Лещи за очи - 4

  • 61 122
  • 711
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 77
Във филма се говореше за лещи, които нощно време коригират (временно, за 12ч)) късогледството и през деня всичко си виждаш.
Не масовите лещи или такива, които позволяват да се спи с тях.                         
                                       Това са спеtsиални лещи, mисля 4е са твърди, спи се с тях, сплесква се корнеята или нещо такова, и на сутринта си виждаш като норmалните хора, нещо като алтернатива на лазерната корекtsия, струват mисля от порядъка на 3000 - 4000 евро, говорих с "Дявола" , знаm го от него.

# 691
  • Мнения: 290
Аз пък днес бях пак при лекарката за рецепта за очила, та ми изписа и едни изкуствени сълзи - Gen teal. Някой ползвал ли ги е? Аз бях чела, че не е май много хубаво да се ползват разни такива химии, но не знам тези дали имат или не консерванти. А иначе си ги взех, поне засега да имам нещо, ако се наложи. Относно лещите, аз имам още около половин месец, за да ми изтече срока на сегашните и ако съм ок, предполагам, че пак ще си взема такива, поне за 1 месец още, защото както споменах с първите не успях да привикна и сега ме е малко страх като ги сменя да не стане пак същото (то с първите ми беше объркан и диоптера и не можех много да ги слагам лесно, та не знам дали и от това не свикнах). Сегашните са с високо водно съдържание и са мекички и лигави доста, но май това ми е удобство в момента. И сега още един въпрос... Simple Smile Свършва ми разтвора и днес си взех друг, но е различна марка. Сега ще трябва ли пак да сменям контейнерчетата или няма проблем?

# 692
  • Мнения: 77
                      Gen teal  , тия mай са от доста вреmе на пазара, mай иmат консерванти, не съm mного сигурен, ползвал съm ги, bяха първите които mи изписаха, изоbщо не си споmняm какви bяха като усещане, mай не ги харесах mного.  Ако те притесняват консервантите, иmа такива bез, доста mарки са, според mен най хуbави са тези дето съдържат хиалуронова киселина.  За капките също е хуbаво да следиш след колко вреmе се изхвърлят един път отворени ве4е, най изгодни са тия дето карат по 3 mесеtsа.   И аз не съm  привърженик да се ползват mного овлажняващи капки, не е хуbаво да  се прекалява с тях.       Ха, в новия разтвор няmаш ли и контейнер, ползвай си него, защо стария, тоя новия за къде ще го пазиш.

# 693
  • Мнения: 290
Капките са със срок на годност три месеца след отваряне, да. А иначе контейнерчето мислех да го паза за новите лещи след 2 седмици... Ама може и да го отворя, защото съм си взела малка разфасовка разтвор, пък аз доста го хабя Simple Smile

# 694
  • Мнения: 6 627
бела, аз ползвам хиабак, те са с хиалурон. ползвала съм и систейн преди тях. и от двете съм доволна. теб притеснява ли те с нещо употребата на изкуствени сълзи? доколкото знам са подходящи за продължителна употреба и нямат странични ефекти , но пък доста облекчават съхнещите очи.

# 695
  • Мнения: 77
                             А хе хе, пази го за новите, не си заслужава да го хаbиш сега за две седmиtsи.  А да и на mене, mалката bутилка mи ходи за около 3 седmиtsи, голяmа за два mесеtsа, сега съm с пероксиден, при него контейнера гълта mного разтвор, най mного ако изкара mесеts.  Дано уtsелиш лещи от които да не ти съхнат о4ите, та да не ти се налага да използваш сълзи, аз откакто ги  наtsелих, не използваm  изobщо капки. Следващия път оbа4е гледай да са с хиалуронова киселина, държа си на mнението 4е са най яките.                      п. п.  Казват 4е когато се използват постоянно изкуствени сълзи, окото се свиква, и запо4ва то саmото  да произвежда по mалко естествени сълзи, затова не тряbва да се прекалява с тях, поне така казват де, са колко е вярно......

# 696
  • Мнения: 290
А някой да е позлвал тези силикон хидрогелни лещи?
http://www.contactlens.bg/product/174/Contact-Air-Silicone-Hydrogel.html
Направи ми впечатление, че са с доста висок процент водно съдържание.

# 697
  • Мнения: 290
sylviana, притеснява ме това, което и ff е написал, че към изкуствените сълзи може да има някакво привикване, пък и да няма, все пак си е още една химийка в очите, наред с всичко останало... Но като няма как, ще ги ползвам. Много ви благодаря за отговорите, хубаво е, че има с кого да си разисквам притесненията Simple Smile

# 698
  • Мнения: 77
                       Ха, mа4а свърши, иmаm вреmе за още един отговор хе хе.   Bела, да не mе поmислиш за опитна mишка , оbа4е и тия съm ги проbвал (просто иmаше един период, всеки mесеts си купувах нов mодел лещи, ле ле ако го про4етe това някой лекар ще се хване за главата).  Ако харесваш лещи с високо водно съдържание, mоже и да ти харесат, за разлика от  Proclear , с тези се bорави изклю4ително лесно.  Не знаm , аз не ги повторих, срещаm проbлеm  с лещи с висoко водно съдържание, съхнат mи о4ите от тях, при някои е то4но оbратното, аз предпо4итаm с по mалко водно съдържание , а и гледаm  да пропускат кислород колкото е възmожно пове4е,  тия не са от най дишащите, ( не mоже да се спи с тях ), а и тая кривина 8.5 съm  си втълпил 4е нещо не mи пасва. Ти като bеше при лекарката, не я ли накара да ти направи изследване на слъзната секреtsия, та ти е изписала овлажняващи капки.   Сещаm  се и за едни Claryty  на Sauflon, е тях ве4е не съm успял да ги проbваm, как ги описват, зву4и mного доbре, пише 4е са mного тънки, знаm  ли, подозираm 4е mоже bи са по доbър вариант от тия на Zeiss (всъщност и те са доста тънки )..........

Последна редакция: чт, 01 май 2014, 00:25 от ff

# 699
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
     Bела, да не mе поmислиш за опитна mишка ,

А, опитна ли ти е ПИШКАТА?
Така го разбрах аз.  Thinking
Сигурно пишеш за интересни и любопитни факти, но кой ли те чете  Whistling
Ти дори на шльокавицата и разказа играта...  Mr. Green

# 700
  • Мнения: 77
                                Гледай са как mе караш да ти отговаряm по никое вреmе, и то пред вси4ки за което се извиняваm на свестните mоmи4ета тук. 1. Откога латинското  m  се 4ете като р, mай на теbе ти се привиждат разни неща, все пак mъжа ти носи лещи от вреmето когато " половината от пишещите тук са bили в те4но състояние"(колко грозно саmо си го написала), аmа явно оbи4аш те4ности......... 2.     Хе хе опитна mи е р..........., mай ти се иска да видиш нещо mладо ......  3.  Аmи 4етат mе да ти кажа, и на ли4ни mи пишат даже......ина4е bяхте все интелектуалки.......

# 701
  • Мнения: 6 627
ето такъв разговор в тема за лещи не очаквах да видя   Grinning

# 702
  • Мнения: 7
Здравейте на 21 години съм и за първи път бях на очен преглед. Преди това си знаех, че съм късоглед, но ме беше страх да отида на очен преглед. След известно четене установих,че независимо от работата с компютър това не влиае толкова на диоптрите а самото развитие на човека и пречупването на светлината. Та след прегледа се установи следното. L - 1.25 R - 1.50 Интересното е защо след разширяването на зениците резултата от компютъра е L - 0.50 R - 1.00 Факт е че с лявото виждам по-добре и би трябвало теста след разширените зеници да е коректен. Сега си нося лещите от 3 дена виждам уникално ясно обаче ми изписаха по-малък диоптер L -0.50 R - 0.75 и като присвия очите виждам още по-ясно чак не мога да повярвам колко е красив светът и колко ясно може да вижда човека. Мисълта ми е правилно ли са ми изписали диоптера на лещите ? като преди това ме оставиха в кабинета с по-силен диоптер да видим дали ще ме боли глава и уви ме болеше но след като сложих на място лещите всичко беше ок. Сега се чудя като мине един месец да си сложа ли пълният диоптер? И ако има дни в който ходя бездиоптер ще бъде бъде ли вредно ? И дали с времето ще ставам все по-късоглед?

# 703
  • Мнения: 4 569
Винаги има разлика между диоптрите на очилата и лещите. На лещите са по-ниски от тези на очилата.
Щом виждаш перфектно с лещите, за какво ти е да сменяш диоптъра?

# 704

Общи условия

Активация на акаунт