Приучване към гърне - част 3

  • 79 479
  • 1 486
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 609
Здравейте, и аз ще се запиша тук. Не знам какво да я правя моята щерка. За първи път пробвах да я сложа на гърне миналото лято, когато беше на годинка - орева света и се отказах. На ясла тръгна на година и два месеца - там ги слагат по график и тя седи без проблеми, но невинаги нещо свършва. Вкъщи категорично отказва да седне на гърне; купих и детска дъска за тоалетната - и там не ще да седи. Това лято се опитвах да я държа по гащички - никакъв ефект. Пробвала съм и да я държа по-дълго мокра, барем ѝ стане некомфортно, и да я сменям веднага, за да се сети, че е по-приятно да е суха и чиста - все ѝ е едно. Пробвала съм и да я издържам на тоалетната или над легенче - не ще. А иначе много добре знае какво ѝ се случва вече - казва ми преди да се напишка/наака, може и да стиска, обаче не ще да ползва гърнето или тоалетната и това е. Иска памперс. Какво да я правя - не знам. Иска ми се вече да започнем полека-лека да махаме памперсите, но някакси не си го представям как ще се случи. Ако имате предложения и съвети - ще се радвам да ги чуя.

# 61
  • гр. София
  • Мнения: 2 535
Опитвала ли си се да я забавляваш докато е на гърнето?
Аз непрекъснато си играя с малкия, когато го сложа на гърнето. И той не прави разлика дали седи на пода и си играе, а аз си играя с него, или седи на гърнето и си играе, а аз пак съм до него.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Оли, определено е напредък. Все пак детето разбира, че е направило нещо нередно и се сеща къде да го върши.
Адинка, според мен не ви е дошъл моментът да махнете памперса. И ние сме така. Моят син дори се радваше лятото, като се напикае в гащите и си седи мокър. По-назад в темата бях писала, че знае какво се прави в гърнето, но категорично отказва и си иска памперса. Ще се научат, няма ненаучени деца. Явно нашите ще са от по-късно научените.
Зимна роза, при нас не става със залъгване и игри. Много добре се сеща, че точно това ми е целта - да го занимавам, за да стои на кукуто. Не става така поне с моя син - има шило в дупето  hahaha
Успех на всички!

# 63
  • гр. София
  • Мнения: 2 535
Аз затова реших от рано да почна да го приучвам, че да не се усеща, че го прилъгвам. Като пораснат и нахитряват, гадинките ниедни.  Crazy

# 64
  • София
  • Мнения: 1 609
Зимна роза, пробвала съм - понякога се залъгва и заиграва, но за не повече от 3 минути, през които нищо не е свършила още. След това вече иска да става и ако се опитам да я накарам да поседи още малко, започва да реве. Понякога и за 3 минути не става, само като види гърнето, казва "Не! Не искам!" и това е - ако настоявам - рев. Аз не настоявам, за да не вземе съвсем да се стресира и да не иска.

Стасита, и аз с това се успокоявам, няма ненаучени деца и все някога ще се научи. Все ми се ще да е преди 3тия ѝ рожден ден  Laughing

# 65
  • Мнения: 2 197
Все ми се ще да е преди 3тия ѝ рожден ден  Laughing

И аз така.... ooooh! Mr. Green

При нас напредък мога да кажа,че няма още....Случвало се е да е запечен,иска да се изходи,но на гърнето не иска да стои,а на тоалетната дъска се отплесва и започва да се занимава с други работи ooooh!

# 66
  • Мнения: 185
За 1 седмица махнахме памперса , тъкмо беше навършил 2 години и бях в отпуск. Опитите ми да го сложа преди това на гърне завършваха катастрофално , викове крясъци , дране , и нито книжки нито куклен театър , нищо не помагаше.Купих гърне с колани ,закопчава се отпред и не може да става , абсурд ходеше с гърнето на дупето , взех музикално , пъха си ръката на сензора, взех такова дето се прекрачва , качваше се и викаше диййййййййй. дРуги приложения , тикаше си колите вътре , или го носи като шапка . С гърнето проходихме обаче като го бутахме из стаята. Grinning
Децата на площадката , с които излизаме вече бях без пампи. Той ги гледаше , че пишкат и пълен игнор.
Махнах памперса една сутрин и се почна лейката из цялата къща , нито му пукаше че е мокър , нито , че моите парцали свършиха за 2 часа и почнах с вакума да чистя пиша , трети ден , аз пред нервна криза , той не сяда на гърнето , обаче започна да се качва по диваните и нарочно да пикае там , понеже това ме докарва до лудост.Е признавам си - НЕ ИЗДЪРЖАХ. Както е с голо дупе , такъв бой до зачервяване с мокрия парцал го бих , че чак мен ме заболя. От този миг , до ден днешен , детето не се е напикавало и нааквало , в началото докато свикне да казва още седмица се изпускаше , но това е много по различно , казва в последният момент. Не съм пример в никакъв случай , просто при нас така се получи.

Последна редакция: ср, 30 окт 2013, 00:13 от Darina777

# 67
  • Мнения: 185
Един съвет , от не особено патил , махнете памперса и не го слагайте повече каквото и да става.
Постоянното пляскане и викане на Браво, вадене на гризки и близалки имах торба за награда и много говорене , че така правят батковците , и тати така прави , и щом нямаме памперс мама ще го запиши на детска градина и тинтири минтири , идей какво да говорите имам безброй. Успех ще стане , ние пък още се борим с нощното шише , то не е едно чудо

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 1 586
Един съвет , от не особено патил , махнете памперса и не го слагайте повече каквото и да става.
Постоянното пляскане и викане на Браво, вадене на гризки и близалки имах торба за награда и много говорене , че така правят батковците , и тати така прави , и щом нямаме памперс мама ще го запиши на детска градина и тинтири минтири , идей какво да говорите имам безброй. Успех ще стане , ние пък още се борим с нощното шише , то не е едно чудо
Точно така Peace
Решавате, въоръжавате се с търпение и мнооого гащи и ще стане!
Това важи и за нощното шише и за бибите и за всичко  Wink
Но, все пак всяко съм на мнение, че това с памперсите трябва да стане около двете годинки на детето!А за бибите и нощните шишета, колкото по-рано, по-добре и по-лесно Peace

# 69
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
За 1 седмица махнахме памперса , тъкмо беше навършил 2 години и бях в отпуск. Опитите ми да го сложа преди това на гърне завършваха катастрофално , викове крясъци , дране , и нито книжки нито куклен театър , нищо не помагаше.Купих гърне с колани ,закопчава се отпред и не може да става , абсурд ходеше с гърнето на дупето , взех музикално , пъха си ръката на сензора, взех такова дето се прекрачва , качваше се и викаше диййййййййй. дРуги приложения , тикаше си колите вътре , или го носи като шапка . С гърнето проходихме обаче като го бутахме из стаята. Grinning
Децата на площадката , с които излизаме вече бях без пампи. Той ги гледаше , че пишкат и пълен игнор.
Махнах памперса една сутрин и се почна лейката из цялата къща , нито му пукаше че е мокър , нито , че моите парцали свършиха за 2 часа и почнах с вакума да чистя пиша , трети ден , аз пред нервна криза , той не сяда на гърнето , обаче започна да се качва по диваните и нарочно да пикае там , понеже това ме докарва до лудост.Е признавам си - НЕ ИЗДЪРЖАХ. Както е с голо дупе , такъв бой до зачервяване с мокрия парцал го бих , че чак мен ме заболя. От този миг , до ден днешен , детето не се е напикавало и нааквало , в началото докато свикне да казва още седмица се изпускаше , но това е много по различно , казва в последният момент. Не съм пример в никакъв случай , просто при нас така се получи.
И защо е нужно цялото това насилие над детето  Shocked Така или иначе в един момент ще се научи,когато е готово.Любов и търпение му е майката и НЕНАСИЛИЕ!

# 70
  • гр. София
  • Мнения: 2 535
Личното ми мнение, базирано на наблюдение над познати дечица, е, че късно започналите опити за слаганена гърне по-често са свързани с нерви и натиск над детето. Защото като се почне на 2 години например, родителят осъзнава, че детето е голямо и му е време да спре да носи пелени. То тича, скача, говори, премята се, активно е напълно. И ако детето откаже да сяда на гърнето или процесът се окаже бавен и труден родителят в много от случаите започва да натиска именно заради осъзнаването, че детето си е големичко и е крайно време да се свали пелената. Тогава има много повече стрес.
Ако се започне по-рано да се правят опити да се слага детето на гърне, родителят е наясно, че има достатъчно време пред себе си и няма закъде да се бърза. При това положение не се и нервира толкова, когато нещата се позакучат.
Пак повтарям, това е личното ми мнение и личните ми наблюдения. Има, разбира се, и изключения. Някои деца на 2 годинки почти от раз се научават на гърне. Но това не е общовалидно правило. Всъщност, общовалидно  правило няма. Децата са различни. Но, ако не се почнат опитите, няма да се разбере дали детето е готово да седне на гърне. Може то да е готово, но родителят да си мисли "А, рано му е". За мен няма такова нещо като "рано му е". Щом може вече да седи нищо не пречи да се започне да се опитва. Въпрос на желание е.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 108
 Струва ми се ,че и при нас работата няма да се размине без "насилие". Моето диване от дума не разбира, все прави на инат за каквото и да е , тръшкане , падане по пода. И бибата я махнахме с много зор и рев вечери наред и така се и отбихме. При нас все така се получава, детето си държи до последно на своето.
Днес го оставих без памперс ,сложих му гащички и му казах,че те са за големи,че не е вече бебе и няма памперс. Да ама не. Опикан, после и наакан и стана мазало  ooooh! Не му пука че се е омазал до ушите. Питам го къде трябва да ака - сочи си гърнето, ама не иска да седне да си свърши работата. Найстина не знам какъв е подходът- с песнички, детски, лакомства,сок и какво ли още не не става при нас. Не ми се иска да е с лошото, все си викам ще е готов някой ден, ама времето си минава.

Мен ако питате зависи си от детето. Познавам деца на 1г. и 8 месеца без памперс.Някои деца явно възприемат много бързо. Аз не знам вече с какво да пробвам и до кога да го чакам да е готов. Една позната както си чакаше и детето и на 4 годинки пишкаше в памперса, салгаха и го изпишкваше се и й го махаха после,такъв инат е това дете, стискаше се по цял ден, до болница са стигали  ooooh! Та не ми се иска и ние да стигнем до там.

# 72
  • Мнения: 185
Калиопаа същата работа е моето , той го прави на пук , знае , разбира но просто е по разлигавен , дори бих казала доста и не възприема нищо на сериозно , докато , не стана сериозна по вторият начин . Не бих казала , че е лошо дете , но че е разглезен да ! Пляскането песничките и лакомствата , проработиха след пердаха , който го накара да седне на гърнето . После за да го насърча да го прави пак , се черпехме Simple Smile
И има неща като гърнето , които знае , за какво са , може , но не иска така на пук , за да вижда че ме ядосва  , за да ми докаже , че ще се наложи той. Не можеш да тичаш по дивана да пишкаш на пресекулки и като почна да чистя да се смееш и да слизаш с писък от радост и кеф.
Не насърчавам никой да си опердаши детето както направих аз в яда си , но той често не разбира кога съм сериозна , а моите нерви изпускат въздух Simple Smile

# 73
  • Мнения: 261
Аз само да спомена гърнето с въпроса: "Ще пишкаме ли на гърнето?" и следва само едно "Нееее!!". Ха, а върви се оправяй!  Stop Лятото като я слагах на гърне седеше и си играехме с играчки, пеехме, глехадме тв, но нищо не вършеше. Като станеше да я обуя и цоп една локва на земята.  ooooh! Опитах се да сдържам гнева си, че все пак трябва да съм търпелива. И така по няколко пъти, като след всяко изпишкване на пода и съответно в гащите, обяснявах, че трябва да го прави в гърнето. И тя започна да ми носи гърнето, ама след като вече се е изпишкала на пода.  #Crazy А за акането я натисках да седне, защото я усещах,когато почва да се напъва.Имахме 1 път, в който размазахме акитата из цялата къща...което беше  Sick ужас..... и след това вече почна да си иска гърнето, като ще ака..но за съвсем кратък период и пак спря...Не знам какво да правя? Една позната махна памперса на малката, след като месеци наред я слагаше постоянно на гърне. И като навърши 2 г. и 1 месец някъде, детето започна само да си казва, че има "пиш" или "аки". Че май и скоро и нощният памперс ще махнта.

# 74
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Калиопаа същата работа е моето , той го прави на пук , знае , разбира но просто е по разлигавен , дори бих казала доста и не възприема нищо на сериозно , докато , не стана сериозна по вторият начин . Не бих казала , че е лошо дете , но че е разглезен да ! Пляскането песничките и лакомствата , проработиха след пердаха , който го накара да седне на гърнето . После за да го насърча да го прави пак , се черпехме Simple Smile
И има неща като гърнето , които знае , за какво са , може , но не иска така на пук , за да вижда че ме ядосва  , за да ми докаже , че ще се наложи той. Не можеш да тичаш по дивана да пишкаш на пресекулки и като почна да чистя да се смееш и да слизаш с писък от радост и кеф.
Не насърчавам никой да си опердаши детето както направих аз в яда си , но той често не разбира кога съм сериозна , а моите нерви изпускат въздух Simple Smile

Звучи ми като бебешки пубертет,не разглезване.Всички деца мисля преминават през този период.

Общи условия

Активация на акаунт