Късно ли е да родиш на 40?

  • 157 185
  • 4 586
  •   1
Отговори
# 4 560
  • Инсбрук
  • Мнения: 591
Eй много забавна тема. Като махнем някои лирични отклонения от по 2-3 страници /например за стриите, където искам не искам разбрах на коя майка и, че и баба и е имала/нямала/ е интересно четиво в целите си 300 страници.
Аз си позволявам да се включа, защото съм бременна на 39 и живот и здраве ще родя малко преди да стана на 40/първа бременност/, та по въпроса късно ли е аз лично нямам още отговор, защото бременноста и раждането е въпрос на физиология, а от там нататък гледането и възпитанието на детето е въпрос на лична философия. Колкото до генетичния материал, който се предава на детето от двама по-възрастни родители ще кажа само, че природата си знае работата. Та в тоя ред на мисли може да бъдат изписани още 300 страници с откровения на тема “Рано ли е да родиш на 20?“

# 4 561
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Физиологично не е рано да родиш на 20. От гледна точка на социален статус може би е рано, но и на 40 не е сигурно, че ще е подходящо.

# 4 562
  • Мнения: 2 190
...
Аз си позволявам да се включа, защото съм бременна на 39 и живот и здраве ще родя малко преди да стана на 40/първа бременност/, та по въпроса късно ли е аз лично нямам още отговор, защото бременноста и раждането е въпрос на физиология, а от там нататък гледането и възпитанието на детето е въпрос на лична философия. Колкото до генетичния материал, който се предава на детето от двама по-възрастни родители ще кажа само, че природата си знае работата. Та в тоя ред на мисли може да бъдат изписани още 300 страници с откровения на тема “Рано ли е да родиш на 20?“

tartorina,
леко раждане и здраво бебе.
Очаквам темата да продължи поне още 300 страници. Така де, някои потребителки са по-висша инстанция от природата и господ!

# 4 563
  • Пловдив
  • Мнения: 14 807
Това за духовното развитие и условието за него - да нямаш деца, съм го пропуснала, ама да декларирам, че не желая да се развивам духовно, каквото и да значи това, със или без деца.
Впрочем какво значи това наистина? Wink

# 4 564
  • София
  • Мнения: 4 878
Физическо развитие, знаеш ли какво значи?

# 4 565
  • Пловдив
  • Мнения: 14 807
Физическо знам. Като можеш да го видиш и пипнеш, е лесно да си го представиш, щото, не за друго.  Sunglasses

# 4 566
  • Мнения: 63

Айде пак малко философски уклон. Повтарям, защото е важно:

Да родиш на 40 и да гледаш дете не е точно грешка, но има един много важен момент. Човек има два пътя: или да е обикновен човек, да се размножи и да умре, или да е от тия хора, които си задават сериозни въпроси и работят върху съзнанието си. За съжаление имането на деца доста пречи на работата със съзнанието. Ще кажете- ама то има много духовни и извисени хора с деца. Не, тия, дето са стигнали далеч, не се занимават с деца.

Изобщо не мога да се съглася с това твърдение.На 20 с малко дете интересите ми бяха много далеч от духовните.Сега-на над 40 с малко дете не само че успявам да практикувам доста, но и малката проявява интерес и пее мантри, които е чула докато аз ги слушам, говори за медитации, рейки и прочее.Не е до възрастта, в която раждаме, а до човека и до интересите му в момента.

Хахаха...изобщо не говоря за тая захаросана псевдодуховност, коят е като хоби за отегчени домакини. То не е интерес, а както казах е Работа, и то не много приятна. Би трябвало да ти заема цялото време, то е като гледане на бебе- не ти дава да спиш, заета си с нея 24/7. Не е просто релаксация и мантри. Това е за детската градина.

Ако беше родила на 20, сега нямаше да имаш нужда от мантри и подобни щуротии. Щеше да си вече доста по-напреднала.

Това мнение е шега нали? Неми се вярва да има толкова изтрещели хора, които да смятат че имането или нямането на деца, раждането на 20 или 40 години има отношение към "Работата". И каква да е тази работа, която ни заема цялото време и съзнание?!? Сподели какво работиш, ако не е някаква държавна тайна. Може би е нещо към НАСА или пък контактуваш с извънземен разум?
Сега се замислям докъде ли щях да стигна, ако нямах двете се прекрасни деца? Те дори ми помогнах да завърша 2 висши образования, да си намеря добре платена работа и да дапочна да пиша докторат. Защото нищо не е по-ценно и не е по-голям стимул за развитие от две детски усмивки. /И защото явно за теб е важно  на колко години се ражда - първото родих на 25, второто - на 348

# 4 567
  • Мнения: X
И каква да е тази работа, която ни заема цялото време и съзнание?!?

Творческата работа.

# 4 568
  • Мнения: 6 735
Няма я Мамасита и темата загуби своето очарование  Laughing

# 4 569
  • Мнения: 7 171
И защото явно за теб е важно  на колко години се ражда - първото родих на 25, второто - на 348

E, те това е майка-героиня!  Joy

# 4 570
  • Мнения: 6 365
И каква да е тази работа, която ни заема цялото време и съзнание?!?

Творческата работа.

Може и така да се каже, само че творбата не е платно или роман, а самият ти Аз. Един много специален Аз, който изисква внимание и изграждане. Както е казал един философ- Работата ни е да си построим здрава лодка, с която да прекосим тъмния океан след края на живота.

Е, строите ли лодката си? Или само пеете мантри...

Ето това е Работата. И да, в някои случаи помага да нямаш деца, или поне на момента да не бършеш сополи.

# 4 571
  • Мнения: 768
 Joy и нека новите 300 страници започнат.......сега!

# 4 572
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 903
Със сал не може ли? Че е по-романтично. Или ще се окаже, че лодка не е достатъчна, а трябва кораб

# 4 573
  • Мнения: 7 171
Със сал не може ли? Че е по-романтично. Или ще се окаже, че лодка не е достатъчна, а трябва кораб

Надявам се, всички помнят Titanic: The Unsinkable Ship. Който все пак потъна....... Та внимавайте с претенциите при строежа на лодката. Да не се окаже пробита....

# 4 574
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 903
Това означава, че сме пак в началото....инвестиции в уроци по плуване

Общи условия

Активация на акаунт