Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 112-тa тема

  • 162 072
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Глезотийки с пълнеж от яйца и сирене / Глезотийки със сладко







# 721
# 722
  • Мнения: 402
Качвам я ,заради интересната комбинация.. Hug- много вкусно   Peace
Пица - моцарела,синьо сирене,круши и орехи.

                         

# 723
  • Мнения: 160
Сладкиш с извара,кокос и шоколад.Импровизирах и извън рецептата го намазах отгоре със заквасена сметана.

# 724
  • Мнения: 5 379
Бисквитена торта По 1 пакет бели и кафяви биксвити Закуска, сварена тиква,  чаша мед , 1 ч. л. канела,счукани орехи, 1-2 ябълки, 1/2 дюля ,1 кафена чашка пудра захар,2 ванилии, 1 суха сметана и  150 мл прясно мляко.
От сварената тиква, меда и канелата правя крем с миксера. Настъргвам ябълката и дюлята на най-ситно ренде, добавям пудрата и ванилията, и разбивам с миксера. Правя тортата  като топкам бисквитите за секунда в мляко /вода или компот по желание/ върху  първия ред слагам тиквения крем, на втория ябълково-дюлевия  крем, на третия ред-разбитата на гъст сняг сметана, ръся орехи на всеки ред и отгоре, украсявам със сливи от сладко.
Първата  торта  направихме заедно  с  моите ученички от 4 клас и участвахме в кулинарна ученическа изложба "Даровете на есента". Тортата е много вкусна и я правя вече няколко пъти. Споделих я и в друга тема. Това е снимката на първата торта  от изложбата, защото друга нямам.
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 10 ное 2013, 22:15 от K.A.G.

# 725
  • Мнения: 0
Здравейте момичета отново всички сте страхотни ! Пепчо, тортата е уникална ,а кифличките на Венета,  ммммм страхотни! Ето нещо и от мен 

любими питчици

сърмички

една много лесна и бърза трушийка с мед


кошнички за Архангеловден Laughing

# 726
  • Sofia
  • Мнения: 4 609

Capt_Flint,
Очите ми останаха в тази торта! Невероятно вкусна изглежда!
Ти с какъв крем я пълни?

# 727
  • Мнения: 3 868
Здравейте, аз не мога да се отчета, че скоро не съм правила нищо. Всичко е много вкусно.
cosmeticaplovdiv, може ли рецептата за тези кошнички. По скоро ме интересува тестото, че както по-назад писах, моят първи опит беше неуспешен. Тестото ми се отлепи от стените и отиде на дъното - стана като подложки.

# 728
  • Мнения: 375


                                                    Фритата с броколи и колбас

http://valia-recipes.blogspot.com/2013/11/blog-post_11.html



и карамелизирана тиква

http://valia-recipes.blogspot.com/2012/11/blog-post_29.html

# 729
  • Бургас
  • Мнения: 113

Capt_Flint,
Очите ми останаха в тази торта! Невероятно вкусна изглежда!
Ти с какъв крем я пълни?

Tari Tasartir, с най-обикновен сладкарски ванилов крем - мляко+жълтъци+захар+нишесте+1 ванилия. Към него добавих около 200 мл. течна сметана, която се беше замотала из хладилника, (разбита с 2 с.л. захар). Простичко, но ефективно Simple Smile.

# 730
  • Мнения: 9 158
брей, всички чакат новвата тема  Laughing

Capt_Flint, пак да кажа, че тортата е страхотна!   bouquet
Вени, глезотийките са коя от коя по-апетитни   bouquet

Една торта от мен  Laughing в общ изглед, от птичи поглед  в почти свършилата тема. Другото - в новата

# 731
  • Мнения: 3 289
Галет със сладко от сини сливи.Специални благодарности за labrex. Heart Eyes  bouquetСупа от спанак.

# 732
  • Мнения: 82
Veni, много вкусни кифлички
Bongo, кексчето си го бива, макар и с косми  Laughing
mimi, галетът е разкошен.
cosmeticaplovdiv, много хубави кошнички. С какъв крем са?
Pam73, и тук да кажа, че сладкишът е убиец!
Аз ви черпя с хрупкава баничка със солена тиква:





Ето и рецептата: http://vkusnoteka.blogspot.com/2013/11/blog-post_11.html

Да ви е сладко  Hug  chef  bouquet

# 733
  • Мнения: 6 989
bongo, кекса е супер.  Peace
mimi, много хубав галет.
Вземам си от баничките на lanvinka и от тортата на Пепчо.

Днес докато се колебаех кой сладкиш от темата на labrex да направя ("Сиропиран с грис и тиква" или "Галет с круши", който тя наскоро показа), видях, че имам две дюли, които са започнали да нагниват. Попитах чичко Гугъл за сладкиш с дюли и той ме препрати към тази рецепта на labrex от една стара тема. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=435786.0
И ето го резултата:



Парченце:

Днес правих и курбан от шилешко месо:

# 734
  • Мнения: 543
Записвам се в най- вкусната тема! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт