За да изглежда фигурата ми добра Дюкан ще избера - 272

  • 35 545
  • 743
  •   1
Отговори
# 390
  • Варна
  • Мнения: 7 147
... За тези  Shirataki Noodles говорех... И за други подобни храни, които тук ги няма и в Карфур.

Както знаеш, това не е никакъв проблем. Свалих всички излишни килограми и без тази храни.

О, разбира се, че не е голяма драма. Просто си е хубаво от време на време човек да се поглези...

А от карфурските дюкански продукти и тези от онлайн магазина не си поръчвам, защото не ми харесват високите цени

Аз дори и Ескуиза си купувам веднъж на два месеца, защото ми идва скъпичка. Просто понякога ми се иска да се поглезя, а тук в БГ няма особен избор за това.
Иначе си права - когато готвиш, просто не се усеща никаква липса и пренасищане...  newsm10

П.С. Чудя се, Ескуизата не може ли да се използва като заместител на Маскарпонето за някакви сладкиши?  newsm78 Дали ще се получи?

# 391
  • Провинция
  • Мнения: 313
Здравейте!

След 6 години отсъствие, реших да се завърна. Малко информация за мен. Вече съм на 43 год, 164 см и 90 кг и баба на прекрасно внуче  Simple Smile . През 2007 свалих 32 кг с Дюкан, от 118 - 86. През годините стоях горе долу на тези кг. Тази година реших да откажа цигарите и докато се усетя вече бях трупнала 10кг. Свалих ги за три месеца, но искам да сваля още по здравословни причини. Тъй като попаднах в плато, взех решение да се върна към режима на Дюкан, тъй като се надявам да ме измъкне от застоя. Ще се радвам ако ме подкрепите Simple Smile

# 392
  • Мнения: 45
Смайлсче Hug Hug Hug
Lilian_V послушай Смайслчето, аз бях точно в такъв омагьосан кръг започвайки режима за 2ри път... просто е кошмар това започване и прегрешаване, и връщане, и пак и пак в 2ра.
Kali_tod ставаа  Grinning като консистенция, иначе като вкус знаеш, не е същото, ноо пак си става вкусничко Simple Smile Заквасената сметана замествам с цедено мляко Олимпус 2%.
Момичета, разберете, всяко прегрешение е голяяма крачка назад, дори и да няма плюс след това. От опит го казвам това.
Приятна вечер на всички  Peace

# 393
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Кали, Гала,  Hug Hug

Здравейте!

След 6 години отсъствие, реших да се завърна. Малко информация за мен. Вече съм на 43 год, 164 см и 90 кг и баба на прекрасно внуче  Simple Smile
...

Добре дошла!  Hug Видях познат ник и погледнах старите ти постове. Пак си пропушила и пак си ги отказала ли?   Rolling Eyes Аз вече, май, се отказах да ги отказвам.  Joy Чакам да ми уври главата. Щом се захвах преди години с килограмите и успях, може и на цигарите да им дойде времето. Една приятелка испанка ми казва: "Ти имаш толкова силна воля, свали толкова килограми, задържа ги, а едни цигари не можеш да откажеш". Пък аз си имам готов отговор: "Трябва да имам все някакъв порок".

Пожелавам ти стриктно спазване на режима, достигане и задържане на желаното тегло.  Hug Да ти е живо и здраво внучето, само радост да ти носи!  baby_neutral

Та, поглеждайки старите постове на Пухчето, видях, че през 2008 сме се засекли и с Мама Мия. Толкова народ мина през темите, че...

Ето какво открих точно в темата, на която попаднах: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=316365.msg8155993#msg8155993

# 394
  • Провинция
  • Мнения: 313
Здравей и ти smileys!
Отказах цигарите през април, пропуших след месец , защото имах проблем с апетита и качих 10-ина кг. Оперираха ме юни месец и доктора рече :отслабвай  Simple Smile . Отслабнах 8 кг, но зациклих. От 25.09 отново не пуша, надявам се завинаги, ама това никой не знае. Килограми не качих този път, но и вече втори месец не свалям. Трябва нещо, което да размърда метаболизма ми и се сетих за Дюкан. Свалените с режима кг поддържах през цялото време + 3-4, но то е нищо на фона на кг, които бях. Та от утре ще съм стриктна дюканка. Не зная колко дни ще ми е ударния, но колкото издържа( а аз обожавам всичко протеиново, така че няма да имам проблем). Вода се научих да пия, даже от месец спортувам в къщи. Започнах заради крака, а постепенно си намерих упражнения за цялото тяло. Пожелавам успех на всички момичета започнали режима! Искам само да кажа, че ако са прочели книгата и спазват правилата, не би трябвало да имат здравословни проблеми. Нормализира се кръвното, изчиства се кожата и още доста положителни неща. Не съм забравила момичетата от групата 2007/2008 и макар че не пишех от време на време четях Simple Smile

# 395
  • Плевен
  • Мнения: 369
Хей, сладурчета, привет!
Най-после съм по-свободна и вече мога да се включвам тук отново! Не мога да взема отношение по всичко изписано до тук, но поздравявам новодошлите!
Аз бавно, но славно се придвижих от осемдесетака надолу и вече всяка сутрин виждам лелеяната седмичка, па макар и придружена с девятка! Все пак ще изчакам да се появи следващото по-ниско кило, че да си променя линийката. Хич не си ги пуска килцата моят организъм, но пък и аз си разбърках схемата тотално. Ту не ядях редовно миналата седмица, ту пък повечето време бях на ПЗ... В притурка пък бях останала в службата без трици и кисело мляко ... абее въобще - голяма галимация. Но пък и напрежението от многото работа и то с многа кратки срокове, както и недоспиване... Пак добре, че смъквам някакви грамове, а не качвам!
Lilian_V, и да получиш куп съвети да се сдържиш на тези гурме-дни ...знам, че е трудно и да не кажа почти невъзможно! От собствен опит ще кажа - да, прекъсва се стремителното падане на килца, но пък за 2-3-4 дни не се отразява толкова фатално. Все пак ти няма да се втурнеш да прекаляваш с бързите въглехидрати, надявам се!!! Те са фатални, защото организма така лакомо се нахвърля на тях и така хубаво - 120 процентово ги усвоява, че може като нищо за 2 дни да качиш 2-3 кг. За другите храни - не е такъв проблем (имам предвид по-висок процент мазнини) Друго важно в "изкуството на прегрешаването" е когато си изкушен да си опиташ просто 1-2 хапки - не повече! Да не говорим, че може да погалиш само небцето и да изплюеш сдъвканото. Бъди като дегустатор! Трето - да има доста часове на неядене - само на вода бъди между тези обеди и вечери. Четвърто - все пак - най-голям процент от храната да са белтъчини! Пето - прави ако имаш възможност километрични разходки с бързо темпо! Гаранция  - няма да имаш покачване, но ще спреш кетозата и после може да имаш период на задържане... Но, ако веднага след софра изгориш тези калории - може и да имаш понижаване на теглото. Всички тези "съвети" не са режимни, но все едно да си смениш за известно време схемата на 2П/7. Продължаваш като се върнеш от гурмето с 5П и да видим какво ще се получи!?! Видях ти килцата - защо не минеш вече в трета?
Успех, дружина! От днес влизам в ритъм!

Последна редакция: пн, 04 ное 2013, 09:41 от ArhMih

# 396
  • Мнения: 24
Здравейте , Дюканковци! Хубав и слънчев ден! Добре дошли на новите и успех! Simple Smile
Странно е как вече толкова съм свикнала с режима , че изобщо не се чувствам като на специален режим, забравям даже да се качвам на кантара, днес се сетих и минус още 1 кило Simple Smile  Минаха 2 месеца и половина и резултата е 13кг Simple Smile остават още 9 Simple Smile

Скрит текст:

# 397
  • София
  • Мнения: 239
Здравейте момичетаааа  Hug

Аз бавно и славно дори пред МЦ си свалям по малко! Започвам да боря 9 кило и нямам месец още...много съм щастлива! Усеща се разлика поне аз самата ,по-леко ми е,корема поспадна! но до крайната цел имам имам още многоооо ( още 34)  Sad Бавно и славно!КОгато имам време или почти през ден си вървя по 5-6 км по бърз ход ,изпотявам се и като се прибера да пусна един душ се чувствам преродена!Днес ми е трети ден П ,заформям си една скумрия във фолио,много я обичам така!

Смайлче ,тук е момента да си кажа,че преди в П дни ако имах задържане или малък +,това определено е било от морковите ,които си хапвах.... аз като няма какво да хапна на момента си изяждах по 1 и така до 3-4 на ден! Сега 3 дни П не съм яла,както и реално е трябвало разбира се и минуса си върви! Благодаря ти мила  Hug

alexaandraa изглеждаш чудесно! браво за успеха момиче !  Hug

Добре дошли на всички момичета!Пожелавам ви успеха който търсите и без отказване до края!! Много хубава седмица на всички и много минуси момичета красиви!  Hug Живот и здраве на 11.11 правя месец и ще дам пълен отчет!

# 398
  • Мнения: 65
Здравейте момичета! Нова съм тук, но не съм нова за режима. Преди 5 години с Дюкан свалих 15 кг. После с течение на времето натрупах , какво натрупах направо се освиних  Embarassed. Зная, че вината си е изцяло моя, но пуст апетит  Sick така ... ето ме тук. От днес съм на режима. Започвам 87 кг., крайната ми цел е 67-65 по калкулатора трябва да направя 6 дни ударни, аз реших да са седем.
Ами това е.
Чета ви и си давам кураж.

Последна редакция: пн, 04 ное 2013, 11:28 от Kagi

# 399
  • София
  • Мнения: 282
Здравейте, момичета!
Преди 5г. спазвах режима. От 100 кг. разпределни на 1,67см. ръст за 6месеца свалих 23кг. След това, срам не срам да си призная, малко по малко отново стигнах 93-94кг. Отново свалих до 77кг. миналото лято, с друг режим. Но ето ме сега - отчаяна от това което виждам в огледалото, разочарована от собственото си безволие и как позволих да кача толкова много килограми. Но...няма да унивам. Знам, убедена съм, че този път ще успея и че Дюкан е точният режим за мен.
Стартирах режима на 02.11, от 97кг. Гони ме голям глад, но предполагам, че е нормално предвид доскорошната ми лакомия за въглехидрати...
Имам въпрос към вас: Какво мислите за Активиа 0,5%. Освен по-високата масленост мен ме притесни, че не е кисело мляко, а е млечно-кисел продукт. Ето хранителният състав  http://www.danone.bg/prod_popup.php?id=145
Kagi, моята цел е същата като твоята, на мен калкулаторът също ми показа 6 ударни дни. Успех ти пожелавам!
Предварително благодаря на всички, които ще ми отговорят. Хубав и режимен ден!

# 400
  • София
  • Мнения: 239
много нови момичета браво! Добре дошли и този път до край! Всяка една от нас като се види красива или се почувства по-лека и айде!!! После режима ни бил виновен ,че си качваме ! Постоянство се искаааа!!!! Много минуси на всички и постоянство!  Hug Hug

# 401
  • Мнения: 45
galka_portokalka, привет  Simple Smile
Ако си спазваш стрикно и нямаш прегрешения разултата ще е налице Simple Smile Активиа 0.5% бях започнала да си купувам, не почувствах някаква разлика, освен, че е почти на половина като грамаж от млеката 0.1%, а цената е  ooooh! То не, че другите млека са истински, но това пък съвсем не ми бие на мляко, а и все по-трудно го откривам по магазините. Карам си на Вереа 0.1% кисело и прясно.

# 402
  • Мнения: 1 113
Момичета, хапва ми се шаран. Ще ми дадете ли идея как да го наготя? Вчера правих пиле с куркума по рецептата на Смайли, стана превъзходно! Благодаря, Смайли!

# 403
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Момичета, хапва ми се шаран. Ще ми дадете ли идея как да го наготя? Вчера правих пиле с куркума по рецептата на Смайли, стана превъзходно! Благодаря, Смайли!


Шаран: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=589897.msg22023734#msg22023734

Радвам се, че ти е харесала рецептата.  Simple Smile На стр. 1 има съдържание на всички постове /само не съм сложила линк към последните/.

desislava_87, винаги има причина за задържането или покачването. Хубаво е, когато човек открие грешката си и не я повтаря.  Hug

Добре дошли, Kagi, galka_portokalka  Hug Hug

alexaandraa, чудесна промяна!  Hug Не се увличай само в поставянето на много ниска цел.  Wink

Абсолютно абсурдно е да се подвеждат дюканките със съвети как да нарушават режима и как да им се размине. Няма такъв филм! И години наред сме свидетели до какво довежда подобно подвеждане и съвети.

# 404
  • Мнения: 42
Цитат
Абсолютно абсурдно е да се подвеждат дюканките със съвети как да нарушават режима и как да им се размине. Няма такъв филм! И години наред сме свидетели до какво довежда подобно подвеждане и съвети
Абсолютно подкрепям!!!Смайлсче Hug Hug Hug
Добре дошли на всички новички! Laughing
Воля и успех!

Общи условия

Активация на акаунт