73 СОУ - гимназиална степен

  • 113 603
  • 795
  •   2
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 164
Ganis, супер си!!!   bouquet  bouquet  bouquet
Чак сега ми светна, че има рационални и ирационални числа  Embarassed, а математиката ми беше любим предмет в гимназията (особено геометрията), но явно съм проспала някой и друг урок  Embarassed
Принтирах си обяснението ти, за да го покажа догодина и на малката ми дъщеря Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 841
Благодарение на Ганис, детето смачка математиката, а мамата се обогати, че прилагателните "рационален" и "ирационален" носят своя смисъл и съотнесени към "числа". Simple Smile
 
Не мога да не споделя отново възхищението си към иновационния подход на госпожата по немски.
Правим с голям кеф "кутията на Знайко и Незнайко".Малката го възприема като игра.Балъчета са си! Simple Smile Ако я бях накарала да преговаря всички думи от речника, които са взели от началото на годината, щеше да ми мрънка и да ми извади от девет кладенаца вода, а сега заради "кутията",пише, та пушек се вдига и се кефи и ми носи да гледам!Е, много ми е гот, честно ви казвам!
Домашното им от петък за неделя винаги е сравнително малко,отколкото през седмицата и през уикенда наистина могат да починат и да преговорят и попълнят дупките през забързаната седмица!(още повече, че след контролното в петък, те сами се усещат къде им се "клатят гредите").

# 17
  • Мнения: 390

...Г-жата (която не е ясно как се казва) питала има ли въпроси, някой вдигнал ръка, но тя не му обърнала внимание и продължила с друго. В междучасието са си говорили, че никой освен напредналите математици (синът на trapa и приятелят му) не е разбрал въпросното доказателство.
Привет и от мене в новата тема. Е сега е момента да покажат какви "математици" са. Да не се притесняват другите да юркат "математиците"  Wink да помагат. На тях наистина им е лесно предвид предишните 3 математически години. По-скоро ще им е драго, сигурна съм.
Ganis, интерес за математическите състезания ще има и от гимназиалния етап вече. Нашите юнаци така или иначе са решили да се явяват на състезанията. Следят си датите и УЖ се опитват да си поддържат нивото, но ако имат и друга  Wink подрепа, ще е още по-добре. Сега предстои "черноризец Храбър" и те ще ходят. Ако има и други желаещи, ще е супер.

# 18
  • Мнения: 390
А и групата във фейсбук могат да използват не само за немски. Доколкото разбрах г-жата по БЕЛ е предложила да я добавят в групата, за да им помага по БЕЛ.

# 19
  • София
  • Мнения: 841
Trapa, госпожата по БЕЛ, не е госпожа, а госпоЖИЦА. Simple Smile

Леле, днес голям погром след контролното по немски. Малката каза, че имало десет 2.00 и само 5 петици, ама и те били по 4 и нещо.
А в техния клас имало 10 деца, които са учили немски преди това.
Ние сме със скромното 3.77. Embarassed
Явно материалът се натрупва и народът окапва. А са минали само 3 седмици?!?! Ще си става все по-зор!
Госпожата ги успокоила да не се шашкат!
Днес е чистила стаята в училище("с някакъв гнусен парцал, другият път ще си взема от вкъщи "– явно ще има и следващ  път..... newsm78), а сега преписва урока от учебника – това пак е наказание! (каза, че и било по-интересно от писането на думи!), ама то моето си е професор и дисциплината и куца, нищо че  е отличничка, та да видим кой ще надделее!
Дано се усети, че трябва да се кротне с дивотиите!

П.П.Ха-ха, замислих се и се поправям - "беше отличничка"
Това 3.77 и отличничка..... Joy

# 20
  • София
  • Мнения: 5 122
Мимчони, няма страшно с това 3,77:) МНого добре си е, даже. Аз съдя по малката си щерка. Имала е моменти, когато в 8 клас е имала всичките оценки по 6-балната система. Оценката е моментно състояние. Понякога, в началото ще имат и по-слаби оценки. Нормално е, езикът е труден, материалът много. Моника (дъщеря ми) в 8 клас завърши с 5 по НЕ, което си е чудесен резултат. В 9 вече се отприщи и изкара 6 за годината.
Обаче ад ви кажа нещо от "кухнята"Simple Smile Днес г-жа Запрянова сподели, че е много доволна от входното по математика на 8а клас и има много шестици:)
Дерзайте! Може да е трудно, но нещата ще улегнат, децата ще се напаснат към изискванията, има време.
ООооо, чакайте да станат 9 клас, тогава е интересното, с  почти всичките предмети по НЕ:)

# 21
  • София
  • Мнения: 5 122
А и групата във фейсбук могат да използват не само за немски. Доколкото разбрах г-жата по БЕЛ е предложила да я добавят в групата, за да им помага по БЕЛ.

Ела да видиш във Фейсбук какво става с 12 клас:) Яко решаване на задачи  Laughing
В това отношения Фейсбук е много полезен за учители и ученици:) Браво, на колежката по БЕЛ:)

# 22
  • София
  • Мнения: 841
O,Ganis, говори ми, говори......точно това исках да прочета.Благодаря ти!
Уж много учи и учи с желание , не мрънка..., но в крайна сметка резултатите са важни!
Като цяло целия клас се  е изложил, но това не ме успокоява особено.
Взех да се чудя дали не е пак някоя тактика на госпожата да ги стресне след 6-ците и 5 -ците на първите две контролни - да не се отпускат! Wink
Ще поживеем, ще видим!
За вътрешната информация, за математиката - пак благодаря!Супер, тъкмо ще се зарадват децата!
С тези 8 групи, малката не е могла да си намери "другарчето", че да си свери отговорите - така че дано сме от печелившите утре! Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 5 122
Мимчони, аз никога не съм се карала на децата си, когато са изкарвали по-ниски оценки. Моите момичета винаги са го знаели и досега винаги ми споделят преживяванията си в училище.
Голямата вече е студентка, 3 курс:), малката е в 10 клас.
Те знаят, че оценката е много пъти моментно състояние. Когато, обаче по един предмет оценката стане прекалено "лоша константна величина", например 3, значи нещо куца и ми казват. Аз ще взема мерки и ще им окажа помощ.
Например, голямата, в СМГ в 9 клас по химия в началото беше дупка. Иначе, много си харесваше учителя. Пуснах я на 2-3 урока при мой колега, за да й изясни някои забравени неща и детето се отприщи след това.
Когато виждате, че децата ви полагат старание, дори и за момент да получат лоша оценка, не им се сърдете.
Много пъти те се трудят повече от нас. Я си помислете за режима на детето си:
Става рано, отива на училище, учи непознати неща, прибира се у дома, яде на две, на три, пак сяда да учи, пише купища домашни, ляга по никое време...
Не им е лесно.
Не ги съдете за някоя лоша оценка.
Имала съм и имам много учеици, които са в паника, ако не се справят на изпитване? Защо, да изпадат в паника? Ами, че съвсем нормално е, понякога да не се справят. Но те изпадат в паника, ако не могат да изкарат 6 на дадено контролно.
Е, какво от това?

Ще ви разкажа един случай с Айнщайн:
 * Една студентка от Вашингтон му пише, като споменава между другото, че по математика е под средното равнище и трябва да работи по-усилено в сравнение с колегите си. Отговаряйки и, Айнщайн споделя следното:

      " Не се вълнувайте от затрудненията си по математика. Мога да Ви уверя, че моите са далеч"

Нека децата учат заради самата наука, а  не, заради оценките. Те сами ще си дойдат:)

# 24
  • Мнения: 390
много оптимивтично и вярно. Rolling Eyes . Това, което покасваш на изпитване или контролно, е моментно състояние. Моят хулиган се чувства, че се е изложил ужасно.  Най-обнадеждаващото в случая е, че не ве отказва. Решен е засега да се опита да се бори докрай с този немски.
Вярно, че българичката беше г-ца Embarassed сори. Засга впечатленията са добри. А това за входните по математика е СУПЕР. Значи не са забравили математиката през лятото  Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 841
Много добре си го написала, Ganis!  bouquet
Да се карам за оценки, ОЩЕ не ми се е налагало! Simple Smile
Не виждам и смисъл!Съдя по себе си!Насила хубост не става!
По-важното е, че тези слаби оценки са ги нахъсали, а не са ги отказали!
И пак свалям шапка на г-жата по немски.Как пък някой не я обвини нея, че е виновна.
Едно време ние изкарвахме виновни учителите, че са ни дали гадни задачи, че нарочно са ни закопали, че са ни орязали.
Тук коментарът беше:”Госпожата каза да не се шашкаме, още много контролни ще правим!” Говореше за г-жата, като за някой от нейния отбор!
А уважаваш ли и обичаш учителя си, това неминуемо води и до уважение и към предмета, който ти води!
Другият петък пак имаме контролно – борбата продължава! Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 164
А това за входните по математика е СУПЕР. Значи не са забравили математиката през лятото  Simple Smile
Какво значи да забравиш математиката?! Забравя се нещо, учено наизуст...но ако забравиш математиката, значи никога не си я разбирал Simple Smile
За госпожицата по БЕЛ - децата са я намерили в нета, била моделка Simple Smile, много е готина, наистина Simple Smile, обаче това не може да направи разсъжденята "Какво е искал да каже авторът..." по-приятни. Мъка си е БЕЛ Simple Smile))

# 27
  • София
  • Мнения: 841
На входящото по математика сме от «печелившите». Simple Smile Пълна 6-ца.Погледнах задачите, не са много сложни, но във всяка си има капанче да се подхлъзнеш, ако не си съсредоточен.Още повече, че верните отговори са някакви числа от сорта на 13/16;  -4/61, малката ги е смятала по три пъти, защото отговорите(като числа) и се стрували «кофти»  Simple Smile, ама са верни.Все пак са профил Математика, а всички още помним с какви балове влязоха децата, така че школата си е струвала парите.Спомените са живи!

Виж литературата и мен ме притеснява малко.На този Лилиев вече и кътните му зъби знаем (като автобиография).Но по самите му миниатюри не видях кой знае какъв анализ (може пък мен още да ме държи «седмокласната еуфория»)!

Срядата мина, в петък пак контролно по немски! Praynig
На малката днес и е ден за «хайманосване» със съучениците, (утре нямат немски) Simple Smile, разбрах че има 2-ка по физическо на 50 метра и иска да я УЧА да бяга бързо.  Joy...как се УЧИ да станеш Ивет Лалова?.....
Говорила с г-жата да бяга пак другия път...., ама не виждам какво може да направи до тогава.... Simple Smile
Аз умрях от смях по телефона и тя се смееше, но я усетих, че не и е много гот...
Едва ли не аз бях виновна, че не може да бяга "бързо" и трябва да и помогна някакси... Simple SmileКак?!
Някой знае ли за колко секунди трябва да се пробягат 50 метра за 3-ка?! Simple Smile

# 28
  • Мнения: 21 455
Някой знае ли за колко секунди трябва да се пробягат 50 метра за 3-ка?! Simple Smile
Не можах да намеря за осми клас, но за трети е 9, 8 сек.  Grinning

# 29
  • София
  • Мнения: 841
Някой знае ли за колко секунди трябва да се пробягат 50 метра за 3-ка?! Simple Smile
Не можах да намеря за осми клас, но за трети е 9, 8 сек.  Grinning
Учителко, баш ми е драго! Hug
Ще ти стискам палци тази година, ама съм чувала, че от крушата, слива не пада! Simple Smile

Тя малката май точно за 9.8 ги е "пробягала". Simple Smile
Вярно е много зле! Joy
А аз съм бивша лекоатлетка (в ученическите години), явно това не се предава генетично!Нито е дебела, нито е флегматична......., абе ще обвиним гените на таткото..... Simple Smile

П.П. Иначе се юрка малката.Помолила предните часове г-жата по физическо да я учи на волейбол и като и дошъл реда да бие сервис, така "изфраскала" г-жата с топката в главата, че се беше яко притеснила.... Joy Извинила се много на г-жата, а тя и казала, че няма проблем. Hug
Ох, това физическо продължава до 12 клас, а влиза и в дипломата, наравно с БЕЛ и МАТ....., ще береме грижи... Simple Smile

Последна редакция: ср, 09 окт 2013, 15:03 от mimchoni

Общи условия

Активация на акаунт