Картичка от другия край на света! - тема 4

  • 18 674
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 429
Ах, този фейсбук, така и не го долюбих, ще ви следя само тук.
И още един въпрос  Embarassed слагате ли снимки на изпратените картички, видях има опция в сайта, но нали после получателят ги снима и добавя

# 706
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Добро утро!  smile3507
В пощата само "чакащи задължения"! Ни получени картички, ни регистрирани...

# 707
  • Мнения: X
Аз съм 11 на 11 в момента.
Чакам само 1 от директна размяна.
Останалите пътуват.

# 708
  • София
  • Мнения: 8 686
На мен ми регистрираха втора картичка, бвх я изпратила до Холандия.
Само, че пак няма снимка или нещо написано.Чудя се, дали е защото не го правят по принцип/не им се разправя или не са ги харесали.Аз се старая да избера според изискванията, да надпиша хубаво(доколкото ми е възможно), рисувам розички, пиша времето какво е тук. Не мисля, че отбивам номера само.
Има да тегля един адрес, но ще ви го оставя, първо ще пратя утре на китаеца картичката.
Аз имам една кутия от обувки, която си бях украсявала още в ученическите години, вътре си пазя писма, разни дребнички"играчки", картички, запалки.Разни специални дреболии от тогава или от различни гаджета.
Мисля там дя си ги държа, има още място. Пък след време ще си намеря хубава кутия.
Тази от бонбоните е страхотна, но не съм ги виждала по магазините.

# 709
  • София
  • Мнения: 5 996
Ах, този фейсбук, така и не го долюбих, ще ви следя само тук.
И още един въпрос  Embarassed слагате ли снимки на изпратените картички, видях има опция в сайта, но нали после получателят ги снима и добавя

Аз засега качвам всички изпратени от мен снимки, защото получателят не е длъжен да го прави и се случва да не го правят, а само да регистрират картичката. И понеже на мен още ми е голям мерака, снимам ги /нямам скенер и снимките не винаги са добри/ и ги качвам.

# 710
  • Мнения: 429
Ясно, благодаря!
И още нещо, виждам на някои картички марки, предполагам са пуснати без плик за това.
Какво ще кажете как е по добре, на гърба да пиша нещо и да слагам марки и готово или да си ги слагам в плик, то така ясно, че марката ще е на плика

# 711
  • Мнения: 7 001

Какво ще кажете как е по добре, на гърба да пиша нещо и да слагам марки и готово или да си ги слагам в плик, то така ясно, че марката ще е на плика
Ако някой иска в плик, изрично го е написал. Ако няма такова изискване, праща се гола картичка със залепена марка и някакво послание.

# 712
  • Sofia
  • Мнения: 70
Привет, момичета! Леле колко сте изписали за два дена - нямате изчитане  Simple Smile
Аз вчера стартирах деня много каръшки - без тв и интернет, щото кой да се сети, че договорът ни изтича... Но пък завърши добре - получени картички:
от glafira - от град Казан

за моя син - две от сайта (първите му!)



И още един въпрос  Embarassed слагате ли снимки на изпратените картички, видях има опция в сайта, но нали после получателят ги снима и добавя
Шанел - започнах да ги снимам и качвам аз, защото често получателите не ги качват. А вече като регистрират картичката ти не можеш да качиш снимката, дори и да искаш. Трябва да молиш получателя.

# 713
  • Мнения: 692
И аз да се похваля с регистрирана картичка днес от Украина - за 15 дни е пристигнала  Grinning Погледах си мейла докато си пиех кафето и много се зарадвах. Имах съобщение с благодарности и жената мило ми обясни, че не съм написала ID-то и да бъда по - внимателна занапред  Joy Joy Изтеглих веднага нов адрес и вече имам нова пътуваща картичка за Холандия. Жената е без претенции - искала пейзажи, и ако можело да има надпис на картичката името на страната/ града. Изпратих и с формата на БГ. Смятам, че за макс. седмица трябва да е получена.
Много е вълнуващо с тези картички. Някак си правят сивото и мрачно ежедневие една идея по- светли.

zelena iguana, ужасно красиви жирафи  Heart Eyes Heart Eyes

# 714
  • Sofia
  • Мнения: 70
Да ви разкажа за пазаруването ми от Уникарт вчера и актуално инфо за картичките им.
Ходих до централният им офис на книжна борса Искър в ж.к.Дружба - София. По телефона ми казаха, че мога да си пазарувам от там директно. Там обаче се оказа, че изгледните картички на България и градовете, за които бях отишла, се продават само в лот по 10 от вид. За сметка на това обаче беше пълно с рисуваните картички на Янев - по 0.80ст. бройката, та си накупих доста.
Поединично се продават и всички останали видове картички - поздравителни и коледни (само двойни са) и има много готини варианти. Поединично са и останалите видове сувенири - магнити, дипляни, календари и пр. Има 10% отстъпка.
Между другото жената беше много мила и добронамерена, обясняваше всичко и накрая стигнахме заедно до тази информация - може да се направи поръчка по интернет (подготвят я за 1-2 дена) за единични бройки от отделните видове и да се отиде на място да се вземе поръчката, т.е спестяват се 6-те лева доставка.   Grinning Това естествено устройва само живеещите в София, но все пак е добър вариант.

# 715
  • Мнения: 7 001
По-скоро живеещите в Дружба. Аз да се вдигна от Овча купел до Дружба няма да стане  Laughing

# 716
  • Мнения: 2 697
Добро утро!
Тази сутрин попаднах на тази стара софийска картичка - и как да не я представя тук  Mr. Green

Иначе една моя картичка от директна размяна е пристигнала до Украйна за абсолютно рекордните 8 дни.

# 717
  • Мнения: X
Добро утро!
Тази сутрин попаднах на тази стара софийска картичка - и как да не я представя тук  Mr. Green

Иначе една моя картичка от директна размяна е пристигнала до Украйна за абсолютно рекордните 8 дни.
Страхотна находка!

# 718
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Ох, като видя такъв вид снимки, черно-бели, с рисувани цветове отгоре и се умилявам, един от моите дядовци е имал такова хоби, да рисува върху снимки.

# 719
  • Мнения: 2 697
Наистина са много красиви Simple Smile

Ето още

Между другото от този сайт преди време продаваха репродукции на някои от старите снимки, но малко по-големи като размер от картички. Не знам, ако имат запитвания, дали биха произвели и картички.

Общи условия

Активация на акаунт