Операция на перианална фистула

  • 183 716
  • 1 003
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 18
от което ме притеснява да не стане нещо по свинктерите и да съм на памперси доживот...
Това изречение имах предвид, като говорех за стомата.Прекъсне ли се сфинктера, почти е сигурно че ще се стигне някой ден до стома.Дано да си късметлийка.
"...абсцесът е отвън, в периферията на ануса"
Да,това имаме предвид под избиване,другия край на канала ще разбереш по-натам къде е.Изследвания има много,минала съм през всички възможни.Аз имам 6 операци и фистулата избива където си иска,така че ми е ясно.Не мога да си обясня само,как изрязват всичко,а тя продължава да е там...
Операцията с ластици не може да се приложи при всеки,зависи от вида на фистулата,от къде тръгва,на къде отива...
Аз карам второ лято с отворена фистула и не съм умряла.Нямам и намерение да предприемам друга операция.Докато не намеря причината за появата и,спирам да съм опитно зайче.

Mariqna за мен това е проблемът,че не обръщат сериозно внимание в началото.Всеки казва абсцес,но си мисля,че ако тръгнат с изследванията за фистула още първия път,втори може и да няма.
И аз минах през същите "диагнози" в началото,даже се скарах с единия лекар,който ми каза че било възпаление на Бартолинова жлеза.Пратих го да си доучва,защото и лаик знае къде е тя.Другият каза че било врастнал косъм и аз пак пощурях...Темата е много деликатна и лошото е че, специалистите в БГ са малко,ако изобщо ги има.
Пожелавам ти да намериш ангажиран лекар,който да се заеме сериозно със случая!

Здравейте. Според вас причината  за повтарящи се перианални абцеси най - вероятно е фистула, така ли?

# 766
  • Мнения: 38
от което ме притеснява да не стане нещо по свинктерите и да съм на памперси доживот...
Това изречение имах предвид, като говорех за стомата.Прекъсне ли се сфинктера, почти е сигурно че ще се стигне някой ден до стома.Дано да си късметлийка.
"...абсцесът е отвън, в периферията на ануса"
Да,това имаме предвид под избиване,другия край на канала ще разбереш по-натам къде е.Изследвания има много,минала съм през всички възможни.Аз имам 6 операци и фистулата избива където си иска,така че ми е ясно.Не мога да си обясня само,как изрязват всичко,а тя продължава да е там...
Операцията с ластици не може да се приложи при всеки,зависи от вида на фистулата,от къде тръгва,на къде отива...
Аз карам второ лято с отворена фистула и не съм умряла.Нямам и намерение да предприемам друга операция.Докато не намеря причината за появата и,спирам да съм опитно зайче.

Mariqna за мен това е проблемът,че не обръщат сериозно внимание в началото.Всеки казва абсцес,но си мисля,че ако тръгнат с изследванията за фистула още първия път,втори може и да няма.
И аз минах през същите "диагнози" в началото,даже се скарах с единия лекар,който ми каза че било възпаление на Бартолинова жлеза.Пратих го да си доучва,защото и лаик знае къде е тя.Другият каза че било врастнал косъм и аз пак пощурях...Темата е много деликатна и лошото е че, специалистите в БГ са малко,ако изобщо ги има.
Пожелавам ти да намериш ангажиран лекар,който да се заеме сериозно със случая!

Здравейте. Според вас причината  за повтарящи се перианални абцеси най - вероятно е фистула, така ли?
Като следя темата, май всички сме объркани и никой не е с точна диагноза 🤷‍♀️ според мен просто трябва да се търсят специалисти извън България!! Тук лично мен ме оперират вече няколко пъти и ми казват "скоро ще се видим пак" ☹️

# 767
  • Мнения: 2 442
Борисова не съм лекар,но вече 15 години се влача къде ли не и след всичко през което съм преминала стигам до извода че да,може би е фистула.
Мммм специалистите извън БГ също не са магьосници,последната ми ОП беше в Германия,та и немските лекари не се справиха

# 768
  • Мнения: 18


Vanessa, много съжалявам. Четох някои ваши коментари. Попитах ви, тъй като видях, че имате опит с тея неща, за съжаление. Много се надявам нещата да се оправят.

Колко пъти сте оперирана от абцес?
Аз през 2014, 2015, 2016 и тая година два пъти ми излиза тая гадост. Усещам, че психически много ми влияе вече.
от което ме притеснява да не стане нещо по свинктерите и да съм на памперси доживот...
Това изречение имах предвид, като говорех за стомата.Прекъсне ли се сфинктера, почти е сигурно че ще се стигне някой ден до стома.Дано да си късметлийка.
"...абсцесът е отвън, в периферията на ануса"
Да,това имаме предвид под избиване,другия край на канала ще разбереш по-натам къде е.Изследвания има много,минала съм през всички възможни.Аз имам 6 операци и фистулата избива където си иска,така че ми е ясно.Не мога да си обясня само,как изрязват всичко,а тя продължава да е там...
Операцията с ластици не може да се приложи при всеки,зависи от вида на фистулата,от къде тръгва,на къде отива...
Аз карам второ лято с отворена фистула и не съм умряла.Нямам и намерение да предприемам друга операция.Докато не намеря причината за появата и,спирам да съм опитно зайче.

Mariqna за мен това е проблемът,че не обръщат сериозно внимание в началото.Всеки казва абсцес,но си мисля,че ако тръгнат с изследванията за фистула още първия път,втори може и да няма.
И аз минах през същите "диагнози" в началото,даже се скарах с единия лекар,който ми каза че било възпаление на Бартолинова жлеза.Пратих го да си доучва,защото и лаик знае къде е тя.Другият каза че било врастнал косъм и аз пак пощурях...Темата е много деликатна и лошото е че, специалистите в БГ са малко,ако изобщо ги има.
Пожелавам ти да намериш ангажиран лекар,който да се заеме сериозно със случая!

Здравейте. Според вас причината  за повтарящи се перианални абцеси най - вероятно е фистула, така ли?
Като следя темата, май всички сме объркани и никой не е с точна диагноза 🤷‍♀️ според мен просто трябва да се търсят специалисти извън България!! Тук лично мен ме оперират вече няколко пъти и ми казват "скоро ще се видим пак" ☹️

# 769
  • Мнения: 116


Vanessa, много съжалявам. Четох някои ваши коментари. Попитах ви, тъй като видях, че имате опит с тея неща, за съжаление. Много се надявам нещата да се оправят.

Колко пъти сте оперирана от абцес?
Аз през 2014, 2015, 2016 и тая година два пъти ми излиза тая гадост. Усещам, че психически много ми влияе вече.
от което ме притеснява да не стане нещо по свинктерите и да съм на памперси доживот...
Това изречение имах предвид, като говорех за стомата.Прекъсне ли се сфинктера, почти е сигурно че ще се стигне някой ден до стома.Дано да си късметлийка.
"...абсцесът е отвън, в периферията на ануса"
Да,това имаме предвид под избиване,другия край на канала ще разбереш по-натам къде е.Изследвания има много,минала съм през всички възможни.Аз имам 6 операци и фистулата избива където си иска,така че ми е ясно.Не мога да си обясня само,как изрязват всичко,а тя продължава да е там...
Операцията с ластици не може да се приложи при всеки,зависи от вида на фистулата,от къде тръгва,на къде отива...
Аз карам второ лято с отворена фистула и не съм умряла.Нямам и намерение да предприемам друга операция.Докато не намеря причината за появата и,спирам да съм опитно зайче.

Mariqna за мен това е проблемът,че не обръщат сериозно внимание в началото.Всеки казва абсцес,но си мисля,че ако тръгнат с изследванията за фистула още първия път,втори може и да няма.
И аз минах през същите "диагнози" в началото,даже се скарах с единия лекар,който ми каза че било възпаление на Бартолинова жлеза.Пратих го да си доучва,защото и лаик знае къде е тя.Другият каза че било врастнал косъм и аз пак пощурях...Темата е много деликатна и лошото е че, специалистите в БГ са малко,ако изобщо ги има.
Пожелавам ти да намериш ангажиран лекар,който да се заеме сериозно със случая!

Здравейте. Според вас причината  за повтарящи се перианални абцеси най - вероятно е фистула, така ли?
Като следя темата, май всички сме объркани и никой не е с точна диагноза 🤷‍♀️ според мен просто трябва да се търсят специалисти извън България!! Тук лично мен ме оперират вече няколко пъти и ми казват "скоро ще се видим пак" ☹️
През юли 2019 се оперирах до момента нямам никакъв проблем.Повечето  проктолози в Бъргария са некомпетентни по тази тема .Проктолог ,който наистина ще Ви помогне са намира в Гърция. Ако имаш интерес пиши ми .

# 770
  • Мнения: 2 442
Борисова,първия път беше абсцес,сцепиха,почистиха и то без упойка,сложиха една марля и ме пратиха по живо по здраво.Това нещо се запечата много бързо,но след време пак взе да се надува.Пак рязане и чистене,но този път го зашиха.След седмица скъса конците и зейна една яма.Чак тогава решиха,че това не са абсцеси,а фистула.От там тръгнаха и сериозните операции.ММ беше решил да ги съди,толкова некадърни и безотговорни,нямам думи.
И в чужбина не са цвете.Последната ми операция беше в Германия и пак неуспешна.Явно е въпрос на късмет,да уцелиш лекар,който да вземе присърце проблема и да започне от причината за появата на тези "неща".

# 771
  • Мнения: 4 529
Фистулите често рецидивират. За това ни предупреди проктологът. За щастие вече 4 г. дъщеря ми няма проблем. Нейният оператор е д-р Бинко Бинев от МБАЛ Бургас. Много сме доволни от този лекар, препоръчвам го при такива проблеми. Сигурно е въпрос на професионализъм, но, все пак, лекарите не са богове, понякога нещата не зависят от тях.

# 772
  • Мнения: 2 442
Въпросът е защо рецидивират?! Нито един лекар до сега не си направи труда да изследва от къде тръгва проблемът и защо рецидивират...да реже може и кварталният месар.
Както и да е,успех на всички в борбата!

# 773
  • Мнения: 18
Ванеса, за съжаление първите пъти не сте попаднала на свестен хирург. Моите абцеси винаги са рязани с пълна упойка и съм била с дренажи около 3 - 4 седмици, в началото ги сменят всеки ден, после през ден и накрая през два, докато раната почти не се затвори и въпреки това се получава рецидив. Когато попитам хирурга ми, как 5 години няма нищо и после пак се започва абцеси през 4 месеца, той вдига рамене. Било възможно...
Аз се спрях на доктор от ВМА Свилен Петков, мн любезен, обърна ми внимание и спомена, че досега само са рязали абцеси без да търсят причината и как е възможно никой да не провери за фистула.....
Четох, че в Израел има цели отделения с проктолози, но там такава операция с всичките му неща ще струва над 10 000😱😱
Прочетох мнение, че имате съмнение за Крон по метода на изключването. Аз също почвам вече да си го мисля, НО четох,че при него има симптоми. Аз нямам нито един от тях. Вие имате ли?
Сега към кой хирург сте се насочила?

# 774
  • Мнения: 827
Фистулите са много видове, съответно и поразиите, които причиняват са една камара. Правят се много изследвания в посока да се разбере какви са причинителите, както и да се разработят методи за лечение/операция. Включително със стволови клетки - преди време ми беше попаднала статия за такова лечение в Испания. Работата е, че към момента няма нито една интервенция, която да гарантира 100% излекуване.
Аз съм с фистула вероятно в следствие на разкъсвания при раждане. След два абсцеса през 2006 и 2007, следващия беше през 2015, аз дори бях забравила за проблема. При мен нямаше никакви други симптоми освен абсцесите, но фистулата се вижда прекрасно на ЯМР, което не знам защо така и не ми беше назначено за толкова години. Фистулата при мен е много високо и на практика никой, поне в БГ, не иска да ме оперира. Шансовете за рецидив са много високи, това и без медицинско образование е ясно.
Шансовете за Крон, ако няма други симптоми, са под 10%, поне според гастроентеролозите във ВМА, аз правих колоноскопия и нямам Крон, разбира се. И естествено след резултатите, пак се започна с вдигане на рамене от какви ли не лекари - проктолози, гинеколози, гастроентеролози, хирурзи...

# 775
  • Мнения: 2 442
Сега към кой хирург сте се насочила?
Към никой,спирам с опитите.
Да, имам симптоми на Крон,ходила съм на изследвания,но становището на патологът беше "Не съм сигурен какво е,трябва второ изследване" Rolling Eyes

Ити права си,при теб може и от раждането да е.
Последния път ме пратиха и на уролог,та уроложката на дълго и широко ми обяснява какво общо имат двете неща,гастроентерологът и гинекологът също...може да полудееш.
ЯМР в БГ за толкова години даже не бяха и споменавали.Няколкото доктори с които говорих тогава бяха на мнение,че операцията е рутинна и да се подготвя за много такива.Та,кръв,урина и айде под ножа...
Оказва се,че има един куп изследвания и един куп излекувани и то от много страшни фистули но, всеки с късмета си.

# 776
  • Мнения: 18
Ванеса би ли споделила какви са твоите симптоми, ако не е проблем, разбира се.

# 777
  • Мнения: 4 941
С голяма тревога пиша, но вие ще ме разберете.
С перианален абсцес съм от 3 седмици. Мястото беше подуто, болезнено, чак не можех да сядам и да ходя. Бях с температура.
Бях при хирург каза операция най-бързо на абсцеса. Изплаших се и отидох на второ мнение. Казаха ми същото, но ми предложиха друг варинат - цепене и слагане на дренаж. Съгласих се, страх не страх, понеже съм с детенце на 1 година и то има нужда от мен. А иначе трябваше да лежа в болница. Както и да е. Мислех си, че ще ми се размине, но НЕ!
11 дни вече съм с дренаж, а от него не спира да тече гной. Абсцесът е много на дълбоко и двамата хирурга го казаха.
Вчера бях на преглед и ми казаха, че нямало да спре да тече и е станало или ще стане фистула.Не разбрах сега или след затваряне на раната!? Ама как разбра? Не ме е преглеждал с нищо.
Кога почват мъките и течовете? След като ми махнат дренажа ще тече раната ли? Или след операция? Не знам какво да правя и къде да отида! Само знам, че умирам от страх, защото дори след операция може да не се оправя...
Вие колко пъти бяхте с дренаж преди операцията? И колко дни стояхте с този дренаж?
Голяма мъка е. Антибиотик, бани, марли и пак няма оправия...

# 778
  • Мнения: 38
С голяма тревога пиша, но вие ще ме разберете.
С перианален абсцес съм от 3 седмици. Мястото беше подуто, болезнено, чак не можех да сядам и да ходя. Бях с температура.
Бях при хирург каза операция най-бързо на абсцеса. Изплаших се и отидох на второ мнение. Казаха ми същото, но ми предложиха друг варинат - цепене и слагане на дренаж. Съгласих се, страх не страх, понеже съм с детенце на 1 година и то има нужда от мен. А иначе трябваше да лежа в болница. Както и да е. Мислех си, че ще ми се размине, но НЕ!
11 дни вече съм с дренаж, а от него не спира да тече гной. Абсцесът е много на дълбоко и двамата хирурга го казаха.
Вчера бях на преглед и ми казаха, че нямало да спре да тече и е станало или ще стане фистула.Не разбрах сега или след затваряне на раната!? Ама как разбра? Не ме е преглеждал с нищо.
Кога почват мъките и течовете? След като ми махнат дренажа ще тече раната ли? Или след операция? Не знам какво да правя и къде да отида! Само знам, че умирам от страх, защото дори след операция може да не се оправя...
Вие колко пъти бяхте с дренаж преди операцията? И колко дни стояхте с този дренаж?
Голяма мъка е. Антибиотик, бани, марли и пак няма оправия...
Аз също бях в същото положение, бях с дренаж само 3 дни и той сам падна при сменянето на превръзката, не се притеснявайте няма страшно, страшна е болката преди самата интервенция, след това ще се чуствате като преродена. Моят абсцес също беше доста голям и при първата операция ми казаха, че може да рецидивира иии така се и случи, втората операция ми беше точно след година и 2 дни. Отново същото, адски болки, висока температура и нямаше ставане от леглото, но и след двете операции веднага след като ме пуснеше упойката си се прибирах вкъщи! Колкото до това дали е абсцес и след това ще има фистула е много индивидуално, така че не чакайте да ви боли още, след 2рата ми операция понеже е на едно и също място, раната така и си остана отворена и ми казаха че щом за 6 месеца не се е затворила има вероятност и така да си остане 😑

# 779
  • Мнения: 4 941
С голяма тревога пиша, но вие ще ме разберете.
С перианален абсцес съм от 3 седмици. Мястото беше подуто, болезнено, чак не можех да сядам и да ходя. Бях с температура.
Бях при хирург каза операция най-бързо на абсцеса. Изплаших се и отидох на второ мнение. Казаха ми същото, но ми предложиха друг варинат - цепене и слагане на дренаж. Съгласих се, страх не страх, понеже съм с детенце на 1 година и то има нужда от мен. А иначе трябваше да лежа в болница. Както и да е. Мислех си, че ще ми се размине, но НЕ!
11 дни вече съм с дренаж, а от него не спира да тече гной. Абсцесът е много на дълбоко и двамата хирурга го казаха.
Вчера бях на преглед и ми казаха, че нямало да спре да тече и е станало или ще стане фистула.Не разбрах сега или след затваряне на раната!? Ама как разбра? Не ме е преглеждал с нищо.
Кога почват мъките и течовете? След като ми махнат дренажа ще тече раната ли? Или след операция? Не знам какво да правя и къде да отида! Само знам, че умирам от страх, защото дори след операция може да не се оправя...
Вие колко пъти бяхте с дренаж преди операцията? И колко дни стояхте с този дренаж?
Голяма мъка е. Антибиотик, бани, марли и пак няма оправия...
Аз също бях в същото положение, бях с дренаж само 3 дни и той сам падна при сменянето на превръзката, не се притеснявайте няма страшно, страшна е болката преди самата интервенция, след това ще се чуствате като преродена. Моят абсцес също беше доста голям и при първата операция ми казаха, че може да рецидивира иии така се и случи, втората операция ми беше точно след година и 2 дни. Отново същото, адски болки, висока температура и нямаше ставане от леглото, но и след двете операции веднага след като ме пуснеше упойката си се прибирах вкъщи! Колкото до това дали е абсцес и след това ще има фистула е много индивидуално, така че не чакайте да ви боли още, след 2рата ми операция понеже е на едно и също място, раната така и си остана отворена и ми казаха че щом за 6 месеца не се е затворила има вероятност и така да си остане 😑
Моят дренаж е зашит, за да не падне.
2 пъти те оперират абсцеса или фистулата? А операцията на абсцеса всъщност е отаряне и слгане на дренаж само, че под спинална упойка, така ли?
Мен ме резнаха с упойка на самото място, за 10 мин работа. Но с този дренаж е мъка... Иначе нямам вече болки, защото изтича гнойта, но няма да мине явно. А не можв вечно с дренаж да се стои, другата седмица ще го махнат и ще остане дупката, така ли? Тя ли не зараства? Или след операция на фисулата не зараства 6 месеца и повече?

Общи условия

Активация на акаунт