Трудно проговаряне! - Тема 15

  • 64 696
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 522
Първо да кажа здравейте на всички Hug Супер много време не съм влизала в темите,сега ще се върна да видя кой ,къде и защо Laughing
За тези които не ме помнят, майка съм на момченце  вече е на 4,7месеца проговорило късно и не особенно лесно.Детето ми отдавна вече говори Praynig дочаках и аз деня от устата ми да излезе "млъкни поне за 1 минута",но има нещо което не ми дава мира и реших да почерпя от опита ви.

Много странно се изказва моето дете, един вид на слуха се опира... дори не знам как точно да го обясня
-"Боби ,ти къде беше днес"
-при баба ти Мими
Баба Мими е моята свекърва,не баба ми....това е неговата баба
Задава въпрос
"дядо ти ,кога ще дойде" Rolling Eyes

И става страшно мазало,кой на кого е баба,баща или майка не можем да оправим Crazy
Това се отнася,само и единствено за такива ситуации. Поправяме го,подсещаме го и няма...

# 16
  • Мнения: 99
monikss направете снимки на родата баба, дядо, чичо, леля, брат, сестра и си направете родословно дърво кой на кого е баба, това много помага на децата да оправят кой на кого е баба, жена, брат иначе като понятия им е много абстрактно и се объркват

# 17
  • Мнения: 2 741
 Благодаря за новата тема   bouquet

 Ние сме болни и сме в къщи и се занимаваме с ето тази книжка

 http://www.book.store.bg/p45311/moiata-knizhka-risunki-i-zagadki … gelika-pener.html

 

# 18
  • Мнения: 553
момичета, благодаря за пожеланията Hug тъпкано да ви се връщат   bouquet

дребния вчера ме поздрави с "йепи дуду, мама" Heart Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 209
natalinik, честит празник на патерици  bouquet Всичко най-хубаво ти пожелавам!
Галактическа принцеса, ако ти трябва помощ да удушаването - свиркай Twisted Evil Някой хора май си нямат работа.
Не разполагаме с някакви обучителни или развиващи игри. Иначе с удоволствие бих ви ги дала. Сещам се само за една, която може да мине за такава - www.malchugani.com/index.php?page=shop.product_details&categ … k=1&Itemid=53

# 20
  • Мнения: 3 453
Дони, благодаря за темата!  bouquet

natalinik,
да си здрава, усмихната и успешна! С лекота да постигаш целите си! Hug

simpatiuh4e,
бързо да ви минава! Hug Харесах книжката, ще я взема по-нататък.

monikss,
точно, както Attempt е описала, със снимки. И обясняваш "баба МИ - моята баба", а това е "баба ТИ - твоята баба" и т.н Объркващо е за детето, защото е чувало в разговор да му казваш например " баба ти излезе". С повече обяснения ще се справи.  Peace

Галактическа принцеса,
неприятна история, дано всичко се нареди!

 
mibobo,
вчера взех умната писалка, благодаря за линка!   Hug Гледах и магнитната мозайка, но ще почака до Коледа.

Дони,
браво на Гого!  Party Няма такава радост, направо си представям, как си застинала при вида на сандвича в ръцете на Гого.  Joy Да не стихва този му ентусиазъм! Hug

Гале,
вярвам, че всичко ще бъде наред! Силна прегръдка от мен, ще се справиш! Hug

Имам доста развиващи игри, но съм далече и транспортните разходи малко губят смисъла. Ако има някой от региона, насреща съм.  Peace

Да се похваля, снощи Ема за пръв път рисува по контур /активни карти/ и то удивително точно. Втрещи ме, признавам. От месеци все иска да и държа ръката, за да рисуваме и изобщо не си дава зор тя да рисува, аз и движа ръката. Редовно и предоставям поле на изява, но до сега удрях на камък. Снощи, както винаги, поставих първата карта пред нея и изчаках, но дребната взе маркера и сама очерта фигурата по белия контур, после следващата карта и следващата...Само подавах и бършех карти, невярваща, че се случва. Очевидно хилядократното повторение на "баавно, не бързай" е имало ефект, защото много се стараеше детето. Фалцетните ми възклицания сигурно са отбелязани чак на последния етаж.  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 779
И аз при вас   bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 254
Вчера купих ей този пъзел:

http://www.woodyland.eu/ShowImage.asp?IMG=/FotoCache/BigOrig/90073.jpg&gli=2

има 4 "етажа", като най-долния е яйце, а най-горния е кокошка, имитира развитието на пилето. Опитах се вчера да го демонстрирам на децата, ама нещо не се получи, защото отделните етажи са много подобни и докато намеря кое парче за къде е, вече се бяха разсеяли и двете деца. Трудно ми е да мотивирам малкия да се занимава с мен. Тия пъзели с история имат много специфичен начин на поднасяне и могат всъщност да бъдат много досадни. Особено ако и обучителят се затруднява  hahaha

_Hope_, браво на вас, много се радвам на постижението ви!

# 23
  • Мнения: 11 844
denitsagr това е от т.нар. многопластови пъзели и аз ги гледах, но прецених че на мен ще ми е трудно какво остава на детето и за това се отказах Crazy. А ти щом така или иначе си го взела потренирай докато го научиш и тогава направи демонстрация  Mr. Green.

_Hope_ браво на Ема Hug Значи викаш разковничето е да му държа ръката  Thinking, аз все си мисля, че така нищо не учи ама явно не съм права.

Все ще ви питам, децата ви могат ли да повтарят такт/ритъм...в смисъл вие да изтропате нещо по масата например и то да го повтори(така обясних ooooh!). Психоложката ни, каза че там имаме затруднение да се упражняваме в къщи, че било важно като умение да се научи да слуша и възпроизвежда.

# 24
  • Мнения: 3 453
denitsagr,
напоследък Ема реди пъзели с баща си, по-точно той само гледа.  Mr. Green Обяви, че това е мъчение за детето, защото дори той, като възрастен, не може да го измисли.  Laughing
Многослойният пъзел с кокошката е хубав, но не е толкова пъстър и ти се слива пред очите, аз също се затруднявам с подобни.
Според мен е добре да прибереш първия и втория слой. Остави само най-долния слой, редете него известно време, после извади средния слой и накрая последния.

mibobo,
не съм убедена за държането на ръката. В началото и харесваше, по-точно аз имах само подкрепяща роля, тя движеше моливите. После и писна на калпазанката и се разменихме, тя само се подпира, аз рисувам. Това продължи много дълго, отегчително дълго. Направо бях на път да изхвърля всички рисуващи пособия у дома.  Laughing Сигурно ме е усетило детето, затова реши да опита.
Не знам, какво да ти кажа, ти сама си усещаш детето, води се по него.  Hug

За следене на такт- не съм пробвала, ще опитам.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 249
А пък снощи ми каза ИБИЧИ и ме целуна  newsm44 Не пожела да повтори пак обаче.

# 26
  • Мнения: 1 630
Я виж ти нова тема  Simple Smile
Мамче, моята е същата. Разсеяна, лигави се, ама буквално ( хили ми се, закача ме, плези се, прави някакви маймунджалъци, и изобщо не слуша).  ooooh!
_Hope, браво на Ема. Може би постоянството е важно. Аз след ден два се отказвам, защото какта казваш само се подпира и аз рисувам  Crazy и много се изнервям.
Пълзели имаме си 3-4 любими и реди тях. Може само до 25 части да подреди. Ама не съм и вземала скоро други. Имах дървени, но ги занесох в ДГ, защото там нямат играчки.
Дони  Hug
За ритъма и такта не знам  newsm78. На мен логопедката ми каза да я запиша на танци, защото много лесно хващала ритъм да танцува.
А и ние сме болни. Вчера  през нощта от тази задна хрема два пъти повърна  Sad За съжаление баба я гледа, но тя много се радва " Отивам гости пи баба Коца" и се паркира до входната врата да чака да тръгваме.

# 27
  • Мнения: 2 860
Норе, и аз съм се замислила да я пробвам да пише по контур, едва ли ще се прави де, но все пак да пробвам. Какви са тия активни карти, или дайте друга идея откъде да почна, но да е нещо лесничко, за сега намерих само едни букви, които се пишат по контур, но са дребни.

# 28
  • Мнения: 1 630
Норе, и аз съм се замислила да я пробвам да пише по контур, едва ли ще се прави де, но все пак да пробвам. Какви са тия активни карти, или дайте друга идея откъде да почна, но да е нещо лесничко, за сега намерих само едни букви, които се пишат по контур, но са дребни.
Не съм Норе, но тези са лесни мисля за начало
http://umeia.com/tracing-lines-eat/

# 29
  • София
  • Мнения: 2 082
Дони, все по често да ги чуваш тези думи!  Hug

Норе, браво на момичето! Нашата логопедка точно така ни караше да се упражняваме, като аз му държа ръката, но леко, само да напътствам посоката на движение, но не и натиска, защото при нас проблема е по-скоро в силата с която държи молива и рисува (държи го хлабаво и съответно само гали листа с молива).

За следенето на такт и аз не съм пробвала.

Общи условия

Активация на акаунт