Януарското бебче 2014, есента посрещна вече- тема 12

  • 28 862
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5
Бейбифейс ама не сме забравли българския де...знаем, че са дървета. Аз си имам един любим Фраксинус, ама това е друга тема  Peace

Та и двете символизират силата както казах. Ясен символизира плодородието и силата на противоположностите, а Явор - силата, славата, любовта и премъдростта Божия. Също така последното е символ на Канада.

# 721
  • Мнения: 361
3ч и аз не спя ooooh! утре цял ден ще ми се спи.

Аз такова парти няма да правя. Някак ми е чуждо. Ще си спазя ( макар и езично) нашата погача и ходенето в църквата на 40 ден. Тогава бебо ще получи подаръци. Не че имам нужда от нещо.

Аз още се чудя от къде да взема комплект за изписване.

Хайде  Hug

# 722
  • Мнения: 6 395
Ние направихме такова парти, бях сложила даже снимки във фейса, беше страхотна емоция. Разкрихме и пола с торта, играхме игри.  Приятелите ни много се накефиха, на мен ми достави душевна радост и щастие и на беба съм сигурна- също. На партито бяха най добрите ни приятели и тези които са до нас и ще бъдат до бебка после. Написаха пожелания на картончета за нея специално, които после ще лепна в първият и албум. Повечето ни приятели знаят през какъв ад минахме и те чакат бебка със също такова нетърпение като нас, така, че емоциите покрай партито бяха толкова хубави и ще бъдат незабравими за всички ни.

Слеедващото ни шоу ще е на изписването, аз съм сигурна, че ще се изсипе цялата тумба пак  Grinning. Но на мен това ми носи много радост и спокойствие, защото съм много социално животно и си ги обичам, а и групичката ни е много емоционална и сплотена  Heart Eyes

Та ако някой се чуди далид а прави, аз бих казала със сигурноат да, стига да е обграден с наистина приятни и близки хора, за дда е една незабравима емоция   Wink

# 723
  • Мнения: 593
Моят baby shower ще бъде на 17 ноември, една приятелка ми помага с организацията.
Надявам се да е хубав, горещ летен ден, защото ще бъде около басейна.
Стискайте палци.  Grinning

Вчера ходихме на консултация.
Малката глезла е добре, 1.500 кг.
Другия месец ще идем да си запазя легло в болницата, където съм избрала да раждам.
Доктора ми каза, че като идеш да се запишеш, ти дават списък какво трябва да носиш за себе си и какво трябва да носиш за бебето. Поне няма да го мисля.

Хайде, че трябва да се приготвям за работа.
Лек ден, майчета!  Hug

# 724
  • Мнения: 190
Добро утро и от мен!

Нямам хвалби или нови оплаквания, обаче да се включа и аз по започнатата тема /на всяка манджа мерудия дето се вика/ -

Възкресителнице, за Бейби шауъра
Скрит текст:
в БГ е малко необичайно да се правят Бейби шауъри, по-скоро сме към погачите след раждането. Аз съм тотално ЗА подобно парти по западните традиции, много е весело, особено ако е някое барбекю. Подпомагат се и родителите. Сезонът обаче е кофти за парти на открито. Твоите приятелки би трябвало да ти влязат в положението и да те уважат с малко помощ - щом помагат на едната, редното и на другата да има съпорт. А и то не се изискват чак такива усилия като при сватбата. Иначе лично аз няма да правя, защото вече имам всичко налично от първа нужда, а нали това е целта на Бейби шауъра - да ти донесат вещите от първа необходимост за детето. Предпочитам погача, когато и детето вече ще се е появило на бял свят, и ще донесат подаръци, които ще са за по-пораснало. Още от сега си правя списък с разни неща като кенгуру, уокър, самар, слинг - ей такива, малко по-скъпички неща, но списъкът не е голям, така че хората могат да се комбинират. Някак си ми се струва по-практично да е по този начин.
Иначе за оригванията - и на мен ми се е случвало един-два пъти, става някак си от само себе си - даже ме изненадват когато се появяват. Вкъщи /слава богу само/ дори и попръцвам без да се усетя.  Embarassed Просто не мога да ги задържам  #Crazy

cybercat, пожелавам ви весело парти под слънчицето! Как ми се ще тук да не се влошава времето, ама...

# 725
  • Мнения: 1 056
Добро утро и от мен, леле то станало време за нова тема.
Тори идейката за нарисуваното шкембе не е моя, видях я в нета, така че може спокойно да я "краднеш", а после може да споделим да видим, чие шкембенце е по-тиквено  Mr. Green Mr. Green Mr. Green.
За борсата Деяна и Ники и аз минах от там в събота, но още не са изкарали зимните бодита, аз понеже много съм пазарувала там, та знам, че тепърва ще изкарват с по-плътна материя, тези, които видях сега са все още тънички. Аз с дъщеря ми много бях доволна от едни блузки с дълго ръкавче, които се прихлупват на гръбчето и са много удобни за обличане на мъничко бебенце, сега ги видях, но бяха тънички, надявам се да шият и по-плътни. Не видях собственичката иначе си имам приказка с нея знаем се, че доста сме пазарували там, та да и заръчам да ушият. Тя винаги пита от какво имат нужда мамите и пускат такива партиди. Аз съм доволна от цените и качеството за тези цени, през последните години доста разнообразиха, като взеха да зареждат и други стоки, които не са произведени от тях, така че за мен това е най-удобното място да си пазарувам дрешки за децата.
Пожелавам ви прекрасен ден  Hug Hug Hug

# 726
  • Мнения: 1 266
Привет Simple Smile
Ние шауър няма да правим, ама не от суеверие, просто някак... не ми идва отвътре. Ще правим купон, след като се роди бебето, ама не е речено да е на 40-ия ден, ще си поканим приятелите и вероятно няма да има погача и ритуал, аз не съм много по тия работи. Единствено това с молитвата май ще го спазим.

# 727
  • Мнения: 1 674
Добро утро!
Малката ме вдигна още в 7 и в 8,30 заспа, така че ви чета и пия кафе с две ръце.

Кайлис, защо не се консултираш или с педиатъра, или с детския спешен център? Тревогите около теб и малката нямат край, а още зимата не е почнала. Хайде вече да приключват викам аз!  Hug

Тони, аз не мисля, че са навързани нещата при нея Peace Още повече че избиха два кътника последния месец, което никак не е безболезнено при едно дете на 2,5г. А да ходя в спешен център за Т 38,5 не ми се иска. Там се чака дълго, има всякакви болни и по-скоро ще се изтормозим, отколкото да ни помогнат. Ако и днес продължи така ще я водя при педиатърката, която пък и друг път ми е казвала, с Температура да се опитвам да се справя сама, защото пред кабинета има контакт с всякакви болни.
Много съм съгласна с това, което е написала Перо и не мога да го подмина:
Mr. Green

Сайта дава едно солидно обяснение на значението на всяко име. За мен това е най важното - не на кого ще е или не кръстено детето, дали щели да му се смеят  ooooh! /аман от лични интерпретации и страхове продиктувани от детството/, а какво влагате в очакването си за това дете. Всеки има някакво вътрешно усещане, убедена съм. Например аз уж по буквичка съм кръстена на баба си Велика, но всъщност името ми значи почти същото и няколко различни смисли - силна, здрава, любима и т.н

[color=teal



Моето име означава "Весел и щастлив човек", знаете ли как ми приляга ако съм наспана  Mr. Green, а за дъщеря ми съм избрала име, едно от значениета му е "Човек, изпълнен с добродетели." Сега за бебето още се колебаем, но пак ще е нещо със силен смисъл. И аз съм решила този път да не споделям името предварително(преди всички го знаеха) като се роди бебето - тогава ще се разбере.

Бейби шауър няма да правя, чждо ми е и на мен, погачата също я прескачам. С приятели, които искат да видят бебето, се срещаме на малки групички.
Хайде отивамд а будя Спящата красавица, благодаря ви за подкрепата Hug

# 728
  • Мнения: 5
Момичета много интересни неща споделяте за вашите партита  Peace

Аз усъмнах в къщи. ooooh! Храча някакви жълто-зелени храчки с червени жилки  Sick и си мисля какво бих си направила лекарката, че повече от месец се мъкна с кашлица и с подобни неща...Днес в програмата имаме маркетинг, а аз съм с такава магистратура, а и е само началото та ще пропусна. На 31.10 малкия е канен на рожден ден и ще обикалям днес за подарък на детето, само да ми поразмине малко...

А за молитвата - като се роди ние отиваме на църква и там се молят за детето. Това още преди да изтекат 40 дни. За бебешко парти ми се иска само да измисля организацията...

Хубав ден на всички!

# 729
  • Мнения: 1 056
За молитвата, която споменават някой мами по-долу се нарича "Свята молитва" - тя се чете за жената, а не за бебето и задължително попът, който я чете пита жената дали са и минали лохиите (тоест кървенето след раждането), тъй като жената трябва да е чиста. Понякога това кървене продължава до към 40тия ден, така че трябва да се изчака да премине и тогава да се ходи на тази молитва.

# 730
  • Мнения: 1 266
За молитвата, която споменават някой мами по-долу се нарича "Свята молитва" - тя се чете за жената, а не за бебето и задължително попът, който я чете пита жената дали са и минали лохиите (тоест кървенето след раждането), тъй като жената трябва да е чиста. Понякога това кървене продължава до към 40тия ден, така че трябва да се изчака да премине и тогава да се ходи на тази молитва.

Има си молитва за бебето на 40. ден.

# 731
  • Мнения: 5
Момичета аз и половин Германия сме протестанти /другата половина католици/. Ние се молим в църквата за детето в момента в който майката е ок да се добере до там. Има логика да се изчака до 40 всъщност даже и от религиозна гледна точка, не само от медицинска, ок. Но тук молитвата е за детето и Новия живот, който му предстои.

# 732
  • Мнения: 326
Аз доколкото зная се чете молитва и за детето,и за майката,но това,което намирам в интернет като информация е съвсем друго:
http://spisania.rozali.com/ot-moeto-dete/p4397.html
Тук е описан дори ритуалът с питката! Peace

# 733
  • Мнения: 89
Добро утро, мами!
Включвам се в питанката за бейбишауъра. За мен е много далечна идея, макар че е практична и звучи като весело парти.
Аз накупих или изработих всичко нужно за бебо, просто нямаме нужда от подаръци. С такова нетърпение го чакам, че не позволявам на никого /дори на ММ/ да се намеси в подготовката за пристигането на бебо на този свят. Страхувам се, че ще съм силно обсебваща майка, която няма да позволява друг дори да докосва бебето й!
Отделно се чувствам постоянно изморена, изнервена, предпочитам да се разхождам сама, с ММ или с някоя позната, която не ме натоварва емоционално. Не знам вие как се чувствате, но изведнъж се оказах заобиколена със силно изнервящи хора. От една страна разбирам тези приятелки - неприятно им е, че изживявам техния стремеж към семейство и дете. Била съм в същата ситуация и знам колко им е тежко.
Но напълно егоистично предпочитам да се срещам с усмихнати, доволни от положението си хора, които не ме натоварват с проблемите си.
От известно време имам тази идея за кръщене - в Стара Загора има църква "Свети Димитър" и ми се иска да кръстим бебо там като навърши 40 дни. Принципно ММ е против църковни ритуали защото е силно разочарован от меркантилността на свещениците, но аз съм решила твърдо за кръщаване. Само се чудя къде да го кръстим. Преди да забременея ходихме в една църква в село до Асеновград и поръчахме там специални молитви за раждане на дете, та ми се струва добра идея след като се роди бебо да го заведем там или най-малкото да даря икона на църквата като благодарност... Не съм я домислила все още идеята къде и какво да се направи Simple Smile .
За името - твърдо Димитър за момче и Татяна за момиче. Макар че свекървата упорито нарича бебо Диван /от Димитър и Иван, на галено - Диване/. А момичето трябва да е Табуретка навярно, а за да комплектоваме холна гарнитура ще са ни нужни Масичка и Фотьойл!
Пожелавам ви слънчев и усмихнат ден!

# 734
  • Мнения: 89
Искам да помоля за нещо - една от мамите тук беше писала за календар, който са направили с други мами и техните бебета. За всеки месец бяха правили тематична фотография.
Тъй като разчитах на 4 човека за кръводаряване, ми се иска да им направя специален подарък - календар за новата година с посвещение от рода на "Благодаря, че те има и че беше моят ангел", защото на практика тези хора спасиха бебо с кръвта си. Само че бебо ще е малък за снимки.
Моля ви за идеи как би могъл да бъде оформен подобен подарък. Ще съм много благодарна!

Общи условия

Активация на акаунт