Учители и училища ВАРНА 2014

  • 170 281
  • 1 046
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Варна
  • Мнения: 64
Днес прочетох, че комплексът в Камчия се продава на търг Sad

# 1 021
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Избор на училище за първи клас - 2016-2017 Варна

Последна редакция: чт, 11 фев 2016, 18:40 от bubanka

# 1 022
  • Мнения: 44
Днес прочетох, че комплексът в Камчия се продава на търг Sad

http://www.standartnews.com/balgariya-obshtestvo/moskva_otmeni_t … chiya-322536.html

Камчия не се продава!

# 1 023
  • Варна
  • Мнения: 64
Вече да, отмениха го.

# 1 024
  • Варна
  • Мнения: 346
В Славейков ,нямаш избор на г-жа и в др. крайност ,домашни ,домашни ,никакво време за детство.Лично мнение!
Абсолютно не съм съгласна!!!! Синът ми е първокласник в Славейков и съм очарована от начина на обучение, от дисциплина и организация на учебния процес като цяло. Нямах никаква идея кои учителки щяха да поемат първите класове за разлика от една камара нахъсани майки дето знаеха всичко за бъдещите госпожи....... Същите дето и сега са накацали като чайки по оградата...... Без коментар съм за подобни родители......  Детето ми ходи с удоволствие на училище - факт! Вкъщи си се подготвя сам - събота и неделя се поупражняваме заедно. За не повече от 1,5-2 ч си е написал и научил по всичко...... Е, ако на това му викате натоварване - здраве да е

# 1 025
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Палечко, вероятно имат други разбирания за натоварване.

Нямам идея как е в Славейков и колко е средното домашно на първолак в момента, но 1,5 - 2ч. за домашни не е малко натоварване. 30-50 минути е горния праг на "нормалност" при домашните за мен /без уикенд школо с мама/. Особено за първи клас /начална степен изобщо/. Може и те да са като мен.

# 1 026
  • Мнения: 2 898
Палечко, вероятно имат други разбирания за натоварване.

Нямам идея как е в Славейков и колко е средното домашно на първолак в момента, но 1,5 - 2ч. за домашни не е малко натоварване. 30-50 минути е горния праг на "нормалност" при домашните за мен /без уикенд школо с мама/. Особено за първи клас /начална степен изобщо/. Може и те да са като мен.

 Часът в 1 клас е 35 минути. Обикновено  имат домашно по писане, математика и урок по четене. Всичко е индивидуално, но 30 минути е съвсем несериозно.

# 1 027
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Говорим за домашно в комбинация с дете без заболявания, тишина в клас и добър учител /който е осигурил тишината и преподава добре/. Поне аз за това писах.
Тогава децата затвърждават вкъщи вече наученото в час. В първи клас по 15 минути за ченгелчета и букви и още толкова за задачки стигат.

ПП Всъщност точно с математиката е най-лесно. Дали ще е една страничка в учебната тетрадка, или към нея ще има още два сборника с по страница за следващия път- това прави разликата най-често. Масово децата имат сборник по математика и сборник по СИП и въпреки това един добър учител може да осигури до 30мин домашно чак до 4ти клас. При това децата в класа му могат да са по-добри от решаващите за количество. Но има и училища с повече сборници, а и учители призоваващи децата да не се разхождат, да не играят и да не ходят на басейн/танци или език, понеже училището е най-важно /километричните им домашни/.

# 1 028
  • Варна
  • Мнения: 10 659
И на мен час и половина - два учене в къщи на първокласник ми се вижда много.

# 1 029
  • Мнения: 2 478
И на мен час и половина - два учене в къщи на първокласник ми се вижда много.

Много е, разбира се! И е уморително, и отчайващо за малкия човек!
Във 2-ри клас вече материалът е повече, нормално и домашните да са повече. Но и тренингът на ученика е по-сериозен.

# 1 030
  • Мнения: 817
Моят син е втори клас и имаме много домашни,даже във вторник имат контролно по английски и не ми стига акъла как ще се подготвим- толкова са много нещата.На изходящото ниво за първи срок децата от нашия клас се представиха по-лошо от децата в съседна паралелка ,където нямат толкова сборници и домашни.Не случайно класната на съседния клас е толкова желана....

# 1 031
  • Варна
  • Мнения: 101
Здравейте,
за 2ОУ "Вапцаров" мога да споделя. Видях, че по-нагоре в темата са питали.
Голямата сега свършва 4-ти клас. Готви се за Хуманитарната.
От Г-жата сме доволни като цяло - Гергана Пенева. Не мога да се оплача. Освен от това, че се води математическа паралелка, но не са мръднали и на мм. от уч.материал. Нищо допълнително, нито повече домашни, нито състезания. Това е което не ми харесва.
Малката наесен ще е в първи клас, но съм се насочила към "Гео Милев". Някой ако има отзиви, бих била благодарна да прочета мнения и впечатления.

# 1 032
  • Мнения: 25
Зависи при коя г-жа е детето,натоварването е различно.Някой имат три страници по математика,още 2 по български и по още нещо  ,др. различно.
Като нямате наблюдения ,излишни приказки!

# 1 033
  • Варна
  • Мнения: 289
Mоят първолак е в Славейков Simple Smile... Натоварени са децата, но не е непосилно. Не е на занималня и в 11.45 е свършил училище. Играе с топка или с колело още поне час или повече навън. После вкъщи обядва. След 14.00-14.30 започва да учи и пише. До 16.00 е готов, като си почива по малко между предметите. Не мисля, че е много натоварването, нищо им няма... Друг е въпроса че искат да гледат тв, таблет и т н...Много изкушения има сега, не е като едно време  Laughing Но затова сме ние, да създадем режим Simple Smile

# 1 034
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Може ли мнение за Раковски. Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт