Училищата в район Младост, София- ІІI част

  • 68 680
  • 788
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, дали правилно съм останала с впечатление от предишните теми, че и ти си преместила детето си от 125-то newsm78.

о, не.
Аз се осъзнах още преди 15.09 и го презаписах другаде.
Но това беше отдавна. Става дума за 2004та.
С какво да ме засягаш, няма такова нещо...   bouquet

# 16
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Имам ли право да питам в темата за препоръка за учител за първи клас догодина в 81 СОУ?. Т.е. тези, които сега водят 4-ти клас.

# 17
  • Мнения: 3 831
Аз се осъзнах още преди 15.09 и го презаписах другаде.
Мда, а аз се осъзнах след третата седмица и то защото първите две баща му го водеше, дядо му го взимаше, че аз бях ангажирана. Лошото при мен е, че първоначално това ми беше най-близката приемлива алтернатива, а сега евентуално трябва да търся през три квартала в четвърти.

# 18
  • Мнения: 1 883
vela, защо искаш да местиш сина си в друго училище? Не е ли по-хубаво до 7-ми клас да е точно в такова училище, до 7-ми клас? По-малко деца, по-малки деца... Разсъждавам просто...

Защото  от миналата година/ 2 клас/  са 32 деца в клас . Има няколко деца с ужасно поведение. Ставт в час, говорят непрекъснато, едно  идва за втория час или закъснява всеки ден поне с 20 мин. после спи в час.  За информация на входното по математика има 10  двойки.Има 7-8 деца с отлични оценки и след 5 клас няма да останат в училището.Положението от сега е трагично.А за после не ми се мисли. Започнахме добре в първи клас- 18 деца и после стана страшно. Ако знаех ,че директора ще ги събере нямашеда го запиша в това училище.Аз по принцип не исках да учи в кварталното, но не можах да се преборя с милото. Е ,вече е на моето мнение ама ....

# 19
  • София
  • Мнения: 5 566
Ала-Бала, в 81-во препоръчвам г-жа Магдалена Тимчева за първокласниците догодина.  Peace

vela, това 32 деца в класа си противоречи на всички норми. Не трябва да са повече от 25 до 4-ти клас... Имаш си сериозни основания да обмисляш местене. Съветът ми е да прегледаш мненията за всички училища в Младост, не се ограничавай само с 81-во.

# 20
  • Мнения: 1 883

vela, това 32 деца в класа си противоречи на всички норми. Не трябва да са повече от 25 до 4-ти клас... Имаш си сериозни основания да обмисляш местене. Съветът ми е да прегледаш мненията за всички училища в Младост, не се ограничавай само с 81-во.

Да така е, сина вече се оплаква ,че не чува какво разказва госпожата в часовете по ЧО и ЧП а на него са му интересни. Още повече, че вчера видях една 6 по ИТ , а той ми каза ,че от началото на годината не са имали такъв час. Същото споделило и друго момче с майка си. Когато попитах трета майка ,тя ме попита : "теб какво те притеснява".  ooooh!  Първо на детето тези часова са му интересни и второ не искам да се слагат незаслужени оценки. Ще разпитам още няколко деца, да видя какво се случва.
Имаме род. среща другата седмица.

# 21
  • Мнения: 10 547
Каси, преместването на детето има ли връзка със самото училище или не?

Не, jam, не е във връзка с училището. Бях се примирила с несгодите му, и се уповавах на това че на детето му харесваха класа и класната. Макар да имах резерви и за едните, и за другите. Разказвах миналата година случката с изкарано пред класа ми дете от своя съученичка, която е искала сметка от учителката защо тя има 5, а моето 6. Както и заплахите: или изкарай следващия път четири или не сме приятели.
Имаше и момент със силното и явно толериране от страна на класния към определено дете. И най- тъпото е, че всички родители бяхме наясно и коментирахме по между си, но никой не се обади. Включително и аз.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 035
И аз се записвам в темата, с готовност да давам пресни впечатлеия от 144то с хореография, първи клас. За сега съм доста доволна, ама да не бързаме. За 125то писах и преди, в момента от доста преките ми впечатления мнението ми, че върви все по-надолу се затвърждават.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 265
Много хубаво, че имаме нова тема.
 Ние сме в 144то първи клас, с рисуване, отговарям на въпроси всякакви. И като казвам "ние сме" - не се шегувам, и двамата с баща и все едно сме пак в първи клас Grinning

В кой клас сте?

# 24
  • Мнения: X
Запис да следя..
Моята първолачка е в 10-то със Сдружение "Луис Карол".
Класна ни е г-жа Йорданова. Доволна съм и от нея, и от Каролската учителка по английски.

# 25
  • София
  • Мнения: 408
Здравейте, радвам се че темата се обнови. Моят син е в 144, първи клас - музикална паралелка. Засега съм доволна, както от класната, така и от занималнята.
Дали има други родители на даца от нашия клас?

# 26
  • London
  • Мнения: 292
Касита,  bouquet
Дочаках!

Благодаря за темата, нищо, че съм толкова далече.

# 27
  • Мнения: 2 190
Здравейте,

темата е много хубава. Ако преди години бях видяла подобни теми, може би щях да взема други решения.

Детето от 1 до 4 клас беше в 118-то. От 5-ти до сега (7-ми) е в 125 в една от математическите паралелки (тази с по-малко допълнителна математика. Тя е полу-математическа според мене).
Ако някой се интересува, ще споделя впечатления.   

# 28
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Извън "Луис Карол" 10-то е едно обикновено квартално училище, с по-малко деца и паралелки от съседните училища. Затова е по-тихо и спокойно от тях, а и сякаш успяват да обърнат повече внимание на всяко дете. Почти всички учители, които познавам, до 4-ти клас са страхотни. Доволна съм и от повечето учители 5-7 клас. Много зависи и от класа - деца и родители.

Голям плюс е добрият логопед в училището. Има и доста извънкласни занимания в и около него, което си е бонус за придвижване и организация.

Не знам какво става с търга за стола и лавката тази година, но децата не са оставени гладни.

# 29
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Здравейте, аз също се бях насочила към 144 и 39 , но от коментарите ви включвам в избора си за учебната 2014-2015 и 10-то. И трите училища са ми на еднакво разстояние. За сдружението на Луис Карол нямаме шанс защото не учим английски в ПГ, но по малобройната паралелка с учители които намират време за всички деца както е писала jd ми хареса, а познавайки моите, те имат нужда точно от такъв индивидуален подход и внимание. Благодаря за темата!

Общи условия

Активация на акаунт