5 569
Бети, радвам се, че са ти харесали преподавателите.  Peace Да ти кажа това дето си написала, че си стара, ме накара да погледна точно колко "стара"... Еееее, това не е стара, в никакъв случай, просто порастнала!  Mr. Green

При нас новото е, че Деян се е запалил много по поредицата за Пърси Джаксън и бърза много да си приключи с ангажиментите за училище, за да си чете книгата. В неделя имаше среща с най-големия си приятел от стария клас, който сега учи в СМГ, много приятно си изкараха децата. Иначе в училище си учат. Той има вече към 10-ина оценки. Правят им и изненадващи тестове. Това, което ми сподели, че го радва е, че изобразителното и музиката са развлекателни предмети (понеже от 1-ви до 4-ти клас и те бяха предмети с много учене...).  Иначе му е трудничко в дните, в които е и на английски, учи вечер до 8-9, ама като знам, че има деца, които всеки ден са нещо...  Wink  Само да са здрави!

# 58
  • Мнения: 4 970
От вчера почнаха пак тестовете - вече редовните. Малко скоро ми се вижда след входните, но пък по ЧП приключиха първия раздел и си е време. Тя ни каза, че ще има повече въпроси с отворен отговор, за да се научат да мислят. Днес може би ще правят по история, другата седмица по география, математика и БЕЛ, може би и по литература върху митологиите. Издирвах му тестове за целта, за да понаучи каквото трябва, че с тия митологии ми е объркващо много.
Почнахме да обръщаме особено внимание на английския, заради "блестящото" му представяне на входното. Освен по учебника Energy for Bulgaria, ще работят по това помагало .
Аз съм купила и учебната тетрадка към учебника, по погрешка, но няма да е излишна.

Последна редакция: пт, 11 окт 2013, 13:36 от Betty L.

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 341
При нас все още не са минали всички входни нива. На тези, които минаха има 5 и 6 и аз естествено съм доволна Simple Smile Разочарована съм, че като клас не се представят мн добре. Например по английски на вх. ниво има само три петици, 4-5 шестици и много двойки и тройки  Shocked ядосвам се на госпожата им по англ. в началния курс, знаех си аз, че нещо не я бива в професията й  Crazy Митака има 5, но мисля, че курсът на който ходи допълнително му е помогнал. По история пак - една пълна шестица и няколко петици, всичко друго надолу. Лоша работа. Очакваме дата за втора родителска среща, за да се запознаем и с преподавателите, но още не се чува нищо.

Възмутена съм също така как така ги карат да си пишат сами оценките в бележника, а после преподавателят само се подписва. И то по няколко предмета така ги карат. Не знам даже дали имат право на това  Thinking При някой друг случва ли се това, смятате ли, че е редно?

Общи условия

Активация на акаунт