73 СОУ - гимназиална степен

  • 114 124
  • 795
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 390
още не се е предал, но му се вижда много "нечестно". Говорим си постоянно. Никогя не е бил силен в ученето наизуст. С граматиката - никакъв проблем. Но допуска грешки в писането. Вярвам му, че ще се справи

# 61
  • София
  • Мнения: 841
farra, права си!Въобще не се бях замислила за граматика, лексика и т.н.

В къщи правим молитва  ли е..., магия ли е.... за дъжд! Simple Smile
Утре имаме физическо...300 метра...., ако вали и е мокро – няма да бягат!

За родителската май няма да се класирам, а и мъжът ми го няма!Ще пиша на госпожата и ще разчитам на вас (водете си записки)! Praynig

А кафето можем да го договорим допълнително!На лични!

trapa, разбира се, че ще се справи младежът.Супер е, че си говорите, чувстват се по-сигурни, когато ги изслушваме и разбираме( въпреки че нямам понятие от половината от това, което малката ми говори)!Ще се сборят децата! Hug

# 62
  • Мнения: 390
Сигурна съм, че следите и осмокласната тема, но ето все пак

http://rezultati.zamaturite.bg/uspeh/index.php
http://www.evrostar-ivanovi.com/suobshtenia/mon_rank_8kl_2012.htm.htm

това е много добре все пак. Ако си продължават така - ще се справят децата -  Mr. Green ВЪПРЕКИ ДВОЙКИТЕ.  Simple Smile Вярвам в тях.
Моята пък малката от трети клас си е наумила френската. Учи френски навън, много й харесва, ама аз не съм убедена за тази гимназия. Засега (пък и винаги е било така УЖ  Wink ) ги оставям сами да вземат решенията си. Ако и след 7ми клас тооолкова много я иска - няма пък да я спра. Баткото така сам си я избра тази гминазия буквално 3 месеца преди изпитите, въпреки моето, а и неговото дългогодишно, "желание" за СМГ.
Да са живи и здрави. Немския като немски, ами с томва бягане и скачане ... голяям зор с тез нормативи

# 63
  • София
  • Мнения: 164
нова ученичка от 35-то??????

# 64
  • Мнения: 390
ето на това му викат НАДПЛАНОВ прием.

# 65
  • София
  • Мнения: 164
много грубо....1 месец след началото на уч. година...пето класиране?! каква ли е тарифата??

# 66
  • София
  • Мнения: 841
Доколкото помня, в началото на учебната година бяхма 31 деца, даже толкова са вписани и в дневника, но едно момиче(да не му пиша името) изчезна и не се появи за първия учебен ден и реално останахме 30.
По-късно се разбра, че момичето са го отписали  от 73 СОУ (а къде са го записали – всеки може сам да импровизира Wink).Явно сега това дете, което идва от 35-то запълва освободилата се дупката в бройката и т.н. по веригата...(нищо против детето, малката дори много я е харесала)
Ако трябва да съм откровена, последната ми реакция е да се учудя?
Тези врътки стават само с разрешение, по скоро ЗАПОВЕД от МОН. Директорите ги следят под лупа и не смеят, то няма и как, при една проверка гърмят.
С едната ръка МОН намалява бройките и пише „законите”, а с другата ги нарушава и бърка в джоба.
Единствено ми е неудобно от детето ми, като се сетя колко труд хвърли, колко задачи изреши, що преразказа написа, та школи, та съботи и недели.....за пари и време не говоря!
Нека не живее в приказка, да знае какво и как става в милата ни родина и да си наляга парцалите и да си учи немския и после с 200 км да изчезва от тук.
Това е най-малкият „горчив” хап, който ще преглътне, после в живота идват шамарите.
Ако искате ме корете, но това е моето дете и моето решение!

# 67
  • Мнения: X
Нека не живее в приказка, да знае какво и как става в милата ни родина и да си наляга парцалите и да си учи немския и после с 200 км да изчезва от тук.
Ти пък с 200... Поне самолетен билет няма ли да му купиш на дЯтИтУ?  Grinning

# 68
  • София
  • Мнения: 841
Нека не живее в приказка, да знае какво и как става в милата ни родина и да си наляга парцалите и да си учи немския и после с 200 км да изчезва от тук.
Ти пък с 200... Поне самолетен билет няма ли да му купиш на дЯтИтУ?  Grinning
Дидева, със самолета няма как да изнесем багажа.Габровска работа! Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 164
това ни е проблемът на всички - че нищо не ни учудва и се спасяваме поединично...но нямам идея какво можем друго да направим Sad. Няма ли някой правист, който с членове и алинеи да поиска да се сформира пета паралелка от парашутистите, те са си точно на брой вече в 4-те 8-ми класа, като за цяла паралелка...

# 70
  • София
  • Мнения: 841
fara, не се учудвам, защото това съществува от комунистическо време още.Покрай седмокласната еуфория темата е дъвкана до преджвакване.

Спасяваш се поединично, защото няма какво да направиш, такива са ни законите!
1.МОН задава приема – точна бройка (говоря за нас) – 28 деца.
2. Отново МОН си пуска вратичка, че бройката може да се увеличи до 10% (по решение пак на този същия МОН и РИО) демек: 28 +10%.28 = 28 + 2.8 = 30.8 деца на паралелка.
3. Отново МОН с негова ЗАПОВЕД одобрява/прехвърля надплановата бройка в паралелката.(т.е.въпросните 3 отгоре, а реално 4 деца (нали едно си отиде, пък на негово място дойде друго дете).
Така че, не приемам укора в думите ти  Hug (виждам, че не е заяждане), но тъй като знам за всичко по горе описано – не виждам какво може да се направи и се спасявам.... Simple Smile!Ако ти имаш идея, сподели!
Такива са си ни законите – всичко си е по протокол!
А дали е честно и дали го одобрявам, смятам че се изказах много ясно по този въпрос!

П.П. Мамите, аз излитам - разчитам на вас за родителската среща довечера! Hug
И да не забравите да си водите записки...... Simple Smile
Имаме 6-ца по БЕЛ??? Тая пък оценка откъде се появи?!

Последна редакция: чт, 17 окт 2013, 11:42 от mimchoni

# 71
  • София
  • Мнения: 164
Правилно си ме разбрала - далеч съм от мисълта да се заяждам, просто ме е яд, че не знам какво да направя  Hug
Обаче, мисля, че имаш грешка в сметката за макс брой (гадно ми е да ровя в наредби и закони, но ти ме подтикна  Joy) Според наредбата:  "Броят на
учениците в паралелка може да бъде определен и над норматива за максимален брой съгласно приложението, но с не повече от 10 на сто.", а въпросното приложение дава макс брой 26!!!, т.е бройката е 26.1,1=28,6. Тези 28, които са обявени за училището са всъщност вече с наднормения прием.

# 72
  • София
  • Мнения: 164
6-цата да не е от входното? Simple Smile

# 73
  • Мнения: 390
Майната им на двойките  Mr. Green
Децата се забавляват. Гледах снимки от класа им. Страхотни са децата.  Hug

# 74
  • Мнения: 2 190
fara, не се учудвам, защото това съществува от комунистическо време още.Покрай седмокласната еуфория темата е дъвкана до преджвакване.

Спасяваш се поединично, защото няма какво да направиш, такива са ни законите!
1.МОН задава приема – точна бройка (говоря за нас) – 28 деца.
2. Отново МОН си пуска вратичка, че бройката може да се увеличи до 10% (по решение пак на този същия МОН и РИО) демек: 28 +10%.28 = 28 + 2.8 = 30.8 деца на паралелка.
3. Отново МОН с негова ЗАПОВЕД одобрява/прехвърля надплановата бройка в паралелката.(т.е.въпросните 3 отгоре, а реално 4 деца (нали едно си отиде, пък на негово място дойде друго дете).
Така че, не приемам укора в думите ти  Hug (виждам, че не е заяждане), но тъй като знам за всичко по горе описано – не виждам какво може да се направи и се спасявам.... Simple Smile!

Така е, прехвърлянията са законни - защото така са си написали закона (по точно правилника за неговото прилагане) с една широка врата за МОН/РИО и Диркеторите. И могат не 10%, ами и повече да си прехвърлят - чл. 52 от ППЗНП. Тук съм писала повече:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=741343.msg26341445#msg26341445

Обаче има какво да направим - да питаме на какви основания се прехвърлят. Ако знаят, че прехвърлянията ще се осветяват, може и да се замислят повече, когато правят.

И тъй като си има и Закон (ЗДОИ) ТЕ СА ДЛЪЖНИ ДА ОТГОВОРЯТ. Въпросът може да бъде зададен и от не-родител (ако Ви е страх да не тормозят детето). Информацията се заплаща 1-2 лв. на страница (има си наредба, но не съм я чела). Ако някой иска - ще Ви напиша модел за писмо.

Успех на всички ученици.
(признавам, като седмокласна мама Ви "шпионирам"  Laughing)

Общи условия

Активация на акаунт