Обща тема-говорилник за детски градини в Пловдив 2

  • 24 907
  • 262
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: X
Здравейте!
Искам да подам молба за отписване на детето от ясла,поради често боледуване и не свикване  с персонала,може ли някой да ми помогне за образец. Praynig
Аз подадох подобна за градина, свободен текст, от типа до Директора на ... от ... Моля детето ми .... група .... да бъде отписано считано от... Подпис и Дата

# 211
  • Пловдив
  • Мнения: 3 567
Запознати ли сте тази твърда такса от 20 лв дали важи и за юли и август?  Rolling Eyes

На нас ни казаха,че се заплаща и летните месеци-юли и август.Дори да се заяви отсъствие се плаща.Не е като преди

Ц ц ц...срам нямат.

# 212
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Знаете ли как вървят таксите на частните детски градини?

# 213
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Привет,
може ли да коментирате градините в Северен - Пролет, Бреза и Весела.
Понеже детето ми не го приеха на 1-во класиране за градина, търсих в кои градини са приемали деца с най-малко точки. И сега се чудя защо всъщност въпросните са по-малко желани - персонал, мат.база, друг проблем?
А в желаните Дъга, Славей и Космонавт точките са недостижими от хора с 1 дете и без допълнителни критерии?

# 214
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Според мен е заради материалната база.Тази година Бреза и Весела ги санираха.Но вътре и в двора нищо не се пипна.Старите катерушки и т.н
Иначе като навсякъде си има добри екипи и не дотам,от госпожи

Последна редакция: пн, 09 юни 2014, 21:02 от ♥Elfita♥

# 215
  • Мнения: X
Мисля, че във Весела паднаха много точките, защото приемат две групи деца. Иначе нас ни приеха там на първо желание. Ще дам отзиви като започнем градина, записахме се, дано е за добро.

# 216
  • Мнения: 46
Знаете ли как вървят таксите на частните детски градини?

Преди 2 години бяха около 350 лв./ месец с яденето, не вярвам да са се променили кой знае колко.

# 217
  • Мнения: 1 522
Здравейте!
Търся мнение за ЦДГ "Вяра" и ЦДГ "Деница" в район Южен?!

# 218
  • Мнения: 13
Здравейте,искам мнение и съвет. Първо да кажа,че съм от майките,които нямат нищо против абонаментната такса в ДГ,защото само в нашата група има 2-3 деца ,които не посещават редовно градината и мястото им се пази,а в следващия момент има деца,които минават целия град,за да отидат на градина,поради липса на места в близката,но това е друга тема.     
Проблема ми е,че днес ми се обадиха от градината ,за да ме уведомят,че дължа 25 лв  такса за месец юли, детето ми е във ваканция от 03 юли до 31 август,с предварително подадена декларация . Попитах най-учтиво защо дължа абонамент от 20 лв,след като уж трябваше да е отпаднал за месеците юли и август,отговора беше-защото е ходил 3 дни от юли и ще си платите таксата за 3 дни+абонамент.Питането ми е кое и какво не съм разбрала пак и има ли смисъл да повдигам въпроса пред администрацията на градината, или да си платя и да не се занимавам.Въпроса не е в 20 лева,а принципен

# 219
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Здравейте,искам мнение и съвет. Първо да кажа,че съм от майките,които нямат нищо против абонаментната такса в ДГ,защото само в нашата група има 2-3 деца ,които не посещават редовно градината и мястото им се пази,а в следващия момент има деца,които минават целия град,за да отидат на градина,поради липса на места в близката,но това е друга тема.     
Проблема ми е,че днес ми се обадиха от градината ,за да ме уведомят,че дължа 25 лв  такса за месец юли, детето ми е във ваканция от 03 юли до 31 август,с предварително подадена декларация . Попитах най-учтиво защо дължа абонамент от 20 лв,след като уж трябваше да е отпаднал за месеците юли и август,отговора беше-защото е ходил 3 дни от юли и ще си платите таксата за 3 дни+абонамент.Питането ми е кое и какво не съм разбрала пак и има ли смисъл да повдигам въпроса пред администрацията на градината, или да си платя и да не се занимавам.Въпроса не е в 20 лева,а принципен
Не се дължи таска за юли ако си подала декларация, че няма да посещава ДГ целия месец юли. Декларацията в случая ти спестява таксата за август само. И 3 дни да са, както при теб, си плащаш.

# 220
  • Мнения: 67
Да, точно така е .Моята дъщеря също ходи 3 дни от юли и си платихме дните и абонамента.Обясниха ми предварително

# 221
  • Пловдив
  • Мнения: 1 297
И аз така - че и на двамата - ходиха до 11 юли - 20лв. на нея. 20лв. на него + пропорционално на посещанията останалата част от 30лв. - на нея, като второ - 15лв.
Ей, такива!
... аз като ви казвам, че тази постоянна част е ...  Twisted Evil

# 222
  • Майничка
  • Мнения: 12 625
При нас предупредиха, че ако детето ходи, макар и един ден от летните месеци - дължи такса.
За компенсация Mr. Green, тези, които не са ходили пълни два месеца, "дължат" пък изследвания за чревни.

# 223
  • Мнения: 13
Благодаря зя бързите отговори,странно ми беше,защото когато подавах молбата госпожата ме увери,че няма абонамент за тези месеци и ще платя само дните,в които е бил,но явно и тя не е  била наясно.Но няма значение,според мен,след като има заповед да за отмяна на абонамента за летните месеци,не би трябвало да има значение дали ще почива целия месец или 27 дни от него,защо да не ми калкулират дните по старата схема,когато нямаше такъв Simple Smile

# 224
  • Пловдив
  • Мнения: 6 650
на мен ми обясниха, че дори и един ден да ходи, се дължи такса... Август има 2 дни в началото, така че пак ще си платим 20 лева...

Общи условия

Активация на акаунт