Рим - осма тема

  • 70 023
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 6 240
Имам проблем с онлайн купуването на билет за Колизеума. Не мога да се справя с линка от първа страница  Sad

Понеже билета за Палатин и Колизеума е общ по-добре е на място да се купува от касата на Палатин. Миналия четвъртък в ранния следобед там нямаше опашка. Така и не стигнахме до Колизеума, но на билета пишеше, че важи за 2 дни.

# 76
  • Мнения: 2 907
Ред, мерси много за директния линк, аз изобщо не можех да стигна до него, връщаше ме на началната страница.

Прогнозата на времето вече съвсем се промени, дъждът почти изчезна от предсказанията, температури 26/15 и отвреме навреме облаци. И се чудя сега да нося ли чадър изобщо.

# 77
  • Мнения: 2 058
Lady Vengeance, моето преложение в началото на темата е да се добавят и маршрутите от предходната тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=706084.45 (http://meetlovevisit.com/bg/routes.php). Ние ги ползвахме и наистина се оказаха много полезни!
Не мога вече да редактирам,но си записвам за следващата тема. Hug

# 78
  • София
  • Мнения: 1 724
В края на предната тема виждам, че е коментирана възможността за алтернативни  тарферни автобуси- аз си купих от аерогарата билети на Т.А.М. , отиване и връщане беше 8 евро. , спират на Термини. От Термини към аерогарата са от 4,30 часа, на всеки час, удобни са. Моят съвет да трансфер е при пристигане да се ползва линията, която има тръгване най-скоро, разликата в цената е 1 евро.
Момичета здравейте, замислих се дали да не отидем с децата в Рим след Коледа, но се притеснявам дали изобщо ще работи нещо. Някои от вас има ли опит с ходене по празниците? Работят ли музеите  изобщо? Къде сте празнували  Нова година?

Последна редакция: сб, 26 окт 2013, 10:44 от Енита

# 79
  • Мнения: 2 907
Ау, темата е останала на втора страница.
Аз се завърнах от Рим, след петдневен културен и алкохолен маратон Grinning Дааа, едното не върви без другото.
Вървях по цял ден, краката ми са в окаяно състояние, оставих доста капки кръв по римските павета.
Беше задух, тропическа влажност.
Ако на някой му се гледат снимки, оставям временно албумът отворен -
https://www.facebook.com/mariana.paeschke/media_set?set=a.102006 … 014009&type=3

# 80
  • Мнения: 345
Добре дошла Simple Smile На нас ни предстои ходене от 2-7 ноември Simple Smile Дано само не вали много  Laughing

# 81
  • Мнения: 12
Добро утро! Simple Smile
Много хубав подарък за рождения ден mystic! Рим те е поздравил подобаващо Simple Smile
А тази снимка изглед от хотелската ти стая ли е?
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200615761263240&se … ype=3&theater
Ако да, би ли споделила кой е хотелът и доволна ли си от престоя си в него?!

Благодаря за споделените снимки в темата! Обичам да ги разглеждам, имат повече дух от лъскавите фотоси из мрежата...и по-сладко се усеща настроението на града.
Е, дано на пролет и аз там!

# 82
  • Мнения: 2 255
mystic чудесни снимки   Peace направо се успокоих, че Рим е страхотен и без слънце  Wink защото и на нас ни предстои разходка след 2 седмици ...
Аз преди питах, но не получих отговор.... и понеже и аз си направих сама подарък за РД в Рим - имаш ли впечатления, дали има някъде има отстъпки за вход при рожден ден  newsm78

# 83
  • Мнения: 5
Здравейте, и на мен ми предстой ходене в Рим след три седмици ,прочетох темите но имам няколко питания:
Как стой въпроса с Тоалетните  в Рим,безплатни ли са или платени, има ли карти за тоалетна като във Венеция?
Относно Опашките  за Ватикана, в момента някой който е бил може ли да кометира дали има голяма навалица от хора/ в предвид периода на валежите в Рим/дали мога да си спестя купуване на билети онлайн, а директно от каса/естествено ако някой ме информира как стои вапроса с опашките???? Аз смятам да посетя Ватикана обедно време към 13,00 часа ще смогна ли до разгледам 18,30 като предвиждам и посещение на Базиликата Св.Петър, без купола- моля някой да ме информира за навалицата и народа по това време.
Интересува ме също има ли Групови карти за билети в градския транспорт,никъде не можах да го прочета в сайта им?
Откъде мога да си купя Сувенири,на изгодна цена-предполагам че са по скъпи в Ватикана
Предполагам че Синвола на Рим, е Колизеума ,интересува ме има ли друг синвол който е на Рим.
Дано не съм Ви станала досадна с въпросите, другото като , хотели и маршрути съм го организирала и предвидила Laughing

# 84
  • Мнения: 2 907
Хайда, това не е прозорец на хотел ами на кастел Сан Анджело където се качих най-вече заради изгледа отгоре.
А снимките изглеждат мрачни понеже апаратът ми е скапан, а и не съм обработвала нищо. Беше задушно и само първия ден преваля, през останалото време пече жарко слънце, за мое нещастие.

, незнам за вход за рожденици, но можеш да пробваш.

За Ватиканските музеи препоръчвам онлайн билет, опашката беше километрична в 10 сутринта, чудих се как тези хиляди хора имат търпението, аз и две минути не бих стояла.
Вътре също беше пълно, туристическите групи се влачат като стадо овце и тъкмо се справиш с една и хоп пред теб друга група, този път японска  Simple Smile Така че беше малко като екстремен спорт с преодоляване на препятствия. След 2 часа напуснах тъй като вече страдах.

Да споделя за автобусите от летището. Тук бях прочела, че Теравижън били най-евтините. Когато пристигнах взех друга, струваше ми 4е до Термини. Когато тръгвах обаче от Термини имаше само Теравижън и платих 6е като работниците им бяха крайно неучтиви.

# 85
  • Мнения: 160
Здравейте на всички  Hug Пътуваме в събота за 3 дни и за наш късмет прогнозата е 2 дни дъжд и 1 ден облаци  #Cussing out както и да е,няма да се оплакваме,вали ,гърми,там сме Wink Исках да питам от къде е най-изгодно да си купим сувенири,като магнити,ключодържатели,картички и подобни.Благодаря и хубав ден   bouquet

# 86
  • Мнения: X
Здравейте на всички  Hug Пътуваме в събота за 3 дни и за наш късмет прогнозата е 2 дни дъжд и 1 ден облаци  #Cussing out както и да е,няма да се оплакваме,вали ,гърми,там сме Wink Исках да питам от къде е най-изгодно да си купим сувенири,като магнити,ключодържатели,картички и подобни.Благодаря и хубав ден   bouquet
Е чак толкова страшно не е,не се настройвай предварително  Grinning :
http://sinoptik.bg/rome-italy-103169070/5-days/3
И да превали малко не е чак толкова фатално,пак ще разгледате,спокойно. Peace
Ние най-изгодно купихме сувенири в някаква пресечка близо до Треви.Магазинчето беше на някакви китайци и макар от двете им страни също да бяха сувенири,техните цени бяха двойно по-ниски.Не откривам някаква закономерност точно в определен район или улица да са най-евтини.Не бързайте да купувате,гледайте докато се разхождате и като ви застане изгодна цена-тогава пълните торбата  Party .


Как стой въпроса с Тоалетните  в Рим,безплатни ли са или платени

В Рим сме ползвали тоалетни в заведенията,в нито едно не са ни отказали поради факта,че не сме им клиенти . Peace
По отношение на опашката за Ватикана-много повече са оплакалите се в темите назад,че е имало големи опашки спрямо тези,които са имали късмета да няма никой.Ако 4 евро горница над и без това не малката цена на билета фрапантно те смущават ,ще трябва да разчиташ на късмета си,защото едва ли някой тук може да пророкува каква ще е ситуацията,когато вие сте там. Rolling Eyes
Времето за разглеждане ще ти стигне, стига да няма нещо непредвидено в базиликата. Peace

Мистик,благодаря за снимките!  bouquet По-спокойно е било откъм народ,а пред Пантеона ми се види направо пусто . Party

# 87
  • Мнения: 2 907
Еликсир, тази сника от Пантеона е правена в 8ч30 сутринта, затова. Ако беше казала и в 4ч. щях да снимам, минавайки на четири крака, тогава нямаше гръмнат човек  Laughing

# 88
  • Мнения: X
Еликсир, тази сника от Пантеона е правена в 8ч30 сутринта, затова. Ако беше казала и в 4ч. щях да снимам, минавайки на четири крака, тогава нямаше гръмнат човек  Laughing
Drunk coolcool

# 89
  • Мнения: 12
 Grinning НЕ-стандартно момиче...mystic, благодаря за отговора! На мене много ми се иска да виждам римските покриви от стаята си, не че смятам да се застоявам в нея, но и това си е храна за душата. А, тъй като, едва ли ще мога да си платя това ми желание...гледам да проследявам всяка възможност. До тук резултатът е - само от покриви на забележителности.  Simple Smile
Хубав ден, римлянки!

Общи условия

Активация на акаунт