Операция на перианална фистула

  • 188 273
  • 1 013
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 4 500
Ясно за ламбото, горе-долу си го представих. Относно ЯМР - преди месец, когато проучвах къде и как за колоноскопията, попаднах на МЦ Спектър. Звъннах там за виртуалната колоноскопия, но ми казаха, че в моят случай е по-удачен ЯМР, чиято разделителна способност в меките тъкани е доста добра. Та този ЯМР би бил показал за евентуални възпалителни огнища в меките тъкани. НО....цената от 370 лв + още 100 лв /за контраст при нужда/ ме спря. В крайна сметка на 5 юни направих класическа колоноскопия в Софиямед с пълна упойка точно за 15 мин  Peace

# 196
  • София
  • Мнения: 3 860
Аз се чудих между ИСУл и Софиямед но тук първо се докопах до преглед че бях много зле Sad
Ами аз се надявам да го прекарам този ЯМР по здравна пътека или застраховка ама трябва някой да ми го назначи а гастротата явно не са му фенове Sad

# 197
  • Мнения: 4 500
Как си днес? Имаш ли някакво развитие?

# 198
  • София
  • Мнения: 3 860
 Да се отчета Simple Smile Направиха ми колоно и гастроскопия, категорични са че не е Крон на този етап. Дебелото черво откъм ректума е стеснено, отекло и възпалено ....  Rolling Eyes Според гастрото е от фистулите, според хирурзите фистулите се образуват от червото просто ми писна  #Cussing out Естествено отново не откриха втори ход  Rolling Eyes
Утре ще ме гледат на УЗИ да видят до къде е фистулата и дали има някакво възпаление, което да предизвиква това нещо  Rolling Eyes Пак съм до под кривата круша  ooooh!

# 199
  • Мнения: 4 500
Пак съм до под кривата круша  ooooh!
Не си. Нямаш Крон и това е добре  Peace
По какъв начин отхвърлиха Крон-а? Взеха ли материал от проблемните участъци?

Последна редакция: чт, 26 юни 2014, 21:37 от nefertari33

# 200
  • София
  • Мнения: 3 860
Да доста биопсии имам взети ще питам утре дали точно от възпаленото са взети. Имам проби от дебелото черво, илеума, диудеума ( това не знам дали така се казва..) и стомаха Simple Smile
Да хубаво е че няма крон, към този момент, хем супер се радвам че нямам доста гадно неизлечимо заболяване хем ме е яд че пак диагноза няма да има Simple Smile

# 201
  • Мнения: 4 500
Не се притеснявай, важното е, че една по една отпадат вероятните диагнози и накрая ще остане една, която вярвам, че ще се разреши   bouquet
Скрит текст:
Все пак като имаш време и 30 лв вповече посети Русев

# 202
  • София
  • Мнения: 3 860
Аз съм твърдо решена че повече операции няма да правя Simple Smile  при мене е сложно твърде много има за рязане и като знам как не ми зарастват раните предпочитам малка фистула пред голяма дупка Sad мисля да пробвам с алтернативна медицина като не стане ще го мисля Simple Smile
Виж ако закъсам с нов абцес ще го имам предвид Simple Smile

# 203
  • София
  • Мнения: 3 860
Така изписаха ме, гледаме проф. Танкова на въпросната ендолуменна ехография. Положението е много зле. Фистула има огромна, има и вътрешен отвор не се вижда заради възпалението при колоноскопия,6-7 см е дълга и 1 см широка. Мен ми прилоша като чух, викам си е това ако ме пратят да го режат няма оправия. Според гастрото не е за рязане ами си е Крон та за момента ще се лекува възпалението и проследяване. Явно диагностицирането на това проклето заболяване е трудно,  на всички лекари им прилича на Крон и все не могат да докажат че е Sad

# 204
  • Мнения: 4 500
Не разбирам тези 2 поста


Да се отчета Simple Smile  категорични са че не е Крон

Последно - имаш или нямаш Крон  newsm78

# 205
  • София
  • Мнения: 3 860
Еми последно май е, явно им е сложно да се оправят с мен. След последното изследване смятат че е. Ендоскопски не приличало, но симптоматично и вида на фистулата сочат че е, чакат сега биопсиите. На болничния ми пише болест на Крон на дебело черво и ректума. Но не съм за операция според тях, на въпроса ми дали може да е грешка на хирурзите казаха че е малко вероятно Sad

# 206
  • Мнения: 4 500
чакат сега биопсиите
На практика без готова хистология само се гадае. Учудих се вчера, че така бързо са ти казали, че имаш/нямаш Крон  Rolling Eyes Относно това какво пише на болничният лист - това НЕ е диагноза, ползват просто клиничната пътека.
Имаш ли епикриза? Тази фистула трябва съвсем точно да е локализирана. Кои 2 точки свързав тази фистула? Колко е навътре и т.н.
Изчакай си кротко резултатите от биопсията и тогава го мисли  Hug

# 207
  • Мнения: 4
Здравейте, дами! Включвам се и аз в темата с надежда да получа повече информация отнсно възможностите за лечение на това коварно заболяване. Не съм аз потърпевшата, а съпругът ми, което е още по-ужасно. Всичко започна преди 4 години с перианален абцес, който след две последователни интервенции и 10 дни в болницата успя да се излекува. Година по късно проблема се появи от другата страна на Д-то..отново в Пирогов(гнойно септично отделение), но този път раната не се затвори и постепенно образува фистула, която постояно секретираше и така година и полвина..съпругат ми стана много раздразнителен, нервен..ужас  за околните (аз и дъщеря ни). Преди един месец успях да го придумам да отидем на лекaр и така попаднахме в трета хирургия на Пирогов..оперираха го в сряда (2.07.) изписаха го още на другия ден и уж всичко бе нормално, но от 3 дни не може да си намери място..не може да спи и обичаля апартамента..охка, пъшка..не му помагат никакви илачи..дори и аулин..аз също не мога да се наспа, а ходя и на работа..нещо ужасно е..може ли някой да ми каже дали всичко това е нормално ...довечера сме на контролен преглед и ще видя какво ще каже доктора....

Последна редакция: пт, 11 юли 2014, 16:51 от ПолиБ

# 208
  • Мнения: 4 500
Единствено хирурга....Така по форума не става  Tired

# 209
  • Мнения: 4 500
Какво каза доктора? Дайте /ако искате/ повече информация за това - видя на операцията, има ли ластик/лигатура/конец с пристягане? Пирогов е добро място за този вид операции  Peace Да, болезнени са  Tired но пък минава с времето, болката се успокоява. Ако искате - пишете   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт