ФЕВРУАРИ месец е студен, но ще бъде най-щастлив за мен ! - Тема 6

  • 23 934
  • 728
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 8
Здравейте момичета!

Отдавна не съм писала, ще ме извините.  Embarassed
Дуденка, много се радвам като драснеш някой ред! Така че не се притеснявай да се включваш   bouquet
Много ми е интересно как определят теглото на бебето? Моята докторка мери главата и бедрото и казва как върви като развитие към момента. Доколкото си спомням, с предната бременност след 36 г.с. следихме основно обиколката на главата, защото тя е водеща при преминаването през родилния канал. Около мен приятелки родиха бебета с тегло, което не познаха докторите и то отклоненията бяха с голям процент. Тия дето бяха с "огромни" бебета и дето ги рязаха заради това, родиха дечица с тегло под 3 кг.
Да се включа и аз към списъка с необходимите неща от опита си: предния път преди да родя бях купила малко неща, защото прецених, че сега има всичко и винаги можеш да отидеш и да си го набавиш. За дрешките гледах да имам поне по седем неща, за да пускам по една пералня на седмица. Купих и размери 0 до 3 месеца, макар и големи, ама добре, че направих така, щото бебо дръпна сериозно първия месец. Към хавлийките за баня бих добавила и две по малки кърпи, които съм ползвала само за дупето, което се мие след наакване.
Шишета, помпа и биберон залъгалки не съм купувала предварително, защото твърдо бях решила да кърмя. Има ги във всяка аптека и може да се купят по всяко време.
Памперси купи таткото докато бяхме в родилното. Там видях какви слагат на бебо и взехме от същите, защото не се изриваше. Същото направих и с козметиката - купихме каквато е в родилния дом и не съм имала проблеми с кожата след това.
Корито взехме след първия месец. До тогава го къпехме под чучура по съвет на медицинската сестра. Жената обясни, че все още нямат достатъчно подкожни мазнини и им е неконфортно и студено, та за това по набързо и основно главата, за да не се образуват крусти. Тук да добавя за тоалета на момченцата - физиологичен разтвор и памук за почистване на пишката, като всеки път се дърпа лекичко кожичката с цел да не срастне отворчето. Поне ние така правехме.
За креватчето си взехме непромокаема постелка. То памперси, ама по някой път избиват, ако не си ги сложил както тряба. А и бебешкото ако, поне докато не се започне със захранването, си е редичко  Laughing
Количката си я купихме предварително. Чакахме я от Англия, та по-добре по-рано. А и коша за новородено го ползвах до края на втория месец за спане на бебо - хем е по-малък от креватчето, а те обичат да са натясно, хем стоеше в единия край на спалнята за по-лесно кърмене през нощта.
Извинете! Стана малко дългичко  Rolling Eyes Дано съм била полезна!
Лека вечер!

# 706
  • Мнения: 4
Tchopar blagodarq ti mnogo.  bouquet izwinete za latinicata

# 707
  • Мнения: 0
Добро утро дами!Искам да благодаря за списъците определено са полезни за новобранци като мен.Понякога не мога да повярвам,че времето така бързо мина и трябва сериозно да се захващаме с приготовленията.Хубав ден и много усмивки на всички  Hug

# 708
  • Мнения: 99
Добро утро мами!
Да се отчета и аз вчера бях на преглед всичко с бебка е наред отговаря си на седмиците,тежи 658гг,мърда си,още е седалищно разположена ,но мисля че все още има шанс да се обърне за да си се роди нормално,кръвното ми е добре,килограмите ми са 68 ,т.е. съм 6+ ,другата седмица ще ходя да си пускам кръв и урина.Това е  Grinning

la vida loca и аз извадих този списак и подбрах това което мисля ,че ще ми е най-нужно, като гледам горе долу съвпада с това което ти си зачеркнала.
Аз също мисля да не купувам шишета докато не се приберем от болницата тъй като мисля ако имам кърма да кърмя и може после ако трябва да купя,помпа за изцеждане също ще преценя пак като се приберем.Стерилизатор ще ми даде моя братовчедка така ,че ще се възползвам  Wink.А за дрехите ми дадохте идея ще взема по малко за новородено,ако е поголемичко ще взема  0-3м. има магазини няма да останем без нещо така ,че и аз няма да се изхвърлям  Wink

# 709
  • Мнения: 21
Здравейте,
Аз доста рядко пиша, но за сметка на това чета редовно. Преди две седмици бяхме на Фетална морфология и ние ще си имаме малка дама Grinning. Тогава попитах доц. Томова, колко грама тежи и тя ми обясни, че няма как да се прецени и че нормите са направени на база абортирани бебета ( което доста ме ужаси... За това най-важното е всички органи на бебетата да си функционират, както трябва пък за килограмите на бебоците-да не ги мислим, колкото толкова  Wink.  Мен почти на планово цезарово ме пратиха, тъй като ханшът ми не ми се увеличил все още никак, килограмите са ми 4+/ лекарката ми обясни, че ще съм мама със стърчащ корем, тъй като за бебка нямало достатъчно място вътре... а, бе, да не си дребна майка  Party
На мен все още ми се струва много рано да пазарувам каквото и да било, само набелязвам и за това ще отидем на изложението в Интер Експо център. Иначе количка май на КиндерКрафт сме харесали този последния модел ( поне аз) или на АБС дизайн... защото са  с големи гуми, и са немски, което ми дава надежда да издържат на Софийските катакомби Simple Smile. Пък и всички ме съветват да гледам големината на гумите Simple Smile Ако някой има наблюдения върху тези марки колички - ще се радвам да сподели мнение Simple Smile.
Много благодаря за списъка ще го копирам Simple Smile

# 710
  • NE
  • Мнения: 10 999
Хелена Честита ти девойка.  bouquet
Добре си се ориентирала към марките за колички. Имат много предимства, но определено са и по-скъпи. Няма да сгрешиш и с двата модела. Peace

# 711
  • Мнения: 172
Скоро време и новата темичка ще да трябва да се пусне.. не остана Simple Smile

# 712
  • Мнения: 21
Да, скъпички са... Но за щастие имам две племенички едната на 3 и другата на 6... така, че големите рзходи като креватче, гардеробче, кошара и прочие са от наследство Simple Smile, което облекчава семейния бюджет! И се надяваме и второто бебче ( живот и здраве) да го отгледаме с тях Simple Smile...

# 713
  • Мнения: 80
Helena, твоя пост направо ме наведе на мисълтта, че и мен може да ми подговорят за секцио заради по-тесен ханш.  ConfusedИ моят корем все стърчи напред, една твърда малка топка, не е „разлят“ или закръглен. МъжО ми се смее, че съм имала аеродинамичен корем за Формула 1.  Laughing И аз съм една нисичка, слабичка и тясна, та бебо няма много място при мен.. За количките мога да ти дам само отзив за АБС дизайн, но от гледане в магазина и пробване. На мен много ми допаднаха, стабилни са, хубави, с добро качесто, маневрени са, лесни за регулиране.

На мен дрешки за новородено ще ми дадат, помпа имам. Общо взето ще са ми най-важни обзавеждането за детската, количката, памперси + хиг. принадлежности, ваничка и май това ще е.

# 714
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета!
Във вторник бях на консултация- малкият човек в мен си  расте, добре е, отговаря си на седмиците и ние сме много доволни от този факт Grinning Снощи като слоижх Кали да спи и четох приказки, тя слуша с интерес и той доста активно рита, явно приказките му харесаха. Кали продължава да е все така очарователна в отношението си към него- гали ме по корема, целува ме, допира си бузките, пказва къде е бебето, после ми завива корема, че да завиела бебето, обяснява как ще му купим чорапи, памерси, кърпа , за да го измием. Дано и като се роди да се държи по този начин Praynig Praynig Praynig Ние от сега и обясняваме, че много, много си я обичаме и тя ще ми помага за бебето, когато иска. Много ме радват тези моменти на нежност от нейна страна, понякога ми се насълзяват очите дори Embarassed
Хелена- честита девойка, имам си вкъщи- прекрасно е чувството Hug Много правилно си се насочила да гледаш гоелмината на гумите, то в София като знам какви са улиците... аб не са за коментар направо. И нашата от Кали е с големи гуми и сега пак нея ще си ползвам.
Приятен ден на всички от мен Hug

# 715
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен Simple Smile
И ние сме в очакване на февруарска радост. Ще си имаме две момиченца, както разбрахме преди 1 седмица на феталната морфология. Много сме щастливи и се радваме и за всички вас, които преживявате същото прекрасно чувство. На този етап всичко е наред с двете ни принцеси, дано все така да е до края. Аз лично съм наддала 8кг. Не знам до колко е добре, но като цяло не ми тежи и това ме успокоява Simple Smile Ще следя с нетърпение вашата радост и прекрасни съвети.
Приятен ден от нас Simple Smile

# 716
  • Мнения: 1 096
Ехе,имаме си двойна радост в темата,браво Киара,всичко ще е наред Simple Smile

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 64
Е колко хубаво още две моми...
Ще видим в новата тема как сме с бройките - момчета/момичета.
 newsm07 newsm07

# 718
  • Мнения: 42
Ехе честито за двойната радост и леко бременеене  Hug

# 719
  • Мнения: 61
Киара- честита двойна радост, добре дошла при нас и леко бременеене до финала Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт